Skocz do zawartości
IGNORED

Castle Acoustics Club :)


crategus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

28 minut temu, tomgda napisał:

Ogólnie PD28 to wyższa, bardziej wyrafinowana półka dźwiękowa (wyższa niż nawet ich cena).

A z czym droższym porównywałeś PD28 i jaki masz piecyk i źródło? Często spotyka się opinie, że niskie tony w PD28 są kompletnie pozbawione dynamiki, są miękkie, wolne, ogólnie nie zachwycają a górze brakuje tzw. wyrafinowania ?

Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z droższymi to tylko z AP tempo 6 oraz Proac D18 u znajomych. Ogólnie to przy zakupie słuchałem kilka modeli z tego przedziału cenowego co D28 (paradigm, focal, dynaudio, tannoy, audiosolutions, fyne audio) i D28 dla mnie wypadły najlepiej. 

Co to basu czytałem gdzieś taki wpis i chciałem to sprawdzić na odsłuchu i nie mam pojęcia skąd ktoś pisał taką opinię bo dla mnie ona jest wyssana z d......... Bas jest bardzo szybki, dynamiczny  i dobrze wypełniony. Miałem kiedyś Paradigm Monitor 9,v7 i to było coś podobnego basem ale w D28 jest bardziej zróżnicowany.

Czym napedzam napisałem wyżej ?

Edytowane przez tomgda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na cenę knight 5 i pylon to różnica dość spora jest . Ciekawi mnie też jak grają stirling 3 i conway 3 bo opinii jak szukam to praktycznie wcale nie ma . Są tylko testy w które za bardzo wierzyć nie chce . A opinii nie ma bądź akurat ja znaleźć nie potrafię . Chodzi o konkretne opinie osób które słuchały tych skrzynek z serii classic . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupowałem swoje CK5 to podłączałem też na próbę Stirlingi i Conwaye, zdecydowanie najbardziej podobało mi się połączenie z Knight, w stosunku do nich dwie pozostałe konstrukcje dusiły się z moim wzmacniaczem, takie miałem wrażenie. Chyba są bardziej zestrojone na niższą średnicę, ale obydwie konstrukcje grały podobnie. Akurat na stanie w sklepie była pełna oferta Castle więc mogłem powybrzydzać. Byłem zdecydowany na zakup tych kolumn o brytyjskich korzeniach ponieważ stwierdziłem że w zakładanym budżecie najlepiej sprawdzą się z moimi Quadami 99 pre+pwr, minęło już kilka lat i dalej jestem zadowolony z wyboru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja chyba znalazłem to czego szukałem do moich CK4 , od kilku dni słucham ich z Yamahą rn803d kable tellerium q ultra blue  i słucham godzinami aż z domu się nie chce wychodzić .

Wcześniej był z nimi denon dra800h (piekna góra i wokal ale buczący rozlazły bass ) , dzielonka denona seria 800 (buczący bas reszta gorsza od dra800) , onkyo 8270 i 8390 ( nijakie jakby brakowało wszystkiego ) , nad c356 ( fajny krótki bas , zapierniczał jak motorek reszta raniła uszy i przy cichym słuchaniu basu nie było ).

 

Edytowane przez metalowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...
  • 4 miesiące temu...

Puk puk ciekawe czy ktoś jeszcze w tym klubie siedzi ...

Ja ostatnio popełniłem największą głupotę życia i sprzedałem swoje castle knight 4 ...

Coś mi odwaliło i wpadłem na pomysł że zmienię coś i po przerzuceniu kilku par innych firm stwierdziłem że nic tak fajnie nie gra np bluesa i jednocześnie nie buczy w moim trudnym pomieszczeniu jak castle....

Myślę nad powrotem ale nie wiem jaki model może Stirling 3 , albo Conwey 3 ?
Nie wiem jakie sią różnice w dźwieku miedzy nimi knight 4 .

Większe gabarytowo odpadają .
Ma ktoś z was doświadczenie i porównania ?

aha myslalem jeszcze o spendorach a 2 ale nie wiem czy mi zagrają metal

Edytowane przez metalowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem Knight 2 i 5, potem wiele innych. Tez żałuję że sprzedałem 2 bo miałem jedne z pierwszych serii  (bez kombinacji Chińczyków). Teraz mam Audio Physic Sitara 1. Coś pięknego. Grają wszystko świetnie. Z Knight 4 mają zbliżony gabaryt, podobny bas, nisko rozciągnięty i nie dudniący, reszta wszystko sporo lepiej niż Knight (średnica, wysokie, przestrzeń).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Tomas20 napisał:

Mialem Knight 2 i 5, potem wiele innych. Tez żałuję że sprzedałem 2 bo miałem jedne z pierwszych serii  (bez kombinacji Chińczyków). Teraz mam Audio Physic Sitara 1. Coś pięknego. Grają wszystko świetnie. Z Knight 4 mają zbliżony gabaryt, podobny bas, nisko rozciągnięty i nie dudniący, reszta wszystko sporo lepiej niż Knight (średnica, wysokie, przestrzeń).

w jakiej odległościod ściany masz je ?
U mnie niestety od tylniej to z 6cm

Myślałem o Audio Physic Classic 5 ale  nie wiem jak z yamahą by sie zgrywaly  no i bliską scianą

Edytowane przez metalowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam z 10cm od ściany. Sitary lubią bliskość ściany w odróżnieniu od większych Tempo i Scorpio (też miałem). Nowe serie Audio Physic to już inny dźwięk szczegolnie budżetowa classic. Ekonomiści ostro się wzięli do roboty w AP.

Edytowane przez Tomas20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Tomas20 napisał:

Ja mam z 10cm od ściany. Sitary lubią bliskość ściany w odróżnieniu od większych Tempo i Scorpio (też miałem). Nowe serie Audio Physic to już inny dźwięk szczegolnie budżetowa classic. Ekonomiści ostro się wzięli do roboty w AP.

Myślałem też o kudos x2 ale za malo opini na ich temat i jeden malo wiarygodny test jakis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Tomas20 napisał:

Nie słyszałem Kudos.

Ogólnie z samymi testami w necie bym był ostrożny, aczkolwiek z testami Knight 2 i Sitar w necie zgadzam sie w 100% ?

Amiales moze doczynienia z BMN polskimi ?
W klubie wszyscy je chwala ale za chwile ciagle robią uprgate do wyższej wersji i na okragla zmieniaja kable , wzmacniacze i dalej je chwalą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samych kolumn nie słyszałem. Słyszałem parę głośników na jakich są budowane i jest ok.

Rozbudowa. Czy to się kiedyś skończy ?? Ja już kończę tą zabawę w "łapanie króliczka". Jak złapiesz kolumny które Ci grają dobrze, to skup się już potem na muzyce ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, metalowy napisał:

Puk puk ciekawe czy ktoś jeszcze w tym klubie siedzi ...

Ja ostatnio popełniłem największą głupotę życia i sprzedałem swoje castle knight 4 ...

Coś mi odwaliło i wpadłem na pomysł że zmienię coś i po przerzuceniu kilku par innych firm stwierdziłem że nic tak fajnie nie gra np bluesa i jednocześnie nie buczy w moim trudnym pomieszczeniu jak castle....

Myślę nad powrotem ale nie wiem jaki model może Stirling 3 , albo Conwey 3 ?
Nie wiem jakie sią różnice w dźwieku miedzy nimi knight 4 .

Większe gabarytowo odpadają .
Ma ktoś z was doświadczenie i porównania ?

aha myslalem jeszcze o spendorach a 2 ale nie wiem czy mi zagrają metal

Castle Stirling 3, miałem angielską wersję, bo jest też nowsza chińska podobna, cholera wie jak to gra. Duża szczegółowość i dźwięczność, fajna barwa i szybkość (tego brakuje CK), przestrzeń. Bardzo fajnie wspominam, bardziej mi się podobały od CK. Grają ogólnie mniej "ciężko" od CK, trochę jaśniej, jakościowo ciut wyżej, bas może być nieznacznie mniej masywny od CK4. Tylko czy metal zagrają, pewnie tak, ale tam nie pokażą swoich najlepszych cech.

Z AP znam Yary mk1, podobały mi się ale jeszcze bardziej Stirlingi. AP też pod metal nie wydaje mi się aby były predysponowane. 

A co miałeś z kolumn oprócz Knight 4 ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, don111 napisał:

Castle Stirling 3, miałem angielską wersję, bo jest też nowsza chińska podobna, cholera wie jak to gra. Duża szczegółowość i dźwięczność, fajna barwa i szybkość (tego brakuje CK), przestrzeń. Bardzo fajnie wspominam, bardziej mi się podobały od CK. Grają ogólnie mniej "ciężko" od CK, trochę jaśniej, jakościowo ciut wyżej, bas może być nieznacznie mniej masywny od CK4. Tylko czy metal zagrają, pewnie tak, ale tam nie pokażą swoich najlepszych cech.

Z AP znam Yary mk1, podobały mi się ale jeszcze bardziej Stirlingi. AP też pod metal nie wydaje mi się aby były predysponowane. 

A co miałeś z kolumn oprócz Knight 4 ? 

Dali , zensor 5 , 7 opticon5  ladna barwa ale bas wpadał w buczenie , Tonsil maestro 3 porażka , India line tesei za dużo basu , jakieś monitory b&w  symbilanty chccialy mnie zabić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinny Stirlingi 3 przypasować, bas chyba lżejszy od Zensor 5 a barwa równie fajna, trochę inna. Na Allegro widzę teraz że są bardzo okazyjnie Castle Severn 2, za 900zł grzech nie kupić i nie sprawdzić, a nuż przypasują...Spokojnie odsprzedasz je bez straty. Też bardzo fajne kolumny, bas bardzo dobry, lepszy niż w Stirling, barwowo są neutralniejsze, góra łagodniejsza, mniej szczegółowa niż w Stirling (ale one mega szczegółowe). Stirlingi naturalnie chodzą dużo drożej, podejrzewam że w okolicy 2, może 2,5 tys. jeśli zadbane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam klubowiczów. Wpisuję się wraz z moimi już Castle Howard S2. Moimi gdyż przez kilka miesięcy grałem na tych kolumnach należących do znajomego, który po przeprowadzce nie miał gdzie ich wstawić. A że chciał je sprzedać po osłuchaniu się kupiłem. Solidna budowa, przestrzenny dźwięk. Może nie super szczegółowy ale przyjemny w całym przekazie. Potrafią głośno zagrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

eter audio to stara nazwa nautilusa. Castle oczywiście, że istnieje i ma się bardzo dobrze. Obserwuję na instagramie rózne konta zagranicznych sklepów ze sprzetem audio np we włoszech. Często wrzucają foty z dostaw towaru, czasem widać całe palety z kolumnami castle.  Szkoda, ze w Polsce robi się taka kijowa dostępność- posłuchałbym nowych Avonów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, radzio207 napisał:

eter audio to stara nazwa nautilusa. Castle oczywiście, że istnieje i ma się bardzo dobrze. Obserwuję na instagramie rózne konta zagranicznych sklepów ze sprzetem audio np we włoszech. Często wrzucają foty z dostaw towaru, czasem widać całe palety z kolumnami castle.  Szkoda, ze w Polsce robi się taka kijowa dostępność- posłuchałbym nowych Avonów. 

Fajnie szkoda że u nas tak mało populana daj jakiś link przy okazji bo nawet te które są na stronie castle to do jakiś sklepów gdzie prawie nic nie ma .

A przy okazji jak ten model gra Castle Warwick 3 nie widziałem nawet zadnej tecenzji nigdy może ktoś je słyszał 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.