Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  270 członków

Paradigm Klub
IGNORED

Klub zwolenników PARADIGM


zyzio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

sory , że nie na temat ale mam o moje nowe studio niezły stres...mianowicie w nowym mieszkanku pojawiły się mole ..o zgrozo;/ ... miał ktoś taki problem ? czym wypsikac kolumny by ich nie uszkodzić ? ..w planach jest gość od dezynsekcji ale przecież kolumn chyba nie wypsika jakims świstwem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

naftalina - to chyba strasznie śmierdzi ..pamiętam jak kiedyś kuzyn miał ten zapach jak truli mole ... o rany... jak żrą materiał to w najgorszym razie zagrożona jest tylko maskownica - chyba , że sk***ysyny dostaną się do środka i zeżrą wytłumienie :( z drugiej strony to możliwe bo żrą chyba tylko larwy (na całe życie) a one są na tyle małe by wleźć do środka przez tą sateczkę ...ech ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zgłosić swój akces do klubu miłośników Paradigma. Słucham zestawu Signature S-4 /co prawda wersja 1 - ale mam nadzieję na wersję drugą i to S-6/, servo signature, Anthem D2, A2, A5 itp - lokalizacja trójmiasto. Przetrenowałem wiele fajnych zestawów , Sonusy, Ushery, Kefy i dopiero Paradigmy - oczywiście w dobrym towarzystwie pokazały "to coś". Pozdrawiam wszystkich miłośników dobrego dźwięku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i pozdrawiam "tomc'a"

Niepokoi mnie te Signature Servo 15 w rogu pomieszczenia.Czy zbadałeś rezonanse i ustawiłeś charakterystykę na przedwzmacniaczu Anthema ??? Jesli nie to biedni sąsiedzi lub szkło w sąsiednich pomieszczeniach.No i niepodoba mi się to ustawienie głośnika centralnego - nie masz wrażenia dzwięku " Piwnicznego "z centralnego kanału ???Dla mnie powinien być ustawiony wyżej co najmniej o 25 cm . A jakie głośniki pracują na kanałach bocznych efektowych ????

Swoją drogą gratuluję systemu, mało kto w tym kraju ma tak wysokiej klasy sprzęt ,(mowa o Anthemie/Paradigm Signature )który umożliwia słuchania na najwyższym poziomie zarówno STEREO jak i wielokanałówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam coraz gorsze przeczucie, że Paradigm=KD, a przynajmniej ten wątek budzi takie skojarzenia.

Sam zamieszczając zdjęcie kompletu Signature do KD nie jestem bez winy, a ostatnie fotki powielają ten stereotyp. Nie miałem już ochoty pisać, ale Kerikawon zadał sobie ten trud: fotki z głośnikami Paradigm i jakimś ekranem w środku wołają o pomstę do nieba - chyba, że zamieniamy ten wątek na ... Paradigm w Kinie domowym.

Jeśli ktoś ustawia głośniki ZA szafką ze sprzętem, a nie zdecydowanie PRZED nim, a po środku jest ekran, to raczej użytkownikowi zależy na dobrym dźwięku do KD, a nie na muzyce. Nawet wtedy jest to dowód na zerową znajomość akustyki.

Kerikawon, nieś ten kaganek - to Twoja działka:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzesz,no wybacz ale co ja poradzę na to że na świecie coraz popularniejsze są systemy wielokanałowe , nie wróć są bardziej medialne .Zwróć uwagę ze nawet Sonus Faber tak sie reklamuje ,o czymś to świadczy .Ja sam jestem zwolennikiem stereo , a jeśli już kusi mnie wielokanałówka to w takim wydaniu jak na zdjęciu " tomc"

Poza tym razi mnie w twojej wypowiedzi jedna rzecz ,dlaczego dobry system stereo nie ma być podstawa dla centrum multimedialnego .Ja mam podpięty pod wzmacniacz DVD ,CD , Tuner oraz komputer , a wizje z kompa mam na lcd który stoi w środku . Czy to źle ???Pamiętaj ze co innego elementarz Akustyki a co innego życie ,pomijam czynnik żony .W swoim życiu widziałem wiele instalacji które nie miały nic wspólnego z zasadami akustyki .Były po prostu wymuszone przez życie .Vide różne zdjęcia prywatnych systemów użytkowników tego forum .Więc podtrzymuje swoje zdanie sercem dobrego systemu wielokanałowego muszą być świetne głośniki stereo .a takie widać na tym zdjęciu .

Zapraszam do dyskusji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kerikawon, 5 Lip 2007, 14:04

 

>Zapraszam do dyskusji

Nie bardzo mi się chce, bo musielibyśmy rozmawiać o gustach, a ja tego nie lubię

 

>Poza tym razi mnie w twojej wypowiedzi jedna rzecz ,dlaczego dobry system stereo nie ma być podstawa

>dla centrum multimedialnego

Jak najbardziej może, u mnie też będzie, ale jednak inaczej, bo ze zdecydowanym pierwszeństwem stereo

 

>Pamiętaj ze co innego elementarz Akustyki a co innego życie ,pomijam czynnik żony .W swoim życiu widziałem wiele instalacji które nie miały nic wspólnego z zasadami akustyki .Były po prostu wymuszone przez życie

 

No i tu właśnie wchodzimy na ten delikatny grunt osobistych wyborów. Ty wybrałeś wygodę i kino kosztem lepszego odsłuchu stereo, czyli muzyki. Ja odwrotnie. Nie warto się podpierać argumentem, że inni też tak robią. Masz jednak wątpliwości? :)

Jeśli idzie o ten elementarz akustyki, to na większości fotek jest on bezwględnie gwałcony, na wylot mimo twardych okładek:)

A przecież można lepiej: wystarczy powiesić ten płaski ekran wysoko, tak by jak najdalej był od kolumn, które też należy osunąć dalej od ściany. Że psuje to wygląd? Fakt, psuje, ale pozwala słuchać muzyki. Jeśli nie jesteś przekonany, to zawieś na ekranie podwójnie złożony gruby koc i posłuchaj. Wiem, że wiesz o co chodzi.

Tzw. czynnik żony może być najtrudniejszy, fakt. No, ale zawsze można zmienić starą na nową i do tego młodszą (2w1), w ostateczności ukatrupić, jeśli nie przyjmie propozycji nie do odrzucenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzesz kurde fajnie ze sie rozumiemy , ale gdzie jest napisane ze tu jest zdjęcie mojego sytemu, bo chyba na tym polega nieporozumienie ,ja mam czyste stereo wspomagane DVD i Komputerem i jeszcze nie publikowałem zdjec swojego systemu ,na szczęscie .Faktem jest przyznam ze u mnie tez system ze względów mieszkaniowych jest nie właściwie ustawiony ,tzn na dłuższej ścianie i szerzej rozstawione niż być powinny .Scena jest rozciągnięta większa ale wszystkim bardziej się podoba takie ustawienie , w stosunku do krótkiego boku . Dla ułatwienia podaje wymiary pomieszczenia 450 na 315 gdzie miedzy głośnikami jest 280 a od słuchacza do głośnika 260 , czyli niezdrowy układ .

Głośniki do poważnego słuchania muszę nachylać w swoim kierunku ,aby była pełna lokalizacja źródeł pozornych .

Na szczęście Reference 40 mają bardzo dobra charakterystyka poza osią wiec oprócz poszerzenia sceny nic złego sie nie dzieje .

 

I tak to właśnie jest w życiu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kerikawon, 5 Lip 2007, 16:56

 

>...ale gdzie jest napisane ze tu jest zdjęcie mojego sytemu, bo chyba na tym polega nieporozumienie

 

Fakt, sorry - tak to zrozumiałem. Swojego marudzenia nie odnosiłem jednak tylko do Ciebie, też do tych "nieszczęśników" publikowanych zdjęć. Warto im to wytykać, bo często marnują duży potencjał swoich Paradigmów.

Ja mam tak samo ustawione głośniki na długiej ścianie (660x470), tyle że z mniejszym kątem. To pewnie jest jak z problemem, z którego końca należy zaczynać jajko. Ja wolę ustawienie na dłuższej ścianie w pokojach do ok. 30-35 m2. W większych wolałbym tradycyjne, bo jest dość miejsca po bokach.

Moje stare Studio/100 wolą bliższe rozstawienie, trochę lepsza jest wtedy scena. Zalecają proporcję 0,66 - to daje wąski kąt odsłuchu, dla mnie za wąski. Co gorsze, nawet w Signature radzą to samo. Chyba nikt i tak się tym nie przejmuje i każdy rozstawia do typowego kąta ok. 55 stopni.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm mam odmienne zdanie w kilku sprawach :)

 

Nadzorca2

>>> Ponieważ zgodnie z zaleceniem producenta kolumny zostały wygrzane po około 105 godzinach pracy, mogę już wydać końcową opinię.

>>> po wygrzaniu basy spokorniały i przesunęły się nieznacznie w kierunku niskich tonów co jest wytłumaczalne zwiększeniem miękkości zawieszenia membran głośników niskotonowych. Wszystkie pozostałe opinie pozostają nie zmienione.

 

u mnie 9v5 zaczely grac wyraźnie lepiej (po paru dniach była niewielka poprawa) dopiero po jakichs 3-4 tygodniach intensywnego grania... przede wszystkim poprawił się zdecydowanie bas i kolumny przestały grać tak "sucho" na średnicy jak na początku

także te 105 godzin to raczej należy między bajki włożyć i Twoje kolumny nie są w pełni wygrzane, przekonasz się sam za kilka tygodni...

 

>>> Niestety wadą tych kolumn jest pozostająca na średnim poziomie przestrzenność. Jednak w ogólnym rozrachunku są bardzo dobre.

 

te kolumny mają swoje wady ale czego jak czego ale przestrzenności i bdb lokalizacji źródeł to im odmówić nie można... pod tym względem grają naprawde świetnie (a porównywałem je z wieloma różnymi kolumnami), także taki efekt to najprawdopodobniej wina złego ustawienia w pokoju/niewygrzania/niezbyt spasowanego wzmacniacza (nowe Monitory grają dobrze tylko i wyłącznie z bardzo DYNAMICZNYMI wzmacniaczami, jak podepniemy flegmatyki to jest nieciekawie... ale nie wiem jak gra ten Sony ES)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzesz, 5 Lip 2007, 17:16

>Moje stare Studio/100 wolą bliższe rozstawienie, trochę lepsza jest wtedy scena.

 

Także posiadam STUDIO100v.2 i mam pytanie. Oś kolumn masz skierowaną na punkt odsłuchowy czy też 1-2m za miejsce odsłuchowe? Powiem szczerze nie mogę się zdecydować jak jest lepiej i co kilka dni przestawiam :-|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wolf, 6 Lip 2007, 08:48

 

> Oś kolumn masz skierowaną na punkt odsłuchowy czy też 1-2m za miejsce odsłuchowe? Powiem szczerze nie >mogę się zdecydować jak jest lepiej i co kilka dni przestawiam

 

Zawsze ustawiam prosto w uszy, bo tak lepiej w przygłuche wlatuje:)

A poważniej (trochę) to dlatego, że mam dobrze wytłumiony pokój i w ten sposób mam lepszą równowagę tonalną.

Spróbuj posłuchać ze 2 tyg. z potencjalnie lepszym ustawieniem, dopiero po takim oswojeniu się z brzmieniem zrób zmianę.

Ustawienie na wprost głowy w moim przypadku bywa męczące przy głośnym odsłuchu. Zaczyna mi to grać zbyt agresywnie, nie wiem z jakiego powodu. Może Yamaha czegoś produkuje za dużo, może to głośniki, albo uszy protestują, za grzechy młodości. Wtedy otwarcie kąta trochę pomaga.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.