Skocz do zawartości
IGNORED

ROKSAN CASPIAN vs NAD 372


qman
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

darkul,

 

dla czego wobec tego nie sprzedasz swojego patentu Creekowi lub innej firmie za x procent z zysków ze sprzedaży? Żyłbyś jak król i nie musiał się użerać z klientami co to nie wiedzą czego chcą, a na koniec nic im się nie podoba i wołają o zwrot kasy.

Gdybym miał łeb taki jak ty i wymyślił DIY za 800zł który "...zjada i wysrywa..." produkt markowy za 4kzł już bym rozmawiał z tym nieszczęsnym producentem i rezerwował bilet na Bali.

Lub wzorem Amplifona czy AA trzaskał to pod własną marką i sprzedawał angolom za ciężką kasę.

 

No chyba , że źle zrozumiałem (w tekście były literówki) i ten DIY, przy zjadaniu rzeczonego Creeka się zesrywa?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

800 pln za wzmacniacz Darkula?

Wyobazmy sobie że Darkul zaklada firme.Cena rośnie.

1100 pln -Darkul sie zarejstrował jako firma w Polsce.Musi płacic podatek.

2000 pln - do takiej wartosci rosnie cena po zamowieniu obudowy wzmaka.

Darkul,czy jestes w stanie w Polsce wyprodukować wzmaka za 2000 pln?

Według opinii zdelkasował by wzmaki zagraniczne do 5kpln.

Może warto zaryzykować?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie.....

Po pierwsze dobra aplikacja pdst.Drakuli jest drozsza.. z pewnoscia nie 800 ZL.. a tym bardziej nie w taniej i nieestetycznej obudowie....,

po drugie to Drakula jest juz nie najmlodszym dziecieciem... , wycykanym stopniem wzmocnienia jest >Dogon< ,nie mylic z Dragonem,, tylko piec osob zna to urzadzenie i wie dlaczego niechce go udostepniac... ale w krotce bedzie dostepny... niestety cena jest nie mala... i rynek cienki...

we wrzesniu bedzie odslona urzadzenia w nowej technologii.... i bynajmniej nie w klasie pracy D.

Ale to wszystko na temat.

Dobranoc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijajac DIY, ktore oczywiscie przewyzszaja w kazdym aspekcie wszystko co jest na rynku niezaleznie od ceny:

 

- w niemieckich pisemkach Roksan Caspian jest klasyfikowany na poziomie NAD S 300 czy McIntosh MA 6400 i MA 6800, powyzej Marantzow PM 17 czy 14.

- z tego co sluchalem to jest to naprawde fajna rzecz o dzwieku 'all-round' z niezla dynamika i dobrze osadzona w cenie (kupujac nie przeplaca sie)

 

- no i przestancie sie wyglupiac - porownanie z NAD 372 jest niezbyt sensowne (pisza chyba ludzie, ktorzy wprawdzie maja owego NAD ale nigdy nie sluchali muzyki na Caspianie). Wglad w detale na obu tych maszynach jest zupelnie innej klasy.

 

pzdrw

 

soso

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:-)

Chyba mi komp płata figle. Zacząłem czytać ciekawy wątek 'Roksan' vs. 'nad' a tu nagle, duże HOP i wskoczyłem do sponsorowanego wątku DIY! Macie tak samo, czy to tylko u mnie?

...a zapowiadało się ciekawie!

 

pozdrowienia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Caspian to niezły klocek, ale bez przesady. W tej cenie można lepiej, szczególnie dynamika Caspiana nie jest porażająca.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem Caspiana wzmacniacz z odtwarzaczem Caspian. Dźwięk przepiękny, już miałem kupić ale wkurzyła mnie obsługa w Elektrycznej Pomarańczy. Przyjechałem na odsłuch specjalnie z Poznania, wcześniej się umówiłem, po pietnastu minutach gościu mi powiedział, że mam kończyć, bo jest klient na wzmacniacz. Wysłałem go do diabłów, ale w sumie to mi się odechcialo i teraz nie żaluję bo mam lepszy sprzęt. Ale zestaw Caspian grał naprawdę czarująco. Osobiście myślę, że Caspian to naprawdę inna liga niż rzeczony NAD. Pieknie analogowy, przyjemny dźwięk, w którym można się zakochać. Ale może to głównie zasługa Caspiana odtwarzacza? Nie wiem. Caspian odtwarzacz to na pewno cudo samo w sobie, szczególnie dla ludzi, którzy cenią sobie blizej nie określoną muzykalność....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Racja Panowie,Caspian to klasa trudna do pobicia w cenie ok 6000 pln.

Mam go ponownie,zmiótł modele 372 NADa i 640 Cambridga jak tornado domek z kart i śmiało

może konkurować z droższymi od siebie.Nagrody i opinie zachodniej prasy to nie przypadek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 lata później...

A mnie Caspian nie zachwycił! Powiem więcej: po przeczytaniu kilkunastu testów i opinii jestem wręcz rozczarowany. Do tej pory jechałem na Creek'u Destiny, od porównania z nim też zacząłem odsłuch, albowiem zapragnąłem przejść właśnie na Caspiana. Panie i Panowie, to tragedia dla mnie. W zasadzie po pierwszych 30 min. wiedziałem, że popełniłbym znaczny błąd. Przed wszystkim bas o dużo gorszej "rozdzielczości", selektywności, choć jego ilość i barwa zdecydowanie na korzyść. Za dużo agresji w okolicach 3 - 5 kHz. - do tego stopnia, że niektóre nagrania np. Toto brzmiały na granicy zniekształceń. Słuchanie muzyki w tzw. tle podczas np. czytania czy innych hobbistycznych zajęciach odpada. Caspian wręcz żąda podkręcenia gałki do poziomu godz. 11 - 13. No i stereofonia gorsza (inna?) niż w Creek'u. Po trzech godzinach moich prób przekonywania się na siłę (jak to określił cierpliwy sprzedawca)do Caspiana, byłem bliski rozpaczy. Wtedy postawiono na szafce Naim'a Nait XS. Tutaj kończę wpis. Tyle. To była miłość (prawie) od pierwszego wejrzenia. Jeśli będziecie mieli gdziekolwiek, kiedykolwiek okazję posłuchać... Spróbujcie!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos Ci nie przypasowal Caspian - to albo kwestia niewlasciwego dobrania do kolumn albo prefereowanie danego repertuaru muyzcznego, w ktorym akurat Caspian sie gorzej popisal niz Creek. Taka scena jak Creek Destiny nie zagra Ci zaden inny wzmacniacz, chyba ze jakis sporo drozszy Krell. Z drugiej strony ja granie Creeka odebralem jako zbyt spokojne, a jego wysokie tony, choc niezwykle finezyje i rozdzeilcze - byly dla mnie zbyt wygladzone. Bas w trybie pasywnym schodzil w Destiny niezwykle nisko i mial wzrorowe zroznicowanie, barw i kontrole, ale nie bylo w ogole powera! uderzenia! kopa! cos co ma Caspian i z cala pewnoscia Naim. Ciekawi mnie ten Naim - to swietny wzmacniacz, ale scena w nim pewnie raczej kiepska: na pewno o wiele gorsza niz w desitny (ale badzmy szczerzy - wszsytko ma gorsza scena niz Destiny w pasywce) ale chyba tez gorsza niz w Caspianie. Moglbys napisac cos wiecej... Gdyby jeszcze dolozyc Primare I30, to mielibysmy pelny komplet wzmacniaczy ze sredniej polki - juz nie budzetowka - jeszcze nie hi-end.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze Moon i-1, ale ro smieszna kontrukcja - wybiotne tony wysokie i srednica (cos jak creek, a moze nawet troche lepiej?) i calkowita kompromitacja na basie... tego chyba nawet basem nie mozna nazwac... tego czaegos... Ale model i3.3 jest juz zacny jesli ktos lubi jasne czyste energetyczne granie - polecam!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jedna sprawa w rzeczywissci najwazniejsza: jakiego dzwieku oczekujemy? to jest podstawowe krryterium a wybor NAD czy CASPIAN jest dopiero nastepna rzecza kierujac sie tym ktory ma bardziej zblizony dzwiek do naszych oczekiwan.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tobot - napisz prosze cos wiecej - zmierzyles sie obecnie z 3 najwiekszymi konstrukcjami z brytyjskiej polki sredniobuzdetowej. Jestesm ciekawe dokladniejszych porownian. Czy ujala Cie NaimXS a w czym byl gorszy (dorki za bleduypo piwie pisze)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ tobot,

A na jakich głośnikach odsłuchiwałeś caspiana i porównywałeś go z naim'em i creek'iem ??

Moim zdaniem to kwestia zestawienia całego systemu (tak jak napisał Seba78).

W moim przypadku było zupełnie odwrotnie, xs (w połączeniu z cd5i) nie zachwycił a caspian owszem.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

----------------------------------------------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 lata później...

Widzę, że temat stanął w miejscu dość daaawno temu więc chyba czas na poruszenie go ponownie.

Porównywał ktoś nowego Nada C375bee z Roksan Caspian M1 NG ??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz do forumowicza o nicku Firma.

W ciągu roku miał M1 NG, Nada C375 chyba, Musical Fidelity M6i, Caspiana M2 i wrócił do M1 NG. Może w innej kolejności, nie pamiętam dokładnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Roksan Caspian M1 CD (mod.SonusOliva) => Roksan Caspian M1 NG => Dynaudio Focus 160

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic nadzwyczajnego ten NAD w porownaniu do Caspiana- mialem RC M1 NG szukalem nowych wrazen, sprzedalem go (moj blad bo ciezko bylo znalezsc M1 NG), kupilem NAD'a pozniej byl MF m6i i jestem zadowolony, ze w miare dobrze udalo mi sie je sprzedac- od prawie roku ponownie jest Caspian M1 NG i juz dalej nie szukam wrazen..

wole ladniejsza barwe jak moc pewnie mozna jedno z drugim pogodzic ale po co:)......

 

jak wyzej user napisal- w krotkim czasie przemielilem kilka wzmacniaczy zeby wrocic do pierwszego- dobrze ze tak szybko i tak malo bo szkoda czasu i pieniedzy na takie pierdoly

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic nadzwyczajnego ten NAD w porownaniu do Caspiana- mialem RC M1 NG szukalem nowych wrazen, sprzedalem go (moj blad bo ciezko bylo znalezsc M1 NG), kupilem NAD'a pozniej byl MF m6i i jestem zadowolony, ze w miare dobrze udalo mi sie je sprzedac- od prawie roku ponownie jest Caspian M1 NG i juz dalej nie szukam wrazen..

wole ladniejsza barwe jak moc pewnie mozna jedno z drugim pogodzic ale po co:)......

 

jak wyzej user napisal- w krotkim czasie przemielilem kilka wzmacniaczy zeby wrocic do pierwszego- dobrze ze tak szybko i tak malo bo szkoda czasu i pieniedzy na takie pierdoly

 

No dobrze rozumiem, że barwa, muzykalność to wszystko lepsze od Nada c375 jednak jak wypada ta cała dynamika, bas i jego szybkość, uderzenie, energia ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez marcin1987
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

qman - powiedz jakie masz preferencje muzyczne , jakie masz kolumny noi CD bo to też jest wazne - wzmak to tylko wg mnie ( może się mylę :) ) ok 30 % wrażeń doznań muzycznych :0

Podejrzewam ,że wszyscy przedmówcy mogą mieć rację, każdy jest inny , i czego innego słucha :)

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 lata później...

jakim cudem porownujecie tego CASPIAN'a 120W do poteznego Nada (chyba 230W) oco tutaj chodzi? Czy ten CASPIAN bylby w stanie napedzic kolumny Monitor Audio rx8?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Caspian wg. mnie jest spokojny wiec jeśli ktoś oczekuje uderzenia,powinien szukać do niego "agresywnych" głośników.

 

Wysłane za pomocą mTalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 lata później...
3 godziny temu, tedi02 napisał:

Wzmak Kaspian

Nie wiem co to jest, więc się nie wypowiadam. Niemniej jeśli będziesz miał okazję, posłuchaj wzmacniacza Caspian. Bardzo dobry sprzęt. Zasłużenie ikona dobrego hi-fi

W każdym razie wstrzelenie się z taka klasą w wątek, który umarł niemal przed czterema laty, bezcenne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, tedi02 napisał:

kolego miałem go

Może nie, może tak.

Caspian to jest świetny wzmak

A wracając do prozy. Tak jak wcześniej napisałem. W pełni zasłużenie ikona hi-fi. Piszę to mimo, że go nie mam. I nie miałem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez piotrek7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.