Skocz do zawartości
IGNORED

Cyfrowy amp Panasonic SA-XR55 - opinie ?


PawelP

Rekomendowane odpowiedzi

imageman, jak wytłumaczysz stosowanie lampowców w systemach opartych ekskluzywnie na gramofonie ? I jaki to niby obwód lub cechy wzmacniacza lampowego są w stanie uratować zduszoną dynamicznie płytę CD ? Ja do lamp nie mam żadnego sentymentu, wiem za to, że są w stanie wzmocnić dźwięk w taki sposób, w jaki nie potrafi żadna inna technologia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"W przeciwieństwie do doktrynerskich audiofili jestem przekonany, że ta tachnologia ma przyszłość"

 

Ja również jestem pewien, że żywność modyfikowana genetycznie to przyszłość. Z tego samego powodu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

"Ostatnio sam zauwazyłem wiele zmian w mysleniu ludzi. wystarczy że ktoś źle się wypowie o Tonsilu a oberwie po uszach (i dobrze bo to nasze krajowe więc nalezy wspierać jak Niemcy swoje samochody), ktos powie coś złego o wzmacniaczach cyfrowych- po mordzie."

 

Niemcy swoje samochody wspieraja, bo zwykle sa dobre. Ale czy moglbys rozwnac temat wzmacniaczy cyfrowych? Czy chodzi ci o prawdziwe wzmacniacze cyfrowe jak pierwszy Tact, czy tez popularne ostatnio semi-analogowe? Nawiasem mowiac, Sharp ktory wszedl na rynek po Takcie (kosztujac tez straszne pieniadze), okazal sie nieudany. 90% wspolczesnie produkowanych tzw. wzmacniaczy cyfrowych to wzmacniacze semi-analogowe (z budzetowymi produktami Lyngdorfa wlacznie), oddajace sygnal w postaci analogowej. Tak samo wyglada sprawa tych tanich kosci, aplikowanych w mini wiezach i niektorych wzmacniaczach kina domowego. Tam zwykle jest porazka zwiazana z kosztami starannej aplikacji. Tact dowiodl, ze aby wzmacniacz cyfrowy zabrzmial dobrze, musi miec nieslychanie starannie opracowana sekcje zasilania i generalnie, stosowanie kiepskiej jakosci komponentow mija sie z celem - uzyskuje sie dzwiek gorszy niz ze wzmacniacza tradycyjnego, chociaz taniej. To jest sekret kiepskiego brzmienia "cyfrowych" mini wiez Sony czy tego wielkiego kloca k.d. Sony z serii ES (test byl bodaj w AudioVideo). Dlatego dziwi mnie, ze Panaslonikowi udalo sie obejsc te pulapke.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

=> discomaniac 71

Nie uogólniaj, bo akurat niektóre drogie DVD typu Primare DVD 30 wysłałby wiele CD-ów na Księżyc, tych szacownych 15-to letnich także ;-)

Co do imagemana to przypomina mi trochę Andrzeja vel. kogoś tam jeszcze ;-))))

Co do wzmaków cyfrowych to pewnie taki Bel Canto objechałby niejeden analogowy wzmak, co nie ? ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

zyzio byc moze - drogie dobre dvd nie graja zle ale cdeki w tej samej cenie sa o niebo lepsze

paroletnie odtwarzacze z gornej polki sa nie tylko tansze ale i lepiej zrobione

co do porownania kolegi imagemana i Andrzeja - zgadzam sie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim, którzy tak nieoczekiwanie dla mnie zaangażowali się w ten wątek. A propos konkretnych wypowiedzi:

dudivan:

> "W przeciwieństwie do doktrynerskich audiofili jestem przekonany, że ta tachnologia ma przyszłość"

 

> Ja również jestem pewien, że żywność modyfikowana genetycznie to przyszłość. Z tego samego powodu.

Dało mi to do myślenia, co napisałeś. I to na dłuższą chwilę. Doszedłem do wniosku, że to porównanie mogłoby w słowniku służyć za ilustrację do hasła "populizm" lub "demagogia". No bo pierwszym poziomem, na którym bez kontrowersji to porównanie działa jest poziom atomowy - to znaczy zapewne obie te rzeczy (żywność i cyfrowy amp SA-XR 55 Panasonica) są generalnie zbudowane z pierwiastków układu okresowego Mendelejewa. I właśnie miałem napisać, że się różnią rodzajem pierwiastków w składzie, ale właśnie po konsultacji z kolegą okazało się, że chodzi bardziej o długość wiązań chemicznych. Tak czy siak. Na tym poziomie można je jakoś porównać.

Drugim skojarzeniem byłoby, że technologia analogowa jest rozumiem dana nam przez naturę w przeciwieństwie do, tfu, na wskroś syntetycznej cyfry. Czyli tranzystory ... No nie, to może nie, ale lampy to już po prostu nie jest twór człowieka, to nie artefakt. To zostało nam DANE.

Ale z jednym się zgodzę - cyfry nie usłyszysz... ;) Chociaż, nie wiemy, jak się technologia rozwinie ...

Każdy lubi trochę populizmu - odpowiadając tym językiem powiem, że między cyfrą a analogiem jest tak jak między nowoczenymi terapiami medycznymi a wkładaniem pacjenta "na trzy zdrowaśki do pieca" - napisałem "trzy" zamiast "3", żeby uwypuklić analogowe cechy tego drugiego podejścia ;)

W pełni sympatyzuję z w moim odczuciu gruntowną wiedzy Ryszarda. Zgadza się te też w pełni z mniej kompletnymi informacjami, które zdobyłem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kolei twoj wpis jest egzemplifikacją nieporozumienia. I po co tyle pisać ? Tak GMO jak i cyfraki powstają z myślą o jednym celu: radykalnym obniżeniu kosztów produkcji i tym samym maksymalizacji zyskow producentów. Ludzie tego nie potrzebują, bo nie ma w tym żadnego postepu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>> PawelP

 

Paweł bądź realistą. Raz. Cena SA-XR55 oscyluje w okolicach 300 USD. Oznacza to że bebechy tej maszynki warte są maksymalnie 150 USD, czyli około 500 PLN. Za tą cenę nikt przy zdrowych zmysłach nic dobrego tam nie włoży. Panasonic nie jest to instytuacja charytatywną. Dwa. Nie jestem maniakiem i nie twierdzę że wszystko co drogie jest dobre. Jednak urządzenia audio działają w oparciu o prawa fizyki, a jej ŻADNA technologia nie jest w stanie zmienić.

1. Temat obudowy. Zakłócenia to zakłócenia. Ekran to ekran. Koniec - kropka.

2. Temat mocy. Według specyfikacji ten AV ma 6 x 100 W. Czyli nawet jeśli zastosowano w nim nadprzewodniki MUSI w szczycie ciągnąć 600W. Daję sobie głowę uciąć że maksymalny pobór mocy określono na max. 400 W.

 

Jest takie powiedzenie "tanie mięso psy jedzą". Nie zamierzam nikomu ubliżać. Bo rozumiem że nie każdego jest stać na zakup drogich urządzeń, ale jak dotąd to przysłowie sprawdza się w moim życiu za każdym razem.

 

yamen

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jozwa słuchałeś t-ampa ? Tam nie ma prawie żadnych części a te co są na pewno nie są dobrej jakości a jakoś to gra (a jak to się sam przekonaj). Jak mam za to samo płacić 20 razy tyle to jednak wybieram opcje oszczędniejszą ;-) A teraz proszę się przyznać kto z was, którzy twierdzą że cyfrowe i pseudocyfrowe wzmacniacze to największe zło tego świata, słuchał tego Panasonica ? Nikt ? Ale brzmi kiepsko ? Hipokryci :-)

Pewnie dlatego że nie ma zaokrąglonych kantów i gałka nie jest na środku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

discomaniac71, 17 Lis 2005, 17:04

 

>Podsumowujac uwazam ze rozsadek zachowali dudi i yamen - z komentarzem tego ostatniego zgadzam sie

>w pelni. A forumowiczow pokroju Ryszarda mielismy juz kilku - zawsze znajdzie sie ktos taki

>niestety.

 

No to odebrałem personalnie ; )

 

Smiech na sali za porównania cenowe.

1. Panasonic - ten dobry rx 45 (50 jest kiepska) - koszt części zalóżmy, że około 1000 zł (sprzedawany był za 2600 zł w Polsce). Czy Krell KAV 300 (czy jakoś tam) w cenie załóżmy 20.000 - koszt elementów wynosić powinien ..... Chyba wiecie że to nie w tym rzecz.

 

Albo KREL CD 250 chyba - przecież to jest philips cd 753 (z drugiej ręki 200 zł) uzupełniny częściami za 1000 zł. A cena 15000 !!!

Drogie klocki nie oznaczają dobrych częśći i nie gwarantują dzwięku. Z tąd sukces DIY! Lub małych wytwórców jak np kolega Peter Daniel.

 

Fact, że TacT rzeczywiście zadbał o kilka!!! elementów i dobrą obudowę. W Panasonicu jest dokładnie ta sama część cyfrowa!!!! tyle że Tact te 7 lat temu musiał zrobić to na "TTL"-ach a TI spakował to do wielkości "mikroprocesora" (to tylko porównanie.)

 

A propos zasilacza - każdy z nas ma kontakt z nimi w komputerze. Prądy - na tabliczce robią wrażenie... Panasonic - zasilacz zobaczcie sami - nie duży a zajmuje dokładnie połowę środka.

Na 2 kanały wystarczy ! Kondzie głównie Panasonic FC (lubiane na forum).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to cyfra - druga polowa wzmaka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to wyjscia - filtry - Takie jak w Tripathie ale 2 razy więcej dławików. Kondzie MKP.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-500-100000310 1170279503_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze AN angielski ze "srebrnymi" trafami na super rdzeniu - 40 kzł.

18 Watów Pwy - trafo ma około 150 W. z prawej nad nim bezpieczniki. Tak dla kontrastu ... do Krela - tu chociaż widać za co trzeba zapłacić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Albo KREL CD 250 chyba - przecież to jest philips cd 753 (z drugiej ręki 200 zł)"

Tak dla scislosci :-))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-15-100000306 1170279509_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest prawem jak najbardziej kluczowym prawem w demokracji wolność wypowiedzi, myślę, że o ile nie narusza ono wolności innych. I tak działa nasze forum, ja to respektuję, ale jednocześnie istnieje cos takiego jak (oczywiście subiektywnie postrzegana) jakość opinii. Według mnie większa wartość z dyskusji (przynajmniej w tym klasycznym ujęciu) jest bardziej wymiana różnych argumentów w próbire ich obiektywnego zmierzenia niż żarliwe i fanatyczne powtarzanie jednej mantry. Czy nie jest to bardziej rozwojowe dla wszystkich zmierzyć się z kimś na siłę argumentów a nie na podszyte populizmem hasła ?

No i w tym kontekście mam nieodparte wrażenie, że Ryszard wnosi nowe i konkretne treści na co niektórzy dyskutanci mają jedną sarkastyczną odpowiedź: wiem lepiej, bo wiem.

I jest też sporym nadużyciem przypisywanie mi roli fana Panasonica SA-XR 55. Proszę wskazać post, w którym tak napisałem. Dlaczegoż zakładałbym wtedy ten wątek z pytaniem o opinie zamiast wyskoczyć z takim: "Nowy cyfrowy Panas - koniec audiofilskiej ściemy Krell-opodobnych i innych Roteli" ?

Natomiast nie przeczę, że uważam, że technologia cyfrowa ma olbrzymi potencjał. Przykład z mojego własnego podwórka - napisałem zwrotnicę cyfrową w C++ w oparciu o PC. I to jest tylko moje subiektywne odczucie (no i jednego znajomego audiofila), że gra dobrze. Ale to nie jest jakiś kluczowy argument. Chodzi o to jakie możliwości daje DSP - według mnie to gigantyczny przeskok względem analogu. Przynajmniej we zwrotnicach. Może tak nie jest we wzmakach. Ale wiem jedno: duża zmiana technologiczna może spowodować trudne do uwierzenia zmiany w relacji cena/możliwości - to odpowiedź na wpis yamena, który rzeczywiście celnie podnosi wątpliowści, które sam mam w stosunku do tego Panasa. Ale jest on przedstawicielem raczkującej technologii i pytanie tylko czy już właśnie zaczyna wstawać czy też jest na tyle ułomna, że nie jest w stanie utrzymać pozycji pionowej przez wady wrodzone. Jestem bardzo ciekaw.

Przykład (to nie porównanie - tylko dla ogólnej ilustracji zjawiska) zmian technologicznych i ich wpływu na jakość - fotografia cyfrowa i koszt zrobienia jednego zdjęcia tej samej jakości.

Co do jednego chyba nie ma chyba wątpliwości - jeżeli tylko mielibyśmy końcówki mocy dające dokładnie ten sam

efekt soniczny to lepiej byłoby przesyłać sygnał cyfrowo od CD-ka do samej końcówki, nie ? Z budżetu audiofila wypadłaby jedna nieszczęsna pozycja - kable po kilkaset lub kilka tysięcy PLN. No bo zwolennicy gramofonów, choć zaprzysięgli, to jednak nawet wśród audiofili folklor. W CD-ku jakoś cyfra tak bardzo nikomu już nie przeszkadza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

zwolennicy gramofonow to nie folklor to po 1

po 2 to co piszesz Pawel to technologia jutra na rzie spadek ceny na dobre audiofilskie produkty to pobozne zyczenie oby Twoje marzenia sie ziscily ale musimy poczekac

a Rysiu po prostu sie osmieszyl tym porownaniem Philipsa do Krella - co pieknie udowodnil mu ABs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

"Co do jednego chyba nie ma chyba wątpliwości - jeżeli tylko mielibyśmy końcówki mocy dające dokładnie ten sam efekt soniczny to lepiej byłoby przesyłać sygnał cyfrowo od CD-ka do samej końcówki, nie ? Z budżetu audiofila wypadłaby jedna nieszczęsna pozycja - kable po kilkaset lub kilka tysięcy PLN."

 

To ty chyba nigdy naprawde drogiego kabla cyfrowego nie widziales. Bo chyba nie mowimy o Toslinkach tylko o transmisji elektrycznej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

"koszt części zalóżmy, że około 1000 zł (sprzedawany był za 2600 zł w Polsce)."

 

Kolego, mylisz sie gleboko. W urzadzeniach sektora masowego koszt czesci oscyluje wokol 10% ceny koncowej, czyli nie 1000 pln tylko jakies 260. Chyba ze uznac cene amerykanska za reprezentatywna, to pewnie jeszcze mniej. Come back to real world. O zabawnych wynurzeniach na temat Philipsa i Krella nie wspominam. Kopiami Philipsa byly najtansze Marantze, ale to sektor okolo 1000 pln.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.