Skocz do zawartości
IGNORED

Spotkanie w Krakowie - lista obecności


Gość discomaniac71

Rekomendowane odpowiedzi

A były ręcznej roboty wstęgi - na ten przykład.

 

wzmacniacze były 4 :

amplifon wt40

iPod na Gm70 ;)

wzmacniacz na 300B

oraz klasa D na desce.

 

Z dacków:

Audio Note (nie znam numeru)

Protagonist McGyvera

 

Transporty to:

Audiomecca

Coś srebrnego i fajnego (nie znam nazwy) - uzupełnienie - to się nazywało EAD

Squize box

 

Kolumny:

Labirynthosy na linii transmisyjnej i focalach,

kwiatuszki (2 drożna konstrukcja z szerokopasmowcem na górze - wszystko ustawione głośnikami do sufitu i grająca dookólnie),

Pro-ac (malutkie)

Viena (też malutkie)

oraz rzeczona wcześniej prototypowa wstęga - ta raczej tylko w celach pokazowych bo nie miała kompana w postaci basowca.

 

Fotki z telefonu za co proszę o wybaczenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Słucham tylko muzyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie piszcie ,ze mieliście czas to wszystko podłączyć i przesłuchać :-)

 

Mieli, mieli tak się spieszyli z przepinaniem sprzetów ze wyrwali gniazdka :)

(popatrz na foty )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rochu

(Konto usunięte)

Dzięki Wszystkim za to że byliście.

Chyba dawno nie było tak fajnego wieczoru.

 

Co do wrażeń.

Najbardziej zapadł mi w pamięć iPod na Gm70 po zmianie lamp sterujących na E80CC.

Fajny wzmacniacz, który potrafi na prawdę czarować i do tego świeci w przecudny sposób.

Ma w sobie coś ze wzmacniaczy na 300B.

 

Nie ukrywam także, iż zły jestem na siebie, że to nie ja a MacGyver nabył transport EAD.

Fajne cacko.

 

 

 

I jeszcze Hayseed Dixie

http://www.youtube.com/watch?v=NMfh4WQuGc8&feature=related

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

Nie ukrywam także, iż zły jestem na siebie, że to nie ja a MacGyver nabył transport EAD.

Fajne cacko.

(...)

 

A pytałem się grzecznie kilka razy czy aby na pewno go nie kupujesz i czy mogę go śmiało brać...

Bardzo fajnie mi się spasował wzornictwem z moim Protagonistem oraz z preampem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam,

 

Zwracam się do kolegów audiomaniaków z Krakowa i okolic z prośbą o pomoc dotyczącą pomiaru lamp. Chciałbym parę lamp pomierzyć przed "wyczyszczeniem" moich zapasów magazynowych. Osoby z odpowiednim sprzętem oraz chcące mi pomóc proszę o kontakt na priva.

 

Z góry dziekuję

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Złote myśli "Słońca hajenda" ... "Lampa szumi, winyl trzeszczy, Ellipticor nie dla leszczy". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam kolegow z Krakowa.

 

Bardzo bym prosil o jakis info kiedy i jak bedzie organizowane jakis najblizsze spotkanie, czy juz jakis plany sa w tej kwestii??

 

Jak najbardziej podpisuje od razu liste obecnosci i sluze pomoca w np transporcie a i ciekawe dodatki sie znajda.

 

Ogolnie to zajmuje sie organizacja ewentow, wiec mam dostep do roznych rzeczy.

 

Prosze o kontakt na PW w sprawie co i jak ;]

 

 

Pozdrawiam caly grod Kraka.

 

Bartlomiej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

planów póki co nie ma, jak coś będzie na pewno w wątku info się pojawi.

W sumie,zastanawiam się czy nie wziąć swoich kolumn do Rocha - ale jak pomyślę, że mam je dźwigać to mi trochę słabo ;).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Słucham tylko muzyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Ci pomogie - bo wypada moja kolej na drajwera:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Ludzie bardziej dbają o swoją dumę niż o to, co jest prawdą." - T. Pratchett/S. Baxter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkim znajomym i nie tylko;) życzę Szczęśliwych, Wesołych Świąt oraz udanego Dyngusa!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wiedza i doświadczenie przychodzą z wiekiem, najczęściej z wiekiem trumny.

Trochę sensu poproszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to z dyngusem Ci się udało ;) od rana leje :)

 

Wesołych Świąt dla Wszystkich

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisalem, bardzo jestem zainteresowany dolaczeniem do spotkan.

 

Wiem ze cos trzeba miec ciekawego na takich spotkaniach i ze tak po prostu juz pewnie nie bedziecie nic organizowac, bo juz wszystkie swoje klocoszki podlaczaliscie wielokrotnie we wszystkich konfiguracjach...

 

 

Mam pomysl ktory chcial bym zaproponowac to odsluch zestawu ktory sam posiadam, ale mogl bym sciagnac samego producenta tych kolumn Pana Waldemara Bulicza (firma jest ze swidnika k/Lublina) "Edyton" Wraz ze swoim najmlodszym dzieckiem, a mianowicie zestawem ze zwrotnica aktywna (najistotniejsza rzecza w tym zestawie jest to, ze nie ma zwrotnicy w kolumnach a jak wiadomo jest to najwieksze zlo jakie psuje dzwiek )

Nie umiem napisac o tym co on zrobil, tlumaczyl mi, ale nie powtorze prawidlowo napewno, ale on napewno opowie wszystko na ten temat.

Jestem w fazie namawiania go na ta przejazdzke do Krakowa, ale sam nie slyszalem tego jeszcze i jestem niesamowicie ciekaw, bo jak mowi nie ma porownania do czego kolwiek co slyszalrm do tej pory - chce to sam ocenic!!

 

Pytanie moje jest takie do szanownego Krakowskiego klubowego audytorium.

Czy chcialibyscie posluchac cos takiego, czegos zupelnie nowego??

Bo ja drobie z podniecenia zeby uslyszec cos co jest jeszcze lepsze wg zapewnien producenta od tego co juz mam, a jestem z tego niesamowiecie zadowolony.

Szczerze mowiac jesli przebije to moj obecny zestaw, to zastanowie sie nad wymiana sprzetu.

 

Mogli bysmy porownac takie 2 zestawy np.

Jak rowniez bedzie potrzebne cos referecyjnego.

Czyli zestaw wolnostojacy za ok 10tys - kolumny.

+wzmak za ok 8-10tys. + transport jakis referencyjny, moze np.

Arcam 23T (rozsadnie tanie i dobre)lub cos podobnego, cos co macie sprawdzonego.

 

 

Dodam ze zestaw (paczuszki+wzmak) wg producenta kosztuje dokladnie polowe tej ceny. ok 10tys. ale mysle ze jest to adekfatne do ceny wlasnie referencyjnej porownawczej. 20k.

 

Co o tym myslicie??

 

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co o tym myslicie??

Pozdrawiam

Jak drobisz, to jedź do niego i już.

ps. Chyb aczegoś nie chcesz zrozumieć. Myślę, że do tego bardziej pasuje zakładka "sponsorowane". Od ukrytych form promocji aż kipi na forum, począwszy od bardzo przyzwoitych ofert po różnego rodzaju zaowalowane formy opylania sprzętu, z refurbished włącznie. Właśnie przez tego typu działania obecne forum osiągnęło tak żałosną formę. Nie widzę powodu aby w jakikolwiek sposób brnąć w tym kierunku.

Również pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wiedza i doświadczenie przychodzą z wiekiem, najczęściej z wiekiem trumny.

Trochę sensu poproszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czym się różni propozycja kolegi bart-azazel od wizyty u Rocha firmy AVCON czy Pana Markówa ? Znaczy byli w Krakowie hobbystycznie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to przepraszam za zle zrozumienie mnie.

 

Pomyslalem ze fajnie by bylo zrobic cos takiego.

 

Juz pisalem ze jestem nowy w kregach slyszacych inaczej.

 

Ostatnio odezawl sie do mnie wlasnie ten pan Bulicz, ze jest cos nowego, pomyslalem ze jest to fajny temat do zrealizowania.

 

Podalem pomysl i zapytalem co o tym myslicie, jesli zle to odbieracie to prosze wybaczyc za moje niedoswiadczone intencje.

 

Czytalem na forum jak spotykaliscie sie jakis czas temu z mcgyverem (przepraszam jesli przekrecilem)(z reszta tez pisalem do niego z pytaniem co mysli)

w cem,u przesluchania jakiejs nowej konstrukcji.

Ja sam jestem wciaz glodny nowosci i mysle ze jeszcze duzo czasu minie zanim moj system osiagnie ostateczna forme - moze to sie nigdy nie stanie...

 

Podsumowujac, rozumiem ze pomysl zostal odrzucony i nie ma sensu o tym dyskutowac. OK

 

Tak czy inaczej pisze sie na kolejne spotkanie i poczekam az cos bedzie wiadomo w tej kwestii.

 

 

Pozdrawiam wszystkich.

 

bartlomiej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rochu

(Konto usunięte)

Dot. wpisu Piopio.

AVCON był dlatego, że kilka osób w tym także i ja chcieliśmy posłuchać sprzętu tej firmy.

Zaproszenie wyszło od nas.

Tak samo z resztą jak w wypadku odsłuchów np. APS, Absolutora czy Harpi.

 

Dot. wpisu Gagacka.

W pełni podzielam tą ocenę sytuacji.

Gdyby firma Edyton chciała urządzić prezentację w ramach Odsłuchów w Krakowie chyba politycznie i grzecznie byłoby wystąpić z inicjatywą samodzielnie a nie przez zawoalowane wpisy w tym i innym jeszcze wątku dokonane przez kolegę Bart-azazel.

 

 

Odnośnie samej propozycji odsłuchu produktów firmy Edyton - piszę w tym momencie jedynie za siebie.

Taki sposób wpłynięcia na zorganizowanie odsłuchu jaki proponuje Bart-azazel budzi co najmniej moją niechęć.

W związku z powyższym mówię jasno i wyraźnie - nie będzie odsłuchu Edytona w ramach spotkań, które ja organizuję.

Jako gospodarz mam prawo do tego aby także kogoś nie zaprosić do siebie, z tego prawa korzystam i nie zamierzam się z takich decyzji nikomu tłumaczyć.

 

 

 

 

Proponuję nie kontynuować w tym wątku dyskusji o Edytonie.

Są dwa wątki o tej firmie i tam proponuję przenieść rozmowę na ten temat.

http://www.audiostereo.pl/edyton_29704.html/page__p__651597__hl__edyton__fromsearch__1#entry651597

http://www.audiostereo.pl/klub-milosnikow-firmy-edyton_27941.html/page__p__600234__hl__edyton__fromsearch__1#entry600234

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps.

 

Panowie, panowie, ale ja nie chcialem jakisjs burzy wywolac.

 

Nie znam nawet watku senicza i bog wie czemu jego osoba powoduje takie zapienienie u ludzi.

 

Jestem audio zajawiencem, niedoswiadczonym pasjonatem, caly czas chlone wiedze na tematy techniczne i odsluchowe.

 

Duzo pytam i wiem ze nic nie wiem... Ale sie dowiem!! ;]

 

Jakis czas temu kupilem sprzet od pana Waldemara i od tamtej pory wszystko sie u mnie zaczelo i dalej zachwyca i wciaz zachwyca.

 

jak na moje mozliwosci finansowe bylo to i tak wybitne szlenstwo, ale wiece, chce sie wiecej i wiecej ;]

 

Bardzo chcial bym opinii rowniez o tym co sadza inni o tym np.

 

Z tad takie moje dzialania.

 

Dlubie i caly czas przerabiam mojego philips 960tke, bo na nowe nie stac heh.

 

Dobra musze uciekac do zajec.

 

 

Pozdrawiam wszystkich i przepraszam jesli wzbudzilo to jakis niegatywne emocje.

 

jestem nowy i pewnie o wielu rzeczach ktore sie dzieja i dzialy na forum nie mam pojecia.

 

 

Milego dnia wszystkim

 

 

Bartlomiej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps.

 

Troche ochlonalem z moim zapalem do dzialania, a moze nawet sie chwilowo zniechecilem...

 

Moze rzeczywiscie zbyt energicznie?!

 

...ale skuteczne przystopowanie mojej goracej glowy.

 

 

Ech...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche ochlonalem z moim zapalem do dzialania, a moze nawet sie chwilowo zniechecilem...

Nie przejmuj się kolego ! Krakowski klub ma swoją specyficzną filozofię ;-) Trzeba ich polubić za ich bezpośredniość. Choć to czasami boli ;-)

 

Pozdrawiam !!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

ps.

 

Troche ochlonalem z moim zapalem do dzialania, a moze nawet sie chwilowo zniechecilem...

 

Moze rzeczywiscie zbyt energicznie?!

 

...ale skuteczne przystopowanie mojej goracej glowy.

 

 

Ech...

 

 

Nie tylko Ciebie forum ostudziło ... Nie rozumiem tej podejrzliwości, węszenia wszędzie sprzedawców itp. To w moim przekonaniu jakaś paranoja, min. przez takie zachowania wiele tracimy (opisy z takich spotkań, gaszenie zapału jak kolegi powyżej itd.). Jeśli ktoś chce w trakcie takiego pokazu coś sprzedać, to przecież musi to być rzecz lepsza od konkurencyjnych. Myślę też, że raczej Ken Ishiwata tu nie zagląda i raczej nie przyleci swoim odrzutowcem do naszych domów z prezentacją. Osoby te, to nasze raczkujące jedno lub kilkuosobowe firmy, złożone z pasjonatów audio. Aż dziw, że takie rzeczy mogą komuś przeszkadzać. Jest parę cnotliwych osób na forum, które mają misję śledzenia i dopiekania takim osobą. Współczuję im tym bardziej, że poza tą "działalnością" nie robią nic więcej. Nie chce mi się już czytać wpisów o "kręceniu lodów" ...

Milion razy słyszałem wyjaśnienia, dziękuję z góry za dalsze.

 

Robert

Ps. Przepraszam że wypowiadam się w "Krakowskich", ale tutaj wypłynął po raz kolejny ten temat. Disco jeśli przeszkadza Ci ten wpis, przeniosę go.

Ps2. Cieszę się, że rochu w końcu przemówiłeś, szkoda że w taki sposób :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rochu

(Konto usunięte)

Nie tylko Ciebie forum ostudziło ... Nie rozumiem tej podejrzliwości, węszenia wszędzie sprzedawców itp. To w moim przekonaniu jakaś paranoja, min. przez takie zachowania wiele tracimy (opisy z takich spotkań, gaszenie zapału jak kolegi powyżej itd.). (...) Osoby te, to nasze raczkujące jedno lub kilkuosobowe firmy, złożone z pasjonatów audio. Aż dziw, że takie rzeczy mogą komuś przeszkadzać. Jest parę cnotliwych osób na forum, które mają misję śledzenia i dopiekania takim osobą. Współczuję im tym bardziej, że poza tą "działalnością" nie robią nic więcej. Nie chce mi się już czytać wpisów o "kręceniu lodów" ...

 

Wybacz ale nie zgodzę się z Tobą.

 

Krakowskie spotkania powstały z pasji kilku osób.

Wielką zasługą Disco było ich zorganizowanie a także nadanie tym spotkaniom celu oraz pewnego własnego charakteru.

W ten charakter także wpisuje się to, iż nigdy nie było celem spotkań promowanie czegokolwiek albo kogokolwiek. I mam nadzieję, iż tak nadal pozostanie.

To, że w ramach Krakowskich odbyły się prezentacje takich firm jak S&L, Avcon, Talcomp, Ancient Audio i kilku innych było li tylko wynikiem zainteresowania samych uczestników spotkań.

Dlatego też taki a nie inny oddźwięk na propozycję prezentacji Edytona.

 

 

Co do mnie - w żaden sposób nie jestem zainteresowany w pomocy jakiejkolwiek audiofilskiej inicjatywie gospodarczej.

Guzik mnie to po prostu obchodzi czy ktoś się uchowa na rynku czy też nie.

Albo ktoś umie pływać albo nie.

Natomiast jeżeli będzie chciał dla utrzymania się na tym ryneczku użyć Krakowskich spotkań to chętnie dołożę swój kamyczek aby szybciej zobaczył dno.

 

 

A co do "dopiekania", "gaszenia zapału", "śledzenia", "specyficznej filozofii" i "bezpośredniości" (Piopio) Grupy Krakowskiej.

Być może tak jest i co na to poradzicie?

A ja właśnie za te cechy cenię osoby uczestniczące w spotkaniach. Jest barwnie i szczerze do bólu (nie ukrywam, że wiele razy dane mi było to odczuć na własnej skórze : ).

Da się zauważyć, iż ściemniacze, permanentni idioci i konfabulatorzy po jednym odsłuchu nie wracają już na następne spotkania.

I niech tak już pozostanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rochu

 

masz u mnie wirtualne piwo za:

 

"Da się zauważyć, iż ściemniacze, permanentni idioci i konfabulatorzy po jednym odsłuchu nie wracają już na następne spotkania.

I niech tak już pozostanie. "

 

Szkoda tylko, ze Ci wymienieni wracali (może nie ci sami ale o tej samej mentalności) w innym wątku i w innym regionie Polski - w lubuskim.,a sporo ich też na forum...co raz więcej i więcej, że nie chce się...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rochu

(Konto usunięte)

Szkoda tylko, ze Ci wymienieni wracali (może nie ci sami ale o tej samej mentalności) w innym wątku i w innym regionie Polski - w lubuskim.,a sporo ich też na forum...co raz więcej i więcej, że nie chce się...

 

Lubuskich odsłuchów na prawdę szkoda. To bardzo ciekawy i wartościowy wątek.

Mam nadzieję, że chłopaki jednak się przełamią i będą się spotykać dalej.

Ja za nich trzymam kciuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.