Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  270 członków

Paradigm Klub
IGNORED

Klub zwolenników PARADIGM


zyzio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Grzesz, 10 Cze 2007, 14:45

 

>Efekt dźwiękowy był taki, jakiego się spodziewałem: prawdziwy bas przy 30-60 Hz, aż ciary chodziły.

 

Miałem właśnie okazję pobawić się servo15v.2. Tutaj opisałem efekt:

http://www.superaudio.pl/phpBB2/viewtopic.php?t=98

 

Chyba czas zacząć zbierać kasę ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kerikawon, 11 Cze 2007, 15:02

 

>A jak ci sie podobała prezentacja Anthema we Wrocławiu ????

 

Cóż powoli zaczynam sobie wyrabiać opinię na temat Anthema. Z pozytywów na pewno te urządzenia są rewelacyjne pod względem funkcjonalnym. Co do brzmienia, cóż nie wydaje mi się żeby były najlepszym towarzystwem dla Paradigmów. Nie wiem. Miałem już u siebie końcówkę. Jak bym posłuchał jeszcze przedwzmacniacza to mógłbym się wypowiedzieć pełniej. W każdym razie na obecną chwilę końcówki mocy Anthema raczej bym wpinał w systemy które grają za ostro, tam gdzie leci krew z uszu. To co słyszałem u siebie i w StrefieDzwięku to było jednak pewne "uśrednienie" dźwięku. Subtelne "zmatowienie". Oczywiście moja opinia nie może być wiarygodna gdyż zbyt krótko słuchałem a w Strefie Dźwięku skupiłem się na subwoferze a nie na kolumnach i elektronice. Może kiedyś się uda ;-)

Teraz właśnie zacząłem poszukiwania przedwzmacniacza i subwofera. I o ile subwofer Paradigma jak na razie jest u mnie "number ONE", to elektronika Anthem (podkreślam nie słuchałem procesora) raczej gdzieś z tyłu :-|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kerikawon, 11 Cze 2007, 16:57

>Acha czyli ta końcówka mocy która miałeś (...)u siebie ci się nie podobała po prostu ,To chyba była Anthem MCA-50 właśnie ??

 

Nie podobała? To byłoby uproszczenie zbyt daleko idące. Ja po prostu w muzyce lubię coś innego ;-) A tutaj masz wrażenia z odsłuchu tej końcówki:

http://www.superaudio.pl/phpBB2/viewtopic.php?t=157&postdays=0&postorder=asc&start=90

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lov-end czy też nie ale końcóweczka Rotela za tą samą cenę gra u mnie jednak dużo lepiej. Przy czym zauważałem to zarówno dla 100STUDIOv.2 jak i 60STUDIOv.3 A w StrefieDźwięku usłyszałem "podobne" zaokrąglenie dźwięku. Takie delikatne "rozmycie". Dlatego pozwoliłem sobie na powyższą opinię że Anthem to niekoniecznie najlepszy towarzysz Paradigmów. Kusi mnie aby przetestować sam procesor, ale na prowincję czyli do Legnicy to urządzenia powyżej 10000zł to już się nie uda sciągnąć :-|

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kerikawon, 13 Cze 2007, 15:15

 

>No po takiej opinii o Anthemie to dystrybutor na pewno wymaże kredką Legnicę z mapy świata .

hihi sugerujesz że dla dystrybutora poprzez mą skromną osobę Legnica była tak ważnym punktem??? A po za tym dystrybutor dotąd dał mi się poznać od jak najlepszej strony. Tak więc raczej podejrzewam że po przeczytaniu tego podrzuci mi do domu parę klocków abym się przekonał jak bardzo się mylę ;-)

 

>Nie wspominam o prezentacjach i testach.

Hmm wiesz to jest forum, a ja jestem forumowiczem który uczciwie pisze co słyszy. Niekoniecznie muszę mieć rację gdyż nie zawsze warunki do odsłuchu są optymalne, lub też fałszuje wyrażaną opinię mój brak doświadczenia. Ale zawsze z tym można polemizować. TO JEST FORUM. A nie widzę powodów dla których miałbym nie pisać tego co usłyszałem tylko dlatego że moja opinia się różni od tej z gazety. Paradigmy mi się podobają i to piszę. Anthem mi do Pardigmów nie pasuje i to piszę. PROSTE.

 

A jeżeli dystrybutor się obrazi na Legnicę za mą szczerość? Cóż wydaje mi się że to nie będzie jakąś straszną stratą dla mnie, raczej dla dystrybutora. Wiesz Legnica ma trochę mieszkańców, w promieniu 40km jest kilka dużych miast, a średnia zarobków w rejonie jest dużo wyższa niż w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to ze strony Audio zwróccie uwagę jakie głosniki budzą najwieksze zainteresowanie

 

Plebiscyt zainteresowania zakupem sprzętu testowanego w Audio 04/07

Zespoły głośnikowe

 

>>Paradign Monitor 7v5 10%

 

Proson REALITY 63mkII 4%

RLS PHOBOS II 2%

Wharrfdale EVO^2-20 4%

Yamaha SOAVO I 6%

Wzmacniacze

Xindak A06 10%

Przew. Sygnałowe Głośnikowe

Eagle Cable Condor 3%

InAkustik BLACK&WHITE REFERENCE 3%

Wireworld 6%

Odtwarzacze Uniwersalne

Cambridge Audio AZUR DVD 5%

Denon DVD-1930 15%

Marantz DV6001 5%

Pioneer DV-696-AV 3%

Yamaha DVD-S1700 14%

Odtwarzacze SACD

Accuphase DP-800/DC-801 4%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam jestem za mało wiarygodny ,choć osobiście bardzo mi się podobają brzmieniowo ,są znakomicie lepsze od PS-ów. U-12 jest znacznie lepszy od PS-1200 pod względem szybkości i jakości basu .Ale jak chcesz porównywać z cichym zabójcą v2 to raczej nie ta liga . Są tacy co twierdzą że Servo nie ma sobie równych .Teraz jest szansa porównać sobie U-12 z Cichym Zabójcą w Chilloutstudio w Krakowie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, koledzy - mimo, że chciałbym bardzo to nie mam na tyle czasu by przeczytać wszystkie wpisy a być może uzyskam szybką poradę ;)

Mam utrudnione możliwości odsłuchu - nie mieszkam już w Warszawie i do polpaka mam daleko...

Mianowicie - co myślicie o połączeniu jolidy 1501 rc ze studio 20 v.4(!) . Dla mnie idealnie było jak wpiąłem eposy m22 ale szkoda tych 5000 gdy pomieszczenie i tak je zatka i trzeba będzie bas reflex zatykać :/

Jak byłem w zeszłym tygodniu w Warszawie to udało mi się na szybko (niestety) umówić w polpaku na porównanie v.3 i v.4 (miałem nadzieję, że różnica będzie niewielka bo 3-ki można kupić za ok. 1000 zł mniej) ... ale po krótkim (miałem godzinę niecałą a wiecie jak czas leci w takich chwilach) porównaniu stwierdziłem, że kupowanie v.3 nie ma sensu... tak nieprofesjonalnie;) - v.4 mają lepszy, czystszy bas, bardziej znikają z pokoju, i wszystko jest czystsze , głosy są pełniejsze ...no ewidentnie lepsze są tre v.4

Słuchałem na hybrydzie xindaka bo też mam hybrydę (100 wat) - tylko z kablami zaszaleli trochę bo wpięli xlo signiture czy coś takiego - strasznie drogie - mało prawdopodobne by ktoś takie kupił do słuchanego sprzętu;)

Co do negatywnych zjawisk - miałem troszkę momentami za dużo basu..ale nie wiem czy to wzmak nie kontrolował czy w tym pomieszczeniu w polpaku przy Pruszkowie tak dudni....

 

Ogólnie będę chciał zorganizować odsłuch w systemie kolegi z Wawy , który jest mi dosyć znany i zobaczymy ....ale może jakiś sugestie co do wzmaka bo powoli zaczynają mnie w jolidzie drażnic pewne rzeczy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem, dwa dni straciłem ...ale zadowolony kupiłem ;)

Mam nadzieję, że przyjmiecie nowego kolegę do Klubu ;)

Padam z nóg więc ograniczę się do skrótowego opisu sytuacyjnego;) - testowałem studio 20 v.4 na znanym mi systemie kolegi ( creek clasic + ushery za ok. 8tys. - cena bo nie pamiętam symbolu) ... pozdrowionka dla Pilota ;) ...z creekiem te głośniczki grają zajebiście ( a mam go w planach - moja jolida niedługo idzie do ludzi a jest po lekkim tuningu więc polecam) moc,siła, żywioł...- uśmiech pozytywnego zaskoczenia ciśnie się sam na usta...są jak Mike Tyson po oxfordzie ( w v.4 zniknęło wszystko co mnie powstrzymywało od v.3 - dudniący bas,dziwne wokale,trochę zlewania przez dół)

ale nie ma cudów - ushery kolegi to klasa jak nie dwie więcej w muzyce klasycznej,jazzie itd.- skrzypki i reszta w kameralnej wiedeńskiej salce są na usherach niesamowite...ale ostry rock wychodzi na nich blado.dokładnie ale blado,chudo.;) nie ma tej siły co w paradigmach - w v.3 było za chamsko ale v.4 dla mnie jest ok...

 

teraz plumkają sobie na jj cale z jolidą 1501rc i rotelem rcd02 na xlo pro (zestaw) ...

 

kurka;) - jeszcze się tak z żadnego zakupu audio nie cieszyłem, dziwne ;) może daltego ,że wcześniej kupiłem w audioklanie;) albo w chinach...

 

studio v.4 wskoczyły u mnie na miejsce eposów m22 (pozdrowienia dla Darka ze studio pro;) ) na razie pozostaną w planach ...przyjdzie czas na większe mieszkanie - przyjdzie czas na eposy ;) ale póki co jestem zadowolony a ponieważ paradigmy są dziewicze to wreszcie się przekonam jak to jest z tym wygrzewaniem ;) ...pozdrawiam.

post-5412-100009470 1182896634_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...kiedyś taki jeden kolega dostał ode mnie kanapkę mojej roboty na szybko....składała się z kawałka wysuszonej kury i czerstwego chleba...rzekł wtedy - "Lepszy rydz niż nic";)

 

Mam zepsuty aparat. Jak tylko to się zmieni mogę dorzucić albo zamienić (jeśli się da?) fotkę na lepszą.

 

Odezwę się ad. kwestii "wygrzewania". Pozdrowionka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..zapewne za chwilę dostaniesz bardziej wyczerpujące odpowiedzi ;) ... ja bym zwrócił jednak uwagę, że w nowej serii studio są chyba kopułki z pierwszej wersji signature - jakość góry lepsza w 20 v.4 niż w 20 v.3 - pewnie podobnie ma się to przy 40 stkach... ale ze względu na powierzchnię faktycznie warto rozpatrzeć te 40 .. u mnie z tymi paradigmami to się zaczęło ostatnio dlatego, że w planusie w Wawie stały 20 v.3 w dobrej cenie a jamo kolegi były za jasne jak dla mnie i bez basu;) porównałem z v.4 i kupiłemv.4 ...

 

monitory paradigma miały być przejściowo - nawet były wstępne plany co z nimi dalej będzie a okazało się , że podobają mi się na tyle , że długo nie będe szukał nowych - kolejnym bodźcem może być jedynie zmiana pomieszczenia na większe..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maciek36', 28 Cze 2007, 18:36

 

>A czy ktoś porównywał strasze 40 v.3z nowymi 20 v.4. Obecnie cena dość zbliżona i zastanawiam się

>między nimi. ma grac w 20 m.

 

To zupełnie inna szkoła brzmienia. Duży wykop plus finezyjność walca drogowego versus mniej efekciarstwa, ale lepszy jakościowo dźwięk (szczególnie soprany - różnica pomiędzy v3, a v4 jest naprawdę duża). Pytanie jest oczywiste - na czym Ci bardziej zależy. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ukrywam lubię wykop stąd zainteresowałem się 40 no i cena atrakcyjna. A ten nowe 20 v.4, bo na 40 v.4 to mnie absolutnie nie stać nie będą za małe do 20m.

40 v.3 zainteresowały mnie też tym, że są to podstawkowce, a mimo to mają po 3 głośniki (więc wykop powinien być) Pies mi ich nie obsiusia, krótko mówiąc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ja uważam, że warto studio 20 v.4 przytaszczyć do domu bo wątpliwości ad. wykopu mogą szybko zniknąć ;)

a wszystkie "wady" (w moim odczuciu) serii v.3 zniknęły ...

można powiedzieć , że paradigm poprawił to co mu jego przeciwnicy zarzucali - chamskie basisko, które lubiło podudnić... (słyszałem to prawie przy każdej rozmowie o głośnikach tej firmy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.