Skocz do zawartości
IGNORED

Nasze instalacje KD niech nas zobaczą:)


norwidos
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak kino wyglądało parę miesięcy temu (jeszcze stary projektor wisi). Zgodnie z obietnicą finalne zdjęcia pokaże za jakiś miesiąc, dwa.

 

Ps. To krzesło z lewej strony wkradło się tam przez przypadek :D chociaż nie powiem, bardzo estetycznie wykonane...heh

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-242-100005894 1198691902_thumb.jpg

post-242-100005895 1198691902_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesko, 26 Gru 2007, 18:58

 

Faajnie :)) Podoba mi się - gratulacje :) Aż chce się mieć takie KD. A i stereo też można z przyjemnością posłuchać w takim otoczeniu.

W wypadku koncertów, samo stereo może być już ździebko za mało. Wszystko się zmienia ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>jesko

Kolejna salka urządzona z gustem. Widzę, że jest nas coraz więcej. Dla których kino w domu to przede wszystkim projektor. Dla których obejrzenie kolejnego filmu to spektakl, a nie odbębniona przy telewizorze rutynowa czynność.

Seansem filmowym można się delektować. Projektor bardzo w tym pomaga.

>>maniuś

Oczywiście, że każde urządzenie ma swoje plusy i minusy. Na pewno żaden z popularnych projektorów nie odstaje jakością w jedną lub drugą stronę.

W Epsonie obecnie użytkowanym także dostrzegam wady. Kupiłem go nie dla 1080p, ale dla dynamiki obrazu, której nie miał żaden przeze mnie użytkowany lub testowany projektor LCD.

Docelowo marzę o małym high-endzie, ale najpierw muszę pomyśleć o nowym mieszkaniu, w którym jeden kącik będę mógł przeznaczyć tylko po audio-video.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry za jakość zdjęć ale do lustrzanki nie mam aż tak krótkiego obiektywu abym mógł to objąć ...i zdjęcia są z pozyczonego mini-aparaciku

 

mebelek rtv wg mojego projektu (podobnie jak i reszta wnętrz) , wykończonie - fornir jakiś tam (nie pamietam:)

nogi mebli , standy , osłona grzejnika (za subem) - stal nierdzewna szlifowana

 

plazma wisi 5mm nad poziomem blatu mebelka rtv , uchwyty w kształcie L z kwasówki szlifowanej o przekroju prostokąta , przykręcone do blatu za plazmą - mega stabilne mocowanie

 

głosnik centralny ukryty za drzwiczkami z szybą szybą satynowaną (wytrawianą kwasem) , dzrzwiczki uchylają się ku dołowi , otwierane kiedy korzystam z 5.1 (a częściej z 5.0 bo zwykle nie chce mi się załączać suba i służy tylko jako podstawka kaktusa)

 

za plazmą ukryty tuner od plazmy , n box , głosniki i subek ekranu (zaadoptowane z 20letniego 29`CRT Sony) oraz eq który w zasadzie jest nieużywany (służy tylko do zadań specjalnych:)

 

wszystkie przewody ukryte

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-8338-100005869 1198698956_thumb.jpg

post-8338-100005870 1198698955_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

THX Ultra 2

 

1. Skąd masz te logo THX'a?

2. Piszesz o wykładzinie na drzwiach - to rozumiem, że tę podłogową przykleiłeś? bo jakoś na fotce nie widać?

I jaki efekt? rzeczywiście na zewnątrz nie słychać?

3. No pięknie sobie radzę z tym moim 133 cale, bo przyznam, szczerze, że 20% obrazu po obu stronach na końcach, mało kiedy jest wykorzystywane przez twórców filmów. Zresztą nawet na full opcji,

nie zauważyłem, żebym musiał kiwać głową:) polecam, nie bójcie sie większych ekranów;))

przy zawodowym to fakt - wydatek,

ale w malowanym ręcznie jak mój - od ściany do ściany i jest git:)

 

Meloman,

TW-1000 jest piętro wyżej od Z5, to pewnie jeszcze trudniej porównać.

W tym wątku natomiast wchodzimy w obszary daleko szersze od samego projektora,

który - zgadzam się z Tobą w 100% jest klu tematu, ale nie wyłącznym.

Jak patrzę co za mistrzostwo świata dokonał jesko, to aż chce się śmignąc w ten jego fotel,

i nie koniecznie na film. Siadasz i zanim sprzęt odpalisz już magia porywa w nieznane.

 

Jesko,

co za smak,

ile wzniosły do Twego projektu te mebelki, aż miło popatrzeć.

Gratuluję, jestem pod wrażeniem.

Rozumiem, że ta bateria przed laptokiem to na jeden film?:))

Ja u siebie mam konsekwentny zakaz żarcia i picia:)

Wcześniej czy później stanie się dramat pod tytułem: ups, wylało się,

a 98% kobiet w spódnicy nie odpierze tego nawet za pomocą elektrycznej szczoteczki do zębów:)

 

pozdro

maniek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw miałem kino tylko na jednym basie (tym mniejszym), ale jak dołożyłem Jamo D7, to różnica na + była tak niewiarygodna, że dzisiaj nie wyobrażam sobie już "jechanie" tylko na jednym basie.

Co do wykładziny na drzwiach o którą któryś Kolega pytał - to została ona przyklejona butaprenem i dzięki temu drzwi nie wpadają w rezonans przy niskich częstotliwościach...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sony KD85-ZG9? , Denon AVC-X6700H + Monster Power MPA-3250 + Emotiva XPA 7-kanałowa gen.2 , Pioneer UDP-LX800.Projektor JVC RS2 - Adeo Tensio professional pro 110",Monitor Audio-Platinum PL 300 + Platinum PLC 350 + SVS Ultra + GX100 + 4 szt. sufitowe Dali Phantom H-80 +VELODYNE DD-15 Plus. Kable do kolumn: QED Genesis Silver Spiral, Chord Odysey 2. Listwa Monster Cable HTS 5100 + Power Center HTS 1000, kable sieciowe Monster Powerline 400 . Apple TV4K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Kolege Mańka74 informuje, że logo THX trafiłem na allegro i co ciekawe zostało ono wykonane w USA.

Pozdrawiam i jeszcze raz gratuluje pomysłowego i pięknie wykonanego pokoju kinowego...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sony KD85-ZG9? , Denon AVC-X6700H + Monster Power MPA-3250 + Emotiva XPA 7-kanałowa gen.2 , Pioneer UDP-LX800.Projektor JVC RS2 - Adeo Tensio professional pro 110",Monitor Audio-Platinum PL 300 + Platinum PLC 350 + SVS Ultra + GX100 + 4 szt. sufitowe Dali Phantom H-80 +VELODYNE DD-15 Plus. Kable do kolumn: QED Genesis Silver Spiral, Chord Odysey 2. Listwa Monster Cable HTS 5100 + Power Center HTS 1000, kable sieciowe Monster Powerline 400 . Apple TV4K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maniek74,

gratulacje! Bardzo fajnie to wygląda.

Przymierzam się także zakupu projektora - mam dwa pytania do użytkowników z5:

- czy w tym sklepie, który poleciłeś dają do tego z5 polską gwarancję?

- kwestia odtwarzania szybkiego ruchu przez ten projektor: czy zauważyłeś jakieś skokowe odtwarzanie ruchu czy też efekt smużenia?

Pozdrawiam,

Marcin.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>zucho

Jak użytkuję przeszło 10-lat projektory, to jeszcze nigdy nie udało mi się zauważyć efektu smużenia lub rwania.

Ten problem gnębił kiedyś KOpyt25-a, ale wg mnie bardziej wynikał z ograniczeń źródła (komputer) niż projektora.

Powtarzam - w filmach - nigdy nie zauważyłem tego problemu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja się pochwalę swoją instalację (wciąż jeszcze nie skończoną), którą umieściłem swego czasu w innym wątku, ale teraz dla porządku wklejam ją tutaj.

 

Generalnie podstawowe założenia u mnie były dwa:

1. odrębne systemy stereo i do kina nie ingerujące pomiędzy siebie,

2. pokój w pierwszej kolejności do funkcji dziennych, a dopiero wieczorem niczym księzna fina zmieniający się w salkę do kina domowego.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

P.S. Patent manika bardzo mi się podoba i na pewno poszedł bym w tę stronę gdybym miał pomieszczenie dedykowane tylko do kina. Ze swojego doświadczenia wiem, że niestety jasne ściany i sufit pogarszają odbiór obrazu z projektora i nawet b. dobry projektor typu JVC RS-! może mieć problemy w pomieszczeniu o zbyt jasnych ścianach.

 

Milimetr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

THX Ultra 2:

>Najpierw miałem kino tylko na jednym basie (tym mniejszym), ale jak dołożyłem Jamo D7,

>to różnica na + była tak niewiarygodna, że dzisiaj nie wyobrażam sobie już "jechanie" tylko na jednym basie.

 

A co się konkretnie poprawiło?

Czy sprawdzałeś jak to kino gra ale tylko na tym mocniejszym subie (z odłączonym tym słabszym)?

 

Pytam, bo u siebie (18m2) mam podłączone jedne monstrum (1000 Watowe) i jestem ciekaw jak grał by zestaw z dwoma takimi monstrami:) No ale czy przypadkiem nie byłby to już hardcore?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

THX, a jak się sprawuje tylko ten większy solo. Może to właśnie jego brzmienie dominuje i ten mniejszy nie jest potrzebny?

 

ArtS :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>Milimetr

 

Jestem pod wrażeniem! Według mnie Twój pokój jest The Best Of... w kategorii : "Rodzinny Kompromis Na Rzecz Dobrego Stereo i Rozsądnego Połączenia Tego Z Kinem w Domu" GRATULUJE !

 

Michał

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Milimetr mógłbyś dać więcej fotek tych mebelków do siedzienia? Bardzo jestem ciekaw tego patentu z obrotowymi fotelami, super pomysł na pogodzenie KD z walorami normalnego pokoju

pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mniejszy subwoofer, jest teraz ustawiony na tryb Audio i spełnia swoje zadanie bardziej przy muzyce, której na filmach nie brakuje...

Robiłem swego czasu próbe i na chwile odczepiałem nmejszy i jednak czegoś brakowało...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sony KD85-ZG9? , Denon AVC-X6700H + Monster Power MPA-3250 + Emotiva XPA 7-kanałowa gen.2 , Pioneer UDP-LX800.Projektor JVC RS2 - Adeo Tensio professional pro 110",Monitor Audio-Platinum PL 300 + Platinum PLC 350 + SVS Ultra + GX100 + 4 szt. sufitowe Dali Phantom H-80 +VELODYNE DD-15 Plus. Kable do kolumn: QED Genesis Silver Spiral, Chord Odysey 2. Listwa Monster Cable HTS 5100 + Power Center HTS 1000, kable sieciowe Monster Powerline 400 . Apple TV4K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zucho,

 

1. Gwrancja jest europejska, w tym także polska. Po prostu kilkujęzyczna, ale polska też.

Jest jedna kwestia z warunkami. W gwarancji napisane jest, ze masz 36 miesięcy na projektor

i 90 dni lub 300 godzin na lampę. Jak ogłosiło Sanyo na swoich stronach od 1 listopada,

dają gwarancję także na lampę 36 miesięcy.

Zanim kupiłem zasięgnąłem języka u Sanyo Polska (to jakaś firma o innej nazwie),

ta odesłała mnie do serwisu sanyo na żelaznej w warszawie - to też prowadzi jakiś przedstawiciel.

Potwierdzili, ze będą honorować 36 miesięcy na lampę, bo decyduje data zakupu,

a na to mam paragon fiskalny z tego sklepu.

Co do samego produktu - podobało mi się, że pochodzi z fabryki matki w japoniii,

a nie z jakieś składnicy harcerskiej w chinach, czy gdzieś tam indziej.

 

2. Skokowe odtwarzanie nie ma nic współnego z projektorem. Nie tylko z tym, ale z żadnym innym.

To kwestia źródła obrazu - odtwarzacza, kompa, czy czego tam jeszcze.

Efekt skokowego odtwarzania widziałem w kilku divx-ach, a konkretnie pakowanych x-videm.

I jest to na 100% kwestia odtwarzacza, bo sprawdzałem - to samo jest na tv.

A jeżeli chodzi o smużenie, to nie łącz tego z odświeżaniem matrycy w monitorach lcd.

I też nie jest to zaleta sanyo z5 - zaryzykuję, że w żadnym projekotrze czegos taikiego nie doświadczysz,

w przeciwieństwie do tv lcd, w których ludziska doznają szoku,

jak w brną w full hd, ale nie zwrócą uwagi, że mają matrycę 20 milisekund,

efektem czego jest teatr cieni, dyskwalifikujący np. kanały sportowe,

gdzie piłka nożna wygląda jak bożonarodzeniowa kometa:))

 

pozdrawiam

maniek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się zastanawiałem, dlaczego problem smużenia nie występuje w projektorach LCD.

Dlaczego producenci nie podają w specyfikacji czasu odświeżania?

Przecież technologia LCD w telewizorze i projektorze jest taka sama.

Czemu problem występuje w modelach kineskopowych, a na projektorze nie doświadczyłem tego efektu nigdy, nawet na starym, poczciwym Sony HS-1?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>jasne ściany i sufit pogarszają odbiór obrazu z projektora i nawet b. dobry projektor typu JVC RS-! może mieć >>problemy w pomieszczeniu o zbyt jasnych ścianach

 

Ale projektory LCOS mają kontrast ANSI na poziomie nowych LCD. Do DLP wciąż im daleko.

Nowe modele JVC rzeczywiście są niezłymi maszynkami, ale od razu ogłaszać je high-endem, to wg mnie duża przesada.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

---> jgx

 

Fotele to model z oferty Klera model A020 dostępny w baaardzo szerokiej gamie kolorystycznej. Mniej więcej dwa razy w roku Kler ma wyprzedaże i można ich graty kupić w rozsądniejszych cenach.

Fotele są obrotowe i "bujane" do przodu i do tyłu więc są na prawdę wygodne. Zwracam uwagę na dość wysokie podparcie głowy żeby się nie męczyć w czasie oglądania. Do tego są wygodne podnóżki, które w razie czego mogą służyć jako awaryjne klapnięcie przy stole. No i sam stół może się zamieniać od niskiego stolika kawowego do wysokiego i rozsuwanego dużego stołu na którym można podać spokojnie obiad dla kilku osób. Stół to Calligaris model eleven też dostępny w Klerze. Te wszystkie rozwiązania to pokłosie dorastania w Gierkowskich metrażach i utykania wielu funkcji w pokojach w których się nawet dobrze przewrócić po pijaku nie można było :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-529-100005571 1198954293_thumb.jpg

post-529-100005572 1204114366_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meloman, 29 Gru 2007, 16:07

 

>Też się zastanawiałem, dlaczego problem smużenia nie występuje w projektorach LCD.

>Dlaczego producenci nie podają w specyfikacji czasu odświeżania?

>Przecież technologia LCD w telewizorze i projektorze jest taka sama.

 

Próbowałem zgłębić temat i chyba prolem tkwi we właściwościach fizycznego wyświetlania obrazu.

W dużym uproszczeniu w monitorach LCD obraz to piksele, czyli komórki matrycy,

w których obracają się kryształki, które dzięki kątom daja kolory,

a na te obroty przy tak bliskiej odległości między lampą a pikselem trzeba czasu.

Może dlatego efekt nie jest widoczny w projektorach, bo światło idzie dalej

dzięki czemu niweluje ten mili-efekt czasowy?

 

Co ciekawe w matrycach MVA - wiem co mówię, bo mam taką właśnie,

też nie ma smużenia, a do tego widać obraz pod niemal każdym kątem,

w przeciwieństwie do PVA, w których optymalny obraz jest jedynie na wprost.

 

Nie paliłem żadnego świństwa, więc jeśli bredzę poprawcie mnie bez bicia;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do technologii to jest taka sama ale tylko w kwestii użytego materiału tj. kryształów ciekłokrystalicznych. Implementacja tej technologii jest już inna.

W monitorach mamy trzy subpiksele tworzące jeden piksel i jeden rodzaj światła padający na każdy piksel (i subpiksel, o kolorze którego decyduje filtr koloru). O kolorze (w danym momencie) danego piksela decydują wszystkie trzy subpiksele (a dokładnie napięcie przyłożone do każdego z subpikseli, decydujące o poziomie przepuszczanego światła/koloru) czyli mieszanie trzech podstawowych kolorów.

W projektorach światło (lampy) jest rozczepiane pryzmatem na trzy składowe (kolory podstawowe) i przechodzi przez 3 niezależne matryce lcd. Następnie trzy wiązki są łączone i 'wypuszczane " jako jedna wiązka (stąd istotne jest np. ustawienie zbieżności tych wiązek w projektorach).

 

>Maniek 74 - Twoje tłumaczenie nie bardzo do mnie dociera - obrót nie zależy od odległosci piksela od lampy (przecież w projektorze jest tylko nieznacznie dłuższa droga światła od lampy do piksela) tylko od przyłożonego napięcia (szybkości i dokładności przyłożenia napięcia do danego subpiksela). Lampa cały czas jest źródłem światła (dla piksela nie ma znaczenia czy swiatło zostało wypuszczone ze źródla 6 czy 10 nano sekund temu), a piksele tylko przypuszczają określona "ilość" swiatła w zalezności od napięcia (odchylenia struktury kryształu).

Zastanawiając się nad różnicą odświeżania/rwania przychodzi mi do głowy na razie tylko jedna możliwość - kwestia skali tj. problemy technologiczne związane z możliwoscią dokładnego sterowania stopniem otwarcia danego subpiksela (3 rózne napięcia na każdy piksel) w matrycy o dużych rozmiarach. Np. w panelu full hd mamy 1920x1080 - tj. ponad 2 mln pikseli do wysterowania, co w matrycy daje faktycznie ponad 6 mln subpikseli do wysterowania. Trudne byłoby podłączenie każdego subpiksela osobno do sterownika napięcia więc realizuje się to poprzez poprzez siatkę (o subpikselu decyduje napięcie przyłożone do "wiersza" i "kolumny"). Może istotne jest to że w monitorach siatka jest trzy razy gęstsza? (chodzi o problem dokładnego pobudzenia konkretnego subpliksela -uniknięcie przenikania napięcia na sąsiednie piksele/subpiklsele). Inny problem to np. aby zmienić kolor w matrycy trzeba wygasić (zmienić napięcie) na jednym subpikselu i jednocześnie włączyć (zmienić napięcie) na drugim subpikselu (albo i dwóch) - są one bardzo blisko siebie położone i sterowanie nimi poprzez napięcie nie jest prawdopodobnie takie proste.

Nie wiem jak dokładnie steruje się pikselami w matrycach projektora -ale na pewno włącza i wyłącza się dany kolor niezależnie (w sensie odległości przykładanego napięcia poszczególnych subkolorów - trzy rózne matryce i trzy niezalezne siatki). Może to stanowi istotną różnicę - bo nie ma takich problemów z "napięciowym "mieszaniem kolorów. To sugeruje conajmniej 3-krotne gorsze właściwości odświeżania (albo 8-krotne - 2^3)

Jeśli ktoś wie dokładnie skąd ta różnica to niech się podzieli informacją - chętnie się zapoznam.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do technologii to jest taka sama ale tylko w kwestii użytego materiału tj. kryształów ciekłokrystalicznych. Implementacja tej technologii jest już inna.

W monitorach mamy trzy subpiksele tworzące jeden piksel i jeden rodzaj światła padający na każdy piksel (i subpiksel, o kolorze którego decyduje filtr koloru). O kolorze (w danym momencie) danego piksela decydują wszystkie trzy subpiksele (a dokładnie napięcie przyłożone do każdego z subpikseli, decydujące o poziomie przepuszczanego światła/koloru) czyli mieszanie trzech podstawowych kolorów.

W projektorach światło (lampy) jest rozczepiane pryzmatem na trzy składowe (kolory podstawowe) i przechodzi przez 3 niezależne matryce lcd. Następnie trzy wiązki są łączone i 'wypuszczane " jako jedna wiązka (stąd istotne jest np. ustawienie zbieżności tych wiązek w projektorach).

 

>Maniek 74 - Twoje tłumaczenie nie bardzo do mnie dociera - obrót nie zależy od odległosci piksela od lampy (przecież w projektorze jest tylko nieznacznie dłuższa droga światła od lampy do piksela) tylko od przyłożonego napięcia (szybkości i dokładności przyłożenia napięcia do danego subpiksela). Lampa cały czas jest źródłem światła (dla piksela nie ma znaczenia czy swiatło zostało wypuszczone ze źródla 6 czy 10 nano sekund temu), a piksele tylko przypuszczają określona "ilość" swiatła w zalezności od napięcia (odchylenia struktury kryształu).

Zastanawiając się nad różnicą odświeżania/rwania przychodzi mi do głowy na razie tylko jedna możliwość - kwestia skali tj. problemy technologiczne związane z możliwoscią dokładnego sterowania stopniem otwarcia danego subpiksela (3 rózne napięcia na każdy piksel) w matrycy o dużych rozmiarach. Np. w panelu full hd mamy 1920x1080 - tj. ponad 2 mln pikseli do wysterowania, co w matrycy daje faktycznie ponad 6 mln subpikseli do wysterowania. Trudne byłoby podłączenie każdego subpiksela osobno do sterownika napięcia więc realizuje się to poprzez poprzez siatkę (o subpikselu decyduje napięcie przyłożone do "wiersza" i "kolumny"). Może istotne jest to że w monitorach siatka jest trzy razy gęstsza? (chodzi o problem dokładnego pobudzenia konkretnego subpliksela -uniknięcie przenikania napięcia na sąsiednie piksele/subpiklsele). Inny problem to np. aby zmienić kolor w matrycy trzeba wygasić (zmienić napięcie) na jednym subpikselu i jednocześnie włączyć (zmienić napięcie) na drugim subpikselu (albo i dwóch) - są one bardzo blisko siebie położone i sterowanie nimi poprzez napięcie nie jest prawdopodobnie takie proste.

Nie wiem jak dokładnie steruje się pikselami w matrycach projektora -ale na pewno włącza i wyłącza się dany kolor niezależnie (w sensie odległości przykładanego napięcia poszczególnych subkolorów - trzy rózne matryce i trzy niezalezne siatki). Może to stanowi istotną różnicę - bo nie ma takich problemów z "napięciowym "mieszaniem kolorów. To sugeruje conajmniej 3-krotne gorsze właściwości odświeżania (albo 8-krotne - 2^3)

Jeśli ktoś wie dokładnie skąd ta różnica to niech się podzieli informacją - chętnie się zapoznam.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to i ja się pochwalę :) Ampli Onkyo 805, DVD Denon 2930 (wkrótce Toshiba hd-ep35) projektor Mitsubishi 4900 (1080p)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-1585-100005120 1199101817_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>cortez71

 

Fajny pokoik.

Mógłbyś napisać jak sprawuje się ten projektor, jakiej wielkości jest ekran i z jakiej odlległości oglądasz ? Czy widać piksele ?

Jak z poziomem czerni ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że Wam się podoba, bo mnie też :) Mój ekran to ramowa Suprema Gray o przekątnej 194cm, rama wykończona czarnym aksamitem, bardzo elegancko się prezentuje :) Oglądam z odległości lekko powyżej 3m i uważam ją za idealną - nie widać absolutnie żadnych pikseli ani siatki (przy obrazie full HD - 1080p), a rozmiar powala na kolana :)

Co do projektora, to jest to mój trzeci - zaczynałem od Panasonica PT-AE500, potem był PT-AE700 (720p) a teraz zdradziłem go na rzecz Mitsubishi i nie żałuję. Przy Panasonicu wygrywa w przedbiegach - bardzo cichy (czego o Panasonicach powiedzieć nie można), czerń znacznie lepsza (choć jeszcze nie idealna), no i te 1080p. Po prostu bajka :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cortez71 - bardzo fajne pomieszczenie - odniosłem wrażenie ze uzyskane niewielkim nakładem sił i srodków (pomijam sam sprzęt:) ) a efekt jest bardzo miły taki kameralny, "domowy" jak dla mnie ale bardzo fajny, zastanawia mnie tylko jak oglądasz w dzień bo te zasłony w oknie to chyba tylko ozdoba a dachowe to chyba wogóle nic też nie ma?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.