Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  270 członków

Paradigm Klub
IGNORED

Klub zwolenników PARADIGM


zyzio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na razie to ampli Denon AVC-A10SE i DVD-3910 + interkonekt KLOTZ (te od Rogoz Audio) + głośnikowe XLO. Szukam jednak klocków stereo w granicach 5-6 kzl/komplet.

Jakby ktoś coś podpowiedział....

W kilku salonach słyszałem opinie że jak do Paradigma to w tej cenie tylko NAD. Rotela, MF, Linna czy innych wyspiarzy nie słyszałem. Czasem można trafic na Alledrogo używanego Krella czy Naima. Wchodzi w gre jeszcze wcześniej chwalony tu Anthem...

 

Słuchałem moich studio (a basowo są one zbliżone do S2) z NADami (ale to było ładnych parę lat temu) i problem z basem był jeszcze większy, niż z moim AMC, dla mnie NAIM wydaje się fajnym partnerem, z rotelem było dla mnie za ostro i bas do mnie w ogóle nie przemawiał (też już jakiś czas temu słuchałem, więc nie pamiętam szczegółów tylko ogólne wrażenie), z ANTHEMem dźwięk jest mocno analityczny, a już w połączeniu z XLO może być zbyt sucho - ja wolę jednak zdecydowanie kable ULTRALINK'a niby ta sama firma, ale różnica w brzmieniu jest znacząca, jest cieplej i przyjemniej, ale każdy szuka w brzmieniu czegoś innego ;) osobiście chyba najbardziej podobało mi się brzmienie S2 i S4 z procesorem ANTHEMa AVM30 i końcówką mocy ANTHEM MCA20, wiem wiem, nie jest to sprzęt stereofoniczny (mowa o procesorze), ale ja lepszego połączenia jeszcze nie słuchałem, no i z racji wykorzystania przetworników C/A w przetworniku, nie ma ąż takiej wielkiej potrzeby kupowania drogiego odtwarzacza CD, dla mnie grało to świetnie nawet na budżetowym odtwarzaczu DVD, jak dla mnie AVM30/MCA20 to idealni partnerzy dla S2/S4.

 

Warto też posłuchać z mocnymi integrami Xindaka, ale połączenia z ANTHEM'em nic innego z naszej oferty moim zdaniem nie przebije.

 

Uprzedzę od razu ataki ze strony mczaja, zyzia, czy kogo tam jeszcze - wypowiadam się na temat produktów POLPAK'owskich, gdyż z nimi miałem możliwość słuchania tych kolumn nie raz i nie zabronicie mi chyba wyrażenia opinii na ten temat, poza tym jasno mam napisany status "branża" i każdy może sobie wejść w mój profil i przeczytać, że pracuję w POLPAKU, jeżeli macie coś do powiedzenie w kwestii omawianej, to proszę bardzo, ale nie zaczynajmy proszę następnych słownych przepychanek

 

pzdr

zikk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uprzedzę od razu ataki ze strony mczaja, zyzia, czy kogo tam jeszcze - wypowiadam się na temat produktów POLPAK'owskich, gdyż z nimi miałem możliwość słuchania tych kolumn nie raz i nie zabronicie mi chyba wyrażenia opinii na ten temat, poza tym jasno mam napisany status "branża" i każdy może sobie wejść w mój profil i przeczytać, że pracuję w POLPAKU, jeżeli macie coś do powiedzenie w kwestii omawianej, to proszę bardzo, ale nie zaczynajmy proszę następnych słownych przepychanek

pzdr

zikk

 

Zikkon, spoko, nie będzie przepychanek, jesteś zdecydowanie przyjemniejszy od Kerikawona, z pewnością bardziej elokwentny i lepiej wychowany, umiesz pisać gramatycznie i sprawnie formułować myśli, od razu ciebie powinni wyznaczyć na odcinek audiostereo, to może mleko by się nie rozlało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem u siebie przez jakieś 3 tygodnie Maca 6900 jak jeszcze miałem S8-mki i było bardzo zacnie, natomiast kolega poszukuje czegoś z niższego przedziału cenowego, a tu komplet roksana może być tańszym ekwiwalentem, bo pomysł na dźwięk generalnie podobny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
http://allegro.pl/potezna-koncowka-primare-a32-nowa-koszt-16k-pln-i1802377409.html - na 100 % ta końcówka pociągnie zacnie każde Paradigmy, do tego pre, albo odtwarzacz z regulowanym poziomem wyjściowym i jest jazda. Edytowane przez zyzio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ravanello, moim zdaniem za 5-6k PLN ciężko będzie znaleźć coś nowego, co poradziłoby sobie z S2, chociaż kolumny te mają wysoką efektywność, to jednak skrzydła rozwijają dopiero przy mocniejszych wzmacniaczach - minimum 100 wysykoprądowych Watt'ów, im więcej, tym lepiej, ja mam moje Studio20 podłączone do AMC 3150 (150W) i jest całkiem dobrze, inaczej bym na tym nie grał ;) wcześniej miałem model 3050 (50W) i to było zdecydowanie za mało, o czym się przekonałem właśnie po przesiadce na model o 100W mocniejszy - zdecydowanie poprawiła się kontrola basu właśnie, na tyle nawet, że zacząłem się zastanawiać nad zmianą okablowania, bo to, które mam aktualnie dobierałem do modelu 50W-wego właśnie po to, żeby bas uspokoić, ale później kupiłem mieszkanie i sprawy audio musiały zejść na odleglejszy plan, a też miałem w planach zmianę na S2 + końcówka mocy ANTHEM MCA-20, na razie podłączona do wyjścia PRE w moim AMC... ale życie nie pozwoliło na takie zmiany, chociaż mam nadzieję, że jeszcze kiedyś to się uda ;)

 

Jeżeli jesteś z Warszawy, to zapraszam do nas do salonu w Regułach, posłuchałbyś przynajmniej tego, co tutaj polecałem, pozastałych zainteresowanych też zapraszam, z chęcią wysłucham, czy też przeczytam, wasze opinie na temat proponowanych przeze mnie konfiguracji.

 

pzdr

zikk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roksan, o którym wspomniałem ma zmierzone 200W przy 4 ohm (S2 są 4 ohmowe w rzeczywistości) i baaardzo solidne trafo, więc o wydajność bym się nie obawiał.

Zresztą wystarczy zerknąć na linka którego podesłałem.

Oczywiście końcówka Primara będzie znacznie lepsza, ale i droższa, poza tym tu trzeba jakiegoś pre, chyba że za pre robiłby denon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roksan, o którym wspomniałem ma zmierzone 200W przy 4 ohm (S2 są 4 ohmowe w rzeczywistości) i baaardzo solidne trafo, więc o wydajność bym się nie obawiał.

Zresztą wystarczy zerknąć na linka którego podesłałem.

Oczywiście końcówka Primara będzie znacznie lepsza, ale i droższa, poza tym tu trzeba jakiegoś pre, chyba że za pre robiłby denon.

 

Dopiero teraz zerknąłem w tego linka ;P

 

Po przeczytaniu recenzji, rzeczywiście wydaje się, że ten Roksan jest dobrą propozycją, gdybym teraz szukał dla siebie sprzętu, na pewno bym go rozważył, szczególnie, że i cenowo mieści się (prawie) w zakładanych przez ravanello widełkach...

 

Ale mimo wszystko też podobnie, jak mczaj, uważam, że dopiero mocna końcówka mocy z dobrym pre byłaby najlepszym partnerem dla S2, więc pozostaje tylko odsłuch...

Moim zdaniem skoncentrować należy się zdecydowanie na mocnych integrach lub zestawach pre/końcówka, PARADIGM'y lubią sporo mocy.

 

Rozważ wykorzystanie tego DENON'a jako pre i granie na mocnej końcówce mocy, czy to wspomnianej wcześniej Primare, czy też Anthema, czy jakiejkolwiek innej polecanej przez forumowiczów.

 

pzdr

zikk

Edytowane przez Zikkon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla zainteresowanych, jak kształtują się ceny nowej serii Paradigm Monitor V.7

Cena za sztukę bez podatku(netto).

 

Atom Monitor: $199/ea

Mini Monitor: $279/ea

Monitor 7: $449/ea

Monitor 9: $599/ea

Monitor 11: $799/ea

Center 1: $379/ea

Center 3: $599/ea

Surround 1: $279/ea

Surround 3 $399/ea

 

Jak widać zdecydowanie droższe niż ceny początkowo zakładane w Polsce.

Niestety przy tak wysokim kursie dolara prawdopodobnie w przeciągu tygodnia,

będziemy zmuszeni podnieść ceny nowego Paradigm o 6 do 10%.

 

a tu źródło;

http://www.audioholics.com/reviews/speakers/floorstanding/paradigm-monitor-7

 

Oraz pierwsze odsłuchy ;

 

http://www.avguide.com/blog/first-listen-paradigm-monitor-series-7-speakers

 

Pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

W swojej poprzedniej wiadomości kulturalnie nie podawałem żadnych nazw użytkowników, ale skoro niektórzy "piją" bezpośrednio do mnie, to tak na szybko:

Ja wiem, że Zyzio gardzi Technics-em, chociaż mnie nauczono, żeby szanować tych, których np. nie stać na coś lepszego lub którym to "gorsze" i "tańsze" podoba się lepiej niż to co świeci się złotym blaskiem... ale nie dziwię się pisząc hurtowo posty jak Zyzio (ponad 13500 wiadomości !) też bym się dorobił i jeździł S-klasą po osiedlach, i słuchał wzmacniaczy o wadze po 100kg na każdy kanał. To chyba intratne zajęcie pluć wokoło na wszystkich.... no i takich ludzi stać na rehabilitacje potrzebne w bólach palców od stukania w klawiaturę.

 

Mi mój wzmacniacz Technics-a podoba się, gra jak na moje potrzeby rewelacyjnie (a jeszcze lepiej po zmianie kabli) i nie mam potrzeby zmiany jak dotychczas - jak taki czas przyjdzie pewnie Zyzio doradzi mi coś... mam nadzieję, że szczerze i uczciwie, bo ma przy tej ilości pisanych tekstów zapewne nabył duuuuuże doświadczenie.

 

SI JU NEKST JIR

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

W swojej poprzedniej wiadomości kulturalnie nie podawałem żadnych nazw użytkowników, ale skoro niektórzy "piją" bezpośrednio do mnie, to tak na szybko:

Ja wiem, że Zyzio gardzi Technics-em, chociaż mnie nauczono, żeby szanować tych, których np. nie stać na coś lepszego lub którym to "gorsze" i "tańsze" podoba się lepiej niż to co świeci się złotym blaskiem... ale nie dziwię się pisząc hurtowo posty jak Zyzio (ponad 13500 wiadomości !) też bym się dorobił i jeździł S-klasą po osiedlach, i słuchał wzmacniaczy o wadze po 100kg na każdy kanał. To chyba intratne zajęcie pluć wokoło na wszystkich.... no i takich ludzi stać na rehabilitacje potrzebne w bólach palców od stukania w klawiaturę.

 

Mi mój wzmacniacz Technics-a podoba się, gra jak na moje potrzeby rewelacyjnie (a jeszcze lepiej po zmianie kabli) i nie mam potrzeby zmiany jak dotychczas - jak taki czas przyjdzie pewnie Zyzio doradzi mi coś... mam nadzieję, że szczerze i uczciwie, bo ma przy tej ilości pisanych tekstów zapewne nabył duuuuuże doświadczenie.

 

SI JU NEKST JIR

Marek

Zyzio nie gardzi Technicsem, a jedynie reaguje wprost i bezpośrednio na ewidentne bzdety serwowane przez co poniektórych....zna akurat bardzo dobrze owego Technicsa i wie na 100 % że żaden kabel mu nie pomoże, a już na pewno nie poprawi brzmienia drastycznie.... "W końcu po rozmowie z sprzedawcą w salonie w Regułach wybrałem kanadyjskiego Ultralinka i mimo, że nie jestem złotym uchem, całość zabrzmiała chyba z 200% lepiej" - tak to było przedstawione.....Wpis jest na tyle absurdalny, że wygląda na wzmacnianie w zamian za rabat sprzedawcy i nic więcej.....na to odpowiada kerikawon: "Co potwierdza tylko moje wcześniejsze, wypowiedzi" i wszystko jasne..... takie wpisy wprowadzają jedynie zamieszanie i mylą niedoświadczonych użytkowników, którzy potem kupują kabel za 600 zł do wzmacniacza za 300 zł i płaczą, że nie ma poprawy.....jednocześnie branża tupie nóżkami z radości, że kolejny naiwniak dał się naciągnąć i udało się opchnąć drogi drut do śmieciowego klocka, który jedyne co wniósł to uszczuplenie i tak małego budżetu kupującego podatnego na marketing....

Poza tym daruj sobie też żałośnie ironiczny styl, a na drugi raz jak nie masz nic sensownego do napisania po prostu nie pisz nic, niech moc będzie z tobą przez ten rok....może czegoś się nauczysz....oby.....

 

Wiekowe....niewiadomo jaki stan tak naprawdę....jakie przejścia...ryzyko jest....można się naciąć....

Edytowane przez zyzio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

NAD'a zdecydowanie musiałbyś najpierw posłuchać, bo z PARADIGM'em, wg mnie, jest zawsze za dużo basu i to takiego jakiegoś "zamulonego", opinia z moich doświadczeń z integrami NAD'a...

 

Denony pewnie warto rozważyć, sprzedający oferuje odsłuch, więc zdecydowanie należałoby z tej opcji skorzystać ;)

 

pzdr

zikk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Co potwierdza tylko moje wcześniejsze, wypowiedzi".

Sądzę zyzio ze się lekko zagalopowałeś.

Uważam też że, lekko dryfujesz w stronę śmiesznego polaczka co to wszystko wie, i w związku z tym nie zawaha się w imię obrony swoich czasami nieuprawnionych sądów obrazić wszystkich w okolicy. Tak się zastanawiam czy, wasze wypowiedzi, pisząc to myślę o klice wiecznych narzekaczy i malkontentów, nie powinny być bardziej stonowane. Ciekawe czy będąc twarzą w twarz z oponentem też byście się odważyli wyszydzać i obrażać Go ??? W sieci jesteście bezkarni ???.

Pokażcie się raz na AS przedstawcie i udowodnijcie swoje twierdzenia, za którymi obstajecie. Ale pewnie to się nie zdarzy, bo brak w was pokory i otwartości na poglądy innych ludzi.

Edytowane przez kerikawon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My nie obrażamy, wyrażamy jedynie swój pogląd i własne przemyślenia na podstawie interpretacji wpisów....a powyższym wpisem znowu jedynie butnie jątrzysz kerikawonie....co mamy udowadniać ? - że rzeczony Technics jest do bani i żaden kabel mu nie pomoże ? Musiałby Marek65 go przytaszczyć na AS - wystarczyłoby porównać Ultralinka z Procabem za 5 zł/m - wyniki byłyby dla niego i nie tylko pouczające :-)

 

Jeszcze prosiłbym o nieszafowanie słownictwem w stylu zagalopowanie czy bezkarność: bo najbardziej drastycznym galopem było założenie tego klubu przez osobę udającą bezinteresownego pasjonata marki....jego krzyki w kierunku obrażania należy zinterpretować przez pryzmat odpowiedzi na pytanie: czy taka zgrabna, interesowna, malutka manipulacja była zagrywką fair-play....?

Tyle....proponuję przejść do zagadnień klubowych...myślę że wszystko jest już jasne, zresztą wydawało mi się, że było już dawniej.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla rozluźnienia umieszczam fotkę świeżo wypakowanego Monitora 7 serii 7. obok Monitora 7 v.6 w celu porównania przynajmniej różnic w wymiarach.

 

Na razie słuchałem ich tylko chwilkę, ale pierwsze wrażenie jest takie, że grają zdecydowanie równiej, oba skraje pasma są zdecydowanie bardziej stonowane w porównaniu do wersji v.6

 

Zainteresowanych zapraszam do nas na odsłuch.

Chociaż, jak wspominałem wyżej, kolumny są świeżo "out of the box" - jakieś 15 min od wypakowania :)

 

Pierwsze wrażenie zdecydowanie pozytywne :D

 

dsc6458m.jpg

 

pzdr

zikk

Edytowane przez Zikkon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam czy, wasze wypowiedzi, pisząc to myślę o klice wiecznych narzekaczy i malkontentów, nie powinny być bardziej stonowane.

 

Kerikawon, no proszę cię, nie rób z siebie wojownika o wolność i prawdę, nie odstawiaj tu groteski.

Ty tu jesteś w interesach, my jako zadowoleni użytkownicy kolumn paradigma, mają prawo też ponarzakać.

Robisz tu interesy, najpierw udajesz kogoś innego, bierzesz udział w różnych ustawkach promocyjnych, a teraz nagle męczennik.

Wspomniałem już kiedyś, że jak napisałem coś dobrego o studio 60 v5 to zaraz dostałem od ciebie porozumiewawczego PW na jakim terenie działam a potem zmieszany udawałeś, że nie wiesz o co chodzi. To mniej więcej pokazuje na jakiej zasadzie wy tu działacie. Teraz z kolei uważasz, że jestem agentem konkurencji. Gubisz się już w tym wszystkim.

Jak jesteś takim zwolennikiem prawdy, to trzeba było mówić prawdę o tym składaku, co wam wyświadczyliśmy przysługę, że w ogóle go zidentyfikowaliśmy. I na samym początku powiedzieć prawdę, że nie jesteś zwykłym fanem, tylko pracownikiem dystrybutora.

Nie zrobiłeś tego, kombinowałeś, kluczyłeś, manipulowałeś, więc teraz bądź łaskaw nie prawić morałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspomniałem już kiedyś, że jak napisałem coś dobrego o studio 60 v5 to zaraz dostałem od ciebie porozumiewawczego PW na jakim terenie działam a potem zmieszany udawałeś, że nie wiesz o co chodzi.

Własnie dlatego napisałem tak do ciebie, ponieważ wszelkie twoje działania wyglądają jak poczynania wyjątkowo złośliwej konkurencji. I szczerze mówiąc do dziś jestem o tym przekonany, a twoje wypowiedzi tylko utwierdzają mnie w tym . Jak dla mnie powinieneś mieć opis BRANŻA. I to wyjątkowo wrogo nastawiona ;). Edytowane przez kerikawon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jesteś zwykłym fanem, tylko pracownikiem dystrybutora

 

Nie zamierzam wdawać się w waszą dyskusję, ale chciałem tylko zaznaczyć, że powyższe się nie wyklucza, bo przecież można być i fanem Paradigm'a, i pracownikiem dystrybutora... tak tylko wtrącić chciałem ;)

 

I prosiłbym o rozmowy na temat, a nie wzajemne "wrzucanie" ;P

 

pzdr

zikk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja tak odniose sie do wszystkiego co tutaj w ostanim czasie bylo napisane.... I tak kolega od technicsa uwazam ze nie masz racji , bo ja czytajac wypowiedzi zyzia czy mczaja tak jak kiedys juz pisalem nie ze wszystkim sie zgadzam co obaj koledzy tutaj pisali i nie jestem zadnym z nich jakos spokrewniony jak kiedys ktos tu napisal ze bronie ich ... nie znam zadnej osoby z tego klubu poza kerikawonem ktorego widzialem na audio show :-) To ja rowniez uwazam ze zaden kabel jesli ma sie sprzet powiedzmy delikatnie mowiac sredni nie poprawi dzwieku o 50 czy 200% to jest poprostu nie mozliwe. Naciaganie na kable to jest jeden wielki biznes ludziom majacym sprzet powiedzmy za 2 tys mowi sie ze kabel za 1500 zl bedzie lepszy i co on nie da w porownaniu do kabla za 400 zl. Sam testowalem z kolegami kable w roznych cenach i w srod nich byl muzyk ( niezly muzyk) i zaden z nich nie potrafil odroznic ktory to kabel niby najwspanialszy, a ktory najgorszy. Zreszta juz pisalem kiedys o tym.... Wiec zyzio nie obraza ciebie tylko pisze prawde a do tego zna ten sprzet o ktorym byla mowa. Teraz kolega kerikawon ja tak jak pisalem tez wczesniej cenie Ciebie i toja wiedze itp tylko nie jestes do konca sprawiedliwy bo tak jak pisali ostanio koledzy nie byles tez fer do konca wiec ciezko teraz zebys robil za czlowieka ktory chce swiat uratowac, gdyz kilka grzechow masz na koncie i tego sie juz nie zmieni. Wiec kazdy kto pisze tutaj ma swoje zdanie i go wypowiada i to ze ktos powiedzmy ma kilkaset wpisow i ze ma drogi sprzet w domu i jedzi np fajnym wozem to nie oznacza ze ma tutaj wszystkich za nic piszac cos co komu to co napisal nie odpowiada. Mysle ze wiecej dystansu musimy wszyscy miec do tego co tutaj sie pisze a bedzie milej, bo naprawde sa tutaj ludzie ktorzy chca sie podzielic swoja opinia, wiedza i doswiadczeniem.

Lolek

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie dlatego napisałem tak do ciebie, ponieważ wszelkie twoje działania wyglądają jak poczynania wyjątkowo złośliwej konkurencji. I szczerze mówiąc do dziś jestem o tym przekonany, a twoje wypowiedzi tylko utwierdzają mnie w tym . Jak dla mnie powinieneś mieć opis BRANŻA. I to wyjątkowo wrogo nastawiona ;).

 

Kerikawon, rozumiem twoją frustrację. Przegrałeś. Najpierw bohater afery, teraz moderacja przestała tolerować twoją działalność handlową i odebrała ci właścicielstwo klubu Paradigma, z którego chciałeś zrobić klub polpaku. Szefostwo pewnie niezadowolone, bo jakby nie było dałeś ciała i straciliście kontrolę. Pewnie zjebka była i musisz gdzieś się teraz wypłakać.

Nie rozumiem tylko, dlaczego odebrało ci przy okazji rozum? Poczytaj sobie moje opinie na forum odnośnie Paradigma (nie polpaku) serii studio czy signature, oraz jak często broniłem ich przed atakami innych forumowiczów. Poniżej kilka z nich:

 

Pozytywy: 1) studio 60 v 5 mają świetną stereofonię, dźwięk był zupełnie oderwany od kolumn, powstało silne wrażenie, że głośniki "nie grają" tylko gra coś pomiedzy nimi. 2) Anthem MCA 20 w połączeniu ze studio miał przyjemną, analogową barwę, przy zachowaniu dynamiczego, zdrowego przekazu. Ma opinię typowego "tranzystora", a zagrał przyjemną, pełną barwą.

 

patiman1, słuchałem studio 60v5 z Xindakiem 6950 w salonie w Regułach i grało to naprawdę bardzo dobrze. Zerknij na konstrukcję tego wzmacniacza, testowało go choćby Audio. Prawdziwe dual-mono, b. dobre komponenty, świetne wyniki pomiarów.

 

Takie studio 20v5 grają w lidze B&W CM5, MA GS10, Elac 244 itp. Z ceną 5000zł były średnio konkurencyjne, za 4,5 już bardziej. Teraz, przy cenie 4000zł bez złotówki uważam że stanowią najbardziej wartościową ofertę z wymienionych. Sama "wartość materiałowa" wydaje się być najwyższa - super solidne kosze, potężne magnesy, obudowa ładnie zaokrąglona

Co do 60 v5 - słuchałem ich też kiedyś w Regułach z xindakiem i wrażenia też były co najmniej dobre. Z plastikowym wyglądem bym się nie zgodził - w końcu mamy fornir zamiast laminatu. Wielkość - faktycznie, wyglądają bardzo niepozornie. Nie każdemu musi się to podobać...

 

Rozumiem, że ten ostatni wpis (gdy broniłem v5 tek), po którym napisałeś do mnie swojego cwaniackiego maila, to świadczy o wrogiej konkurencji?

Więc przestań bredzić, bo się ośmieszasz do końca. Rozumiem że jak u was brałem s8 i c5 to też w ramach tej wrogości? I tak samo teraz słuchając na s4?

Zrozum w końcu chłopie, że to TY jesteś problemem. Na miejscu twojego szefostwa zabroniłbym ci pisać na forum, bo robisz marce krzywdę. Do tego ten toporny styl, arogancja, obsesje. Ucz się od Zikkona, umówmy się, też delikatnie nagania, jednak robi to z jakąś finezją, subtelnie, kulturalnie, tak że nie przeszkadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ucz się od Zikkona, umówmy się, też delikatnie nagania, jednak robi to z jakąś finezją, subtelnie, kulturalnie, tak że nie przeszkadza

 

Ja nie naganiam... chyba, że na PW ;P... ja po prostu wypowiadam się na temat sprzętu, którego słuchałem... a że pracuję u dystrybutora, to oczywistym jest fakt, że głównie na jego sprzęcie mam okazję PARADIGM'ów posłuchać, gdybym np. posłuchał naszych głośników z produktami "konkurencji" i by mi się spodobało, to uwierz mi, że na pewno bym nikomu tego nie odradzał, bo chociaż to jest biznes i wszystko kręci się wokół pieniądza, to mi też zależy na tym, żeby użytkownicy PARADIGM'a mięli jak najwięcej frajdy z obcowania z tymi kolumnami...

 

W końcu zadowolony klient może przyprowadzić kolejnych klientów ;P

 

A wracając do kabli... daleki jestem od stwierdzenia, że im droższe kable, tym lepiej będzie grało, ale chyba wszyscy się zgodzicie, że różnica na kablach jest, a już ocena tego, na ile ten dźwięk się poprawił (10%, 100%, 200% itd.) zależy tylko i wyłącznie od subiektywnej oceny użytkownika...

 

Pomijam już kwestię tego, że jakość brzmienia jest, jak dla mnie, raczej wielkością niemierzalną (w sposób całkowicie obiektywny) i poprawy, wg mnie, nie da się wyrazić w procentach ;P

 

To tak, jakby oceniać, że jeden obraz jest o np. 34% lepszy od drugiego...

 

Lepiej powiedzcie, jakie macie pierwsze wrażenia po obejrzeniu fotki, którą umieściłem powyżej, żeby już w końcu powrócić, jako tako, do tematu wątku.

 

pzdr

zikk

Edytowane przez Zikkon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wracając do kabli... daleki jestem od stwierdzenia, że im droższe kable, tym lepiej będzie grało, ale chyba wszyscy się zgodzicie, że różnica na kablach jest, a już ocena tego, na ile ten dźwięk się poprawił (10%, 100%, 200% itd.) zależy tylko i wyłącznie od subiektywnej oceny użytkownika...

 

Wszyscy????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zikkon, ale jak ktoś pisze, że słuchał innych (wiadomo że znacznie lepszych) wzmacniaczy i różnicy nie było i dopiero wasze kable spowodowały gigantyczny przełom, to jak byś nie tłumaczył, pozostanie to wyłącznie bajeczką, a jak dodamy do tego zalogowanie się na forum tylko w celu opowiedzenia o tym i podkreślenia roli i doradztwa pracowników Polpaku to wnioski są dość jednoznaczne... Cóż, za dużo się na tym forum takich rzeczy widzi. Po prostu grajmy w otwarte karty, inaczej się gada z klientami w salonie, inaczej z forumowiczami i w dodatku w Klubie.

 

Co do „naganiania” – skoro polecasz produkty z waszej oferty i zapraszasz na odsłuch do salonu to … jakbyś tego nie nazwał, jest to łowienie klientów, nawet jeśli w dobrej wierze i ze szczerego serca :).

Dodatkowo, skoro udzielacie się w Klubie, chciałbym żebyście potrafili też powiedzieć czasem szczerze, że jakiegoś produktu z waszej oferty nie polecacie (tu, nam klubowiczom) – jeżeli coś jest słabe, a wiadomo, że nigdy nie jest tak, że wszystko jest super – tak to tylko w prasie audio…

Roznieść się nie rozniesie (akurat roznoszą się najbardziej sprawy, gdzie ktoś kombinuje i chowa głowę w piasek), a wzrośnie wzajemne zaufanie.

Bo póki co to było tak:

napisałem dobrze o AS 2009 – byłem fajny, kerikawon dał od razu linka w innym wątku do mojego wpisu

napisałem krytycznie o dźwięku z AS 2010 – jestem wróg (a w zgodnej opinii S6-tki grały wyjątkowo słabo w tamtych warunkach)

piszę dobrze o studio – jestem fajny (pewnie „nasz człowiek z terenu” pomyślał kerikawon, skoro wysłał takiego a nie innego maila na PW)

dopytuję o składaka – jestem wroga konkurencja

piszę dopiero co że fajna recka SE3 w Audio – fajnie, kerikawon od razu wkleja linka

a piszę zaraz że głupio że 5 lat na monitor a dalej 2 na signature – wroga konkurencja i podejście typu „a co ty tam wiesz”.

 

Co szkodziło odpowiedzieć od razu na zasadzie: wiemy, że 2 lata mogą teraz trochę razić, ale zdecydowaliśmy tak, bo z jednej strony mogą nam starzy klienci grymasić, a poza tym ceny kalkulowaliśmy przy założeniu 2 lat gwarancji, natomiast na nowe serie będzie już 5 lat.

 

Rozumiesz o co chodzi? Nie relacje dystrybutor – klient, tylko bardziej klubowicz – klubowicz.

 

Pozdrawiam i już więcej nie będę marudził

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i tym razem prosze dokladnie przeczytac co kolega wyzej napisal i prosze podumajcie czy ten czlowiek jest przeciwko paradigmowi? pisze prawde i faktycznie jak sie czyta to nawet smieszne jest z tym wrogiem czy przyjacielem paradigma jest moj przedmowca.Bo kiedy pisze dobrze to jest ok kiedy pisze zle nie jest ok. Jedno jest pewne jesli powiedzmy kolega kerikawon czy inni z branzy nie beda pisac od siebie tylko jako pracownicy Polpaku czy innych branzowych sklepow itp to nici z porozumienia bo tak jak to opisal kolega odnosnie gwarancji 5 lat mozna by bylo tak napisac i byloby po sprawie tylko ze ktos moglby byc zly z gory polpaku ze tak kolega kerikawon by napisal...... bo niekoniecznie szcerosc w naszym kraju odbija sie na pochwaleniu przez szefostwo w danej firmie- niestety :-( ale jesli dalej na pewne problemy bedzie sie tak pisalo to jednoznacznie bedzie wychodzilo ze pisze sie tak zeby polpak wybarwic z kazdej sytuacji bez wzgledu na okolicznosci. Pozdrawiam wszystkich i ciebie kerikaon rowniez i nie jestem twoim wrogiem - pamietaj o tym :-)

lolek

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy,

 

Z chwilowego braku ruchu w branży, w której pracuję, mam więcej czasu czytać to forum, no i od czasu do czasu się tutaj udzielać (a nie co ktoś mi tutaj inputuje, że pojawiam się w wiadomym momencie...).

Jestem w stanie się założyć, że kolega Zyzio nie mógł słuchać mojego Technola z tymi kablami, które teraz używam, zatem skąd sugestie, że jest to dźwięk do bani, że nic się nie zmieniło? Myślałem, że jak o czymś piszemy to musieliśmy tego dotknąć, posłuchać... jak testuję nowy samochód to piszę o tym, a nie na podstawie parametrów i broszury producenta, czy też tego co powiedzą mi inni... a tak na marginesie opisując swoje doznania użyłem sformułowania "CHYBA O 200%" a nie, "O 200%" - chyba tego nie da się zmierzyć :)

 

Zresztą kwestia odbioru dźwięku jest wysoce subiektywną sprawą, i wg mnie to co usłyszałem po zmianie kabli jest o niebo lepsze od tego co słuchałem przed zmianą - może to kwestia autosugestii, może nie - nie wnikam, ważne jest dla mnie, że jak teraz słucham swoich ulubionych płytek, mam uśmiech na twarzy - czy nie o to chodzi w tym całym audio?

Oczywiście nie wspominam o ludziach, dla których sama gonitwa za królikiem jest celem - ja wolę królika w klatce, lampkę wina na stoliku i dźwięk, który mnie cieszy...

 

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.