Skocz do zawartości
IGNORED

-- ABOX --


floyd

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj słuchałem dość długo obu wzmacniaczy, żeby zobaczyć różnice pomiędzy nimi. To są jednak dwie różne „szkoły brzmienia”. Wzmacniacz Darka ma „kopyto” i jest zarazem jak „brzytwa” – bardzo precyzyjny na górze i szczegółowy (powiedziałbym nawet, że „ostry”). Pojawia się duża ilość wysokiego zakresu. Puściłem słuchany przez Darka Rush (Power Window) i już wiem, że ten wzmacniacz jest świetny – czyli połączenie „brzytwy” z „kopytem” - które wręcz idealnie pasuje do tej muzyki.

Wzmacniacz z RE jest natomiast bardziej „ciepły”, choć nie brakuje mu również „energii”. Ma odrobinę mniej „kopyta”, choć wystarczająco. Górę ma natomiast bardziej stonowaną. Być może dlatego szybciej można łapać przy nim „odloty” w porównaniu do „zimniejszego”, choć b. precyzyjnego brzmienia wzmacniacza Draka. Do zespołu Rush zdecydowanie wybrałbym wzmacniacz Darka i tak samo do słuchania np. Yes „90125”. Do np. Dire Straits – prawdopodobnie wzmacniacz z Re. I tu pojawia się problem wyboru .....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Jakkolwiek będzie - będzie inaczej, aniżeli sobie wyobrażamy - ponieważ między Dobrem a Złem znajdujemy się w życiu i w świecie

wielowymiarowym,w którym dokumentnie pomieszane jest Przypadkowe z Nieuchronnym."(S. Lem 1999)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko potencjometr 50 k (Re) i 10 k (darkul) + cd Marantz 63 z porządnie filtrowanym i separowanym na wszystkie sposoby przetwornikiem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Jakkolwiek będzie - będzie inaczej, aniżeli sobie wyobrażamy - ponieważ między Dobrem a Złem znajdujemy się w życiu i w świecie

wielowymiarowym,w którym dokumentnie pomieszane jest Przypadkowe z Nieuchronnym."(S. Lem 1999)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Bodziu

Do Drakuli z diy pre jest niepotrzebny!Bo ma wystarczajace wzmocnienie!

Chyba ze ktos sobie zrobi male wzmocnienie np.okolo +10V/V i bedzie mial szybszy bo szerzej chodzacy wzmak i wtedy doda st.pre.z wzmoc.np.+3..5V/V.Wtedy bedzie gral lepiej.....

W mojej wersji wzmaka autosymetrycznego mam praktycznie 2..3 razy lepsze parametry techniczne a w dzwieku jest bez porownania leprzy od singla!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

witam wszystkich

wreszcie udało mi sie odpalić wzmacniacz p. Klepczyńskiej.

Tu należą sie wielkie pokłony dla RAMBO. Bez niego nic by z tego nie wyszło.

 

na temat dzwieku nie mogę narazie nic madrego napisać ponieważ nie mam reg. głosności i podłączam go prosto do jazgotliwego pineera, a po za tym nie miałem czasu na to aby sie wygrzał do odsłuchu.

No i musze dołożyć jakiś przekażnik na wyjściu, bo strasznie szarpie membrany prz włączaniu.

Ale muszę powiedzieć ze jak na tak krótkie obcowanie z tym wzakiem opinie mam bardzo pozytywną.

 

za jakiś czas gdy podłącze go do innego (lepszego)cd ,to napiszę coś wiecej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bodzio a czy nie lepiej by bylo zeby na Twojej stronie zamiescic zdjecie Aboxa, napisac z jakim preampem mozna podlaczyc ( moze tez zdjecia) jakie kolumny itp. i moze recezje ;-) TYLKO NIE TWOJE a cytaty np z forum

Jak ktos ma do wydania okolo 4000 zeta na sprzet ( dla kogos jest to pewnie astronomiczna kwota) musi miec jasna wizje swojego nowego systemu.

I rzecz najwazniejsza umiesc na stronce mozliwosc kontaktu do Ciebie.

Ps Mozesz tez jako dodatkowa info napisac ile zostalo przez Ciebie zrobionych wzmakow ( nawet jak bedzie to slownie trzy sztuki to zawsze beda nastepne ) jak tez info ile osob zrobilo wzmak wg tego schematu.

Pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>>Stmaniak sorki za przekręcenie nika . O ile chcesz się pozbyć walenia membran to można częściowo sobie z tym poradzić w inny sposób . Wymienić C3 i C4 na2200mF,

i z rezystorami R15 i R16 szeregowo włączyć 1A diody szotkiego ,zwrócić tylko trzeba uwagę na kierunek przepływu prądu przez diody. Nie eliminuje to całkowicie tego efektu lecz w znacznym stopniu go ogranicza. Pozdrawiam B.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>bodo dzięki. ja muszę zrobić układy oddzielne na jeden kanał, bo wzmaka mam w postaci monobloków.

mam nawet opis takiego układu z jakiejś gazetki. tyko trochę brak mi czasu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>Stmaniak Ten układ jest uniwersalny po prostu nie wklada się w płytkę tych elemętów które są zbędne w monoblokach a za miast poczwótnych transoptorów dajemy podwójne .Daj mi na mejla swóje namiary to prześlę ci okrojony schemat do twoich potrzeb pozdsrawiam B.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Abox w Białymstoku.

Jeśli Masz zamiar kupić w najbliższym czasie jakiegoś g......ego Cambridga lub cos podobnego posłuchaj wpierw Aboxa.

Daj znać na maila (kaucja 6 paczek) i posłuchaj.

Niejaki konstruktor Bodo zwany "Z" wyraził swoją zgodę,także jeśli są zainteresowani to proszę o kontakt.

Adres mailowy w "o mnie"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, że moje własne wykonanie wzmaka gra znacznie lepiej od podstawowego "wieżowca" ONKYO jak i innej konstrukcji home made. Polecam więc również spróbować tego dźwięku, bo jak dla mnie jest po prostu świetny i czasami to aż żal wyłączać sprzęt. Dodam że wzmak grał na razie tylko z pasywką i obiecuję sobie jeszcze więcej po dodaniu preampa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Jakkolwiek będzie - będzie inaczej, aniżeli sobie wyobrażamy - ponieważ między Dobrem a Złem znajdujemy się w życiu i w świecie

wielowymiarowym,w którym dokumentnie pomieszane jest Przypadkowe z Nieuchronnym."(S. Lem 1999)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"wreszcie udało mi sie odpalić wzmacniacz p. Klepczyńskiej."

 

Możesz mi przysłać schemacik?

 

 

 

Darkul, nie żebym się czepiał, ale z tych schematów totalnie nic nie widać, są za małe.

 

Robienie płytek to widzę szkoła Bodo_z.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś i ja miałem przyjemność obcowania z tą końcówką mocy u siebie w domu. Nie będę się zbytnio rozpisywał. Powiem krótko- przez kilka godzin słuchałem muzyki. Kto chce wiedzieć jak gra powinien posłuchać. W tej cenie myślę, że trudno znaleźć coś co gra równie muzykalnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 lata później...

Od paru dni katuję końcówkę ABOX z przedwzmacniaczem ;-)) nie bój się Bodo_z wzmacniacz jest w dobrej formie, raz tylko zbliżyłem się do 11:45 ale poziom dźwięku był zbyt duży, jak na mój metraż. ABOX napędza kolumny Sonus Olivy 3-drożne z 12" na dole.Muzyka jest bardzo przyjemna w odbiorze, wzmacniacz ma dużą rozdzielczość dźwięku, w porównaniu do starego Accuphase E-206 ABOX wypada lepiej, może troszkę brak mu energii accuphas-a,ale jest bardziej przejrzysty i łatwiej tworzy dużą scenę.W rocku wypada dobrze a jak płytka jest znakomicie nagrana to bardzo dobrze, muzyka kameralna i jazz w małych składach wypada znakomicie, jak na cenę wzmacniacza - teraz stawiam sobie pytanie ile trzeba zapłacić ,aby było zdecydowanie lepiej.Po głowie chodzi mi pomysł na mocną końcówkę w klasie A i przedwzmacniacz lampowy , lub Abox i lampa na pre lub może coś na lampach .

Wzmacniacz jest warty zainteresowania moim zdaniem powinno się go posłuchać, tym bardziej że konstruktor go wypożycza za kaucją i można w domu na spokojnie przeprowadzać odsłuchy, porównując go z innymi wzmacniaczami.

Dołączam zdjęcia Aboxa i kolumn Sonus Olivy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-3650-100009411 1228949332_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

A aktywne monitory studyjne ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Po raz pierwszy w historii ludzkości możesz przenieść chorobę, na którą nie chorujesz, na kogoś, kto został na nią zaszczepiony !!!" u2be

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktywne monitory studyjne mają wzmacniacz(e) już wbudowany, chyba, że masz

na myśli jego wymianę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Megadeth - A House Divided       🤘SENJUTSU🤘         α  Ω  β  λ  μ  ∅  ½  ²  €  $  π         Ⅵ Ⅵ Ⅵ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie z ABOX-a interesuje preamp.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Po raz pierwszy w historii ludzkości możesz przenieść chorobę, na którą nie chorujesz, na kogoś, kto został na nią zaszczepiony !!!" u2be

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aboxa można wypożyczyć jako komplet lub każdy element osobno. Wszystko można omówić z konstruktorem, jest otwarty na wszystkie propozycje odnośnie audio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.