Skocz do zawartości
IGNORED

Pass D1 I/U


bikoz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

KOMUNIKAT

 

Zostało mi parę sztuk PCB do SALAS'a i sprawdziłem te zwarcia (T1,T7,T12). Faktycznie ma to miejsce w niektórych miejscach. Będę musiał na przyszłość zwrócić uwagę. Proszę o usunięcie tych zwarć. Za kłopot bardzo PRZEPRASZAM.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KOMUNIKAT

 

Zostało mi parę sztuk PCB do SALAS'a i sprawdziłem te zwarcia (T1,T7,T12). Faktycznie ma to miejsce w niektórych miejscach. Będę musiał na przyszłość zwrócić uwagę. Proszę o usunięcie tych zwarć. Za kłopot bardzo PRZEPRASZAM.

 

Czy wcześniejsza edycja pcb też może mieć zwarcia ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wcześniejsza edycja pcb też może mieć zwarcia ?

 

Zawsze istnieje taka możliwość, ale wcześniej nikt żadnych tego typów problemów mi nie zgłaszał. Pierwszy raz się to zdażyło :(((

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

złożyłem D1 + Salas

czy macie też tak:

- ujemne napięcie grzeje się bardziej?

- na wejściu D1 po załączeniu napięcia pojawia się 3.3V po czym po kilku sekundach spada do około 50mV a po następnych kilkunastu spada do 10-10mV nie uszkodzi to AD?

- na wejsciu D1 po odłączeniu napięcia pojawia się 1.2V poczym spada do 0V nie uszkodzi to AD

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ujemne napięcie grzeje się bardziej?

 

Podejrzewam, że wartości R1 i R8 masz takie same (przykładowo 10R)

Ujemny Salas grzeje się bardziej bo jest ustawiony większy prąd niż w dodatnim.

Prąd zależy od R8, spadku napięcia na ledach 5-7 oraz Idss T8

 

Sprawdź jaki prąd płynie przez R1 i R8, zobacz czy spadek napięcia na diodach w dodatniej i ujemnej gałęzi jest podobny i jak masz to podmień T2/T8 aż prądy się wyrównają.

 

Ja u siebie kiedyś miałem różnicę 360mA do 480mA

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Czy ktoś chciałby pozbyć się kompleciku pass + salas ? Elementy do zestawu też mógłbym przygarnąć.

mam tylko pcb pod salasa z poprzedniego zamowienia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

przy użyciu AD z D1 nie korzystamy z rezystorów konwersji. tym samym kond. 3n3 przy AD przeniosłem na pcb D1 zastępując tym smym kond. 10n które miały by tam być

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam.

 

Mam pytanie do was, dziś z ciekawości podłączyłem DAC (AD+D1) bezpośrednio pod końcówkę (e450) bo chciałem sprawdzić czy drażniące wysokie są winą mojego pre czy DAC.

 

Sterowanie głośnością z kompa. Odpaliłem 1 kawałek (don't Cry GnR) startowałem głośnością od 0, w tle szum jakby zacięta płyta z szumami na niskich głośnościach szum wpieprza się w muzykę (pre jakoś to maskowało) po podkręceniu troszkę głośniej szum prawie nie słyszalny lecz przy spokojnych partiach w piosence jest on obecny. Szum nie zminia swojej intensywności podczas pogłaśniania jest on na stałym poziomie.

 

Piosenka stop szum sobie szumi po jakiś hmm 10-15sec znika i jest cisza.... Czy to są zniekształcenia? jak się tego pozbyć bo to jest uciążliwe i strasznie denerwujące. Czasem w kolumnach słychać również jakby pisk (jak w krótkofalówce).

Startuje od dołu i go góry i tak piszczy (jest to słabo słyszalne ale jak siedzę przy kompie to wyraźnie to słychać (kolumna 60cm odemnie).

 

Co do szumu, w jednym kanale jest on bardziej słyszalny.

 

THD nie mam gdzie ustawić bo nie posiadam Oscyloskopu.

W planach zamierzam jeszcze wprowadzić przeróbkę D1 polegającą na zmianie wartości rezystorów, lecz wątpię że to jest przyczyna...

 

zaczynam mieć tego DACA dość ...

 

 

Pozdrawiam i życzę spokojnej Niedzieli.

 

Marcin,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Yasioo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strzelam:

Nie wywaliłeś potencjometrów regulujących zniekształcenia THD z płytki daca.

Koniecznie trzeba je usunąć a pozbedziesz sie kłopotów,które opisłąeś

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ty -- wódkę za wódką w bufecie...

Oczami po sali drewnianej -- i serce ci wali (Czy pamiętasz?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strzelam:

Nie wywaliłeś potencjometrów regulujących zniekształcenia THD z płytki daca.

Koniecznie trzeba je usunąć a pozbedziesz sie kłopotów,które opisłąeś

 

 

Fakt nie wywaliłem, zaraz je usunę i dam znać ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

złożyłem D1 + Salas

czy macie też tak:

...

- na wejściu D1 po załączeniu napięcia pojawia się 3.3V po czym po kilku sekundach spada do około 50mV a po następnych kilkunastu spada do 10-10mV nie uszkodzi to AD?

- na wejsciu D1 po odłączeniu napięcia pojawia się 1.2V poczym spada do 0V nie uszkodzi to AD

 

Również złożyłem i mam podobny przypadek jak cytowany Kolega - czy to jest bezpieczne dla DAC'a? Macie podobny problem?

Nie robiłem jeszcze prób z podłączonym DACem. Pytam wcześniej, by nie uwędzić kości... BARDZO PROSZĘ O ODPOWIEDŹ:)

Druga sprawa. W planach mam podłączenie DAC (PCM1795) torem zbalansowanym. Pytanie jest następujące: podłączać masę wyjściową DAC z masą D1, czy połączyć tylko piny sygnałowe?

Mirek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PC+DAC PCM1795/NUDA+TELEFUNKENS600/KHOZMO+ALEPH J 2xMONO+HURRICANE=DIY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również złożyłem i mam podobny przypadek jak cytowany Kolega - czy to jest bezpieczne dla DAC'a? Macie podobny problem?

Nie robiłem jeszcze prób z podłączonym DACem. Pytam wcześniej, by nie uwędzić kości... BARDZO PROSZĘ O ODPOWIEDŹ:)

Druga sprawa. W planach mam podłączenie DAC (PCM1795) torem zbalansowanym. Pytanie jest następujące: podłączać masę wyjściową DAC z masą D1, czy połączyć tylko piny sygnałowe?

Mirek

 

 

Ja też tak mam. Jeszcze nie sprawdzałem z DAC-em, więc nie wiem jak gra, ale offset i te napięcia przy włączaniu i wyłączaniu są taki same jak u Ciebie. Żeby z tym powalczyć, weż dwie diody, połącz je równolegle ze sobą, ale maja być odwrócone względem siebie ( czyli katoda zwarta z anodą i anoda z katodą ) i spróbuj podłączyć to równolegle do wejść PASSA. Problem 3 V spadnie do poziomu przewodzenia diod, czyli będzie bezpieczniej dla kości DAC-a. DAC daje mały poziom sygnału, poniżej przewodzenia diod, to nie powinno to w niczym przeszkadzać, jeśli chodzi o dźwięk. A jak będzie to diody odlutuj i już. Każdy pewnie ma tak samo, ale nikomu jakoś scalak nie padł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też tak mam. Jeszcze nie sprawdzałem z DAC-em, więc nie wiem jak gra, ale offset i te napięcia przy włączaniu i wyłączaniu są taki same jak u Ciebie. Żeby z tym powalczyć, weż dwie diody, połącz je równolegle ze sobą, ale maja być odwrócone względem siebie ( czyli katoda zwarta z anodą i anoda z katodą ) i spróbuj podłączyć to równolegle do wejść PASSA. Problem 3 V spadnie do poziomu przewodzenia diod, czyli będzie bezpieczniej dla kości DAC-a. DAC daje mały poziom sygnału, poniżej przewodzenia diod, to nie powinno to w niczym przeszkadzać, jeśli chodzi o dźwięk. A jak będzie to diody odlutuj i już. Każdy pewnie ma tak samo, ale nikomu jakoś scalak nie padł.

Dzięki - sprawdziłem "na szybko" Twoją metodę i nie odniosła skutku, może coś źle zrozumiałem, popróbuję jeszcze. Puki co dołączam DAC po pewnym czasie od podania napięcia na D1. GRA - offset wejściowy stabilny ( po określonym czasie potrzebnym na osiągnięcie temperatury przy której był korygowany). Offset wyjściowy na poziomie pojedynczych mV. Podpiąłem to pod DAC pcm1795, gra przyjemnie, z większym "mięsem" niż na biernej. Brakuje mi nieco góry, ale złożyłem to z tego co pod ręką . Będę musiał kupić lepsze elementy bierne, zwłaszcza kondy 10uf... wówczas napisze o wrażeniach:) Będę też zwiększał dwukrotnie prąd zasilacza (salas), obecnie z 200 mA zasilam dwa D1, docelowo będą też dwa zasilacze....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez FERB

PC+DAC PCM1795/NUDA+TELEFUNKENS600/KHOZMO+ALEPH J 2xMONO+HURRICANE=DIY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te diody o których pisałem miały pomóc na te 3V pojawiające się przy włączaniu i wyłączaniu. Redukują one te napięcie od ok. 0,7V. Coś musiałeś źle zrozumieć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Mam w końcu chwilkę..

Modyfikacja podana wyżej przez Tomex'a jest ok, źle zrozumiałem wskazówki:)

 

Posłuchałem nieco D1 z moim DAC'em (PCM1795) i doszedłem do wniosku, że ...wystarczy mi konwersja bierna, zwłaszcza, że lecą do mnie z Azji rezystory Riken:)

Porównywałem obecnie D1 do pasywki na Allen Bradley - nie znajduję (w moim systemie) uzasadnienia dla rozbudowy DAC'a o tą analogówkę, zwłaszcza, że jej gabaryty wraz z zasilaczem zmusiły by mnie do budowania nowej większej obudowy, a obecną mam już dopracowaną...

 

Wobec tego wystawiam całość na sprzedaż w dobrych cenach, zapraszam chętnych do

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ....

 

 

post-30358-0-56792600-1365186863_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PC+DAC PCM1795/NUDA+TELEFUNKENS600/KHOZMO+ALEPH J 2xMONO+HURRICANE=DIY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Ferb, kondy w salasie grają tak samo jak w D1. Nie dziwie się, że nie gra lepiej od pasywki... zainwestuj w kondy to sie zdziwisz.

Grałem na pasywce na caddockach ale z passem D1 to jest inna bajka. a dodatkowe zasilanie kości ad1865 salasem (jako prestabilizacja) dodaje mu "skrzydeł".

Szkoda, że ad1865 był tak zaprojektowany byle jak, na szybkiego... ale po po "poprawkach" robi wrażenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

W jednym kanale mam brum i to dosyć wyraźny (rośnie wraz ze zmianą głośności), podłączenie gnd zasilacza do obudowy nic nie dało. Jaka może być przyczyna ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kolumnach tego nie słyszałem jakoś szczególnie, ostatnio dodałem słuchawki do zestawu i w nich słyszę brum, w lewym kanale... zwalałem to na roboczą obudowę dużej części sprzętu, ale może to wina D1, wygrzebię inny DAC, porównam.

 

Może trzeba by zmienić prowadzenie masy w tym D1, ona w sumie zasuwa trochę naokoło. Może odciąć te dwie gałęzie które idą pod kondami sygnałowymi, spiąć masy na wejściu i przewodem wpiąć je gdzieś przy masie zasilania. Próbował ktoś już taką opcję?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trany na bank nie mają nic do tego, bo już zmieniałem. O dziwno wcześniej mi nie brumiało zaczęło samo od siebie ...

Jak się podepnie DAC bezpośrednio do końcówki to masakra jak stado pszczół (sterowanie głośnością z kompa nie wpływa na wzrost brumu).

Poprawiałem luty, myłem PCB nic to nie dało u mnie.

 

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ci co mają brum, to może niech wrzucą zdjęcia jak to mają polutowane i połączone (w obudowie) z oznaczeniami masy. Może ktoś będzie w stanie udzielić pomocy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...

Witam. Ma ktoś na zbyciu PCB pod D1? Albo może jakaś nowa lista zamówień się szykuje?

 

 

licytuj:

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.