Skocz do zawartości
IGNORED

High-end interkonekty, jak grają


Piotr Ryka

Rekomendowane odpowiedzi

>stempur

 

Mam nadzieję że ten wątek nie zniknie. Być może przeczytasz i odpowiesz. Czy mógłbyś zmierzyć długość wtyku tej Tary Labs Air One ? Z tego co widzę na zdjęciach są one dłuższe od standardowych RCA. Nie wiem czy mi się to ustrojstwo w mojej szafce z zabawkami zmieści.

 

p. deep

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panthere testowalem u siebie doslownie kilka dni temu. Wniosek byl pozytywny ale i negatywny ;-)

 

Dobra wiadomosc - gral swietnie bo.. identycznie jak moj Harmonic Technology TruthLink (w podobnej cenie zreszta).

 

Zla wiadomosc - gral identycznie jak moj Harmonic Technology TruthLink zatem po co kupowac? Zastanawim sie nad czyms, co zagra inaczej ale takze dobrze. Tym niemniej - dzieki za odzew.

 

pzdrw

 

soso

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maniakaudio,

 

Dzięki za zwięzłe porównanie The 0.8 z XLO Limited. Chciałbym zaznaczyć, że jest to oczywiście wstępna ocena wynikająca z konieczności uzycia przejściówek. Cdn z pewnością nastąpi i jestem otwarty na dalsze porównania również z innymi hi-endowymi kablami.

Pozdrawiam wszystkich audiofilów z otwartymi głowami i uszami

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

soso

:-)))

 

Deep

Stempura do soboty niema :-)

Zmierze dlugosc wtyku Tary w domu i napisze Ci na priva wieczorem. Ale poza dlugoscia wtyku jest jeszcze kabel ktory nie lubi zbyniego doginanie.

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soso,

 

Tary są jedynymi znanymi mi kablami gdzie gradacja modelowa odpowiada rzeczywistym różnicom. Niestety akurat tych modeli nie porównywałem tylko wyższe. Miałem tylko okazję słyszeć Air 1 na xlr-ach i grało znakomicie. Spróbuj dotrzeć do charakterystyki tych kabli przedstawionych przez producenta - ja mam tylko dla wyższych modeli - i będziesz miał wstępny obraz. W przypadku Tary warto jednak kupować najwyższy model na jaki Cię stać

 

Powodzenia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Czy ktos moze napisac jaka jest relacja wzajemna IC Tara Labs Air 1 doTara Labs Air 2 i Tara Labs

>Air 3???

 

 

Osobiście niższych modeli nie słyszałem, ale wg. HiFi i muzyki różnice są spore i odpowiadające numeracji, a ponieważ Air1 kosztuje na Allegro około 1500, to chyba nie warto ryzykować niższych modeli. Różnica wynika z jakości stosowanej miedzi. Wtyki faktycznie są spore - długie na cztery palce.

Uwaga! Tary Air nie tolerują zaginania pod dużym kątem, bo drut przewodzący nie może dotykać powłoki izolacyjnej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Piotr Ryka

>Wtyki faktycznie są spore - długie na cztery palce.

 

No to jestem załatwiony na amen. Mam taką specjalną oszkoloną szafę na mój sprzęt, dzięki której nie ma na nim grama kurzu. Od końca osłony bolca (tzn. ekranu) do końca zasuwanej, tylniej ścianki jest 8 cm. Nie ma bata żeby Tara się zmieściła. Teraz będę szukał interkonektu, który spełnia ten wymóg.

 

Ja chyba zostawię to audio, zmienię zainteresowanie i kupię sobie ogródek. Nie ! Kupię wielki ogród jak stadion, żebym mógł orać. ;)

 

p. deep

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

deep

Sprawdzilem

Odleglosc od tylnej scianki CD do konca wtyku wyosi 7cm. Ale dalej zaczyna sie przwod. U mnie tylna scianka cd ma dystans 13,5cm od sciany i to jest minimum.

Przemeblowanie a nie tam jakis ogrod ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

deep, larson

 

Dziękuje Larsonowi za zmierzenie wtyku, bo ja faktycznie do soboty jesem z dala od swojego systemu i nie dał bym rady wymierzyć. Ale pokombinuj coś deep, bo ta Tara, to do tej pory najlepsza chyba rzecz, jaka mi się w moim domowym systemie trafiła. jak Ci podpsuje, to szkoda z niej rezygnować.

Pozdrawiam Stempur

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowidzi o Air 1 Tary - w sumie jednak porownania z nizszymi modelami nie bylo :-(

 

Dlugie wtyki mi nie przeszkadzaja zupelnie. Czy owe 1.5 tys z drugiej reki to za IC o dlugosci 1m?

 

pzdrw

 

soso

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

chce kupic IC, w gre wchodzi LINN Silver lub Nordost Red Dawn, co wybrac cena ta sama:) nie mam mozliwosci odsluchu wiec musze w ciemno, chyba ze jakies inne propozycje do 800 zł, moze byc z drudiej reki

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć marcin,

 

Po prostu rzuć monetą. Szansa, że dobrze zagra jest taka sama dla każdego z nich, niezależnie od tego, ile dobrych rad Ci udzielą. Bez nausznego sprawdzenia w konkretnym systemie bierzesz w każdym wypadku w ciemno. Może żaden z tych dwóch nie zagra dobrze, a może któryś z nich zagra? Nic sensownego nie mozna Ci poradzić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

soso, 26 Paź 2006, 07:39

>Dzieki za odpowidzi o Air 1 Tary - w sumie jednak porownania z nizszymi modelami nie bylo :-(

 

Witam

Tak sie sklada ze w ostatnim czasie mam okazje sprzedawac troche kabli Tary, mialem wszystlie modele IC serii Air nawet trafil sie glosnikowy Air1 :). Niestety nie mialem nigdy wszystkich modeli Air razem ale jakies porownania mam. Wiec rzeczywiscie moge potwierdzic ze wraz z cena i wyzszym modelem jest poprawa jakosci. Najslabszy jest Air-3 ktory dosc znacznie odstaje od Air-2 i Air-1. Air-3 wg mnie daje troche mechaniczny prosty dzwiek z mala iloscia wyrafinowania i bogactwa niuansow i wybrzmien. Z kolei Air-2 i Air-1 sa blizej siebie i tu nie ma juz tak duzej roznicy. Podstawowe zalety wg mojej oceny tych kabli to bas (kontrola dynamika szybkosc), przestrzen, scena, szczegoly, duzo drobnych wybrzmien i niuansow, swietna gora wyrazna szczegolowa, blachy maja odpowiedni ciezar i metalicznosc. Dzwiek zwyczajnie nie jest nudny ani szary, ciagle "cos" sie dzieje. Kabel faktycznie jest sztywny i o wiekszym zginaniu nalezy zapomniec.

Robert

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soso.

Oba kable sa jakosciow zblirzone. Ale cardas jakby troche osladza dzwiek. Tara jest bardziej obiektywna i wydaje sie"prwdziwa" nie idac zupelnie w strone ostrosci.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

soso, 26 Paź 2006, 09:43

>

>Dzieki - a jak Air 1 ma sie do Cardas Golden Reference?

 

Kolega larson w jednym zdaniu mniej wiecej to ujal, jak chcesz cos wiecej to polecam swoja opinie

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

jeden jak i drugi kabel ma swoich zagorzalych zwolennikow, a w jakim systemie bedzie sluchany u Ciebie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dirt, 26 Paź 2006, 10:27

 

 

>jeden jak i drugi kabel ma swoich zagorzalych zwolennikow, a w jakim systemie bedzie sluchany u

>Ciebie?

 

To jest pewna niewiadoma :-) Ale na poczatek bedzie to to co mam czyli Audio Analogue Puccini/Paganini. Mysle o ewentualnym ozywieniu dzwieku a nie o uspokajaniu. Generalnie jestem zadowolny z Harmonic Technology Truth Link ale mysle o pewych delikatnych zmianach w systemie - koncowka mocy? Takze uwazam, ze na niektorych plytach (nienajnowsza klasyka) gora jest lekko wycofana i przydaloby sie odrobine ja podkreslic. Tak nie jest zawsze ale sie zdarza. Co do barw instrumentow, naturalnosci, ciepla itd. jest bardzoe dobrze i takiej poprawy nie szukam. Najwyzej co do detalicznosci, precyzji sceny itp. ale bez utraty muzykalnosci. Cwiczylem Nordosta Red Dawn i zdecydowanie mi sie nie sprawdzil w moim ukladzie. Podobnie zle wypadl niemiecki Black&White firmy Monitor - totalne rozwydrzenie dzwieku - nie wiem dlaczego ma tak dobre recenzje w niemczech. Histeryk!

 

pzdrw

 

soso

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

 

Jakiś rok temu głośno było na anglojęzycznych forach dyskusyjnych że mnóstwo kabli Tara Labs które pojawiło się na aukcjach ebay w rewelacyjnych cenach to były zwykłe chińskie podróbki bez jakichkolwiek certyfikatów autentyczności.

Słyszałem gdzieś również że Tara Labs swoje kable dłubie właśnie w Chinach !

 

Mam więc pytanie (szczególnie do sprzedajacych te kable) czy są one oryginalne?

A jeśli tak to co świadczy o ich oryginalności?

Wiadomo że tani towar bardzo często trafia w miejsca gdzie siła nabywcza pieniądza jest niższa czyli do ... Polski.

 

Więc jak to jest z tą Tarą? Czy ktoś wie? ...

 

zdezi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdezintegrowany_3PO, 26 Paź 2006, 13:52

 

>Panowie,

>

>Jakiś rok temu głośno było na anglojęzycznych forach dyskusyjnych że mnóstwo kabli Tara Labs które

>pojawiło się na aukcjach ebay w rewelacyjnych cenach to były zwykłe chińskie podróbki bez

>jakichkolwiek certyfikatów autentyczności.

>Słyszałem gdzieś również że Tara Labs swoje kable dłubie właśnie w Chinach !

>

>Mam więc pytanie (szczególnie do sprzedajacych te kable) czy są one oryginalne?

>A jeśli tak to co świadczy o ich oryginalności?

>Wiadomo że tani towar bardzo często trafia w miejsca gdzie siła nabywcza pieniądza jest niższa

>czyli do ... Polski.

>

>Więc jak to jest z tą Tarą? Czy ktoś wie? ...

>

>zdezi

 

 

Chyba jest cos na rzeczy bo poszukalem w Danii Tara Labs second hand i ceny sa 2 razy wyzsze niz w Polsce :-(

Nowy Tara Labs Air 1 kosztuje 7500 zl a uzywka w granicach 3000 zl. Nie wiem jak jest mozliwe kupic w Polsce za 1500 zl 'oryginal' Air 1 z drugiej reki?

 

pzdrw

 

soso

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

soso:

>To jest pewna niewiadoma :-) Ale na poczatek bedzie to to co mam czyli Audio Analogue

>Puccini/Paganini. Mysle o ewentualnym ozywieniu dzwieku a nie o uspokajaniu

 

Jesli Audio Analogue to zdecydowanie polecam Tare Labs Air niz Cardasa

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

soso:

>Chyba jest cos na rzeczy bo poszukalem w Danii Tara Labs second hand i ceny sa 2 razy wyzsze niz w

>Polsce :-(

>Nowy Tara Labs Air 1 kosztuje 7500 zl a uzywka w granicach 3000 zl. Nie wiem jak jest mozliwe kupic

>w Polsce za 1500 zl 'oryginal' Air 1 z drugiej reki?

 

Jesli o mnie chodzi to w cenie okolo 1500-1600 moge miec Air-2 oczywiscie oryginalne z rynku amerykanskiego, co do tej "afery" to winna jest sama firma Tara Labs gdyz czegos tam nie dopatrzyli w przepisach czy papierach. Tara produkuje swoje kable podobno w Tajwanie gdzie maja 2 najlepsze i najnowoczesniejsze fabryki kabli na swiecie.

Robert

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ploty ploty ploty!

A ja slyszalem inna historie. Ze tara kilka lat temu bez informowania konsumentow puscila czesc produkcji do Chin. jak sie okazalo, ze znalazly sie na rynku kable z napisem made in China to sie zaczela afera. Powstaly niestworzone historie o podrubkach. Potem ponoc tara wycofywala sie z tego przepraszajac itp, itd.

Ja porownywalem Tare ktora pochodzila z oryginalnego zrodla z Tara za 1500zl sprowadzona (ponoc) ze stanow. Zadnych roznic nie bylo. Ale za to byly kolosalne w porownaniu z moim poprzednim IC wiec jezeli to podroba, to swietna :-)

 

Co prawda dlugo Tary nie bylo na secondhendzie a teraz o dziwo na allegro jest ich kilka. Czesc z nich pojawila sie za 2 tys. zl ale jak konkurencja byla za 1500 to teraz wszystkie wystawiane sa za 1500. Jezeli nikt ich nie kupi to moze zejda do 1000. Ale czy to nsczy, ze podruby?

Ja kupilem odtwarzacz cd za 1/3 jego ceny katalogowej. Moze to tez podrubka :-)

Nowa Tara w Polsce kosztuje 4800zl. Najprosciej wyporzyczyc za sklepu i porownac. Z kablem z allegro. Z tego co wiem handlarze tez wysylaja do testow.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

larson3 -->

 

właśnie dlatego część produktów a w szczególności kable mają certyfikat autentyczności ...

larson3 - posiadasz takowy? Może chociaż poragon zakupu od pierwszego właściciela?

 

Z tymi prodóbkami Tary to nie ploty .. bo głośno było o tej sprawie :(

 

A wracając do podróbek ... chyba o to w nich chodzi by laik nie był w stanie odróżnić ich od oryginału :)

 

 

zdezi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze i to podroba ale gra jak oryginal :-)

Certyfikatu nie mam porownywalem z oryginalem kolegi. Chyba ze on tez ma podrobe :-) No i ze sklepowym. Ale moze i w Warszawkich sklepach tez maja podroby.

Zreszta to Tara od czlowieka z forum jak chcesz wysle Ci na priva kto to . Mozesz spytac go skad sa te kable :-)

Przy kupnie z drugiej reki zawsze jest jakies ryzyko. Chodzi o to, zeby je zminimalizowac

 

A certyfikat tez mozna podrobic. Chinole postarzaja nawet pudelka od starych lamp NOSow podrabiajac i je. :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu jestem posiadaczem ic Tara Air1 i mogę stwierdzić, że ten kabelek nie jest przereklamowany.

Wszystkie pozytywne wpisy na jego temat potwierdzam. Negatyw jest jeden - podkreśla wady płyt i niestety mojego, zastępczego cd - jest po prostu przezroczysty. Co do oryginalności to też powiem, że jeżeli to jest podróba to takich jak najwięcej powinni robić i sprzedawać u nas za takie pieniądze ( aktualnie około 1200).

Dość długo czekałem na jego zakup i dokonałem wyboru faktycznie na podstawie recenzji i forumowych opinii.

Nie byłem zawiedziony już po pierwszych odsłuchach. Wręcz odwrotnie mam dziką satysfakcję, że zaryzykowałem.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.