Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  270 członków

Paradigm Klub
IGNORED

Klub zwolenników PARADIGM


zyzio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Grzesz, 6 Lip 2007, 13:57

>Ustawienie na wprost głowy w moim przypadku bywa męczące przy głośnym odsłuchu.

Dokładnie tak, ale znów wówczas muzyka brzmi bardziej detalicznie. "Otwarcie kolumn" zaś powoduje ich zniknięcie (nawiasem pisząc to mnie zawsze przy "100-ach v.2" fascynuje, takie bydlaki a znikają). I w sumie sam nie mogę się zdecydować co wolę. Czy "namacalny" środek, czy też brak kolumn w pokoju....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde - im więcej słucham tym bardziej jestem zadowolony... a jak zmienię wzmaka to będzie jeszcze lepiej :))) teraz tylko nie spieprzyć systemu jakimś bezsensownym posunięciem ;) pozdr.

 

dziś np. wpiąłem równorzędne moim cenowo kable sonic linka (srebro)... i co? i typowy dla srebra efekt jaki odczuwam - za cienko, zniknęła głębia wybrzmiewania... wokalistom rockowym spuchły gardła i zaczęli cienko śpiewać..a blachy wcale nie były lepiej słyszalne ale bardziej syczące i męczące... kolejne srebro, które potwierdziło moją opinię na temat kabli z tego materiału ... oczywiście to mocno wyolbrzymione - aż tak tragicznej różnicy nie ma ale jest gorzej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie po niecałych dwoch miesiacaCH MOJE PARADIGMY poszły do serwisu-przyczyna opadła watolina na bas refleks przez co głosniki pracowały jak by w komorze zamknietej efekt zawieszenie membrany pozałamywane mebrana pofalowana, dzwonie do serwisu a tu co trzeba czekac 5 tyg. na nowe glosniki niskosredniotonowe strasznie duzo czasu ale coz czego sie nie robi dla muzyki.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem zdecydowanie v4

-dlatego że łączą cechy starej szkoły ,ze znacznie lepszą kontrola i szczegółowością której właśnie mi brakowało w starej serii.Proszę pamiętać ze posiadałem Studio 20 v2 i bardzo ciepło je wspominam ...

-dlatego że mają jeszcze większy zakres przyswajania energii

-dlatego że teraz to dopiero mogą konkurować z europejskimi konstrukcjami .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wolf - tak z ciekawości : masz na myśli jakość użytych materiałów, która w każdej dziedzinie pogarsza się kosztem ochrony środowiska ? czy brzmienie ? (pewnie jedno i drugie) ... chciałbym posłuchać odpowiednika moich 20 w wersji v.2 ...bo v.3 słuchałem (miałem nadzieję, że je właśnie kupię ale v.4 bardziej mi odpowiadają ...i musiałem wydać 1000 więcej ;) ) pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

radek862, 19 Lip 2007, 09:14

 

>wolf - tak z ciekawości : masz na myśli jakość użytych materiałów

Te "nowe" w porównaniu są troszeczkę plastiowe. No ale 50kg za sztukę v.2 nie bierze się znikąd.

 

 

czy brzmienie ? (pewnie jedno i drugie) ...

Hmmm kiedyś już się rozpisałem na ten temat:

http://www.superaudio.pl/phpBB2/viewtopic.php?t=122

 

>posłuchać odpowiednika moich 20 w wersji v.2 ...

Bodajże w Bydgoszczy chcieli sprzedać 20v.2 nie wiem może jeszcze? Sprawdź Allegro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nieśmiało zapytam - co myślicie, żeby każdy kto może i chce wrzucił po parę fotek swojego pokoju ... akustyka pomieszczenia to dla mnie 50 % dobrego brzmienia i przyjemnego słuchania ...

 

ps. ad. fotek Wolfa na początku wątku - nie masz efektu dudnienia w tym pomieszczeniu ? ( Wolf -> tak mi to przyszło do głowy po tym mailu dzisiaj żeby taki pomysł tu "zarzucić";) ) pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

radek862, 19 Lip 2007, 23:33

 

>nieśmiało zapytam - co myślicie, żeby każdy kto może i chce wrzucił po parę fotek swojego pokoju

>... akustyka pomieszczenia to dla mnie 50 % dobrego brzmienia i przyjemnego słuchania ...

 

Moje S/100 zupełnie inaczej zabrzmiały w murowanym pokoju vs poprzednim o drewnianej konstrukcji szkieletowej. Po dokończeniu adaptacji i nabyciu (zdobyciu) cyfraka wyślę fotki. Dla mnie akustyka (prawidłowa) to min. 80% brzmienia całości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.