Skocz do zawartości
IGNORED

DAC war


Snajper

Rekomendowane odpowiedzi

Kolega w USA ma Benchmark dac. Twierdzi ze jest super dac. Czy ktos w Wawa ma taki dac i bylby sklonny na porownania z innymi zrodlami? problem polega na tym ze ten DAC ma sporo OP na wyjsciu i mam obawy o jakosc muzyczna sygnalu. Czy jest szansa to sprawdzic? A moze ktos ma znacznie lepszy dac od tego Benchmark? i jest chetny na porownania brzmieniowe?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

I jak Panowie sprawuje się Zhaolu DAC? Warto kupować, czy szukać dalej? Casea to będzie dobry wybór? Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Wygląda na to, że legendarny TDA1541 poszedł wreszcie do piachu. Bije go Kambodża za 1500 złotych. Może ceny staroci na Allegro wrócą do normy?

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

słuchał ktoś takiego cuDACa?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki Xindak kosztuję około 2500 zł. Czy nie lepiej byłoby przerobić mojego MHZS-a 88 na DAC-a?

 

Pytanie czy mozliwe jest zainstalowanie w takim odtwarzaczu wejścia cyfrowego w celu wykorzystania jego cekcji analogowej? Niktórzy twierdzą, że przetwornik tego odtwarzacza jest lepszy niż w Xindaku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marc, 6 Mar 2008, 16:32

 

>Taki Xindak kosztuję około 2500 zł. Czy nie lepiej byłoby przerobić mojego MHZS-a 88 na DAC-a?

>Pytanie czy mozliwe jest zainstalowanie w takim odtwarzaczu wejścia cyfrowego w celu wykorzystania

>jego cekcji analogowej?

 

Nie. Mylisz pojęcia. Jeżeli dorobisz wejście cyfrowe, to będziesz korzystał w MHZS zarówno z sekcji analogowej, jak i z przetwornika. Sądzisz że pominięcie napędu w MHZS wyraźnie coś poprawi? Ja nie sądzę. Akurat napęd w MHZS nie jest jego najsłabszym ogniwem. Najsłabszym ogniwem jest przekombinowany, pseudolampowy analog. Czyli kilka zwyczajnych wzmacniaczy operacyjnych, a na samym, szarym końcu dołożony skromny buforek lampowy. Uważam że w tym odtwarzaczu zmodyfikowanie analogówki tak, by była stricte lampowa, bez opampów w torze przyniosłoby bardzo wyraźne korzyści soniczne.

 

>Niktórzy twierdzą, że przetwornik tego odtwarzacza jest lepszy niż w

>Xindaku.

 

I pewnie mają rację. Ograniczeniem tego odtwarzacza jest analogówka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niezrozumieliśmy się. Być może przy okazji można zmodyfikować analogówkę.

 

Chodziło mi, żeby wykorzystać odtwarzacz (przetwornik i analagówkę) jako zewnętrzny przetwornik. Czyli dorobić wejście i podłączyć do niego zewnętrzne urządzenie np. mydelniczkę. A CD spełniałby rózwnież swoją tradycyjną rolę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie rozwiązanie zastosowano w Harmanie HD970. Oprócz wyjść cyfrowych posiada wejścia. Problem jednak w tym, że to wybitnie przęciętny odtwarzacz.

 

Czy podobne rozwiązanie mozliwe jest w MHZS 88?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ten TC-7510 przy tak symbolicznym zasilaczu jest w stanie dogonić, czy nawet przegonić Zhaolu to bardzo dobrze świadczy o jego potencjale. Chińczyk ma zasilanie bardzo solidne i tak na chłopski rozum powinien go rozjechać. Ciekawi mnie jak jest rozwiązany konstrukcyjnie, jaki ma stopień analogowy itd.

 

Czy ktoś dotarł może do rozbieranych zdjęć ? Mnie się jakoś jeszcze nie udało

 

Szkoda,że ten Beresford taki brzydki... Zulugula za to wygląda bardzo ładnie. Do tego ma modułową budowę. Też ciekawa rzecz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bartezzz, 7 Mar 2008, 12:48

 

>Jeśli ten TC-7510 przy tak symbolicznym zasilaczu jest w stanie dogonić, czy nawet przegonić Zhaolu

>to bardzo dobrze świadczy o jego potencjale. Chińczyk ma zasilanie bardzo solidne i tak na chłopski

>rozum powinien go rozjechać. Ciekawi mnie jak jest rozwiązany konstrukcyjnie, jaki ma stopień

>analogowy itd.

 

Nigdy nie słuchałem Zhaolu, więc trudno mi jest powiedzieć na ten temat. Natomiast w dalszym ciągu wygrzewam i testuję Beresforda w moim systemie lampowym, w parze z CD Sony 707ES. Póki co jestem zaskoczony tym co to maleństwo potrafi. Docelowo Beresford będzie robił za DAC-a w połączeniu ze Squeezebox Duet w systemie lampowym. Poszukuję natomiast zewnętrznego DAC-a z XLR-ami do systemu z tranzystorem. Mój CD MHZS 88 zdecydowanie lepiej brzmi w połączeniu ze wzmacniaczem po XLR-ach niż poprzez RCA.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marc, a jak długo już gra u Ciebie? Chodzi mi o stopień wygrzania.

Już prawie się na niego zdecydowałem... Jeszcze nurtuje mnie barwa. Czy gra soczyście, gęsto, analogowo ?

Nie lubię klinicznego dźwięku

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

200$ ?? Chyba 225, bo jeszcze przesyłka. Wyjechałem na parę dni i wracam pełen nadziei co do brzmienia wygrzanego DACa, a tu masz... domownicy wyłączyli ! W sumie ma dwie doby grania za sobą i różnica jest bardzo duża na plus w każdym aspekcie. Ma ładną, analogową barwę choć jeszcze trochę szorstkiego nalotu jest.

 

Próbuję jeszcze nawijać ferryt na ten kabelek. Daje to poprawę, ale nie można przesadzić z ilością zwojów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bubble corp

Mowiac o zasilaniu bateryjnym mialem na mysli akumulator. Ja gram z malym kwasowym 12V 9 Ah, a laduje go prostownikiem samochodowym. tylko takim sprytnym, nieduzym, elektronicznie sterowanym Bosha.

W przyoadku DACa poprawia sie jego brawa no i jest tzw czarne tlo.

Z oryginalnym zasilaczem tez jest dobrze (co nie dziwi patrzac na jego konstrukcje), ale z akumulatorem zdecydowanie lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marc

 

Tez mialem problem z brzmieniem mojego poprzedniego DACa Beresforda, tylko ze to byla wersja MK6/2.

Brzmial niezle, ale znieksztalcal gore. Bylem zszokowany. Pozyczylem od kumpla MK6/3 i olsnienie. Pelna kultura, analogowe brzmienie z masa szczegolow. Odesalem swojego DACa do Stanleya i o tygodnu mailem noiutki MK6/3, ktory brzmi tak jak powinien. Moze Ty tez powinienes porownac swojego DACa z innym egzemplarzem...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mowiac nie wiem dokladnie, ale na pewno ponad 100 godzin.

Ale fakt jest taki, ze te elementy musza sie sformatowac... no i ucho przywyknac ;-)

Ale serio mowiac to rzeczywiscie ten DACwymaga dluzszego wygrzania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sobie teraz słucham Beresford DAC i muszę przyznać, że naprawdę sporo uległo poprawie przez ponad 24h grania non stop. Nie chce denerwować żony o tak późnej porze i testować jakiejś symfoniki, ale na spokojnym plumkaniu Tok Tok Tok DAC prezentuje się naprawdę świetnie. Jest płynny/analogowy, chociaż mimo wszystko trochę brakuje mu do NOS-DAC'ów w tym względzie, ale za to ma fajną przestrzeń i separację instrumentów (to trudno ocenić na plumkaniu), oraz dobrze kontrolowany i nisko schodzący bas. Uważam, że te trochę ponad $200 to naprawdę dobrze wydane pieniądze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> profes

 

Selektor, preamp słuchawkowy, regulacja głośności to dla mnie to tylko miły dodatek, z którego skorzystałem tylko aby przetestować czy działa.

BTW, Nie wiem, czy ktoś z Was słuchał Benchmark DAC-1, ciekaw jestem jak on się spisuje, czy jest zdecydowanie lepszy, bo powinien, biorąc pod uwagę jego 5-krotnie wyższą cenę. Czytałem na forach, że właśnie Beresford DAC jest takim tańszym kuzynem Benchmark DAC-1.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>marc

>

>Tez mialem problem z brzmieniem mojego poprzedniego DACa Beresforda, tylko ze to byla wersja MK6/2.

>

>Brzmial niezle, ale znieksztalcal gore. Bylem zszokowany. Pozyczylem od kumpla MK6/3 i olsnienie.

>Pelna kultura, analogowe brzmienie z masa szczegolow. Odesalem swojego DACa do Stanleya i o tygodnu

>mailem noiutki MK6/3, ktory brzmi tak jak powinien. Moze Ty tez powinienes porownac swojego DACa z

>innym egzemplarzem...

 

Ależ ja nie mam problemu z tym DAC-iem. Brzmi rewelacyjnie. Pisałem tylko, że CD Sony sprawdzają się kiepsko jako transporty. Beresford w połączeniu z MHZS E88 gra rewlacyjnie, ale do Sony CDP-X707ES trochę mu brakuje, szczególnie jezeli chodzi o analogowe brzmienie, o którym tu pisano. Oczywiście jeżeli weźmiemy cenę DAC-a i Sony 707 (nowy około 7000 zł) to Beresford zdecydowanie wygrywa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy koledzy "wygrzali" już swoje Beresfordy? Ciekawym opinii... V.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

W tym wątku się to powinno znaleźć :

Ogólnie wrażenia bardzo pozytywne, choć jak prawie każdy DAC, jest wrażliwy na transport. Z taniego DVD Manta zagrał bardzo technicznym dźwiękiem. Ja podpinał go do CDeków Sony, ale z tego co pisał kolega marc to muszę spróbować z jakimś Philipsem jeszcze czy Marantzem.

Teraz mały remont miałem i nie ostatnio nie wiele czasu na słuchanie, a i sprzęt rozmontowany. Myślę,że jutro wieczorkiem siądę już na spokojnie to będę miał co opisywać dokładniej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.