Skocz do zawartości
IGNORED

DAC war


Snajper

Rekomendowane odpowiedzi

Ja znalazlem taki okaz wyglada dokladnie jak beresford TC 7510 tylko pod inna nazwa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-1391-100005887 1207008485_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze taki. Troche inna obudowa, ale bebeszki wydaj sie byc podobne no i cena zachecajaca.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-1391-100005885 1207010315_thumb.jpg

post-1391-100005886 1207010314_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze wnetrze Profitec'a TC7500 dla porownania moze ktos wklei jak wyglada w srodku Beresford.

Wiecej zdjec.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-1391-100005806 1207102575_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ! Powygrzewały się już te Beresfordy ? Może ktoś już skrobnie opinię czy warto w to inwestować jako przetwornik C/A do odtwarzaczy powiedzmy do 3k pln.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kogoś interesuje to jest już test Audionemesis DC-1 UP-Grade

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiec teraz pytanie odnoisnie beresforda. Czy warto kupic wlasnie jego i tanie cd (nowe, Yamaha CDX 497, zalezy mi na wyjsciu regulowanym)- koszt obydwu urzadzen zamknalby sie w 385 euro tj ok 1400 zł, czy lepiej w tej cenie kupic wyzszy model CD-ka?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po co Ci taki drogi napęd do DACa? ja kupiłem Topową wśród sprzętu budżetowego Yamachę CDX 890 za 300 pln i jest dobrze! Zaletą tego DACa jest to, że suma sumarum można zbudować stosunkowo tanie źródło odpowiednio dobierając transport i nie traci się na odsprzedaży czy wymianie. Gdybym miał wydac już tyle to chyba wolał bym rozejrzeć się za jakimiś shalingiem lampowym czy MHZS 88.. (czy jak on się tam nazywa) Kupowanie tej yamachy ze sklepu to wyrzucenie kasy w błoto zakładając, że niebawem będziesz zmieniał sprzęt. A skoro tu siedzisz to tak będzie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak wole sprzet nowy , gdyz w razie awarii niestety nie potrafie kompletnie nic dlubnac w srodku , a przy zakupie nowego jest dwa lata gwarancji.W allegro kupowalem kiedys troche ale raz sie sparzylem i wiecej nie chce. Wiem , ze Yamaha to nie jest sprzet najwyzszych loto ale sluzylaby tylko jako naped. Obecnie mieszkam w Niemczech i tutaj nowa Yamaha to koszt 200 euro czyli ok 700 zl. I jak juz wspomnialem mam nowy z 2 letnia gwarancja. Poza tym ten model cd-ka ma wyjscie regulowane , a u mnie gralby z lampowoa koncowka mocy co prawda posiada ona regulacje glosnosci ale trochem leniwy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

regulacja nie obejmuje wyjścia cyfrowego! rególacją musiał by się zająć DAC o ile ta regulacja jest w tym bersfordzie... ale z tego wiem to tak.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiscie troche nie przemyslalem tego, ze Cd bedzie polaczony z DAc-em laczym cyfrowym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaa takie tam...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na allegro Beresfordy schodzą jak ciepłe bułeczki:-))

Widać wiele osób ma opory przed zakupem za granicą, no ale nawet za te 640 pln to nadal bardzo dobry zakup.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na prawdę bardzo fajny DAC. Dźwięk z dużym kopem i atakiem, ale nie gra znów wszystkiego na jedno kopyto. W spokojniejszych kawałkach też sobie radzi i oddaje jak trzeba. Ma bardzo ładną barwę.

No i faktycznie warto popróbować z różnymi transportami bo sporo się potrafi zmienić,a niby cyfra to cyfra.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha,Dymu73 jak choćby w paru zdaniach wygląda porównanie Zhaolu D3 i nowego Beresforda ?

 

Co do tego Profiteca to poza obudową to wiele wspólnego z Beresfordem nie ma ;) Niby ten sam przetwornik, ale w zupełnie innej aplikacji

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Właśnie zamieściłem w Artykułach recenzję DAC/transport Advance Acoustic. Czy może ktoś ma jakieś spostrzeżenia na ten temat, albo idee dalszego upgrade? Wygląda na to, ze potencjał apgrejdowy tego klocka jest wysoki, zaś cena nowego niska. A nawet w konfiguracji ZBLIŻONEJ do fabrycznej (bo m.in. z wymienionymi lampami), słuchający forumowicze byli całkiem pod wrażeniem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe. Przeczytałem i szkoda, że zabrakło odsłuchu kazdego z urzadzen osobno. Szczególnie transportu w porównaniu z czymś bardziej uznanym (lepszym ?).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Był odsłuch z czymś gorszym. Jeden z forumowiczów zaszedł do mnie w poszukowaniu transportu, ze swoim przetwornikiem, wzmacniaczem i wszystkim. Jako transport miał jakiegoś ciężkiego super Grundiga z którymś legendarnym napędem Philipsa. Napęd AA go, w mojej opinii, rozjechał. Tamten kolega stwierdził tylko, ze w większości aspektów z AA zagrało lepiej, i postanowił go kupić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba sie skusze na konfrontacje Denon DCD 1500AE (używam wyłacznie jako transport) vs. AA (wygląda solidniej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Nie wiem nawet, czyj tam za mechanizm jest. W sumie mało ważne, bo łatwo się zorientować, że jakiś uniwersalny: długo rozpoznaje płytę, a potem (dla jaj chyba) na wyświetlaczu pojawia się małymi literkami napis "CD". Ale np. SACD jakoś czytać nie chce :-) Po południu wkleję zdjęcie wnętrza ze zdjętą pokrywą napędu, może ktoś rozpozna, w której faktorii nad Jangcy został wyklepany. Ale żarty na bok: sama praca mechanizmu jest o świat lepsza, niż to co widziałem np. w McIntoshu czy u BATa, czy prawdę powiedziawszy we wszystkim ostatnio, poza starym Linnem i nową Yamahą. Przykre, nie? To znaczy, jak dla kogo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

=>Redakcja, 7 Kwi 2008, 10:24

Radzę posłuchać starych CD z napędem magnetycznym na przykład ten

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

dzisiaj może poza wyjątkami takimi jak NAGRA CDC której moją opinię redakcja usunęła ? z zakładki opinie nie ma solidnie wykonanych napędów

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Kurka, nic nie usuwałem! Wiem, że parę rzeczy się wykrzaczyło przy ostatnim przenoszeniu strony. Czy mógłbyś ponownie umieścić tę opinię (jeśli oczywiście masz ją gdzieś zachowaną)?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo

 

Autor: Rafaell

Data dodania: 27 Sty 2008

 

Jakość/cena:5 gwiazdek (max)

Ocena ogólna:5gwiazdek (max)

 

plusy Rewelacyjna lokalizacja źródeł, wybitna rozdzielczość i precyzja podawanego dźwięku, aksamitna czystości-cyfrowy analog !!! świetna dynamika 0 plumpkania, regulowane wyjście pre (0-3,5V)4 typy wyjść, zasilacz w osobnej obudowie .Można bezpośrednio podpiąć do końcówki mocy (jeden klocek, źródło zakłóceń odpada).Najlepsze w dotyku pokrętło regulacji głośności jakie kiedykolwiek mi się zdarzyło dotykać 150% ergonomii przeniesionej z magnetofonów RRO to trzeba pomacać! Moja żona pokochała ją od pierwszego utworu

minusy Nie audiofilski wygląd i waga nie zaimponuje w salonie znajomym, można zapomnieć o niej i zostawić w domku w górach lub w aucie ;D, utrudniona tylko na początku obsługa, później nie będziecie chcieli innej, rewelacyjnie dobrze leżący w ręce pilot-najpierw myślałem po pierwszym kontakcie że to kawał szpeja metalowego, nasunęło mi się stwierdzenie "pilot obronny, uwaga tym pilotem można zabić" a tu takie zdziwienie w dłuższym użytkowaniu super pilot polecam.

Metaliczny wręcz jak z wojen gwiezdnych szczęk wyjeżdżającej szuflady, jak dla mnie kapitalna szwajcarska precyzyjna mechanika szuflady ale dla innych nie brzmi to jak bezszelestne zamykanie śluzy w promie kosmicznym 

opinia Nie słuchając tego odtwarzacza CD straciliście naprawdę jedyną niepowtarzalną okazję usłyszenia tego co i jak potrafią zagrać urządzenia z rodowodem PRO!!!

W KOŃCU USŁYSZAŁEM MUZYKĘ, TAKĄ Z SAL KONCERTOWYCH JAK DLA MNIE REWELACJA

 

Trochę o producencie i technologii

Producent Nagra jest od wielu lat nr 1 w produkcji studyjnego sprzętu nagrywającego ,większość mechaniki jak i elektroniki to ich własne szwajcarskie rozwiązania, żadne tam ładowanie kompletnych cudzych bebechów do własnej obudowy. Jeśli naprawdę coś muszą włożyć to najlepszych firm np. soczewki szklane do lasera specjalnie produkowane przed Zeisa dla Nagry (zamówienie na 20 lat w przód-laserów nam nie zabraknie) sam specjalizowany układ prowadzenia soczewki lasera jest od Sonyego ale już pozostała mechanika, silniki własne. Oprogramowanie PRO od Philipsa (naprawdę rewelacja) Pozostałą elektronika w większości własna.

 

Teraz o dżwięku

PO PROSTU BAJKA ! w końcu usłyszałem na dobrych płytach to co normalnie słychać na salach koncertowych na żywo, rewelacyjna lokalizacja instrumentów, realna przestrzeń pomieszczeń, powietrze, niesamowita wierność brzmienia instrumentów, świetna dynamika, masa detali nie słyszanych w innych napędach a podlane to dźwiękiem tak analogowym jak tylko można w nagraniu cyfrowym-żadnych zapiaszczeń-cudo; ten CD nie potrzebuje żadnej lampki nawet na tranzystorowej żylecie zagra analogowo i odpowiedzialnie i chyba tak było by najlepiej dobierać.

 

Żeby nie było niejasności napęd ten był porównywany łeb w łeb w Krakowskim studiu Nautilius z następującymi CD Accuphase:DP800/801,Dp76,Dp500 Grało to na końcówce 60W w klasie A oraz najlepszym pre (wszystko Accuphase) kabelki były według właściciela z tych najlepszych dla Accu głośniki Von Shweikert vs5. Równolegle słuchałem tego także na wzmacniaczu słuchawkowym Lake People G99/2 bezpośrednio wpiętym przez RCA przez mój budżetowy IC Rafaell's cable do Nagry CDC a do Acuphase DP800/801 kabelkiem z salonu. Odsłuch był wykonywany na najlepszych studyjnych słuchawkach firmy Sony MDR-7509 HD

 

Mogę tak Nagrę CDC sklasyfikować o ile to możliwe

Przewaga nad Accuphase dzielonym 800/801 to 1,25 klasy w górę (to też świadczy że Accu to nie ułomek) jak pisał o Dp800/801 Piotr Ryka "Natomiast dzielony Accu 800-801 to strona minimalnie ocieplona, z brzmieniem akcentującym koherencję pasma, >bardzo, może nawet odrobinę za gładkim i doskonale wydobywającym trójwymiarowość samych dźwięków" Ja muszę to w porównaniu bezpośrednim z Nagrą CDC sprostować; to że zestaw Accu 800-801 jest minimalnie ocieplony to na szczęście jest zrobione minimalnie, gorzej natomiast jest z tą trójwymiarowością dźwięków, sprzęt ten po prostu się gubi z dobrą lokalizacja pozornych źródeł dźwięków i jak dla mnie są to przy naprawdę tak wysokiej klasie jaja (całkiem możliwe ze jak zwykle grubaśne kabelki to powodują no ale jak słucham sprzętu w salonie w konfiguracji zestawionej podobno najlepszej dla Accu to mogę się czegoś spodziewać ! Nagra CDC była podpięta przez budżetowe Rafaell's cable IC ) Bardzo delikatnie za to DP800/801 ma dalej problemy z zakresem wysokich tonów po prostu tak duża ilość informacji nieprzekazywana w niższych modelach ma nalot cyfrowy i jest dla mnie słyszalny ! Zupełnie nie ma tego Nagra CDC każdy detal słyszany jest bez zapiaszczenia ! Właściciel Nautiliusa próbował włączyć w DP 800/801 SACD to na prawdę zrobiło się gorzej dla dźwięku, zaraz przełączyliśmy z powrotem na tryb CD a miało być lepiej? Ostateczna dogrywka była robiona w następujący sposób do każdego napędu była włożona taka sama płyta (własność salonu) poziom głośności był ustawiony (dzięki regulowanym pre w Nagrze CDC) na tym samym poziomie a utwory były zsynchronizowane czasowo poniżej 0,3 sekundy (dzięki oprogramowaniu pro w Nagrze) tak że tylko podpięte do pre Accu CD przełączaliśmy na zmianę pilotem.

 

Bardzo żałuję że nie można było podpiąć Nagry przez XRL ani przez optyczne tu mogło by być jeszcze lepiej ale nie było kabelków pod ręką

sprzęt używany od sprzęt posiadany kiedyś

miejsce zakupu sprzęt wypożyczony do domu prawie na tydzień z firmy Intrada z Poznania

cena Cena w Intradzie 53'000/zł

dlaczego wybrałem ten sprzęt? Moje ucho tak mi powiedziało (czasem przy słuchaniu sprzętu warto zamknąć oczy, niepozorny wygląd i wielkość może mylić ! )

przed zakupem porównywałem z łeb w łeb z Accuphase DP800/801,DP78.DP500

testowany zestaw Słuchałem zarówno bezpośrednio z wyjścia słuchawkowego jak i poprzez pre Nagry CDC podpiętej do Lake People G99/2 i słuchawkach studyjnych Sony MDR 7509HD

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu jest opis Accuphase

 

Accuphase » DP800/801 (1)

Autor: Rafaell

Data dodania: 31 Sty 2008

Jakość/cena:3gwiazdki

Ocena ogólna:4gwiazdki

 

bardzo dobrybardzo dobrybardzo dobrybardzo dobrybardzo dobry

plusy Bardzo duża szczegółowość naprawdę świetna radość słuchania sprzęt ocierający się o Mount Everest ale jeszcze do góry trochę sprzętu się znajdzie.Eleganckie wykończenie płytkę połyka bezszelestnie,naprawdę może się podobać

minusy Mimo że to klasę wyższy od DP78 odtwarzacz to bas dalej jest błądzący a wysokie tony potrafią zadźwięczeć cyfrowością.Pilot tragiczny za te pieniądze można coś fajniejszego dać-naprawdę!

opinia Miałem przyjemność słuchać tego łączonego CD w studiu Nautilius i nasuneły mi się następujące spostrzeżenia.Jest to już bardzo wysokiej jakości sprzęt i dla tego proszę traktować mój opis jako marudzenie a nie jakieś wyraźne wady sprzętu. Odtwarzacz dalej w porównaniu do niższego modelu gra lekko ocieplonym dźwiękiem ale zrobione to jest dosyć dyskretnie sądzę że to schładzanie tego ciepełka uzyskano naprawdę bardzo wysoką szczegółowością na wysokich tonach ,niestety system tutaj potrafi zabrzmieć naprawdę dobrze ale wychodzi z niego nalot cyfrowy, producent chciał pewnie zabłysnąć ale "lupa"okazała się za mocna, dżwięk zrobił się w schodki a tak było blisko do brzmienia vinylu którym zabrzmiała analogowo sąsiadująca obok niepozorna Nagra CDC.Osobiście dżwięk z CD bardziej mi się podobał niż SACD nie wiem może to płyta będąca w salonie nie była akurat rewelacyjnie zremasterowana,chętnie bym posłuchał czegoś więcej ale 5 godzin to i tak długo jak na odsłuch aż 4 CD.Urządzenie to jest klasę wyżej od DP78 ale w dalszym ciągu brakowało mi dokładnej lokalizacji instrumentów którą uzyskałem dopiero z Nagry CDC, no i ten bas się tak ciągnie od tego DP78 jest lepiej ale chciało by się żeby już nie było tego niedosytu chociaż może dzięki temu mamy właśnie tą szeroką poza bazę głośników scenę,niektórzy tak lubia.Sądzę że mimo marudzenia to już naprawdę dobra inwestycja,z chęcią wyrzucił bym te grubaśne kable będące w salonie i dał coś cieńkiego prostszego całkiem możliwe że było by lepiej (NAGRA CDC szła ze zwykłego mojej roboty IC i jakoś nic nie straciła z Everestu)

sprzęt używany od słuchany w sklepie/salonie

miejsce zakupu Słuchany w Salonie Nautiliusa w Krakowie

cena nic

dlaczego wybrałem ten sprzęt? Chciałbym znać granice możliwości sprzętu i własnej percepcji

przed zakupem porównywałem z Accuphase DP500,DP78 NAGRA CDC

testowany zestaw całość była słuchana w salonie na najwyższym przedwzmacniaczu Accuphase oraz wzmacniaczu w klasie A i kolumnach Von Schweikert vs5. Do przedwzmacniacza była także podpięta NAGRA CDC i z obu napędów szła muzyka z bliżniaczych płyt przy tym samym poziomie s

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Accuphase niższy model

 

Accuphase » DP-78

Autor: Rafaell

Data dodania: 31 Sty 2008

Jakość/cena: 3gwiazdki

Ocena ogólna: 3gwiazdki

 

plusy Jak kto lubi to gra bardzo relaksująco, idealny dla ludzi zmordowanych pracą świetny do pasywnego wypoczynku polecam ! eleganckie wykończenie

minusy relaks ma podłoże w mniejszym podawaniu szczegółów co chroni słuchacza przed nalotem cyfrowym rozlazły niezbyt dynamiczny bas

opinia Całą klasę lepszy od DP500 naprawdę to już niezły sprzęt.Jeśli ktoś nie ma za dużego pomieszczenia to nawet nie zauważy że ten bas jest nazwijmy to błądzący .Do muzyki klasycznej bardzo dobry gorzej z ostrym łomotem właśnie przez ten bas który dochodząc do ogólnie relaksującego brzmienia zabiera konieczny power nie tylko w dynamicznych nagraniach.Sama scena wychodzi sobie w bok i w górę poza kolumny i niektórzy tak lubią ja nie koniecznie

sprzęt używany od słuchany w sklepie/salonie

miejsce zakupu Słuchałem w Salonie Nautilius w Krakowie

cena 5 godzin własnego czasu,była uprzejma obsługa tak wiec było za darmo a nawet zarobiłem ;D

dlaczego wybrałem ten sprzęt? Słuchałem przy okazji innych CD Accuphase i Nagry CDC

przed zakupem porównywałem z Miałem to szczęście że słuchałem zarówno na bardzo dobrych w średnicę i górę Von Schweikertach Vs5 jak i na słuchawkach studyjnych Sony MDR 7509HD w jednym pomieszczeniu były Accuphase DP500,DP78,DP800/801 Nagra CDC całość na głośniki szła przez topowe Pre Accu i ich 60 watowy wzmacniacz pracujący w klasie A (polecam)

testowany zestaw Jak pisałem słuchałem w salonie Nautilius w Krakowie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Obiecałem zdjęcie wnętrza transportu bez pokrywy. Oto ono (mam nadzieję, ze nie będzie zbyt małe):

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 miesięcy temu...

Witam!

 

Czy ktoś wie, jak ma się (brzmieniowo oczywiście) Zhaolu DAC do odtwarzaczy Cyrusa CD6s/8x ???

 

Posiadam transport Cyrusa CD Xt oraz Zhaolu D3. Zastanawiam się jednak czy kupno odtwarzacza Cyrusa było by krokiem w przód czy w tył?

 

Wariant drugi to zrobienie stacjonarnej Lampucery z lampowym stopniem analogowym ale sam tego na pewno nie zrobię bo lutownicy w życiu w ręku nie miałem i pojęcia o tym nie mam...

No i przy okazji, czy taka lampucerka pobije odtwarzacz Cyrusa?

 

Zakup Cyrusa DAC-X raczej odpada, bo to już nie na moją kieszeń i nie potrzebuję takiej funkcjonalności. A kupca na tronsport CdXt już mam...

 

Co robić, Waszym zdaniem?

 

Pozdrawiam,

kvist.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.