Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  270 członków

Paradigm Klub
IGNORED

Klub zwolenników PARADIGM


zyzio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Szkoda,że jak sprzedawałeś Nada C372 to nie zainwestowałeś w Xindaka 6950v do Paradigmów dobre połączenie.Uzywany w idealnym stanie mozna już spokojnie kupić za około 2000zł a nawet widziałem nizej.

Edytowane przez arcam-a32
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie wzmacniacz pozostaje, a jest to Yamaha AX900. Nie wiem jeszcze jakie kolumny kupię ale blisko mi jest do Paradigm tylko muszę wybrać się na odsłuch lub może Magnat tylko też nie znam ich brzmienia. Jeżeli Magnat to będę polował na wersję 90..

Jeżeli będzie to Paradigm, a Yamaha nie poradzi sobie z nimi to będę szukał wzmacniacza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad kupnem Paradigmów mini monitor V.4

 

Kiedyś miałem Studio 20 V1 i bardzo miło je wspominał. Przez lata namnożyło się wersji i odmian, Mini, Titan, Atom.

 

Czy warto zainteresować się serią V4?

 

Ciężko znaleźć dużo informacji w necie. A to, że ostatnia produkowana w Kanadzie a nie w Chinach, a to, że w od V weszła nowa technologia. Różne miejskie legendy. A ja jestem ciekaw opinii osób, które słyszały.

 

 

Będą grały przy TV. Właściwie nie grały, tylko nagłaśniały filmy i ciekawsze rzeczy w TV. Ważne, żeby średnica była bardzo czytelna, także przy niższych głośnościach a wysokie nie raniły uszu. Bas jak bas, nie mam parcia nań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam,

słuchałem studio 60 i jestem zadowolony z tego co usłyszałem. Niestety mogłem odsłuchać tylko w salonie i z innym wzmacniaczem niż mam.

Wstępnie jestem dogadany na zakup tych kolumn, czekam na dostawę odpowiadającego mi koloru, ale kilka osób zasiało we mnie ziarno niepewności. Polecają mi konstrukcje polskie takie jak studio 16HZ, harpia lub z innych Proac Response negując jednocześnie produkty Paradigm.

Proszę powiedźcie mi czy proponowane produkty potrafią zagrać dobrze muzykę rockową, metal oraz POP. Nie słucham jazzu, muzyki klasycznej i innych "pitu pitu". Niestety nie mam możliwości odsłuchu tych kolumn.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie licz, że w tej cenie znajdziesz coś, co gra jakoś lepiej. Może inaczej, ale nie lepiej. Te paradigmy wystąpiły w teście grupowym kolumn w Audio, opisywał wszystko Kisiel, który zna się na rzeczy i w temacie kolumn nie ma dla niego tajemnic, generalnie wypadły bardzo dobrze na tle stawki. Inna sprawa, że wg mnie znacznie mniej stracisz na ew. odsprzedaży niż na wymienionych brandach, a jakby nie było rynek wtórny jest dobrym miernikiem prawdziwej jakości produktu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Decyzję raczej już podjąłem, ale zawsze zostaje jakieś ale, tym bardziej, że za interesującym mnie kolorem muszę czekać ok. 2 miesiące.

Zastanawiam się nad Krell KAV 300 lub 400 do tych Studio 60. Czy to dobry kierunek?

Najlepszy wybór do tych kolumn second hand to np. Musical Fidelity A 300.

Jak Krell to 500-tka.....

Powyższe propozycje wyduszą wszystkie lub prawie wszystkie soki z tych kolumn.....

Edytowane przez zyzio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
ale kilka osób zasiało we mnie ziarno niepewności. Polecają mi konstrukcje polskie takie jak studio 16HZ, harpia lub z innych Proac Response negując jednocześnie produkty Paradigm.

 

Jak można porównywać Harpia lub Studio 16Hz do chinskocanadyjskiego Paradigm? W każdym calu, powtarzam ale to w każdym calu Harpia lub Studio16 Hz biją na łeb jakością wykonania.

Jakość dźwięku jest pochodną jakości wykonania i tak jest też w tym przypadku.

Edytowane przez Einzero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z szanownych klubowiczów używa subwoofera do stereo?

(Kolumny podłogowe klubowe 7.6)

Jeśli tak to jaki sub i z jakim skutkiem.

Rozważam zakup Rel lub Velodyne. Nie wiem jaki model. 25m2.HK980

DAPHILE, Arcam irDac, Musical Fidelity A3, Paradigm studio 40.4 + REL T5,ibasso DX120,DX100, Iriver H140 eph100 HD650. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Napisano 26.11.2012 - 10:24

 

snapback.pngUżytkownik stench dnia 22.11.2012 - 21:44 napisał

 

RMS, na waszej stronie są w ofercie suby Velodyne Impact 12 , czy to jeszcze do dostania czy martwa dusza w ofercie ?

 

Impact 12 dostępne na zamówienie :)

 

  • drink_.png
  • delete.png

  • też wałkowałem temat właśnie na 25m2 i ma być 30 cm, szybki jest Impact 12 dostępny na zamówienie w RMS.pl, to poprzedni model bez mikrofonu za to 1000 pln tańszy od nowego modelu.
  • z Paradigma to masz DSP 3200

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maxglow bardzo dobre firmy rozwazasz na zakup suba ... ja sluchalem roznych subow nie tylko tych dwoch firm ale po roznych testach doszedlem, ze tylko rel lub velodyne i znowu testy i skonczylem na tym ze kupuje w przyszlym roku wraz z studio 60 velodyne spl 1000 lub 1200 ultra. Wiadomo te subiki juz swoje kosztuja ale mozesz na spokojnie brac nizsza serie, choc zawsze mowie ze warto posluchac ja jezdzilem na odsluch 150 km w jedna strone zeby veolydna spl uslyszec w akcji :-) Dzwonilem tez po sklepach gdzie sprzedaja i jeden i drugi sub i pracownicy tych sklepow tez mowili ze obydwa sa dobre ale bardziej proponowali mi velodyna , nie wiem czy cos w tym jest czy tylko tak sobie gadali ale mieli na sklepie i jeden i drugi wiec wszystko jedno w sumie co bym kupil bo przeciez nie wiedzieli ze zamierzam pozniej kupic. Pozdarwiam

lolek

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Proszę o pomoc.

Planuję do pokoju 15m2 zakupić Paradigm 7v7. Będą grały z Denonem AVR-2313 i wzmacniaczem Denona PMA-710. Czy beda tam odpowiednie?

Sluchałem z tej serii 9v7 i grały super ale też pomieszczenie było dużo większe (grały z Denonem 1510). Sluchalem tez 11v7 w pokoju 25m2 i te z kolei byly juz za duze do tego pomieszczenia - bas za bardzo dudnił. Czy te 7v7 beda odpowiednie do 15m2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Witam,

Przymierzam sie do zmiany moich B&W 602 na coś co zagra cieplejszym dzwiekiem, bardziej zwartym o większym wykopie.

Podobno seria monitor gra ciepło, upatrzyłem sobie wersję 9 v7, tylko zastanawia mnie, czy przetworniki 2x140mm są w stanie poruszyć pomieszczeniem i poczuć mięsiście stopę perkusji?

Głównie zalezy mi na soczystym/nasyconym dźwięku gitary elektrycznej i czuć głębie w postaci wyraźnej, w sensie krótkiej acz miękko odtwarzanej stopy perkusji.

Góra dobrze by byla jakoś zespolona ze średnicą, by spora ilość dzwieku nie przypominała przerzucania gwoździ, co szczególnie istotne jest przy muzyce metalowej, której nie znosze słuchać na obecnych B&W

 

Może jakąś inną alternatywę? Moze seria Studio np. 40? Albo inna marka zupełnie (Dali? Focal?)

 

Muzyka to rock, hardrock, metal, progresja, czasem i trance. Wzmacniacz Marantz PM7000.

Cena do max 6000pln

Edytowane przez ar_w
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Witam,

Przymierzam sie do zmiany moich B&W 602 na coś co zagra cieplejszym dzwiekiem, bardziej zwartym o większym wykopie.

Podobno seria monitor gra ciepło, upatrzyłem sobie wersję 9 v7, tylko zastanawia mnie, czy przetworniki 2x140mm są w stanie poruszyć pomieszczeniem i poczuć mięsiście stopę perkusji?

Głównie zalezy mi na soczystym/nasyconym dźwięku gitary elektrycznej i czuć głębie w postaci wyraźnej, w sensie krótkiej acz miękko odtwarzanej stopy perkusji.

Góra dobrze by byla jakoś zespolona ze średnicą, by spora ilość dzwieku nie przypominała przerzucania gwoździ, co szczególnie istotne jest przy muzyce metalowej, której nie znosze słuchać na obecnych B&W

 

Może jakąś inną alternatywę? Moze seria Studio np. 40? Albo inna marka zupełnie (Dali? Focal?)

 

Muzyka to rock, hardrock, metal, progresja, czasem i trance. Wzmacniacz Marantz PM7000.

Cena do max 6000pln

nic nie piszesz o metrażu, ale dobry Paradigm za 6000 to Studio 60

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

na 18m2 brałbym podstawkowe, na 25 podłogowe.

na 25m2 zabraknie najniższego basu w podstawkowych.

musisz się określić na które pomieszczenie chcesz głośniki.

moje podłogwe obecnie grają na 25 i jest ok, na 20 dusiły się choć pomieszczenie było lepiej zaadaptowane akustycznie,

robiłem u siebie odsłuch sporych monitorów i najniższego basu brakowało

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.