Skocz do zawartości
IGNORED

Nasze instalacje KD niech nas zobaczą:)


norwidos
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przede wszystkim przednie górne powinien mieć z przodu i pod innym kątembo obecnie zainstalowane nie nadają się do Auro( inny kąt!!! ) a tyknie bardziej z tyłu… 

1 minutę temu, burz napisał:

Właśnie.

Burz jesteś tutaj nie od dziś a… 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile pod Auro można dyskutować co do precyzji (rzecz jasna masz rację z ustawieniem), to Atmosowe jest po prostu z d*udy. A wychodzi, że to właśnie jest - Atmos.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez burz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) co to jest za system? 7.3.6? Czy jak to wygląda.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, burz napisał:

to Atmosowe jest po prostu z d*udy

Właśnie udowodniłeś że nic nie wiesz… 04FE7E14-138F-4286-AAB4-A29EB67E496B.thumb.png.7d574f1b8b3751b2e891d2faacaaf40f.png

górną warstwę ma dobrze zrobioną👍💪

17 minut temu, STELVIO napisał:

@StillAimless co to jest za system? 7.3.6? Czy jak to wygląda.

Dokładnie👊

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie po raz kolejny udowodniłeś, że jesteś ignorant - górę ma pod ścianami, a powinna być na linii głośników przednich, skierowana do dołu. Tyle w temacie. Dobrej nocy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez burz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, burz napisał:

Właśnie po raz kolejny udowodniłeś, że jesteś ignorant - górę ma pod ścianami, a powinna być na linii głośników przednich, skierowana do dołu. Tyle w temacie. Dobrej nocy.

Odezwał się ten co ma tylko dwa Atmosy i myśli że góry nimi przenosi… 

Ma delikatnie lewą stronę po za osią natomiast prawa jest zgodnie… pokój jest nie regularnym prostokątem bo wchodzi w kształt litery L to raz a dwa zdjęcia dużo przekłamują i b.dobrze… nie wszyscy musza mieć  według podręcznika!!!  Ty sam szukałeś tu na forum informacji a kolega się pojawił z nikad z instalacja wiec szacun dla niego bo nie szukał tutaj porad od ludzi twego pokroju… niestety ale kiepski jesteś w tych sprawach, stereo u Ciebie bardziej króluje w porównaniu do KD… ty miałeś AP ja nie bo mnie na nie nie stać a po drugie wolałbym jak już B&W lub Focal niż AudioPhysic! Tyle!!!

19 minut temu, burz napisał:

skierowana do dołu

A jak ma? W stronę powietrza??? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest Atmos i jest wg podręcznika. Prawa strona nie jest w "osi" o dokładnie 45 cm (tweeter do tweetera), ale  inaczej musiałbym wiercic  w litym stropie betonowym aby je ze sobą zrównać - reszta jest wg specyfikacji - a nawet lepiej jest zgodna z progresywną myślą kolegów zza oceanu 🙂 Głośniki są wycelowane w MLP - w pierwszej iteracji po prostu "walił"y przed siebie ale te SVS off-axis nie są najlepsze, więc zrobiłem zgodnie ze sztuką. 

System jest 7.1.6, ponieważ z procesora wychodzi jeden sygnał LFE. Ten jest przetwarzany przez miniDSP 2x4HD (Gain matching, time alignment i MSO) dla trzech wyjść do subwooferów. Technicznie jest to .3. ale zgodnie z definicją "kanału" to nadal pozostaje .1. 🙂

Dla zainteresowanych zostawiam diagram połączeń.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez StillAimless
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu na forum przyjęło się że zamiast X.1.X wpisujemy ilość subwooferów… zreszta wszędzie gdzie nie spojrzę nawet w angli podają ilość subów. 
 

Nie zmienia to faktu że i tak mogę Ci pogratulować👏👏👏 praca wykonana wzorowo, ze smakiem i dobrze, więcej takich ludzi by tu się przydało a nie moli mądralińskich !

Szacun👊

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, StillAimless napisał:

Jest Atmos i jest wg podręcznika. Prawa strona nie jest w "osi" o dokładnie 45 cm (tweeter do tweetera), ale  inaczej musiałbym wiercic  w litym stropie betonowym aby je ze sobą zrównać - reszta jest wg specyfikacji - a nawet lepiej jest zgodna z progresywną myślą kolegów zza oceanu 🙂 Głośniki są wycelowane w MLP - w pierwszej iteracji po prostu "walił"y przed siebie ale te SVS off-axis nie są najlepsze, więc zrobiłem zgodnie ze sztuką. 

System jest 7.1.6, ponieważ z procesora wychodzi jeden sygnał LFE. Ten jest przetwarzany przez miniDSP 2x4HD (Gain matching, time alignment i MSO) dla trzech wyjść do subwooferów. Technicznie jest to .3. ale zgodnie z definicją "kanału" to nadal pozostaje .1. 🙂

Dla zainteresowanych zostawiam diagram połączeń.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ja również gratuluję.Taki amerykański...😅 Widzę ,że górna warstwa posiada 6 głośników.Mógłbyś podzielić się wrażeniami z ich  pracy? Czy więcej znaczy lepiej ?Boczne surraundy to DIPOLE? Jak ma się to do ogólnego odbioru?Czy nie gryzą się w systemie ATMOS ? No i metraż jaki oraz wysokość? Salka duża lecz ze zdjęć trudno oszacować...Może skrobniesz coś o akustyce twojego pomieszczenia.Sufit masz goły ?Rozumiem, że  Bas ogarnołeś przez mini DSP?

Pozdrawiam i gratuluję👍👍👍

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, Gmow1977 said:

Ja również gratuluję.Taki amerykański...😅 Widzę ,że górna warstwa posiada 6 głośników.Mógłbyś podzielić się wrażeniami z ich  pracy? Czy więcej znaczy lepiej ?Boczne surraundy to DIPOLE? Jak ma się to do ogólnego odbioru?Czy nie gryzą się w systemie ATMOS ? No i metraż jaki oraz wysokość? Salka duża lecz ze zdjęć trudno oszacować...Może skrobniesz coś o akustyce twojego pomieszczenia.Sufit masz goły ?Rozumiem, że  Bas ogarnołeś przez mini DSP?

Pozdrawiam i gratuluję👍👍👍

Cześć, 

dzieki za feedback 🙂

Pokój ma 27m2. 6m po długości i 4 (tył) lub 5 (przód) metrów szerokości. Wysokość pomieszczenia to 260cm.

Boczne głośniki to Rp-502S, które technicznie są dipolami ale zachowują się jak bipole. Jak widzisz na zdjęciach, monopol po lewej stronie (przy zasłonach) waliłby prosto do ucha - dlatego decyzja aby rozproszyć trochę dźwięk. Gdybym miał symetryczne pomieszczenie i przynajmniej 50cm-75cm od głośnika do "ucha" to bym zainstalował tradycyjne monopole - tak jak zreszta i dolby zaleca. Mam dobrą separacja miedzy głośnikami (dlatego tylne są bardziej ściśnięte - tam kąt między osią pokoju a głośnikiem to 35 stopni). Klipsche  są na wysokości 110cm (SR/L, SBR/L), więc tu też nie ma mowy o braku odpowiedniej separacji miedzy dołem a górą. 

Akustyka to praca w toku. Na scianach mam mix lameli i pianki (5cm grubości) co pomaga w rozpraszaniu i troche tłumi. Reszta to sam pokój, dużo zasłon, kanapa, dywan, książki, itd .. to wszystko pomaga. To nie zmienia faktu, że moze być dużo lepiej. Na sufit będę robić własne panele - 10cm wełny, konstrukcja drewniana i owleczone MVEL22 - chyba najlepszy materiał do kin - przynajmniej w EU. Ale nawet teraz nie jest źle. Sala nie jest "martwa" ale jednocześnie nie ma dziwnego pogłosu.

Bas to jest epopeja na własny wątek, ale w skrócie to tak - wszystko jest ogarnięte w miniDSP 🙂 Procesor nie ma nic do roboty oprócz wysłania sygnału na każdy kanał. Jedyne ustawienie zmienione w procesorze to "delay" między górnymi i dolnymi głośnikami - a to dlatego, że Dirac Live jest kalibrowany per grupa głośników. Czyli w moim przypadku "bed layer" i atmosy są na kalibrowane oddzielnie i nic o sobie nie wiedzą, więc opóźnienie muszę ustawić manualnie w źródle (czyli w procesorze). 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, StillAimless napisał:

Jest Atmos i jest wg podręcznika. Prawa strona nie jest w "osi" o dokładnie 45 cm (tweeter do tweetera), ale  inaczej musiałbym wiercic  w litym stropie betonowym

No tak, zazwyczaj musimy się dostosować. Na zdjęciach to się rzuciło w oczy, ale myślałem, że jest gorzej.
Gratulacje z dobrej roboty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

@StillAimless fajny pokój i zrobiony ze smakiem, gratuluje.

Ekran trochę spory jak na możliwości świetlne RS540, ale rozumiem i sam podobnie zrobiłem żeby wpasować największy ekran jaki się da. Projektor jak coś zawsze można wymienić na jaśniejszy 🙂

Nie myślałeś o maskownicach ekranu pod format kinowy ?

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez MartyMcFly
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.10.2022 o 13:07, StillAimless napisał:

Dopiero odkryłem to forum 😄 

Sala ma około trzech lat. Zbudowana wg myśli: best bang for the buck, czyli stosunek jakości do ceny

Pre-pro: ToneWInner AT-300 (oryginalnie Denon X4500)
Końcówki: 2x Emotiova A7
Głośniki: Klipsch RP (600, 504, 502, 500) + 6xSVS Prime Elevation
Subs: 2x PB 2000 Pro + SB 2000 (temp)
DSP: 2x miniDSP ddrc-88a (Dirac Live) i miniDSP 2x4HD (do subwooferów)
Projektor: JVC RS540 + Epson 6600TW (do słabych źródeł - ehm, Polsat albo na marnowanie czasu na youtube)
Elite Screen 16:9 150" 1.1 matte white

HDFury Vertex 4K 4:4:4 (do LLDV)
AppleTV 4k, Zidoo 9X, Xbox Series X, HTPC i Polsat (8 letni box 1080p)

Kompromisy:

Głośniki pod ekranem, inaczej 150" by nie weszło, teraz rozważam mniejszy ekran (maskowany mvel22 bk)
Białe akcenty (kompromis z żoną :D)
Suby z tyłu (j/w)
Zarządzanie kablami (masakra i nauczka na przyszłość)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) 2020458827_IMG_1392Large.thumb.jpeg.909b22355f61da870339294987072b7e.jpeg729927068_IMG_1394Large.thumb.jpeg.91cbff555ce3e4069e87dbee0e6198cb.jpeg369987463_IMG_1393Large.thumb.jpeg.d76f098f7301f3628d3a784ace937e97.jpeg1423514427_IMG_13962Large.thumb.jpeg.f0e079904ef497c0983f9ed47493d8c9.jpeg

Taki pokój a nie ma odtwarzacza Blu-ray?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odtwarzacze powoli odchodzą do lamusa. Króluje natomiast streaming, playery sieciowe jak np Kaleidescape (b popularny w USA), czy media boxy. 

Oczywiście jakość / bit rate na płycie nadal najlepszy, ale czasem można się zdziwić jak dobrze potrafi wyglądać film ze streamingu. 

Coraz więcej filmów jest dostępnych online jak np filmy Marvela w Disney+, premiery HBO MAX, Netflix itp.

Ja np mimo ze lubie mieć film na nośniku fizycznym i jakaś tam kolekcje mam (ponad 300 płyt UHD) to ograniczyłem zakup płyt - nie mam ich gdzie trzymać w salce a przeważnie można już wszystko obejrzeć w płatnym VOD / streamingu.

Kupuje tylko jakieś większe i wyczekiwane tytuły na płycie jak np TG Maverick.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez MartyMcFly
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@burztrochę zaprzeczę sam sobie bo doliczyłem się u siebie (ze zdziwieniem) 6 fizycznych odtwarzaczy BR UHD, ale moje zamiłowanie do jakości BR UHD trendu nie odwróci - nawet konsole chyba juz tylko w wersji digital bedą 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez MartyMcFly
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trend do konsoli digital producentów akurat rozumiem - pazerność, czyli abonament 😉 Nie ma tak, że płacisz raz za płytę fizyczną i ją masz do końca świata.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, MartyMcFly napisał:

doliczyłem się u siebie (ze zdziwieniem) 6 fizycznych odtwarzaczy BR UHD

No, galancie 😉
Ja mam tylko dwa, panas UHD i konsola xbox. No i "zwykły" cd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@burz szczerze mowiac wystarczyłyby spokojnie dwa odtwarzacze
🙂

W kwestii konsol i wersji digital, czy ja wiem czy tu chodzi o pazerność, jak miałbym znowu kupować ps5 to wziąłbym wersje digital bez napędu 4K. Wkurza mnie ze trzeba wkółko żonglować płytami a tak kupujesz wersje gry digital i masz spokój.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez MartyMcFly
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, MartyMcFly napisał:

@burztrochę zaprzeczę sam sobie bo doliczyłem się u siebie (ze zdziwieniem) 6 fizycznych odtwarzaczy BR UHD, ale moje zamiłowanie do jakości BR UHD trendu nie odwróci - nawet konsole chyba juz tylko w wersji digital bedą 🙂

6 odtwarzaczy BD masz ciekawe po co aż tyle? To może napisz jakie masz te odtwarzacze, może chociaż to ci wyjdzie bo kina na priv też nie potrafisz opisać, a może w ogóle nie masz kina i odtwarzaczy sześciu i to wszystko może jest takie wirtualne, a wyobraź sobie że ja mam prawdziwy odtwarzacz i pełne kino w pokoju i nawet tu foty dawałem na forum.

Tak więc ty też wrzuć jakieś foty lub opis aby się uwierzytelnić, bo póki co ja nie wierzę w to że masz jakikolwiek odtwarzacz i jakieś tam kino w "salce".

A tak na boku ja nie lubię tego słowa "salka" jaka salka każdy z nas ma normalne mieszkania w bloku lub jakieś małe domki i w nich są pokoje i jeden z nich może być na kino ale to dalej jest zwykły pokój a nie salka, salkę to ma Helios albo Multikino na 400 osób no i wtedy to jest sala, ale w domu nasze pokoje kinowe zwykle mają w przedziale od 15-30m2, rzadko kto ma 40m2 i w górę tylko na kino, nie rozumiem tego zachwytu nad tym słowem w dużym multipleksie tak ale nie w mieszkaniu czy w domu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
2 minuty temu, JVC 4K napisał:

To może napisz jakie masz te odtwarzacze, może chociaż to ci wyjdzie bo kina na priv też nie potrafisz opisać, a może w ogóle nie masz kina i odtwarzaczy sześciu i to wszystko może jest takie wirtualne

Jak byś poszukał to byś znalazł!!! Leń śmierdzący🥴

Nie wiem tylko czy nadal set up aktualny co kiedyś był czy coś się zmieniło…🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, długi89 napisał:

Jak byś poszukał to byś znalazł!!! Leń śmierdzący🥴

Nie wiem tylko czy nadal set up aktualny co kiedyś był czy coś się zmieniło…🤔

300 stron przewalić ? Jest trochę ...😅.

Weź podlinkuj....🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem! Dawno nie aktualizowałem tematu. 

Obecnie wygląda to tak: 

• Arcam AVR390, z kalibracją DIRAC LIVE

• Klipsch RP280F

• Klipsch RP504C

• Klipsch R112SW

• Klipsch RS42

• Klipsch R14S (przerobione DIY na Atmos)

Do filmów: TV Sony 65", XBOX ONE X, Apple TV 4K

Do muzyki: DENON DCD-625, ONKYO CP-1026A, Apple AirPort + iPad + Apple Music

Nie ukrywam, powoli osiągnąłem zen jeśli chodzi o brzmienie. Pozostaje kwestia zezwolenia przez małżonkę na kilka ustrojów akustycznych, choć ilość kwiatów w pokoju robi także robotę. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

img-5119_optimized.jpg

img-5120_optimized.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.