Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  270 członków

Paradigm Klub
IGNORED

Klub zwolenników PARADIGM


zyzio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Studio 20v5 też pewnie nie należą do leniwych i tzw "wymagających" głośników. Wystąpiły w teście grupowym monitorów w Audio-Video i były ocenione jako najbardziej ochoczo grające z tego co pamiętam.

Studio 60v5, nieduże jednak podłogówki, też mają dobrą skuteczność:

 

http://audio.com.pl/testy/paradigm-studio-60v-5:1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o poradę.

Naczytałem się już tyle, ze głowa boli, w/g wielu opinii, jednak do końca nie bardzo wiem czy wydac pieniadze czy uzbierać więcej czy w ogóle dać sobie spokój.

Trzy strony wczesniej naczytałem się o Onkyo 809, odsłuchując kolumny w Polpaku Pan obsługujacy powiedział mi o tym wątku i zgłupiałem, zaproponował końcówkę mocy aby zagrała ta moja 809 z dobrymi kolumnami.

Do tej pory miałem coś co kupiłem prawie 10 lat temu, jakoś grało, nie zwracałem uwagi audiofilem nie jestem. Rzadko słucham muzyki w stereo (być może to była wina sprzętu, ze mi się nie chciało)jak już to z mp3ki, kino przede wszystkim.

Kupiłem niedawno wspomnianą 809, ze względu na dwa wyjścia hdmi (jak by przełącznika sobie nie mógł bym kupić) jednak wyższe modele są jak dla mnie już dla wytrawnych znawców, dać trzy razy tyle to już trzeba mieć dobry słuch aby sprzęt tego kalibru docenić.

Kupuję sprzęt nie ukrywam takze ze względu na jego wygląd, nie mam sali kinowej a miejsce w którym on stoi jest w jakimś stopniu reprezentacyjne i byle "brzydal" nie jest mile widziany.

Ale do rzeczy ... padło na kolumny Paradigm, wybrałem model REFERENCE STUDIO 60 v.5 ze względu na wymiary jakie mi pasują i wygląd (mają nagłośnić salon ok 35m2), nie ukrywam ... liczę po prostu na to, że zagrają "ciut" lepiej niż mój stary zestaw KODA.

Czy kupując dodatkową końcówkę mocy aby zasilić fronty to będzie dobry pomysł? Zagrają tak jak potrzeba? Wyprzedzając ... coś polecacie?

Co ogólnie o takim połączeniu sądzicie?

Niepokoi mnie tylko jedna rzecz. Model kolumn Reference SIGNATURE S6 v.3 to juz 3 razy tyle, tak samo jak 809 i 5009. Powiedzcie, tylko tak szczerze ... czego mozna się spodziewać po kolumnach za 18 tysiecy a co po takich za 7? Chodzi o moc jaką można w nie wcisnąć czy po prostu tanich kolumn Paradigm nie posiada dlatego ... BO ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o poradę.

Naczytałem się już tyle, ze głowa boli, w/g wielu opinii, jednak do końca nie bardzo wiem czy wydac pieniadze czy uzbierać więcej czy w ogóle dać sobie spokój.

Trzy strony wczesniej naczytałem się o Onkyo 809, odsłuchując kolumny w Polpaku Pan obsługujacy powiedział mi o tym wątku i zgłupiałem, zaproponował końcówkę mocy aby zagrała ta moja 809 z dobrymi kolumnami.

Do tej pory miałem coś co kupiłem prawie 10 lat temu, jakoś grało, nie zwracałem uwagi audiofilem nie jestem. Rzadko słucham muzyki w stereo (być może to była wina sprzętu, ze mi się nie chciało)jak już to z mp3ki, kino przede wszystkim.

Kupiłem niedawno wspomnianą 809, ze względu na dwa wyjścia hdmi (jak by przełącznika sobie nie mógł bym kupić) jednak wyższe modele są jak dla mnie już dla wytrawnych znawców, dać trzy razy tyle to już trzeba mieć dobry słuch aby sprzęt tego kalibru docenić.

Kupuję sprzęt nie ukrywam takze ze względu na jego wygląd, nie mam sali kinowej a miejsce w którym on stoi jest w jakimś stopniu reprezentacyjne i byle "brzydal" nie jest mile widziany.

Ale do rzeczy ... padło na kolumny Paradigm, wybrałem model REFERENCE STUDIO 60 v.5 ze względu na wymiary jakie mi pasują i wygląd (mają nagłośnić salon ok 35m2), nie ukrywam ... liczę po prostu na to, że zagrają "ciut" lepiej niż mój stary zestaw KODA.

Czy kupując dodatkową końcówkę mocy aby zasilić fronty to będzie dobry pomysł? Zagrają tak jak potrzeba? Wyprzedzając ... coś polecacie?

Co ogólnie o takim połączeniu sądzicie?

Niepokoi mnie tylko jedna rzecz. Model kolumn Reference SIGNATURE S6 v.3 to juz 3 razy tyle, tak samo jak 809 i 5009. Powiedzcie, tylko tak szczerze ... czego mozna się spodziewać po kolumnach za 18 tysiecy a co po takich za 7? Chodzi o moc jaką można w nie wcisnąć czy po prostu tanich kolumn Paradigm nie posiada dlatego ... BO ?

 

Witam wg mnie to wszystko zalezy od tego co sie lubi i ile ma sie kasy... bo tak jesli w stereo sluchasz malo a wiecej ogladasz filmu to ten amplituner w sumie da rade w kinie a w stereo tak zagra jak zagra dla jednych bedzie to dno dla drugich bedzie to w takim stopniu ze bedzie mozna zaakceptowac.( 809 to takie minimum jak dla mnie zeby studio 60v5 cos daly z siebie ) Ja podobny mam dylemat tylko bede sie tym zajmowal pod koniec roku i mam nadzieje ze w koncu wejda juz nowe studio 60 z 5 letnia gwarancja. Tylko ja bede kupowal studio 60 z tym ze do tego amplituner 5009 a ten wiadomo ze to inny klocek jest wiec w stereo bedzie duzo lepiej jak z 809 a jesli nie bedzie to jakos brzmialo na tyle zebym byl zasdowolony to wtedy pomysle o wzmacniaczu lub koncowce mocy. Bo w kinie to napewno bedzie cool. Ty musisz sobie zadac pytanie co bardziej cie kreci czy film czy jednak w stereo tez polubisz bo to zalezy wlasnie od tego czy jest sens kupic 5009 amplituner czy moze wlasnie 809 i koncowke mocy. Ja kupuje 5009 i wierze ze na tyle na ile dla mnie to w stero sobie ten amplituner poradzi ze studio 60 a jak bedzie na 100% to sie okaze :_) A jesli chodzi o refernece s6 v3 to tutaj sie wypowiadali ludzie juz ze stosunek ceny do jakosci ich do np studio 100 nie ma sie tak jak roznica w cenie. Wiec pozostaje w to wierzyc tym co pisali a jak juz sie mysli o reference to juz nie mozna myslec o 809 czy nawet 5009 bo nawet jesli bys kupil 5009 to i koncowka mocy jest potrzebna zeby te kolumny zagraly inaczej szkoda kasy.

Lolek

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobrze nie zagrałoby to: http://allegro.pl/nad-t747-t557-od-reki-prezentacja-katowice-i2050755422.html Nie ma bajerów, troszku przestarzałe, ale dźwiękowo - przynajmniej wg. niemieckiego Audio poziom wyższy nawet od Onkyo 3009, Denka 4311...bardzo wysoka moc w pomiarach, prawie 2 razy tyle co podaje producent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki Lolek za poradę. Tak wiem ... też patrzyłem jak sroka w gnat na tę 5009, jednak wiadomo, 12 koła to nie przelewki, zwłaszcza, że mozna dodać końcówkę na stereo a kina słuchać tak na maxa to nawet bym nie miał jak, musiał bym sie wyprowadzić :)

Czyli uważasz, że studio 60 zagrają porządnie w stereo nawet na 809? jak zdejmę moc z frontów to pójdzie na pozostałe, może nie bedzie tak źle i w kinie z końcówką. muszę rozeznać sie w końcówkach mocy, bo jak by było kasy to bym wziął od razu dzielonkę 5500 i 5509, to musi grać :)

Edytowane przez kowalioo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki Lolek za poradę. Tak wiem ... też patrzyłem jak sroka w gnat na tę 5009, jednak wiadomo, 12 koła to nie przelewki, zwłaszcza, że mozna dodać końcówkę na stereo a kina słuchać tak na maxa to nawet bym nie miał jak, musiał bym sie wyprowadzić :)

Czyli uważasz, że studio 60 zagrają porządnie w stereo nawet na 809? jak zdejmę moc z frontów to pójdzie na pozostałe, może nie bedzie tak źle i w kinie z końcówką. muszę rozeznać sie w końcówkach mocy, bo jak by było kasy to bym wziął od razu dzielonkę 5500 i 5509, to musi grać :)

 

Witam nie do konca mnie zrozumiales , fajnie to by bylo jakbys do tej 809 dal koncowke mocy lub wzmacniacz i wtedy w stereo byloby mysle niezle choc wiadomo eze to nie to samo co zestaw stereo. Ale wiadomo ze kino domowe sluzy posrednio do muzyki stereo a tak naprawde dedykowane jest do filmow i koncertow. W kinie mysle ze jednak mocowo da rade zagrac ta 809 z tymi kolumnami, choc im wiecej masz zapasu mocy tym lepiej. Ale ja chyba na twoim miejscu zrobilbym tak ze kupilbym te 809 i podlaczyl to i jesli byloby za malo mocy co jest slychac jak kolumny nie dostaja odpowiedniej dawki pradu to wtedy bym kupil jakis wzmacniacz. 5009 o tyle jest lepszy ze jednak mocowo to inna bajka (inne zupelnei zasilanie + potezny zasilacz toroidalny ktorego jest brak nawet w modelu 3009 ) i procesor tez jest inny co w stereo bedzie znacznie lepiej niz na 809 ale cena jest tez inna.... A moze z drugiej strony warto wydac na 5009 co napewno dla ciebie w stereo ci wystarczy a w kinie to juz w wogole bedzie bosko z tymi kolumnami bo tutaj juz nie ma mowy zeby ten amplituner mial problemy z napedzeniem tych kolumn.

Lolek

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , poczytałem trochę co tu sie pisze o Onkyo. I chciałbym wyrazić swoją oponie o Onkyo z serii 8 i 5 .

Miałem okazje wielokrotnie testować i odsłuchiwać ONKYO 806 807 808 oraz 5007 5008 z Paradigm serii Studio i Monitor .Wszystkie grają podobnie, mają podobny charakter brzmienia .Grają miękko/

I powiem szczerze że Onkyo gra dobrze z Paradigm , te zestawy się naprawdę lubią .Onkyo jest miękki i trochę rozmyty , brakuje mu kontorli jak dla mnie za miękki, a że paradigm trzyma dobrze rytm i punkt da sie tego słuchać.

Onkyo gra jak ciepłe kluchy które są dobre jak sa ciepłe ale jak już gorące to zaczynają parzyć /

Przy większym poziomie zlewa się wszytko, brak separacji dźwięków brak kontroli nad basem .Moim zdaniem Zaden ONKYO nie jest w stanie napędzić MONIOTR 9 Czy Studio 60 . Czy to bedzie 807 czy 5008 nie ma zanczenia .Żaden nie wyciągnie dużego potencjału z Paradigma .

Pokaże tylko 75 % możliwości Paradigma i na tym koniec .

Co najgorsze Onkyo ma fatalny podkreślam TRAGICZNY pre-amp . Chyba jeden z najgorszych na rynku z dostępnych amplitunerów .

Sam chciałem kupić 5007 na procesor w zasadzie rozważałem 807,808 bo ma wszystko na pokładzie , co powinien mieć dobry procesor ale .... po podłączeniu z końcówkami NAD 218 , Sony TA_N 77 ES,Rotel 1095, wyszło że Onkyo 807 gra najlepiej ...:) lepiej niż końcówki mocy i to nie byle jakie .Po czym uśmiałem sie szeroko i zastanawiałem się co jest grane . Wszystkie z wyżej wymienionych końcówek oferowały bardzo wysoki poziom wszystkie zagrały ciszej i gorzej Maskara i to wielka ..Po tym teście stwierdziłem że Onkyo to najwieksze gówno na rynku .

Bez obrazy .

Onkyo owszem jak amplituner jest przyzwoity ale jeżeli wykorzystujemy tylko jego sekcje końcowek.

Po za tym nie można sie przyczepić raczej do niczego .Dotyczy to całej serii czy to bedzie seria 5009 5008 5007 czy 807 808 809 to nie ma znaczenia .Wszytskie mają pre-out 7.1 do dupy ! Sprawdziłem przetestowałem i sobie darowałem .

Wiec jeżeli ktoś chce kupić końcowke do Onkyo lepiej nich zmieni amplituner bo sie rozczaruje bardzo nie mile .

To jest moja prywatna opinia ale szczera i prawdziwa ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bassoholik to jaki ty masz amplituner ktory tak duzo lepszy jest np od 5008 czy 5009 , bo skoro piszesz ze to dziadostwo to rozumiem ze musisz miec lepszy amplituner..... pytanie jaki, bo tak patrzac na rynku co jest z tych topowych modeli to dla mnie jedynie co lepsze jest to arcam ale ten jest znacznie drozszy od onkyp 5009 i co by to gralo rozsadnie z paradigmami. Aluchalem studio 60 wersje poprzednia z 5008 i jak dla mnei mocy tam nie brakowalo i nie zauwazylem zeby tam kontroli basu nie bylo. Bardziej co zauwazylem to wyskie tony dranizly ale to juz naprawde przy bardzo bardzo mocnym Volumie. Ale kazdy slyszy to co slyszy i dla kazdego bedzie to inaczej odbierane.

Lolek

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszę że ma dziadowskie wyjścia pre-out które maksymalnie pogarszają brzmienie jeżeli chcemy korzystać z końcówki .

podłącz a sie przekonasz .

Pytanie do czego chcemy mieć amplituner z czego chcemy korzystać . Mnie głównie zależało na wyjściu analogowym . bo tylko wtedy możesz poczuć co to znaczy prawdziwe kino .

Ja obecnie mam staruszka Sony STR-VA333ES bez hdmi i dekoderów HD i deklasuje Onkyo 906 5008 wyjściem i jakością pre-out Wiadomo brzmienie to jest kwestia gustu .

Onkyo nie ma na wyjściu nawet 1V. Wieć nie wysterujesz nawet 1/4 końcówek na rynku.

Absolutne Minimum to 2 V

Stare dobre Sony wymiata W miesięczniku Audio jako bardzo długo stał i grał jako wzór preout 7.1 i był wykorzystywany jako pre-amp w różnych aplikacjach.

Obrałem aplikację pre + końcówki.Amplituner żaden mnie nie urządza .

Pożycz końcówke za 5, 10 czy 20 tyś, no będziesz pewnie chory, tak sobie pomyślisz ,ze jak posłuchasz to nie będziesz już chciał słuchać ONKYO .

Pójdziesz

oddać pożyczoną końcówkę szybciej niż ją pożyczyłeś i powiesz ze ONKYO jest najlepsze .Nawet krótki test pod gryphonem rozczarował mnie tym że Onkyo zagrało lepiej od Gryphona I żadne kabel ci nie pomoze .Każdy kto napala sie na ONKYO seri 5000 czy 906 mysli że to juz lepiej byc nie może .A ja wybierając amplituner jako procesor gównie postawiłem na jakość wyjscia 7.1

Onkyo u nas jest mocno przereklamowane i nadaje sie tylko do reklamówki .

czytając w Area DVD recenzje Onkyo jedynie co dostaje to OBERKLASSE ma cieniutkie recenzje i noty, a ja nie wierze w to co piszą nasze polskie gazety piszą bzdety opieram sie na niemieckich recenzjach za o wiele bardziej wiarygodne od naszych .

Tak więc jeżeli onkyo Cię satysfakcjonuje to ok a jezlei nie do końca , to można zapomnieć o dodatkowych końcówkach itp.Szkoda kasy i czasu .

Podkreślam że watek i moja opinia , dotyczy tylko wyjścia Pre-out i oceny jakości brzmienia jakie z niego wychodzi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam bassoholik wiadomo ze wszystko kwestia gustu i co sie chce i do czego to ma sluzyc ... ja wierze ze na 95% onkyo 5009 mi wsytarczy w stereo a na 100% w kinie bedzie dobrze. A jesli cos by bylo nie tak to jeszcze na upartego mozna kupic wzmacniacz do stereo zamisat koncowki mocy skoro piszesz ze to jest zly pomysl; jesli chodzi o onkyo. A teraz odnosnie testow w niemieckich gazetach musze cie zasmucic bo w jednej z gazet motoryzacyjnych niemieckich jakis czas temu byl wychalany pewnien samochod z pewnym silniiem ( niemiecki samochod ) po niebiosa byl wychawalany. W polskich gazetach byl tak karcony ze glowa boli i wlasdciciele tych samochodow z tym konkretnym silinikiem przeklinali jak diabli bo serwis odwiedzali co jkais czas miedzy innymi moj brat. Takze widzisz nie wszytsko co niemickie ( chodzi mi o testy ) jest dobre... Znam osobiscie czlowieka ktory pisze do gazet audio recenzje a wlasciwie juz przestal bo zaczelo dochodzic do tego ze konkretnie dostawal zlecenie jak ma wyjsc test :-) dal sobie spokoj i teraz pracuje w jednym z lepszych sklepw audio w stolicy :_) kazdy test w Polsce albo prawie kazdy jest sponsorowany takze to nie ma znaczenia czy to w Polsce czy za granica tam moze mniej ale nie wierz w cuda ze tam wszytkie testy sa szczere .

lolek

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lolek ,Ale porównanie samochodu do sprzętu audio jakoś nijak się ma. Co ma piernik do wiatraka .Ja nie mowie o jednym konkretnym modelu ale o prawie wszystkich modelach ONKYO więc to nie jednostkowy przypadek.Po za tym ONKYO jest dobre jako amplituner i ma niezłą klasę ale pre-out ma bardzo słabej jakości.I ONKYO nie nadaje się na procesor ani do stereo ani do kina domowego .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lolek ,Ale porównanie samochodu do sprzętu audio jakoś nijak się ma. Co ma piernik do wiatraka .Ja nie mowie o jednym konkretnym modelu ale o prawie wszystkich modelach ONKYO więc to nie jednostkowy przypadek.Po za tym ONKYO jest dobre jako amplituner i ma niezłą klasę ale pre-out ma bardzo słabej jakości.I ONKYO nie nadaje się na procesor ani do stereo ani do kina domowego .

 

Witam wg mnie ma bo nie chodzi o porownanie audio do samochodu tylko o wiarygodnosc dziennikarzy w Niemczech, nie oznacza oczywiscie ze wszyscy tacy sa ale mysle ze podobni eto jest jak i u nas. A skoro piszesz ze pre-out w onkyo jest slabe to nie mam powodu nie wierzyc tobie bo ja tego nie sprawdzalem, a to co sluchalem mi sie podobalo wiec mysle ze bedzie spoko , choc roznie moze byc prawda :-) a w kinie domowym to onkyo bez podlaczania niczego jest fajne i daje moc niezla razem z paradigmami.

Lolek

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do posiadaczy Anthem 225...

Czy ktoś próbował funkcji "uczenia się" pilota ? Jak to się robi ?

 

Z innej beki - szukam Cd lub Daca z wyjściem xlr do zestawu : 225 / S2 v.2/ Red Dawn XLR . Budżet 4kzl . Klocek nowy lub używany. Co myślicie o nowych Audiolab 8200 lub Yamaha cd2000 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszę że ma dziadowskie wyjścia pre-out które maksymalnie pogarszają brzmienie jeżeli chcemy korzystać z końcówki .

podłącz a sie przekonasz .

Ja obecnie mam staruszka Sony STR-VA333ES bez hdmi i dekoderów HD i deklasuje Onkyo 906 5008 wyjściem i jakością pre-out Wiadomo brzmienie to jest kwestia gustu .

Onkyo nie ma na wyjściu nawet 1V. Wieć nie wysterujesz nawet 1/4 końcówek na rynku.

Absolutne Minimum to 2 V

 

Ło matko, co za głupoty. Typowe forumowe ujadanie na ONKYO kompletnie bez pokrycia.

Ja w każdym razie słuchalem czas jakiś temu tego sonego 333 i jego jakość w porównaniu do najwyższego onkyo jest po prostu ŻADNA.

Sekcja pre-out w najwyższych onkyo jest akurat znakomita (w kategorii amplitunerów), tylko że ja porównywałem w wielu konfiguracjach, grałem z dobrą końcówką, no i nie jestem z branży, nie pracowałem/nie pracuję w salonie audio i w związku z tym nie przeszkadza mi popularność onkyo, zagrażająca wynikom sprzedaży innych marek.

 

Onkyo nie ma na wyjściu nawet 1V. Wieć nie wysterujesz nawet 1/4 końcówek na rynku.

 

Z danych technicznych 5008:

 

Maximum RCA output level and impedance - 5.5 V/470 ohms (pre out)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ło matko, co za głupoty. Typowe forumowe ujadanie na ONKYO kompletnie bez pokrycia.

Ja w każdym razie słuchalem czas jakiś temu tego sonego 333 i jego jakość w porównaniu do najwyższego onkyo jest po prostu ŻADNA.

Sekcja pre-out w najwyższych onkyo jest akurat znakomita (w kategorii amplitunerów), tylko że ja porównywałem w wielu konfiguracjach, grałem z dobrą końcówką, no i nie jestem z branży, nie pracowałem/nie pracuję w salonie audio i w związku z tym nie przeszkadza mi popularność onkyo, zagrażająca wynikom sprzedaży innych marek.

 

 

 

Z danych technicznych 5008:

 

Maximum RCA output level and impedance - 5.5 V/470 ohms (pre out)

 

 

To nie jest typowe forumowe ujadanie tylko prawda .Mczaj cieszy mnie to że żyjesz w takim przekonaniu, i że jesteś zadowolony z wyników Onyko , bo skoro uważasz że ma dobry pre-out to świadczy o twoim marnym doświadczeniu i słabym osłuchaniu .

Jak słuchałes 333Es i twierdzisz że ma gorszy pre-out .Rozsmieszyłes mnie na maxa :)

Każdy chwali to co ma , ale wybacz nikt mi nie wmówi i nie mydl ludziom oczu że ONKYO nadaje się na procesor bo wciskacz tani marketowy kit.Że aż wiochą zajeżdza.

Ja wypowiadam sie na podstawie wielu dziesiątek testu konkretnie z modelami 5007 807 808 906 w różnych konfiguracjach z rożnymi kolumnami i końcówkami i wybacz ale porównując pre-out denona czy yamahy ONKYO wypada najgorzej .I ja nie mowie o jakości brzmienia z samego amplitunera tylko o wyjsciu PRE-OUT ! Zozgraniczmy i sprecyzujmy wątek .

 

I wciskanie że jest ok to żenada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

„Wiochą zajeżdża” z pewnością, ale z twoich wypowiedzi. A konkretnie to jeszcze prostactwem i brakiem znajomości języka polskiego.

Twoje wypowiedzi to agresywne ogólniki, typowy czarny PR, ew. mądrości wygłaszane przez niektórych sprzedawców-mądrali, co to mają na wszystko wyrobione zdanie i sprowadzają wszystko do wspólnego mianownika.

Poza tym ewidentnie ściemniasz – że onkyo nie wysteruje końcówki mocy, podczas gdy przytaczam ci dane, że ma 5,5V max (i pokrywa się to w praktyce o czym niżej)

 

Twojego staruszka 333es (w którym pewnie już kondy dawno powysychały) porównywałem dawno temu ze swoim starym onkyo 676, to była wtedy dość wysoka seria.

Pod względem jakości dźwięku to były bardzo podobne amplitunery. Onkyo sprawiało wrażenie bardziej dynamicznego.

 

Sęk w tym, że onkyo 676 mam do tej pory i wiem, że jego jakość jest kilka klas poniżej serii 905 i jej następców.

Po prostu włączenie 905-tki zaraz po 676 powoduje, że nawet totalny lajkonik stwierdziłby zasadniczą różnicę na plus, a osoby choć trochę osłuchane różnicę nazwą kolosalną.

 

Co do sekcji pre-out to mogłem ją porównać u siebie w pokoju AV w najbardziej wiarygodnych warunkach: w torze zmieniało się wyłącznie pre, bo końcówka mocy (Usher R1.5), kolumny (wtedy S8), pokój były te same. Więc JEDYNYM czynnikiem zmiennym była sekcja pre-out, a poniżej w skrócie moje wnioski co do różnych pre:

 

- onkyo 676: najsłabsze, ciche, przytłumione, wysokie szumy

- Denon 1500ae – znacznie lepsze, dynamiczne, otwarte, niskie szumy

- Onkyo 905 – jakość jak w Denonie 1500ae, ale jeszcze bardziej dynamicznie (najłatwiej łatwiej sterowała Usherem, efekt wysokiego napięcia 5,5 V max na wyjściu) i najmniejsze szumy

- Mac 6900 – jakość dźwięku trochę lepsza, ale mniej dynamiczna i odrobinę wyższe szumy

 

Do tego poza programem sterowałem tym Ucherem bezpośrednio z Accu DP500 z wyjścia regulowanego (2,5V max zdaje się) i było bardzo słabo, bez porównania gorzej niż z pre-out z 905-tki.

Co więcej, na jednym z większych zagranicznych forów był poświęcony wątek sekcji pre najwyższych onkyo i generalnie paru userów porównywało schematy i stwierdzili, że to w zasadzie to samo co w procesorze Onkyo, tylko tam są jeszcze gniazda XLR.

Miałem też okazję posłuchać u znajomego jak 905-tka steruje Focalami Electra 1037, których ten twój soniak nawet by nie ruszył, a jakby ruszył, to zaraz by się wyłączył.

Wiem, że i o ile może być lepiej, ale wiem też, że ciężko będzie znaleźć równie wydajny amplituner.

 

Inna sprawa, że obecna cena mocno poszła w górę i w swojej cenie 12 tys najwyższy Onkyo już taką rewelacją nie jest. Ja w każdym razie za taką kwotę kupiłbym coś innego, już nie ampli, tylko coś dzielonego, za dopłatą oczywiście. W cenie 5-6 tys to był tzw. killer.

 

Co nie zmienia faktu, że jak czytam te twoje rewelacje, jakie to „gówno” itp. to pusty śmiech mnie ogarnia, bo zwyczajnie wiem, że ściemniasz albo po prostu robisz świadomie czarny PR.

W grę wchodzi jeszcze to, że nigdy nie słyszałeś najwyższych onkyo a swoją opinię rozciągasz z tych niższych serii, które nie są już tak dobre, przy czym tylko ktoś wyjątkowo naiwny uwierzyłby, że porównywalne klocki innych producentów są dużo lepsze czy dużo gorsze.

 

Niestety, ale twój przykład pokazuje, jak „wiarygodne” mogą być formowe opinie.

I zastrzeganie, że to tylko moja „opinia” czy „gust” nic tu nie zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mczaj ja również miałem okazję nieraz słuchać Paradigmów na Onkyo z serii 05 (i grało nienajgorzej), ale seria 09 gra już całkiem inaczej (moim osobistym zdaniem gorzej) - po prostu połączenia nowych Onkyo z Paradigmem trzeba koniecznie posłuchać przed kupieniem - moje zdanie.

 

pzdr

zikk

Edytowane przez Zikkon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o takie uogólnianie, że onkyo jest be a denony to super.

przecież to totalne przedszkole. W konkretnej cenie są lepsze modele yamahy, onkyo, denona, czy anthema, po prostu trzeba się rozejrzeć, poczytać w kilku źródłach, krajowych, zagranicznych, popatrzyć na budowę wewnętrzną, wytypować short-listę, pójść do salonu, porównać max 2-3 modele, bo więcej to już człowiek zgłupieje. A nie słuchać frazesów.

Aha, jeszcze jedno, kolega kowalioo szuka kolumn do 35m2 - 60v5 (które bardzo lubię) będą za małe, zagrają bez basu.

Albo więc 100v5 albo druga opcja, którą bym polacał - 60v5 + sub10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic na ten temat, branży nie wiadomo. Pozdrawiam.

Signature v4 to pewnie nie wejdzie w tym roku ale studio 60v6 to juz by moglo wejsc bo juz kila lat jest na rynku..... szkoda tylko ze nikt nic nie wie.... i bylaby 5 letnia gwarancja jak w cywilizowanym swiecie :-)

lolek

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich

 

Jestem w trakcie poszukiwania kolumn w cenie do 5000pln uzywane .

Trafilem tu bo czesto jesli ktos szuka kolumn do rocka polecane sa kolumny PARADIGM .

Mam male pomieszczenie 16m2 jednak chcialbym jakies male podlogowce bo lubie poczuc stope na klacie bas jest dla mnie wazny nie moze "plumkac" powinien schodzic nisko miec power i dynamicznie udarzac reszta pasma oczywiscie powinna byc tez dobrej jakosci o ile to mozliwe za 5000pln ;)

Slucham roznej muzyki rock blues gitary kocham i piekne damskie wokale tez ;)

Mozecie cos doradzic ?

Jeszcze pytanie czy PARADIGM potrzebuja bardzo mocnego tranzystora zeby dobrze zagrac ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sebolx paradigm jak najbardziej do tej muzyki,za 5500 mozna wyrwac nowe 60v5 lub 60v4,ale moga byc ciut duze do 16m,ale dynamiki,basu,poweru ci nie zabraknie:)a co do wzmocnienia,to potrzebuja mocy aby zagraly na 100%,na pocztek moze to byc xindak 6950,anthem 225

Edytowane przez dawid_28
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

paradigm jak najbardziej do tej muzyki,za 5500 mozna wyrwac nowe 60v5 lub 60v4,ale moga byc ciut duze do 16m,ale dynamiki,basu,poweru ci nie zabraknie:)

 

Ojjj ogromne sa raczej beda za duze :-/ A jak w nich jest z niskim basem bo pasmo od 45Hz to troche slabo jak na tak wielkie kolumny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.