Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  270 członków

Paradigm Klub
IGNORED

Klub zwolenników PARADIGM


zyzio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Może ułatwieniem będzie to;

 

Signature S6v3 Zalecana Moc Wzmacniacza 15 - 400 W

Maksymalna Moc Wejściowa † 200 W

 

Studio 100v5 Zalecana Moc Wzmacniacza 15 - 350 W

Maksymalna Moc Wejściowa † 230 W

 

Powinno dać do myślenia. Prawda jest taka taka że, 75% zależy od akustyki pomieszczenia oraz najsłabszego ogniwa systemu.

 

Z resztą wpisów nie będę polemizował, bo jak widać po powyższych wpisach, wszyscy tu mieli do czynienia dłuższy czas z obydwoma modelami, oraz porównywali je na różnych wzmacniaczach i w różnych konfiguracjach. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czolem8

Kiedy ja uwazam ze mam taki sam dzwiek z moich 100-tek. Porownywalem S6 (nawet S8) z 100-tkami i nie slyszalem duzych roznic. Jesli byly to male, mozliwe ze nawet byla to autosugestia. Natomiast roznica byla w 'basie'. Przy muzyce cichej czy o normalnej glosnosci nie bylo roznic ale przy glosnym suchaniu 100-tki graly lepiej (bardziej 'relaxed' ze tak powiem). I dawalo to wrazenie lepszego basu.

Ja nie mam problemu z placeniem wiecej (czasami duzo wiecej) za d. lepszy produkt. Poza tym kupowanie produku za ta cene podczas gdy skrzynie sa produkowane w ChRL??? Na koniec powiem ze kolumny graja swietniei wcale nie zaluje ze je kupilem (a mogly byc S6 czy nawet S8).

Pzdr

To już zależy od sprzętu towarzyszącego, akustyki itp....ogólnie Signature to lepsze kolumny - bas też, same skrzynie Signature kosztują w USA 2000 $ :-), a przetworniki w przeliczeniu po 1000 zł za sztukę :-) Tak jak mówiłem w sensie audiofilskim to kolumny lepsze o klasę (nie kilka klas) od Studio. Nie drastycznie, ale dla audiofila znacząco, bo kontrola nad dźwiękiem jest po prostu znacznie lepsza, przez co brzmią szlachetniej.....

 

Witam dzieki za wypowiedzi wszystkich osob w tym temacie tylko jeszcze tak resumując pytanie brzmialo ktore z tych kolumn dadza wiecej radosci przy napedzeniu ich onkyo 5008 ?????? Juz nie wnikajmy czy warto doplacac do s6 czy tez nie ..... tylko ktore sa latwiejsze w napedzeniu przez amplituner onkyo 5008 ? studio 100v5 >>>>> signature S6v3.

A druga sprawa mozesz kolego napisac w jakim metrazu sluchasz studio 100v5 i pod co masz podpiete te kolumny? I czy sluchasz wylacznie do muzyki czy kino domowe rowniez w to wchodzi? Pozdrawiam i czekam na odpowiedz.

lolek

 

Do S6 warto dopłacić na przyszłość niejako, zresztą kolega Lucmaster sprzedaje roczne za grosze czyli za 8 czy 9 kzł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Od jakiegoś czasu czytam nasze forum i jestem posiadaczem zestawu Paradigm. Chorobą o nazwie "Paradigm" zaraziłem się ładnych parę lat temu na Audio Show gdzie jako niedoświadczony słuchacz zobaczyłem i posłuchałem Pulse Pink Floyd. Po kilkuletniej zbiórce funduszy wybór padł na zestaw monitorów Reference Signature S2 (przód), Signature C1 (centralny) oraz Atom Monitor v.6 (tylne). Całość napędza ampli i dvd Denon (AVC-A10SE i DVD-3910). Zakup subwoofera odłożyłem na później żeby trochę zapoznać się ze sprzętem. Okablowanie to XLO.

Póki co dźwięk nie jest jeszcze zadowalający ale tez kolumny nie są wygrzane, pokój odsłuchowy(20m2)praktycznie nie umeblowany, brak dobrych podstawek pod przednie i inne tego typu problemy wiążące sie z brakiem czasu i kasy. Szukam opinii o w/w kolumnach lub zestawie. Może ktoś podsunie swoje pomysły lub doświadczenia związanie z ustawieniem, podstawkami lub inne pomocne mnie i pewnie innym uzytkownikom...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie standy dobrze "zagrają" z S2 ? Ile czasu powinno trwać wygrzanie i czy należy stopniować głośność w tym czasie ? Jestem ciekawy opinii nt dźwięku "przed i po" wygrzaniu S2 albo innych Paradigmów ?

 

Jak po 2 dniach "nie grają" to już nie zagrają na miarę Twoich oczekiwań. Półroczne wygrzewanie itp. można między bajki włożyć. To super wygodna wymówka sprzedawców, wiadomo że z czasem człowiek przyzwyczaja się do określonego dźwięku i przestaje go drażnić - i na ten efekt liczą.

Kupiłem nowe s8 i zagrały bardzo dobrze out-of-the-box. Potem nastąpił tylko delikatny szlif, po 2 dniach już w zasadzie nic się nie zmieniło.

 

Poeksperymentuj raczej z ustawieniem w pokoju, czasem korekty ustawienia kolumn czy miejsca odsłuchy o 0,5 metra zmieniają sytuację diametralnie.

 

Podstawki? Sam właśnie szukam, bo mam już dość prowizorki w postaci ciężkich stołków pod moimi S4. Miały postać tak z 2 tygodnie ... :)

Biorę pod uwagę:

dynaudio stand 4 - solidne, super wygląd, trochę drogie

http://www.dynaudio.com/pl/

VAP er 96 (dawne JTL) - wg mnie wykonanie znacznie lepsze od rogoża, dobra cena, solidne

http://www.okazje.info.pl/okazja/sprzet-rtv/vap-er-96.html

paradigm j-23 - dedykowane, mają otwory do przykręcenia, solidnością odbiega in minus, drogi w stosunku do tego, co sobą prezentuje

http://www.ceneo.pl/10758509

 

w 2 pierwszych pozycjach wierciłbym we własnym zakresie otwory do przykręcenia głośników w górnej podstawie standu - s4 są wysokie i boję się przypadkowego upadku :(

Dedykowane j-23 są wg mnie warte max 50% tego, co krzyczy za nie dystrybutor i tyle bym za nie dał dla świętego spokoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się z przedmówcą......niezwykle wartościowy wpis....

 

"Muzyka: Metal, rock prog., klasyka, pop z lat 80-tych. Sprzet: Koniec zabawy. Teraz jest Yamaha Pianocraft E200 kupiona za grosze i tyle w temacie. Ile można zmieniać wzmacniacze, Cd-ki itp"

 

Ciekawe po co zmieniam sprzęt skoro za grosze jest taki uniwersalny sprzęt yamaszki.....skoro to już "koniec zabawy" to ciekawe co było wcześniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak po 2 dniach "nie grają" to już nie zagrają na miarę Twoich oczekiwań. Półroczne wygrzewanie itp. można między bajki włożyć. To super wygodna wymówka sprzedawców, wiadomo że z czasem człowiek przyzwyczaja się do określonego dźwięku i przestaje go drażnić - i na ten efekt liczą.

Kupiłem nowe s8 i zagrały bardzo dobrze out-of-the-box. Potem nastąpił tylko delikatny szlif, po 2 dniach już w zasadzie nic się nie zmieniło.

 

Poeksperymentuj raczej z ustawieniem w pokoju, czasem korekty ustawienia kolumn czy miejsca odsłuchy o 0,5 metra zmieniają sytuację diametralnie.

 

Podstawki? Sam właśnie szukam, bo mam już dość prowizorki w postaci ciężkich stołków pod moimi S4. Miały postać tak z 2 tygodnie ... :)

Biorę pod uwagę:

dynaudio stand 4 - solidne, super wygląd, trochę drogie

http://www.dynaudio.com/pl/

VAP er 96 (dawne JTL) - wg mnie wykonanie znacznie lepsze od rogoża, dobra cena, solidne

http://www.okazje.info.pl/okazja/sprzet-rtv/vap-er-96.html

paradigm j-23 - dedykowane, mają otwory do przykręcenia, solidnością odbiega in minus, drogi w stosunku do tego, co sobą prezentuje

http://www.ceneo.pl/10758509

 

w 2 pierwszych pozycjach wierciłbym we własnym zakresie otwory do przykręcenia głośników w górnej podstawie standu - s4 są wysokie i boję się przypadkowego upadku :(

Dedykowane j-23 są wg mnie warte max 50% tego, co krzyczy za nie dystrybutor i tyle bym za nie dał dla świętego spokoju.

 

 

Zapytaj o standy w firmie Rogoz Audio - http://rogoz-audio.com/. Mają dobre opinie i nie powalają ceną. Najlepiej zadzwonić i porozmawiać. Sprzedawca jest konkretny i fachowy. Cena do S2 ok. 800-900zł

Ja jeszcze zastanawiam się nad Stand Art ale cena jest już sporo wyższa. Do S2 ok.2000zł. Chwalą swoje produkty jako jedyne standy high-endowe. Opinie w sieci mają również bardzo pozytywne. Ciężkie , stabilne i dobrze wyglądają....

 

W obu przypadkach jednak zakup standów to jednak trochę "kupowanie kota w worku" .... i to nie taniego. Odsłuch praktycznie niemożliwy ze wzgledu na to że robią je na zamówienie . Muszą wystarczyć zapewnienia Sprzedawców i ewentualnie opinie w sieci.

Na końcu i tak pojawia się pytanie : co mam zrobić ...? które kupić...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą koniecznością "odsłuchu" podstawek to bym nie przesadzał - gra monitor, podstawka ma być solidna i tyle (no i ładnie się komponować). Ważne żeby nie była za wysoka, najlepiej spojrzeć na wymiary podstawek dedykowanych, aczkolwiek pomiary w Audio wskazują, że czasem nawet dedykowane standy są źle dobrane i monitory mają lepsze charakterystyki np. przy niższych podstawkach...

Rogoż jest b.solidny ale wykonanie wciąż trochę chałupnicze, takie nie do końca, zamiast ładnego łuku jakieś załamania itp.

Te audio-philary super fajnie wyglądają na żywo, ale niezbyt mi się komponują z regałem na sprzęt (też audio-philar, seria modern line):

 

http://audiophilar.com/?l=pl&s=2&p=4&m=17

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakim miescie można zobaczyć te standy Audiophilar ? A czy ktoś posiada standy Rogoz albo Stand Art ?

 

Standy Rogoz można zobaczyć i posłuchać w salonie Fusic we Wrocławiu i w Q21. Na stronie Fusica jest galeria zdjęć (Rogoz Audio widać pod Harbethami - chyba M30)-

 

http://www.fusic.pl/galeria

 

(na kilku zdjęciach widać tam też stół do demo Rogoz Audio w sali odsłuchowej). W ogóle warto się wybrać do Wrocławia - Fusic zbudował jedno z najlepszych pomieszczeń odsłuchowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam sluchajcie przeczytalem ze wchodzi seria monitor v7 i czy orintujecie sie czy tez wejdzie nowa seria studio v 6 ? czy na razie tylko seri amonitorow wejdzie? Moze kolega kerikaown cos wie wiecej na ten temat i zechce pwoiedziec newsa w sprawie serii studio. Pozdrawiam.

Lolek

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest zmiana tylko w serii Monitor i Cinema, Studio zostaje bez zmian.

 

Witam a skad wiesz ze nie bedzie zmiany w serii studio? czy to wiadomosc od Polpaku czy z paradigma i czy wiesz to na 100% ze np w przyszlym roku nei bedzie zadnej zmiany w tej serii> Pozdrawiam

Loelk

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lecz wymiar będą zdecydowanie mniejsze. Monitor 9v7 będzie wielkości obecnej 7v 6 , a nowa 7v7 gabaryty mniejsze jeszcze o 20%.

 

I te mniejsze wymiary mają być usprawiedliwieniem wzrostu ceny ? Poza tym już 7v6 były dość nikłej postury, po co to jeszcze zmniejszać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana studio kiedyś nastąpi na pewno ale nie będzie to w tym roku. Czy będzie to przyszły rok czy dalej to wiedzą chyba tylko inżynierowie i marketingowcy Paradigma.

 

Cena wzrośnie bardzo nieznacznie do 100 zł na najwyższych modelach co do wymiarów to sam byłem zaskoczony ale nie ma co oceniać dopóki nie posłuchamy, mają tam być zupełnie nowe przetworniki i tu może być powód trochę wyższej ceny, SE-3 też są małe a kosztują niecałe 5000 zł.

Z audio jest jak z chlebem, jeden lubi słodki a drugi kwaśny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.