Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  270 członków

Paradigm Klub
IGNORED

Klub zwolenników PARADIGM


zyzio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

To mój pierwszy post więc się przywitam-cześć:)

Sporo czytałem, trochę odsłuchiwałem i mój wybór padł na Paradigm Monitor 7v6 lub 9v6, do tego Yamaha R-S700 lub RX-797 lub HK3490.

Przebrnąłem przez cały wątek od początku ale nie znalazłem odpowiedzi na moje wątpliwości (za to dużo innych informacji się przydało).

Chodzi o to, że te kolumny wg. producenta współpracują z wzmacniaczami 8r, ale wg. testów mają tak naprawdę 4r, więc jak ustawić Yamahy na 4 czy na 8r? Żeby się nic nie zjarało ;)

Pozatym czy te 9v6 nie będą za duże do pokoju 19m2?

 

Dzięki

marcel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

*Ustawić 4 Ohm

* wielkość pokoju dobra Jedyne zastrzeżenie to warunek że głośniki będą w odległości minimum 210 cm liczone od osi od siebie ,

po bokach będą miały trochę przestrzeni, a odsłuch będzie w odległości o 30% większej niż rozstawienie głośników .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam na stronie Polpaku widac ze na serie monitor jest 5 lat gwarancji wiec Paradigms ie uczy jak sciagnac wiecej klientow do siebie. Ciekaw jestem kiedy to samo bedzie dla serii studio czy signature gdzie sa kolumny drozsze a gwarancji jest tylko 2 lata. Moze np seria studio nowa bedzie tez miala 5 lat gwarancji i czekaja az wypuszcza nowa serie . Aczkolwiek czysto teoretycznie co szkodzi dac i na obecna serie 5 lat gwarancji mysle ze nie boja sie usterkowosci..... Pozdrawiam

lolek

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polpak nie przestaje mnie zadziwiać. Jak można dać 5 lat gwarancji tylko na niską serię a dla lepszych serii dać 2?

Przecież to strzał w kolano, pierwszy komunikat jaki z tego idzie, to: uwaga na studio/signature, mogą być problemy po 2 roku...

Może ktoś wskazać podobną politykę u jakiegokolwiek innego producenta kolumn a raczej ich dystrybutora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 lat jest na wszystkie produkty Paradigma na całym świecie, Polpak kiedyś sobie wymyślił 2 lata i tak zostało.....Rotel też ma 5 lat gwarancji w USA, u nas oczywiście w Audioklanie nie ma.....dystrybutorów po prostu o dreszcze przyprawia serwisowanie urządzeń....

 

mysle ze nie boja sie usterkowosci.....

Boją się, jak diabeł święconej wody.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak będą to tłumaczyć klientowi, który będzie chciał kupić signature, i dowie się, że ma gorszą gwarancję niż monitor...

Pytanie też, czy ten wzrost ceny serii monitor to właśnie nie za "przedłużenie" gwarancji.

Ogólnie jako znawca tematu, powinien na niego odpowiedzieć zyzio, ale coś tam wtrącę od siebie.

Dystrybutor Paradigm w Polsce czyli firma Polpak dała pięcioletnią gwarancję na nowe wchodzące modele.

Sądzę że od tej pory, każda nowa konstrukcja Paradigm sprzedawana w Polsce, będzie też miała nową pięcioletnią gwarancję. Z tego co wiem inni europejscy dystrybutorzy dają dwuletnia gwarancje na Paradigm.

Chciałbym zwrócić też uwagę na fakt, że rynek amerykański rządzi się całkiem innymi prawami.

Wide gwarancja na samochody Volkswagen, na które gwarancja tam jest dłuższa niż w Niemczech.

Co do ceny, nowej serii Monitor v7, jak zwykle wytłumaczenie jest proste, kupuje się je drożej, więc i oferować też trzeba drożej, w końcu to nie instytucja charytatywna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam tak czy siak to ja sobie mysle ze to jednak cos jest nie tak ze na najnizsza serie daje sie wiecej gwarancji niz na serie wyzsza czy tez najwyzsza..... Teraz pytanie czy np ci ktorzy mysla o np serii studio nie p[oczekaja np do przyszlego roku zeby kupic nowa serie z 5 letnia gwarancja bo nawet doplacajac 500 czy 1000 zl to moze sie to oplacic :-) a podejrzewam ze seria studio moze wyjsc nowa w przyszlym roku. A co do rynku USA czy canady bo tam faktycznie jest dawana na wszytsko 5 lat jesli chodzi o paradigma to ni emozna mowic ze tamten rynek rzadzi sie swoimi prawami bo to nie jest fer dawanie w letniej gwarnacji u nas gdzie te kolumny patrzac na zarobki amerykanow i Polakow to tam to taniej wychodzi i w zamian za to jeszcze maja bonus z gwarancja. Poczekamy zobaczymy ja mysle ze to rynek spowoduje ze Polpak bedzie tez dawal na paradigma 5 lat na wszystko bo inni juz coraz wiecej daja taka gwarancje, wiec chcac byc konkurencyjnym i pokazac ze sie nie boi dystrybutor dac na swoje kolumny dluzszej gwarancji musza sie otworzyc na ludzi i cena i gwarancja przycagnac do siebie.

 

Lolek

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ni emozna mowic ze tamten rynek rzadzi sie swoimi prawami bo to nie jest fer

 

Można mówić, nawet jak najbardziej. Rynek amerykański, jako największy rynek świata, jest przez KAŻDEGO traktowany inaczej.. najlepiej widać to na przykładzie właśnie samochodów, tam w standardzie masz skórę (chyba), automat, klimę - a to wszystko nieraz za mniejsze pieniądze, niż wersje ze średnim lub podstawowym wyposażeniem w Europie - szczególnie przy droższych konstrukcjach...

 

A co do tego, czy jest to "fer", czy nie... life is brutal, niezależnie do tego, co Ty, czy ktokolwiek inny o tym sądzi, nikt się nie ogląda na zasady fair play, jeżeli chodzi o pieniądze ;P

 

pzdr

zikk

 

P.S. I jeszcze nawiążę do opinii, że dystrybutorzy boją się serwisowania...

Każdy firma zajmująca się dystrybucją sprzętu AV jest przedsiębiorstwem, które przede wszystkim musi przynosić zyski, łatwo mówić, że skoro w US dają gwarancję pięcioletnią na wszystko, to i w Europie powinni tak robić, ale różnica polega na tym, że w Stanach mają całą infrastrukturę serwisową na miejscu, w razie czego sprzęt odsyła się bezpośrednio do producenta (w przypadku oczywiście sprzętu amerykańskiego). W Europie tą infrastrukturę musi zapewnić dystrybutor, a jak wiadomo, nie ma nic za darmo... można dać i gwarancję dożywotnią, ale w ostatecznym rozrachunku i tak zapłacą za to wszyscy klienci danej marki, a skorzysta z tego może te kilka pechowych %, którym sprzęt się zepsuł...

Edytowane przez Zikkon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zikkon, chyba nie rozumiesz o czym tu piszemy (albo udajesz że nie rozumiesz).

Jak 5 lat to na wszystko.

Dawanie na niskie serie 5 lat a na lepsze i najlepsze tylko 2 to kretynizm, który będzie negatywnie oddziaływał na wizerunek tych ostatnich.

Takiego zróżnicowania nikt oprócz was nie praktykuje, jeśli juz to w drugą stronę.

 

Poza tym twój wpis potwierdza, że jednak przy serii studio i signature boicie się usterek i w konsekwencji kosztów napraw, stąd tylko 2 lata gwarancji.

Tylko po co było niedawne bajanie, że "po co gwarancja, skoro i tak się nie psuje" czy coś w tym stylu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mi sie wydaje ze to wszytsko jest tak pisane dla pisania i czesc ludzi z braznzy pisza to co w danej chwili jest wygodne czyli jak trzeba bylo napisac ze nikt sie nie boi dac 5 lat gwarancji ze wierza ze seria studio lub signature sie nie popsuje w ciagu gwarancji to tak pisali. Jak teraz kiedy ludzie nie moga zrozumiec ze na najnizsza serie daje sie 5 lat a na wyzsza lub na najwyzsza daje sie dalej 2 lata to juz sie zmienia tok myslenia i pisza ze trzeba by bylo podniesc cene tak jak to zrobiono w serii monitor ( bo podwyzka tych kolumn napewno jest sposodowana wlasnei gwarancka skoro kolumny sa mniejsze wiec i mniej materialu a czesci podejrzewam ze cenowo sa porownywalne) a skorzysta jakis % ktorym sie popsuje dany zestaw kolumn i tak w kolo macieju. Ja mysle ze jednak jest obawa o to ze jednak sprzet moze sie popsuc a tam wszystko jest drozsze jak w serii monitor i obawy sa a przeciez wiadomo ze trzeba zarobic a nie stracic i to akurat to rozumiem tyle ze wszystko ma swoja cene i ludzie tez maja swoja wytrzymalosc. I o tym tez nalezy pamietac bo jak zaczna ludzie mniej kupowac to i 5 lat gwarancji nie pomoze :-) Pozdrawiam

Lolek

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

Dawno tutaj nie zaglądałem, bo brak czasu, wakacje no i wolę poświęcać czas na np. posłuchanie muzyki lub inne rozrywki.

Ale jak czytam co się tutaj wypisuje to aż mnie śmiech zalewa, chociaż jestem w branży zapewne laikiem, ale mam doświadczenie w innym sektorze, który w sumie rządzi się podobnymi prawami jak branża audio i wiele innych.

Czytając niektórych użytkowników (bez wskazywania palcem) mam wrażenie, że działa tutaj jakaś niewidzialna ręka konkurencji – w mojej branży jest podobnie czasami siadamy przy kompie i obsmarowujemy konkurencję aż dym leci – niby delikatnie, niby jako użytkownik , ale wiadomo o co chodzi – wielkie koncerny robią to wręcz hurtowo zatrudniając tabuny studentów:)

A tak bardziej konkretnie; np. kwestia gwarancji na Paradigma podnoszona tutaj ostatnio, ja też kupiłem z gwarancją 2letnią , a z tego co widzę na nowe serie/produkty jest teraz 5 lat. I co z tego, taki jest biznes i marketing, w mojej branży (auta) – też mamy różne opcje np. na niektóre modele wydłużoną gwarancję lub klient może kupić dłuższą, a na niektóre nie i co z tego, nic – biznes i tyle. Czy coś się psuje czy nie - nie ma znaczenia - jest określona gwarancja i tyle np. Wchodzą nowe modele – wchodzi nowa polityka gwarancyjna i kropka. A długość gwarancji o czymś świadczy tzn. że KIA z 7letnią ogólną gwarancją jest lepsza i ma być droższa od Merca, który ma 2lata? Więc nie demonizujcie tak tego – ja raczej cieszyłbym się, że mogę kupić nowe produkty z dłuższą gwarancją. Podobnie wygląda kwestia różnic dla poszczególnych rynków – jeżeli jest lokalny dystrybutor a nie przedstawicielstwo producenta, to on jako niezależna firma określa warunki gwarancji (długość etc.) – oczywiście w ramach obowiązujących przepisów:) a już w stosunku do rynków amerykańskich a europejskich różnice w gwarancjach i cenach są olbrzymie – zobaczcie np. że Porsche można kupić w USA taniej i z dłuższą gwarancją niż w Niemczech, co zresztą widać po prywatnym imporcie.

 

Kolejna kwestia, która rozśmieszyła mnie do łez to, jak niektórzy mądrale opisują, że wchodzi nowy produkt, jest mniejszy a droższy etc. Ludzie, gdzie wy żyjecie, co miesiąc dostawa pomarańczy do supermarketu i już jest cena inna – bo przecież rośnie np. kurs waluty a za tym transport, zakup etc. – np. my przeliczamy auta z euro i tak naprawdę cena praktycznie codziennie może być inna. A czy wielkość świadczy o cenie? - na tej zasadzie monitory jakiejś highendowej firmy powinny być tańsze niż wielkoludy z Tonsila. Chyba piszemy tutaj o dźwięku i należało by najpierw posłuchać o ocenić czy mniejsze nowe grają lepiej – a z tego co czytam to np. nowa seria monitor Paradigm jeszcze nie jest dostępna – więc skąd wiadomo, że za drogo?

Wtrącam swoje trzy grosze i może lepiej skupmy się na dźwięku, muzyce a nie na wyszukiwaniu dziur w całym. Nie pasuje komuś to nie kupuje Toyoty kupuje Skodę lub odwrotnie i wtedy jest happy. Pewnie odezwę się znowu za miesiąc – ale czasami czytam dla zabawy to co się wypisuje na tym forum – lepsze to niż kabaret na dwójce.

Pozdrawiam

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

=> Marek65

Jak słusznie napisałeś jesteś laikiem w tej branży, więc i ja się pośmiałem z twych wypocin - laika :-) Wcześniej pisaliśmy o składakach made in Polpak czy niewiadomo kto - też się pośmiałeś ? - to niemal tak jak nowe samochody, które spadły z TIR-a i odpicowano je pod naiwnego klienta - a nóż widelec się nie zorientuje :-) a właśnie w tej branży o której tu dyskutujemy naiwność klienta ma kluczowe znaczenie, poza tym przebitki cenowe są wręcz niewiarygodne, tak jak i bajeczna poezja recenzentów, która napędza cały ten chory rynek, bo to akurat branża taka, niby marketing jest wszędzie, ale tu wyjątkowo podstępny, agresywny, nieraz bazujący wręcz na oszustwie i grubej kasiorze też of course :-) - jak słusznie zauważyłeś - nie masz o niej pojęcia, więc odezwałbym się na twoim miejscu za rok - jak troszeczkę zgłębisz temat i prawidła rządzące tym bagniskiem ;-)

No to pa, see you next year :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny pracownik polpaku, wszyscy piszą tak samo, łatwo ich wyczuć.

To ten geniusz, co to zalogował się na forum tylko po to, żeby bić pokłony kolegom z Polpaku, że mu do starego technicsa "doradzili" jakieś drogie ultralinki i nagle system zagrał dwa razy lepiej.

 

I do tego pisze jeszcze, że sami do netu klepią na konkurencję, jakby ni było widać, co uprawiają tu na forum. Dramat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny pracownik polpaku, wszyscy piszą tak samo, łatwo ich wyczuć.

To ten geniusz, co to zalogował się na forum tylko po to, żeby bić pokłony kolegom z Polpaku, że mu do starego technicsa "doradzili" jakieś drogie ultralinki i nagle system zagrał dwa razy lepiej.

 

I do tego pisze jeszcze, że sami do netu klepią na konkurencję, jakby ni było widać, co uprawiają tu na forum. Dramat.

Faktycznie, nie zauważyłem że to Master wątku z kablami Ultralinka, które czynią cuda i z tragicznego wzmaka Technicsa robią top hi-end :-))))

Edytowane przez zyzio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, nie zauważyłem że to Master wątku z kablami Ultralinka, które czynią cuda i z tragicznego wzmaka Technicsa robią top hi-end :-))))

Nieżle 90 % użytkowników forum to pracownicy Polpaku. Żałość bierze, jak się to czyta.

A ty zyzio taki mądry i dajesz się podpuszczać do wypowiedzi bez sprawdzenia, właśnie konkurencji, co widać jak na dłoni. Takie upadlanie na siłę. Ciekawe czy jak dojdziesz w końcu co i jak, to będzie cię stać na przeproszenie zainteresowanych, sprostowania, pokazanie palcem kto zawinił, oraz wyrzucenie z tego forum jednego z użytkowników za ciągłe wypisywanie paszkwili.

Edytowane przez kerikawon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla rozluźnienia atmosfery pozwolę napisać sobie coś z innej beczki....

 

....mianowicie - do S2 dołozyłem ostatnio standy wzorowane na StandArtach kształtem , wymiarami, itp... Wypełnione są prażonym piaskiem, waga ok 70kg/sztuka. Koszt ok. 900zł - materiał, spawanie, podstawa granitowa, kolce i troche własnej pracy....

 

Do pokoju doszła gruba wykładzina położona na piance wygłuszającej i 2 mebelki. Zmiana w charakterze dźwięku okazała się większa niż się spodziewałem. S2 pozostały bardzo dynamiczne i dokładne. Charakter basu zmienił się zupełnie - z dużego, dość twardego i dynamicznego stał się bardziej miękki i dosłownie potężny !

Na początku odsłuchu kolega zapytał czy przypadkiem nie zostawiłem włączonego suba ...

Przed S2 nie sądziłem jak tak małe kolumny moga grać tak dynamicznie i potężnie w ostrym rockowym repertuarze a zarazem tak naturalnie i dokładnie w innym....

Gitary Primusa z Brown Album i Pork Soda zabrzmiały równie dobrze jak na tegorocznym Openerze. Szczegółowość i klimat na płycie Nosowska /Osiecka oddany rewelacyjnie. Mtv Unplugged Nirvany czy Kultu - bardzo naturalne i z dużą sceną...

 

Przy niektórych dynaicznych utworach pojawiło się jednak dudnienie i mimo wszystko nadmiar basu. Może to jeszcze niedopracowanie ustawienia i niedostatki elektroniki ale się pokombinuje i zobaczymy....

Edytowane przez ravanello
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla rozluźnienia atmosfery pozwolę napisać sobie coś z innej beczki....

 

....mianowicie - do S2 dołozyłem ostatnio standy wzorowane na StandArtach kształtem , wymiarami, itp... Wypełnione są prażonym piaskiem, waga ok 70kg/sztuka. Koszt ok. 900zł - materiał, spawanie, podstawa granitowa, kolce i troche własnej pracy....

 

Do pokoju doszła gruba wykładzina położona na piance wygłuszającej i 2 mebelki. Zmiana w charakterze dźwięku okazała się większa niż się spodziewałem. S2 pozostały bardzo dynamiczne i dokładne. Charakter basu zmienił się zupełnie - z dużego, dość twardego i dynamicznego stał się bardziej miękki i dosłownie potężny !

Na początku odsłuchu kolega zapytał czy przypadkiem nie zostawiłem włączonego suba ...

Przed S2 nie sądziłem jak tak małe kolumny moga grać tak dynamicznie i potężnie w ostrym rockowym repertuarze a zarazem tak naturalnie i dokładnie w innym....

Gitary Primusa z Brown Album i Pork Soda zabrzmiały równie dobrze jak na tegorocznym Openerze. Szczegółowość i klimat na płycie Nosowska /Osiecka oddany rewelacyjnie. Mtv Unplugged Nirvany czy Kultu - bardzo naturalne i z dużą sceną...

 

Przy niektórych dynaicznych utworach pojawiło się jednak dudnienie i mimo wszystko nadmiar basu. Może to jeszcze niedopracowanie ustawienia i niedostatki elektroniki ale się pokombinuje i zobaczymy....

 

A z jaką elektroniką grasz?

Ja mam studio 20 v.4 i też miałem problem z nadmiarem basu w połączeniu ze wzmacniaczem i CD AMC, ale to kabelkami skorygowałem i teraz jest git.

 

a teraz nawiązując do wcześniejszej dyskusji, żeby nie robić osobnego wpisu:

 

Ten wątek już dawno powinien mieć zmienioną nazwę na np. "Flame by (i tu parę nicków)"

 

A powracając do tematu gwarancji...

Wprowadzenie nowej serii głośników jest najlepszym momentem na zmianę warunków gwarancyjnych, bo dystrybutor unika sytuacji, w których pokrzywdzona zostaje pewna grupa użytkowników - tych, którzy kupili już dany produkt wcześniej, na krótszej gwarancji...

 

W przypadku nowej generacji głośników problem ten nie występuje, chyba, że komuś udało się zdobyć go z własnego importu, co jest raczej mało prawdopodobne, ale nawet jeżeli, to taki produkt gwarancją dystrybutora objęty by nie był...

 

A co do znajomości branży... jeżeli jesteście takimi w niej wyjadaczami, to może również powinniście mieś status "Branża", dopóki go nie macie, to oczywiście możecie wypowiadać swoją opinię na jej temat, po to właśnie jest forum, natomiast uważam, że nie macie podstaw do tak kategorycznych wypowiedzi na temat tego, co jest dobre, a co nie - mówię tutaj o tym, co jest dobre dla dystrybutora.

 

Nie wiem, czym zajmujecie się zawodowo, ale jestem przekonany, że gdybym zaczął was pouczać, jak prowadzić wasze biznesy i to w tak kategoryczny sposób, w jaki wy pouczacie branżę audio (już bez podawania konkretnych firm), to pewnie byście mi wprost napisali, że skoro jestem laikiem, to powinienem najlepiej najpierw się mocno podszkolić i wrócić za rok...

 

Podkreślę jeszcze raz - osobiście uważam, że dopóki sami nie poprowadzicie, albo nie popracujecie w firmie z branży audio, to wasze wypowiedzi możemy my (branżowcy) traktować jako sugestie użytkowników sprzętu AV, które czasami warto rozważyć, ale na kategoryczne prawdy wypowiadane przez was nie pozostaje czasami nic innego, jak po prostu pokiwanie głową z ironicznym uśmieszkiem, co pewnie wy też byście zrobili, gdym ja nagle was zaczął pouczać, jak wykonywać waszą pracę (że się tak powtórzę).

 

pzdr

zikk

Edytowane przez Zikkon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zikkon, cieszy delikatna zmiana tonu na taki bardziej porozumiewawczy.

Bo niezależnie od branży zadufanie w sobie i arogancja w stosunku do klientów nie popłaca.

Niezależnie od branży nie można popełnić pewnego poważnego błędu - nie słuchania klientów.

Co zrobicie z "voice of customer" to już wasza sprawa, ale wysłuchać zawsze warto.

Natomiast widzę, że u was kultura organizacyjna jest budowana na podejściu - klient jest głupi, pośmiejmy się ironicznie. Jesteśmy tacy fajni.

 

Kerikawon do tego jest owładnięty manią prześladowczą doszukując się wszędzie działania konkurencji. To też o czymś świadczy - o bezrefleksyjnym podejściu do tematu. Niestey, powiedzmy sobie wprost - mierzy innych swoją miarą. Był "bohaterem" jednego z bardziej pamiętnych "skandali" na forum, stając się jaskrawym dowodem na stosowanie manipulacji dystrybutora. Udając fana paradigma robił tu swój biznes i pluł (w zakamuflowany sposób) na konkurencję. Po nim pojawili się inni. Tylko pls nie piszcie, że do z bezinteresownej miłości do marki...

 

Tak więc pls dajcie już sobie spokój z użalaniem się nad sobą, bo po prostu nie wypada.

Przestańcie traktować użytkowników Paradigma jak bandę baranów, co to nic nie widzą i na niczym się nie znają.

 

ps. gwarancję możecie dać w ramach promocji. Seria studio już na rynku trochę jest, każdy zrozumie. Inni obniżają ceny, wy możecie wydłużyć gwarancję. Sam mam S4v2 na gwarancji 2-letniej, nie obrażę się jak kolejnemu klientowi na serię signature dacie 5 lat.

 

Również pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieżle 90 % użytkowników forum to pracownicy Polpaku. Żałość bierze, jak się to czyta.

A ty zyzio taki mądry i dajesz się podpuszczać do wypowiedzi bez sprawdzenia, właśnie konkurencji, co widać jak na dłoni. Takie upadlanie na siłę. Ciekawe czy jak dojdziesz w końcu co i jak, to będzie cię stać na przeproszenie zainteresowanych, sprostowania, pokazanie palcem kto zawinił, oraz wyrzucenie z tego forum jednego z użytkowników za ciągłe wypisywanie paszkwili.

Jak to kto zawinił....?...Ty na samym początku - nie pamiętasz ? - kolega mczaj przypomina o tym non stop, a jakby udawano, ze się nie pamięta....Z paszkwilami też mieliśmy do czynienia...choćby sławetny składak....A i owszem żałość bierze jak ktoś pisze, że kabelek Ultralinka podniósł dźwięk przeciętnego do bólu Technicsa o dwie klasy, a dystrybutor mu przyklaskuje...no i żałość bierze jak poleca się wyłącznie produkty, którymi handluje dystrybutor Paradigma do współpracy z kolumnami tego producenta, bo co innego ponoć nie gra.....ano bierze żałość...., ale może wróćmy do zagadnień ściśle klubowych.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A z jaką elektroniką grasz?

Ja mam studio 20 v.4 i też miałem problem z nadmiarem basu w połączeniu ze wzmacniaczem i CD AMC, ale to kabelkami skorygowałem i teraz jest git.

 

Na razie to ampli Denon AVC-A10SE i DVD-3910 + interkonekt KLOTZ (te od Rogoz Audio) + głośnikowe XLO. Szukam jednak klocków stereo w granicach 5-6 kzl/komplet.

Jakby ktoś coś podpowiedział....

W kilku salonach słyszałem opinie że jak do Paradigma to w tej cenie tylko NAD. Rotela, MF, Linna czy innych wyspiarzy nie słyszałem. Czasem można trafic na Alledrogo używanego Krella czy Naima. Wchodzi w gre jeszcze wcześniej chwalony tu Anthem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam mam S4v2 na gwarancji 2-letniej, nie obrażę się jak kolejnemu klientowi na serię signature dacie 5 lat.

 

Ty może się nie obrazisz, ale czy możesz wypowiadać się za wszystkich, którzy kupili kolumny PARADIGM?

 

Osobiście cieszy mnie bardzo to, że jesteś posiadaczem tych kolumn, nie tylko dlatego, że pracuję u ich dystrybutora, ale również dlatego, że sam jestem ich dużym zwolennikiem i uwierz mi, że słuchamy głosu każdego klienta i w próżnię to nie idzie, ale nie wiem skąd przekonanie, że Ty wiesz najlepiej, co my, jako dystrybutor powinniśmy zrobić...

 

Wspomniany przez Ciebie "ironiczny uśmieszek" nie jest naszą, czy też może moją (bo wypowiadam tutaj przede wszystkim własną opinię) zwyczajową reakcją na zdanie klienta, to jest reakcja na niektóre "oczywiste prawdy" wygłaszane przez Ciebie i innych bohaterów tego wątku o tym, jak powinien działać dystrybutor, który, podkreślam jeszcze raz, nie jest instytucją charytatywną, a przedsiębiorstwem, które ma na celu przynoszenie zysków - taki to już cyniczny świat, że praktycznie nikt, niczego za darmo robić nie będzie.

A ostateczną ocenę i tak wystawi rynek, a nie wąska grupa osób, którym POLPAK, jako dystrybutor PARADIGM'a nie odpowiada.

 

Podejmujemy takie, a nie inne decyzje uwzględniając opinię wszystkich klientów, a nie tylko ludzi, którzy udzielają się na forum, bo chyba nie myślisz, że piszący tutaj stanowią większość, albo chociaż nawet znaczącą część naszych klientów...

 

A nawiązując do wypowiedzi zyzia o tym, że "żałość bierze jak ktoś pisze, że kabelek Ultralinka podniósł dźwięk przeciętnego do bólu Technicsa o dwie klasy" wydaje mi się, że po to jest forum, żeby wypowiadać własne wrażenia z odsłuchów i dzielić się nimi z resztą społeczności, a jeżeli "żałość bierze" zyzia na każdą opinię, która nie zgadza się z jego zdaniem, to może powinien założyć blog'a, na którym nie będzie można pisać żadnych komentarzy, żeby przypadkiem go o zgryzotę nikt nie przyprawił swoim własnym, odmiennym zdaniem... oszczędzi i sobie i innym użytkownikom forum tych "żałości"

 

Ja naprawdę szanuję każdego, który potrafi normalnie i konstruktywnie dyskutować, ale niektórzy tutaj sprawiają wrażenie, jakby się najzwyczajniej w świecie uwzięli...

 

pzdr

zikk

Edytowane przez Zikkon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj z kompletem Roksan Kandy, jego "analogowy" charakter ładnie się powinien dogadać z S2-kami. Opinie o nim są spójne, niezależnie kto testuje, w Polsce czy za granicą, zawsze podkreślane jest połączenie nasyconej barwy i co najmniej dobrej dynamiki.

Zerknij choćby tu:

http://audio.com.pl/testy/roksan-kandy-k2-cd-+-kandy-k2-amp:2

Najlepiej, jakbyś gdzieś pożyczył i posłuchał u siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.