Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  270 członków

Paradigm Klub
IGNORED

Klub zwolenników PARADIGM


zyzio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem, co jest dla Ciebie priorytetem, ale wnoszę, że jednak kino.

W takim razie może konfiguracja: 2 x studio 10 v5 + ten mniejszy centralny byłaby rozsądniejsza?

Oczywiście pod warunkiem, że wesprzesz ją przyzwoitym subem.

 

W kinie i tak większość użytkowników "tnie" od dołu pasmo, tak że niski dół idzie tylko przez suba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś może powiedzieć czy dużo gorsze pod względem basu, i ogólnej "wielkośći dźwięku" są paradigm studio 10v5 od studio 20v5 ?

Oraz czy ktoś by sie nie orientował czy studio 10 i 20 mają takiej samej średnicy magnesy ?

http://www.harmonique-blog.be/test-studio-20

post-20035-0-10080100-1347720863_thumb.jpg

post-20035-0-76823800-1347720872_thumb.jpg

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magnesy, z proporcji do wielkości kosza, wydają się tej samej wielkości, co oznacza, że 10-tki mają efektywniejszy naped (w stosunku do membrany).

Powierzchnia membrany 20-tek jest 1,65 raza większa od 10-tek, co nie będzie bez znaczenia dla wielkości dźwięku.

Najlepiej połączyć 10-tki z subem, podejrzewam że kombinacja z seismic-iem byłaby pod wieloma względami nie do pobicia przez kolumny wolnostojące w cenie tej kombinacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeżeli nie chce wcale subwoofera...? To jakie lepiej wziąć? 20 czy 10?

http://www.harmonique-blog.be/test-studio-20 bo tu piszą (po przetłumaczeniu) ,"obok studio 20, studio 10 jest to bardzo małe głośniki!To zaskakujące, jak studio 20 wypełnić pokój i daje wrażenie pełni i bogaty Studio 10 jest wszystkim w chudym boku. "

Czyli czy taki magnes jak w studio 10 radzi sobie równie dobrze w studio 20 ? Czy takrze jest wystarczający do tej średnicy membrany?

Edytowane przez szymek20

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm..czuję, ze nowa seria Signature będzie ciekawa. Najprawdopodobniej dzięki zastosowaniu tego nowego zawieszenia w średniotonówce (może tak zrobią w Signature podłogowych) wzrośnie maksymalne wychylenie membrany także tutaj, no i większe ciśnienie będą w stanie wytworzyć te kolumny....Trzeba przyznać, że cały czas pracują w tym Paradigmie i kombinują co by tu poprawić.

 

http://www.flickr.com/photos/paradigmspeakers/7979841643/in/photostream/

 

Połączenie studio 100 (obudowa, układ głośników) z serią signature (beryl + zawieszania basowców) + nowe cokoły

No właśnie - coś ala Special Edition.

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=4NxwrU4I2Bs

 

 

http://www.cepro.com/article/paradigm_readies_milleniact_speaker_systems_for_apple/

Edytowane przez zyzio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie te nowe kolumny to jest calkowicie jakas nowa seria kolumn czy to bedzie w zamian jakiej obecnej serii?

Lolek

 

ps. Kolega osnosnei doboru kolumn to ja na twoim miejscu bym bral 20v5, 60v5 ja bede kupowal i do 22 m ( o ile nei wyjdzie wlasnie jakas nowa seria zamaist nich lub cos podobnego ) i zastanawialem sie czy by nie kupic 100v5 ale tu koledzy zyzio i Mczaj deko odradzali ze topowy amplituner onkyo czyli obecny 5010 moze nie dac rady napedzic w takim stopniu zeby te kolumny naprawde zagraly wiec celuj tak jak ci koledzy doradzaja 20v5 jak bez suba a z subem 10v 5.

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie te nowe kolumny to jest calkowicie jakas nowa seria kolumn czy to bedzie w zamian jakiej obecnej serii?

Lolek

 

ps. Kolega osnosnei doboru kolumn to ja na twoim miejscu bym bral 20v5, 60v5 ja bede kupowal i do 22 m ( o ile nei wyjdzie wlasnie jakas nowa seria zamaist nich lub cos podobnego ) i zastanawialem sie czy by nie kupic 100v5 ale tu koledzy zyzio i Mczaj deko odradzali ze topowy amplituner onkyo czyli obecny 5010 moze nie dac rady napedzic w takim stopniu zeby te kolumny naprawde zagraly wiec celuj tak jak ci koledzy doradzaja 20v5 jak bez suba a z subem 10v 5.

 

Ok- chyba zdecyduję się na 20v5 w kolorze wiśnia?

A jeszcze chciałbym sie spytać czy te 20v5 wewnątrz obudowy mają jakieś wzmocnienie, wręge czy coś w tym stylu? bo gdzieś czytałem ,że tak (biegnie ona przez całą wysokość obudowy) -tak z ciekawośći o to pytam - może kto wie..? subwoofer to raczej odpada - brak miejsca. Zresztą nie moge przekraczać kwoty- ceny studio 20v5 , a jak zakupił bym studio 10v5 to na subwoofer by zostało zbyt mało , aby kupić przyzwoicie (szybko i zwarcie) grający sub- takie są droższe...

Edytowane przez szymek20

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

Witam,

 

Jest możliwośc kupienia nowych (powystawowych) Paradigm Studio 60v5 w kolorze piano (osobiście nie za bardzo lubię ten kolor, ale ewentualnie mogę się przekonać do niego:)) w cenie 5400 pln. Warto?

W tej chwili mam wzmacniacz Yamaha AX900. Muzyka rock, metal i pozostałe rodzaje muzyki również.

Pokój ok 23 m2.

Dzięki za pomoc

Edytowane przez KotD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbys poszukal dobrze po sklepach to za te kwote niemalze kupisz nowiutkie z pudelka... tylko trzeba poszukac i wiem co mowie :-) i kolor sobie sam wybierasz co ci pasuje a nie na sile.

lolek

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.