Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  270 członków

Paradigm Klub
IGNORED

Klub zwolenników PARADIGM


zyzio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

tak się składa, że to co myślisz najczęściej właśnie przysłuża się owym tabelkom sprzedaży, ale zostawmy już to.

Gdyby tak było, to bym pisał, że Onkyo + Paradigm to połączenie marzeń... podobnie jak Paradigm + Denon/Yamaha/Marantz/Arcam/Pioneer i w ogóle wszystko.

Ale masz rację - zostawmy to już ;P

 

pzdr

zikk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

owinno być; najnowszych

Kerikawon co to oznacza co napisales bo nie bardzo wiem co miales na mysli ? czy to ze beda nowe studio 60 ii studio 100 v6 i bedzie wlasnie gwarancja 5 letnia czy generalnie powinna byc gwarancja 5 letnia na wszytsko od paradigma ???

lolek

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kerikawon co to oznacza co napisales bo nie bardzo wiem co miales na mysli ? czy to ze beda nowe studio 60 ii studio 100 v6 i bedzie wlasnie gwarancja 5 letnia czy generalnie powinna byc gwarancja 5 letnia na wszytsko od paradigma ???

lolek

Oznacza to, że 5-letnią gwarancją objęte będą wszystkie nowe serie kolumn PARADIGM'a, więc jeżeli pojawi się nowa seria Studio - będzie ona objęta już 5-letnią gwarancją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oznacza to, że 5-letnią gwarancją objęte będą wszystkie nowe serie kolumn PARADIGM'a, więc jeżeli pojawi się nowa seria Studio - będzie ona objęta już 5-letnią gwarancją.

 

Pytanie tylko czy przyszly rok to bedzie nowa seria studio 60 i 100 ? bo czysto teoretycznie to juz czas na odswiezenie ..... I albo paradigm kompletnie nikomu nic nie mowi o nowej serii albo Polpak slabo sie stara z otrzymaniem takiej informacji.... Bo pamietam jak znajomy zadzwonil jakies 3 miesiace przed tym jak weszly nowe monitory to w sklepie powiedzieli ze nie wiedza czy wejdzie nowa seria monitorow w tym roku ???????? A signature maja juz 5 letnia gwarancje bo mi sie wydaje ze nadal maja 2 letnia????

Lolek

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Signature mają 2 lata gwarancji, jak wejdzie nowe studio to będzie miało 5 lat, ale signature wciąż (jako jedyne) będzie miało dwa...

Ale nie ma co się wtrącać, wg Polpaku taka sytuacja jest jak najbardziej OK, my się nie znamy na tym biznesie, oni wiedzą co ma sens itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mozektos wypowiedziec sie na temat suba paradigma sesmica 110 jak sie sprawuje w stereo i przede wszytskim w kinie ? czy faktycznie ten maluszek jest tak dobry jak sie czyta w sieci ? Prosze o wypowiedzi w tym temacie.

lolek

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, znakomity - raz słyszałem go w akcji, bezwzględny i zwinny jak mały buldog, a przy tym niebywale zgrabny :)

Ja akurat od lat używam Yamahy SW800 - tylko w kinie i nie mam parcia na zmiany, ale gdybym miał to wybrałbym pewnie Seismica :-)

 

Akurat w tym przypadku recki nie są przesadzone :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, znakomity - raz słyszałem go w akcji, bezwzględny i zwinny jak mały buldog, a przy tym niebywale zgrabny :)

Ja akurat od lat używam Yamahy SW800 - tylko w kinie i nie mam parcia na zmiany, ale gdybym miał to wybrałbym pewnie Seismica :-)

 

Akurat w tym przypadku recki nie są przesadzone :-)

 

Dzieki za posta , a powiedz slyszales go w kinie czy podczas sluchaniu w stereo? A druga sprawa napisz czy wg Ciebie oczywiscie nie wyglada wiesz jaktaka zabawka z Chin ..... w porownaniu do tradycyjnych skrzynek jakie zregoly sa zrobione suby, bo jakby nie patrzec pare zloty kosztuje i np nie wiem czy nie lepiej za te pieniadze kupic Rela czy dolozyc do velodyna i kupic cos z serii spl Zalezy na dosyc malym subie gabarytowo ale o dobrym tupnieciu :_) i w miare kontrolowanym tez basie.? Wiem ze rel i velodyne sa swietne do muzyki ale niektorzy w sklepie mowia co sprzedaja ze do kina bedzie lepszy paradigm, a niestety sub studio 12 jest za duzy klocek ;-( I czy tak do 25 -30 m taki subik w kinie wystraczy ? Pozdrawiam.

Lolek

 

ps ... moze ktos inny jeszcze sluchal to tez prosze o swoje wrazenia.

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wystarczy do tego pomieszczenia to kwestia upodobań do ilości basu. Moim zdaniem wystarczy z nawiązką. Wielu początkowych fanów 'kina' w domu robi z efektów dźwiękowych karykaturę wciskając za duże suby, odkręcone za mocno do przysłowiowych klitek. Potem jest wielkie łubudu zalewającego basu, aż tynk się sypie, a kanapa od wibracji przemieszcza się do kuchni :) Słyszycie taką ilość basu w prawdziwym kinie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kinie i muzyce słyszałem - i tu i tu sobie radził dzielnie :-) Suba odkręca się lekko - mój jest na 1/3 głośności :-) Spokojnie do 30m buldog wystarczy ;-)

 

Jak zabawka nie wygląda - solidna maszyna :-)

 

Dzieki skoro i w muzyce i w kinie sluchales i spoko daje rade , bedzie slychac dobrze efekty to jest cool , kolega moj sie zastanawia wlasnei nad nim a ja tez bede myslal w drugiej polowie tego roku nad zmiana systemu i tez ten sub wchodzi w gre. Obawialems ie tez wiesz wygladu ze tak troszke zabawkowo bedzie on wygladal ale jak twierdzisz ze wyglada solidnie to fajnie. Dzieki.

Lolek

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod koniec stycznia wjedzie dostawa PARADIGM, w której będą nowe subwoofery z serii Monitor:

http://polpak.com.pl/szukaj/monitor%20sub

Monitor Sub-8 może być ciekawą propozycją wśród małych gabarytowo subwooferów (na naszej stronie pokazany, dla porównania wymiarów, z płytą CD).

 

pzdr

zikk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod koniec stycznia wjedzie dostawa PARADIGM, w której będą nowe subwoofery z serii Monitor:

http://polpak.com.pl/szukaj/monitor%20sub

Monitor Sub-8 może być ciekawą propozycją wśród małych gabarytowo subwooferów (na naszej stronie pokazany, dla porównania wymiarów, z płytą CD).

 

pzdr

zikk

 

Sub 12 serii monitor to tez nie bedzie za duzy gabarytowo, ale tak czy inaczej to mysle ze nawet ta 12 nie da rady buldogowi w koncu to jest sub typu zamknietego a nie z bas reflexem wiec napewno bedzie lepsza kontrola w muzyce a w kinie ta moc w stosunku do monitora nawet 12 to i tak jest przygniatajaca na korzysc buldoga :-)

Lolek

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monitor Sub-8 może być ciekawą propozycją wśród małych gabarytowo subwooferów

 

hmmm, ten subwoofer waży 9 kg, to mniej niż jeden monitorek studio 20

nie wróży to dobrze solidności wykonania, tyle ważą subiki dołączane do zestawów 5.1 z jednego pudełka...

no i cena też odjechana w kosmos

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, że Seismic najprawdopodobniej pozamiata te nowe suby, ale jest od nich sporo droższy.

Co do wagi, to zasilacze tych subów nie mają transformatorów toroidalnych, więc automatycznie ważą mniej, a różnica w wadze pomiędzy Siesmic'iem, a subami monitor wynika przede wszystkim z materiału obudowy...no i oczywiście rozmiarów samego napędu membrany w Siesmic'u ;)

Napęd Siesmic

Seismic110_Cutaway.jpg

Seismic110_ExplodedView.jpg

Napęd Monitor Sub

Monitor_Sub_cutaway.jpg

Poza tym i tak wszystko okaże się dopiero po dostawie, na razie cała ta dyskusja jest czystą spekulacją ;P

Chyba, że ktoś z was miał okazję słuchać tych subów np. w Stanach lub Kanadzie.

 

pzdr

zikk

Edytowane przez Zikkon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wagi, to zasilacze tych subów nie mają transformatorów toroidalnych, więc automatycznie ważą mniej

 

jeden studio 20 nie ma wzmacniacza w ogóle a waży więcej przy mniejszej kubaturze...

a ceny są po prostu mocno zawyżone porównując choćby do serii DSP, gdzie kosze były odlewane, wzmacniacze chyba te same, waga dużo większa a ceny sporo niższe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takim kinem bym nie wzgardził :D

Te dwa Suby-15 muszą ładnie pompować :)

Przez jakiś czas miałem trzy JBL ES-250 i myślałem że jest pięknie ale jak zmieniłem zestaw subów JBL ES na jednego Paradigm Studio Sub-15V5 nie mogłem uwierzyć że jeden sub tyle potrafi.

Piękne wykonanie i ta waga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam piekna sprawa Ci amerykanie to maja raj nie dosc ze maja na wszytsko 5 lat gwarancji to jeszcze wszytsko jest tansze jak u nas i jeszcze do tego wiecej zarabiaja ;-) ale nas tez bedzie stac na takie pokoik kinowy i taki zestawik - pytanie tylko kiedy hihiihihi Pozdrawiam

Lolek

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy Paradigm Reference STUDIO 20 v.5 nadają się do lampowca o małej mocy - rzędu kilkanaście W na kanał? W sumie sam nie wiem jak jest z tą efektywnością dla tych monitorów bo podawane są 2 mierzone w różnych warunkach - tylko jak je odnieść do tej podawanej przez innych producentów. Może ktoś ma ten model i mógłby podzielić się wskazówkami z mniej doświadczonym kolegą...

---

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy Paradigm Reference STUDIO 20 v.5 nadają się do lampowca o małej mocy - rzędu kilkanaście W na kanał? W sumie sam nie wiem jak jest z tą efektywnością dla tych monitorów bo podawane są 2 mierzone w różnych warunkach - tylko jak je odnieść do tej podawanej przez innych producentów. Może ktoś ma ten model i mógłby podzielić się wskazówkami z mniej doświadczonym kolegą...

Efektywność rzeczywista ok. 89 db, impedancja 4 - ohmy. Zależy jaka lampa - trzebaby spróbować.

 

Tutaj lampa napędza Signature S2:

http://www.youtube.com/watch?v=Qn5uLf5xGzA

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.