Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  270 członków

Paradigm Klub
IGNORED

Klub zwolenników PARADIGM


zyzio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy chcesz Panie mczaj w jakikolwiek sposób zanegować to co napisałem?

Skoro jesteś takim znawcą Paradigm, to gwoli uczciwości, sam powinieneś to zasugerować pytającemu.

 

Kerikawon, naprawdę nie będę prowadził z tobą dyskusji, gdyż ta będzie jałowa a już na pewno nie merytoryczna. Twoje stanowisko jest powszechnie znane i wynika z funkcji handlowca w polpaku, w skrócie – zagrają tylko wzmacniacze od was, wszystkie inne nie zagrają. Denon czy NAD jest be i „nie zagra”, anthem lub AMC są świetne i „zagrają”. I o czym tu dyskutować? Sorry, po prostu nad wyborem wzmacniacza to mogę pogadać z Zyziem, Lolkiem, Icemanem czy innym klubowiczem, twoje stanowisko jest stanowiskiem handlowca, i jako takie kompletnie mnie nie interesuje. Podobnie jak nie interesuje mnie opinia sprzedawcy w salonie samochodowym nt tego czym handluje on i jego konkurencja.

 

Szczerze pisząc, gdybym nie dostał je za free, kupiłbym inne głośniki. Brat mieszka w Niemczech na stałe. Słuchając u niego muzykę, to w rocku Studio grały dobrze , a nawet bardzo. Lecz inna muzyka brzmiała tylko poprawnie. I tu się trochę martwię, gdyż ja słucham dużo wolniejszych kawałków, jazzu, a braciszek rocka. Być może przyczyną był ampli( 2 lub 3 razy w serwisie)W sumie to ja mam zwykła kino domowe Philipsa i na pewno w muzyce, co bym nie wybrał, i tak będzie dobrze. Lecz zawsze może być lepiej :)

Dzięki mczaj za rady :)

To tylko te dwa modele brać pod uwagę, czy może jakieś inne typy?

 

spróbuj z Yamahą 2010, solidna konstrukcja i ma opinię bardziej "muzykalnej" niż agresywnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj ja osttanio bylem w TOP HIFI i jeden z klientow wlasnie bardzo chwalil yamahe 2010 tylko kolumny byly podpiete B&W cm9 wiec mniej wiecej z przedzialu paradigma studio 60, wiec moze i z paradigmami tez fajnie ten amplik zagra . Trzeba sprobowac inaczej sie nie dowiesz. Tylko tak sie zastanawiam czy mocowo w npedzeniu da rade taki ampltuner .... ale jak napedzil B&W cm9 to i moze paradigmy da rade - pytanie jeszcze na ile to co klient mowil - to na ile by potwierdzil ktos inny :_)

Lolek

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich szczęśliwych posiadaczy paradigmów! mam na imię rysiek. chciałbym dołączyć do klubu. stałem się szczęśliwym posiadaczem paradigm studio 40 v4. jak zapewne wielu z nowych posiadaczy paradigmów proszę o pomoc. zaznaczam, że nie jestem audiofilem, po prostu przyszedł czas i możliwości złożenia czegoś sensownego do posłuchania muzyki. pokój to ok 25m2 - muzyka? to jest mały problem. raczej spokojna muzyka new age, smoot jazz ale czasami trochę mocniej - coś klubowego. źródło które mam do stereo to marantz dv 7001 i to raczej zostanie - przynajmniej na tę chwilę. próbowałem ten układ zestawić z marantzem pm7001 ale coś mi nie robiło. ponieważ mam w domu jeszcze starego sony es570 - podpiąłem do niego marantza dv7001 i paradigmy i mam wrażenie że jest dużo lepiej.

proszę o wszelkie sugestie, rady, podpowiedzi -jaki wzmacniacz zapiąć do układu paradigm 40 v4 - marantz dv7001

pozdrawiam - rysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

RC-1070 i RB-1070Ja mam pewnien dylemat , mam Paradigm Monitor 9v5 od kilku lat z tym że od 2 lat po prostu nie uzywane , chcial bym jednak czasami coś na nich posłuchać , nie wiem jaki wzmacniacz / hybryda ? / by był dla nich odpowiedni , pokój ok 30m2 , muzyka pop,rock,klubowa itp / mam dwie córki a pokój będzie taki dodatkowy nie główny / od wczoraj tak myślę i mam takie trzy typy / mogą być nawet używki / advance acoustic map 306 , xindak xa-6950(09) hybryda oraz coś z używek czyli np Rotel rc-1070 + rb 1070 albo od razu zamiast pierwszego model rmb 1066 na koncówkę , może ktoś z Was mi doradzi , lubię czasami jak bas jest głęboki i mocny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rotel się nie nada do tego modelu Paradigmów

poszukaj czegoś co nie gra "technicznie" a bardziej miękko i muzykalnie, hybryda to może być bardzo dobry kierunek, Advance również powinien przypasować

ze starych za bezcen - świetnie z 9v5 grał Nad 3240PE, 3140, 3060/3080

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam nikt nic nie wie o pojawieniu sie nowej serii studio 60 v6 w tym roku lub zaraz na poczatku przyszlego roku ? Pozdrawiam wszytskich.

Lolek

Nie słychać jakoś o nowej serii....

Na razie siostrzeniec próbuje prowizorycznie, jeszcze w mieszkaniu rodziców, nowiutkie Paradigm Monitor 11 v.7 z amplitunerem Denona 3312, ja ich jeszcze nie słyszałem, ale on jest pod wrażeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słychać jakoś o nowej serii....

Na razie siostrzeniec próbuje prowizorycznie, jeszcze w mieszkaniu rodziców, nowiutkie Paradigm Monitor 11 v.7 z amplitunerem Denona 3312, ja ich jeszcze nie słyszałem, ale on jest pod wrażeniem.

bałbym się na tym głośniej grać, jeszcze się amplituner spali i kolumny przy okazji :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja nie mowie ze im cos brakuje, mi sie podobaja tylko wlasnie bede zmienial caly sprzet i planuje kupic studio 60v5 tylko tak sie zastanawiam jak bede kupowal pod koniec roku lub I kwartal nastepnego to zeby nie wyszly nowe z 5 letnia gwarancja, a cenowo moze sie okazac ze bedzie mniejsza podwyzka jak 25 % bo jesli takowa by byla to raczej lepiej brac studio v5 nawet z dwuletnia gwarancja. Pytanie jeszcze co by zmienili i jak wygladem by sie prezentowaly w stosunku do serii v5 ....Nasz dystrybutor niestety nic nie wie nawet nie wiedzial ze maja wejsc nowe monitory bo kolega dzwonil i gosc pwoiedzial ze nic nie slyszal o nowej serii, a wkrótce potem sie pokazy wlasnie z 5 letnia gwarancja;-)

Lolek

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak też myślę , jak już to na studio zmienić , narazie szukam wzmacniacza i mam już trzy typy / brzydal xindak 9650 hybryda , advance acoustic map-306 ew dzielony maa-406+preamp oraz ostatnio wskoczył w moje typy marantz pm-ki pearl lite / coś muszę kupić bo już rok paradigmy nie ma co napędzić , mógł bym jeszcze pozyczyć bo ten mogę H/K 990 ale kiedyś pożyczyłem ze sklepu model chyba 970 ale to było ponad 2 lata temu i jakoś mi nie spasował

Edytowane przez mim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu posłuchałem chwilkę Monitor 11v.7 z Denonem 3312 - duet jest całkiem ok, dźwięk lekko ocieplony nawet, bardzo przyjemnie to gra, nie można powiedzieć - nowa seria Monitor jest bardzo ok - dźwięk dynamiczny z mocnym basem i bardziej zrównoważony w stosunku do starszych serii, całkiem niezła stereofonia. Amplituner nie ma problemów z napędzeniem tych kolumn. Dalsze próby już w mieszkaniu siostrzeńca - zobaczę jak wtedy to zagra w większym pomieszczeniu - teraz grają w pokoju ok. 25 m2, troszkę za blisko tylnej ściany - więc bas nieco przesadzony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś to wytłumaczyć? W specyfikacji Paradigm Reference Studio 10 v.5 jest napisane, że pasmo przenoszenia wynosi 62Hz - 22kHz, a obok pisze, że zasięg basu to 37Hz (DIN). Nic z tego nie rozumiem :)

Co to jest ten DIN i jak to w końcu jest z tym basem ? One grają 37Hz - 22kHz czy 62Hz - 22kHz ?

Edytowane przez marcin1987
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naim 5i-2 dobrze grał ze Studio v5. Lepsza opcja od Naima albo co najmniej równie dobra to Roksan Kandy K2. Nad to w ogóle inna klasa.

 

Może mi ktoś to wytłumaczyć? W specyfikacji Paradigm Reference Studio 10 v.5 jest napisane, że pasmo przenoszenia wynosi 62Hz - 22kHz, a obok pisze, że zasięg basu to 37Hz (DIN). Nic z tego nie rozumiem :)

Co to jest ten DIN i jak to w końcu jest z tym basem ? One grają 37Hz - 22kHz czy 62Hz - 22kHz ?

DIN to norma przy spadku -6db w typowym pomieszczeniu

kolumny nie grają ani od 37 ani od 62hz, bo to nie oznacza przecież, że przy tej wartości im się nagle to pasmo urywa, po prostu dźwięk przy niższych częstotliwościach staje się coraz cichszy w stosunku do reszty pasma, a urwie się całkowicie znacznie poniżej podanej wartości

Edytowane przez don111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś to wytłumaczyć? W specyfikacji Paradigm Reference Studio 10 v.5 jest napisane, że pasmo przenoszenia wynosi 62Hz - 22kHz, a obok pisze, że zasięg basu to 37Hz (DIN). Nic z tego nie rozumiem :)

Co to jest ten DIN i jak to w końcu jest z tym basem ? One grają 37Hz - 22kHz czy 62Hz - 22kHz ?

 

zaufaj tej ostrożniejszej specyfikacji, która podaje przetwarzane pasmo z małym spadkie, prawie liniowo.37hz to już dość niski bas, takich częstotliwości mały monitorek nie odtworzy poprawnie.Lepiej dokup do nich suba, jeśli zależy Ci na niskim basie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie zależy mi na niskim basie bo lubię mocny uderzeniowo bas ale ten wyższy. Dla moich uszu taki dźwięk wydaje się klarowniejszy zważywszy, że ma to grać w 14m2, a tu słychać spore odbicia w niskich częstotliwościach co zagłuszało mi resztę pasma. Najważniejsze dla mnie w niskich częstotliwościach jest to by bas miał i wykop i kontrolę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.stereoplay.de/testbericht/test-standlautsprecher-paradigm-signature-s8-1160401.html - Paradigm bardzo prawdziwie podaje zasięg basu, widać to chociażby w pomiarach Stereoplay. Widzimy, że mamy tu nawet lepszy wynik przy -3db niż w przypadku czterokrotnie droższych kolumn na dodatek o niebo trudniejszych do wysterowania: http://www.stereoplay.de/testbericht/wilson-audio-sasha-w-p-1221218,900.html

 

Dodam, że bas w nowej serii Monitor v.7 jest znakomity - mocny, głęboki, kontrolowany, wręcz zaskakująco dobry....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie zależy mi na niskim basie bo lubię mocny uderzeniowo bas ale ten wyższy. Dla moich uszu taki dźwięk wydaje się klarowniejszy zważywszy, że ma to grać w 14m2, a tu słychać spore odbicia w niskich częstotliwościach co zagłuszało mi resztę pasma. Najważniejsze dla mnie w niskich częstotliwościach jest to by bas miał i wykop i kontrolę.

 

więc 10-tki będą ok, fajny monitorek, bardzo sensownie wyceniony.

jak już podłączysz u siebie, to będziesz wiedział czy jest OK, w każdym razie do 14m2 też można wstawić suba i do tego ustawić go tak, żeby tylko uzupełniał pasmo 10-tek, tzn dalej miałbyś kontrolę wyższego basu, ale też jak trzeba kopnięcie tego niskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam sluchajcie moze ktos cos wie zeby polpak dal gwarancje 5 letnia na serie studio ? na stronie jednego ze sklepow sprzedajacych paradigma jak sie otworzy jakas kolumne z tej serii to widnieje napis gwarancja 5 letnia producenta, czyzby juz cos sie zmienilo w tym temacie ?

Lolek

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz jeszcze sprawdzilem i faktycznie jest napisane 5 lat gwarancji dystrybutora..... Ale tak czy siak to mysle ze cos tu nie halo jest....

Lolek

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Obecnie Monitory 11 v.7 grają w pokoju 45 m2 na poddaszu, wysokim, słabo wytłumionym, z lekkim echem nawet :( Oczywiście jest gorzej niż w 25 m2 normalnie umeblowanym, ale 11-tki dają radę nagłośnić tą ogromną powierzchnię co niejako szokuje !. Te kolumny zaskakują stereofonią, przestrzeń jaką generują do tej pory była zarezerwowana dla wyższych przedziałów cenowych. Wysokie tony są wyraźne, ale nie przejaskrawione, choć w słabo wytłumionym pomieszczeniu czasem jakiś sybilant za mocno przykuje uwagę. Średnica nie jest tak otwarta jak w wyższych seriach, ale bas....cholera... kruszy ściany.....jest kontrola, jest potęga, odczuwa się go nawet fizycznie......czapki z głów w tym aspekcie...oczywiście dynamika też nie przysypia....rockowe czy elektroniczne kawałki to ich żywioł, podobnie jak jakiś techno- trans w stylu Blank&Jones np. allbum "Posh"....konkurencja wydaje się wtedy wręcz rachityczna i nieudolna....... Co by nie gadać nowa seria Monitor przypomina już wyższe serie Paradigma kusząc niższą ceną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.