Skocz do zawartości
IGNORED

DAC war


Snajper

Rekomendowane odpowiedzi

  • Redaktorzy

spokojnie, na razie jestem zadowolony z brzmienia D2,5 a poza tym nie mam luźnych 1kzł na eksperymenty, ale bardzo mnie korci (szczególnie obecność dwóch coaxiali)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co, panie, słychać w AudioNemesis? Może ktoś jest bliżej źródełka informacji?

Miał być napęd...

Miał być nowy DC-2 czy nawet od razu DC-3...

Czy red.Pacuła tu zagląda? Czy ma jakieś przecieki? Czy byłby chętny się z nami podzielić niusami?...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

qrczak - u mnie Zhaolu D2,5 gra z Pionkiem 9700 i jest lepiej niż dobrze. Więc jeśli masz możliwość ściągnięcia D,25 lub D3 to jak najbardziej polecam takie rozwiązanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem,

swego czasu koledzy rzekli, że Zhaolu ma słuchawkowca niewartego uwagi. Ja kupilem D2,5 własnie z uwagi na ten dodatek. DAC jako taki mnie satysfakcjonuje zupełnie, o czym już pisałem. do tego stopnia, że na forum zjawiam się rzadko, bo stanąłem w rozbudowie sprzętu jak na razie, słucham muzyki i tyle, choć czasu coraz mniej :( Swoja drogą, ciekaw jestem jak się sprawuje D3 :))) ale do rzeczy. Postanowiłem przekonać jak się ma do niego Holdegron i takowego nabyłem, za parę dni będzie w domu ;) Na razie wojażuję po kraju, więc kiedy dotrę do domu i się osłucham, dam znać co i jak. Nie mam mojego chińczyka koło siebie więc powiedzcie, bo nie pamiętam, da się podłaczyć drugi wzmak do niego, czy trzeba odpinać kable od głównego wzmaka? D2,5 ma 3 pary gniazd z tyłu, o ile dobrze pamiętam... Piszę z głowy więc sorry za lamerstwo :) Pozdravka!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Czy w W-wie jest jakiś Zhaolu lub jemu podobny chińczyk na kości innej niż CS4398?

mam 2,5 z CS i korci mnie AD lub PCM (nawet nie wiem czy BB PCM była robiona.)

 

Czy w Zhaolu 2.5 można zmienić kostkę DACa (poradziłbym sobie z lutowaniem...) z CS na AD?

 

Moja ostatnia inkarnacja Zhaolu to ... obejscie całej płytki ze scalakami operacyjnymi - za kondziami biore sygnał i kabelkiem RCA (sam +) do pre. Jest bardzo dobrze choć może AD byłby bardziej analogowy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bojaco, 27 Cze 2007, 19:13

 

>swego czasu koledzy rzekli, że Zhaolu ma słuchawkowca niewartego uwagi.

 

"Koledzy orzekli" to chyba za duże słowo. Bo poza mną chyba nikt nie robił takiego porównania. ;-) Fakt jest jednak faktem, że Holdegron był znacznie lepszy od dziury w zuluguli.

 

Koniecznie daj znać - jestem bardzo ciekaw, jakie będą Twoje wrażenia. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupić - jasne to wiedziałem.

 

Ale wiem, że większość osób wybierała CS, a szukam AD bo może podpasuje mi bardziej i możnaby dokonać odsłuchu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam Snajper, nie wertowałem archiwum wstecz, z netu korzystam na szybko. Do domu trafię za niecałe dwa tygodnie, tam ma czekać Holdegron i senki HD-555, kupiłem komplet od forumowicza w ciemno i nie mogę się doczekać odsłuchu. Wrócę do pytania, w które wejścia wpiąć słuchawkowca, zostały mi dwa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bojaco, 6 Lip 2007, 19:12

 

> wzmak słuchawkowy podpiąć przez DAC, czy tylko żródło bez DAC-a i od razu słuchawki?

 

Jasne, że przez DAC. Przy założeniu oczywiście, że poprawia on dźwięk, a nie pogarsza. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

=> bojaco

 

1. Jeśli źródło ma wyjście analogowe a nie ma cyfrowego: źródło -> wzmak

 

2. Jeśli źródło nie ma wyjścia analogowego a tylko cyfrowe: źródło -> DAC -> wzmak

 

3. Jeśli źródło ma wyjścia analogowe jak również cyfrowe: są dwie opcje:

a) wyjćie cyfrowe -> DAC -> wzmak

b) wyjście analogowe -> wzmak

Sprawdzić obydwie opcje i wybrać opcję bardziej odpowiadającą brzmieniowo.

 

4. Jeśli źródło nie ma wyjść analogowych ani cyfrowych: nie da się podłączyć ani do DAC-a ani do wzmaka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jestem sobie w końcu w domu i grzebię w DAC-u i słuchawkowcu. Poszperałem też w archiwum i znalazłem takie oto coś:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wynika z tego, że nie ma możliwości podpięcia do Zhaolu wzmaka słuchawkowego tak, aby to miało sens. Wyjście bowiem jest od wzmaka słuchawkowego z DAC-a, regulowanego na domiar potencjometrem z przedniej płyty. Oczywiście mówię tutaj o układzie, kiedy do Zhaolu jest także podpięty wzmacniacz od głównego systemu. Przepinać kable?, bez sensu. Póki co więc odsłuchuję Holdegron-a podpiętego bezpośrednio do CD. Trochę to potrwa. Dzięki za wskazówki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bojaco, 7 Lip 2007, 22:13

 

>Wynika z tego, że nie ma możliwości podpięcia do Zhaolu wzmaka słuchawkowego tak, aby to miało sens.

>Wyjście bowiem jest od wzmaka słuchawkowego z DAC-a, regulowanego na domiar potencjometrem z

>przedniej płyty.

 

Czekaj, bo ja nie qmam. Czym się różni wzmak słuchawkowy od normalnego, jeśli chodzi po podpięcie pod DAC'a? IMO niczym.

 

Zulugula ma dwa wyjścia po RCA - jedno puszczone przez regulację głośności, drugie bez niej. Podpinasz wzmaka pod to drugie i już. Czy mój chłopski rozum coś przeoczył...?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, ma dwa wejścia, widać to na fotce, link powyżej w tekście - skrajne z prawej patrząc od tyłu mam podpięte ze wzmacniaczem głównym, do kolumn. zostaje środkowe, ale sygnał z niego leci przez wzmak słuchawkowy w Zhaolu, a to jest bez sensu, na dodatek to jest wyjście regulowane. Skrajny z lewej to wejście na pre. Myle się? , popraw mnie jeśli tak.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bojaco, 7 Lip 2007, 22:26

 

>OK, ma dwa wejścia, widać to na fotce, link powyżej w tekście - skrajne z prawej patrząc od tyłu

>mam podpięte ze wzmacniaczem głównym, do kolumn.

 

Znaczy chciałbyś DAC'a z dwoma równorzędnymi wyjściami RCA, co by do jednego podpiąć wzmaka zwykłego, a do drugiego wzmaka słuchawkowego?

 

Tak to tylko w Erze mają. ;) A serio - ja nie słyszałem o takim DAC'u... Zhaolu i tak jest pod tym względem super-hiper, bo w ogóle ma dwa wyjścia RCA.

 

Masz jeszcze taką opcję, żeby znaleźć jakiegoś magika, który odepnie wzmaka słuchawkowego z Zuluguli i wypuści Ci na drugą parę RCA ten sam sygnał, co jest na pierwszej parze. :) Nie powinno to być specjalnie trudne, chociaż nie wiem, czy nie będzie jakiegoś niebezpieczeństwa gdy dwa wzmaki będą na raz podpięte...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vinylec, 7 Lip 2007, 22:58

 

>Ale macie problem.

>Przecież Holdegron ma przelotkę.

>Podpinasz Holda do DACa i z Holda do ampa.

 

O, qrde... Jakoś nie skojarzyłem, że bojaco zanabył Holdegrona. ROTFL!

 

Dokładnie jest tak, jak pisze vinylec! :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, spokojnie bo mam zamotkę - które gniazda do czego i gdzie (lewe do tego, prawe do tego i tp.) inaczej nie dam rady, no beton mówię wam, beton... ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bojaco, 7 Lip 2007, 23:27

 

>Panowie, spokojnie bo mam zamotkę - które gniazda do czego i gdzie (lewe do tego, prawe do tego i

>tp.) inaczej nie dam rady, no beton mówię wam, beton... ;)

 

Bierzesz dwie pary interkonektów. Jedną wpinasz z jednej strony w Zulugulę, w wyjście najbardziej Ci pasujące, a z drugiej w Holdegrona (AFAIR bez znaczenia, w które wejście wepniesz źródło). Drugą parę wpinasz w Holdegrona oraz we wzmaka "głośnikowego".

 

I masz sygnał zarówno w Holdegronie, jak i we wzmaku głównym. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i działa ;) Czy lepiej czy gorzej? Trudno stwierdzić po paru minutach. Jakie snajper miałeś odczucia przy odsłuchu kombinowanym, tj. przez DAC-a, a jakie bez niego? o ile uskuteczniłeś taki eksperyment. Dziękuję za wyjaśnienia. Mam jeszcze jedno pytanie, sfiksował mi pilot do Holdegrona, ten kitowy z Thomsona. Pamięta kto jak się to ustrojstwo programuje? zasadniczo sterowanie IR działa tylko nie te przyciski co powinny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeee... Sukces okazał się być połowiczny. Główny system czyli wzmacniacz i kolumny milczą ciszą dzwoniącą w uszach. Mam tak, sygfnał z Zhaolu idzie do Holdegrona na jedną parę wejść, z drugiej pary wejść (nie mam wyjścia w Holdegronie) idzie połączenie do wzmacniacza od kolumn. Logika mip podpowiada, że to się nie może udać. I nie działa jak widać. Jakieś inne pomysły? Mnie już brak. Pomocy!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.