Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  270 członków

Paradigm Klub
IGNORED

Klub zwolenników PARADIGM


zyzio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Micke 13

 

Kiedys w Zielonej byl salon polpaka, mieli tam kode i paradigma. Teraz juz nie ma tego, a w Tesco i Auchan to se posluchasz jak nic :D

Zobacz jeszcze na deptaku w Vobisie, moze cos maja...

„Tak samo jak ludzie, Funky, bez żadnej różnicy” | VITUPERATIO STULTORUM LAUS EST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tych kolumnach siedzą zwrotnice Twojego Projektu. Wysokie mają najogólniej większą klasę, potrafią być delikatne dźwięczne i przestrzenne , ale też ostre i bezlitosne, zależy od płyty. Co prawda grają ze zwykłym kondensatorem Jantzen MKP , być może z jakimś Mundorfem zagrały by lepiej. Planuję dodać równolegle teflona 0.1 uf, ale to dopiero jak przeniosę zwrotnice na zewnątrz, tzn usunę stare terminale i na ich miejsce przykręcę zwrotnicę na szerszej sklejce. Jeżeli będę chciał pozmieniać elementy nie będę musiał wciąż odkręcać śrubek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kerikawon, 24 Maj 2007, 13:17

 

>Co wy Zielona góra umarła jeśli chodzi o dobry sprzęt, trzeba jechać albo do Legnicy...

 

hihi nie bądź takim optymistą. W legnicy jest JEDEN mały sympatyczny sklep prowadzony przez Pana Leszka który ściąga z Polpaku dużo rzeczy na odsłuch. Ale na odsłuch do domu klienta. Na sklepie nie ma prawie nic normalnego bowiem jak sam mówi:

- kto dzisiaj wydaje więcej niż 2000zł na kolumny? Na plazmę tak, ale na głośniki?

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kerikawon, 24 Maj 2007, 15:48

 

> Słyszałem opinie bodajże z Neela że w tym wypadku sensacji nie będzie .....cokolwiek to ma znaczyć.

 

Jak rozmawiałem o tuningu 20v3, to wniosek był podobny - można "dopalić" sztywność pudeł, może wygłuszenie, może jakieś elementy w zwrotnicy. Ale bez poważnych inwestycji typu wymiana przetworników na cuda nie ma co liczyć. Można zmieniać, że coś będzie lepiej, ale przeważnie przez to coś innego będzie gorzej. Dużo możliwości manewru bez wkładania dużej kasy nie ma.

 

M.in. dlatego zdecydowałem się na najlepszy z możliwych tuningów - zakup wyższego modelu nowszej serii. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kerikawon, 24 Maj 2007, 15:48

 

>McGyver ???

>Czy kiedyś próbowałeś podciągnąć jakiegoś reference Paradigm ????

>Słyszałem opinie bodajże z Neela że w tym wypadku sensacji nie będzie .....cokolwiek to ma znaczyć.

 

Nie próbowałem. Te kolumny mają już wystarczająco dobre przetworniki, a i ich aplikacja jest zrobiona z glową. Ma to swój określony profil brzmieniowy, za co jedni te kolumny uwielbiają, a inni nie cierpią. Ja... hm... powiedzmy że doceniam, ale nie trafia do mnie. Oczywiście mozna się pobawić w dobieranie elementów lepszej jakości, wymianę okablowania... Zmiany będą raczej kosmetyczne, na zasadzie ostatecznego szlifu systemu. Rewolucji nie ma co robić, bo i po co?

 

Natomiast niższa seria Monitor to inna bajka. Jakość samego tweetera oceniam nisko. IMHO jest natarczywy i szeleszczący, dlatego też ja wymieniałem go często na metalową Vifę. Zwrotnica upośledza średnie częstotliwości, a strojenie skrzynek rozmiękcza i uwypukla bas. Na temat elementów w zwrotnicy zmilczę... Robiąc tuning tych kolumn można podnieść jakość dźwiękuo klasę lub dwie. Tu jest o co walczyć, i ma to sens jeżeli ktoś nie ma uprzedzeń w stosunku do modyfikowanego sprzętu.

Powyższe nie dotyczy (a może i dotyczy, jeszcze nie wiem) edycji V5 której jeszcze nie miałem okazji tknąć. Ba, nie miałem nawet okazji odsłuchać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

->Snajper

Tylko nie leniu ;) Oficjalne adresy znam, w Tesco jeszcze nie byłem, w tym drugim nic nie ma. Ja to mam pecha i za każdym razem jak chcę posłuchać gdzieś Studio to nie ma. Rok temu przejechałem całą zach. Polskę za Studio 20v3, w Poznaniu ktoś dzień wcześniej kupił ostatnią parę, w Legnicy też akurat wtedy nie mieli :/

 

->foxbat

Gdzie jest ten deptak w Vobisie ? Można dokładny adres ?

I love the sound of crashing guitars

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eee KODE mają w Zielonej .Ale fakt Paradigm za bardzo się wbił w pewne miasta i sklepy .Według mojej wiedzy Paradigma odsłuchasz tylko w Poznaniu (trzy sklepy )we Wrocławiu (1sklep)w Bydgoszczy (1 sklep)w Krakowie (2 sklepy) Łodz (4sklepy)Katowice(1 sklep) Piekary ślaskie (1 sklep)Płock(1 sklep)Lublin(1 sklep)Rzeszów(1 sklep ) Nigdzie indziej nie uświadczysz. Tak samo jest w trójmiescie tylko jeden sklep na poważnie chociaż kilku dealerów .Ale z takimi bolączkami w tym nieszczęsnym kraju wszyscy sie borykają .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kerikawon, 25 Maj 2007, 16:30

 

>A tu pierwsze egzemplarze Signature S6 v2 w Polsce.Można już posłuchać i obejrzeć na żywo

 

Jak wrażenia? Spinałeś je może z 6950? Pewnie nie, bo mezalians cenowy troszkę po oczach daje...

 

Ech... Żebym jeszcze miał je gdzie postawić... ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie rozgrzewa sie jak widać po Anthemem ,więc nie będę sie wypowiadał .Posłucham jak pochodzi przynajmniej ze 100 godzin wtedy poproszę o podłączenie do D2 I P2 Anthema na Limited Edition XLO i sobie posłucham .Na razie bardzo sie zdziwiłem wymiarami , myślałem że są głębsze .I inna okleina w stosunku do 1 wersji bez lakieru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audiolab8000S, 25 Maj 2007, 20:03

>super wygladaja te signature :) szkoda ze nie moge ich posluchac gdzies w 3miescie np :/

Co znaczy w trzecim mieście ?? Z tego co mi wiadomo przewidziany jest cykl prezentacji Paradigm /Anthemem /NHT/Ultralink/XLO w paru firmach w Polsce .

Pewnie będzie można się załapać na odsłuch .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.