Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  573 członków

Naim Klub
IGNORED

Naim club


parmenides
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc wszystkim.

Od kilku dni mam zestaw nac112/nap150x podlaczony pod wharfedale jade 5.

Muzyka glownie elektronika, jazz z electro, nieraz troche czarnej muzy.

Jako zrodlo copland cda266 (do zmiany w najblizszym czasie).

Ogolnie dzwiek naima mi odpowiada, ale mam mozliwosc kupienia xavian gran colonna v1 i dac hegla hd10 lub hd11 zamiast coplanda.

Sluchal ktos moze xavianow z naimem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na co zmieniasz?

Dobry system nie boi się żadnej muzyki. Jeżeli słuchasz muzyki organowej, opery, symfonii lub muzyki chóralnej i ci się podoba, jesteś blisko... Jeżeli słuchasz płyt, których nigdy nie mogłeś wysłuchać w całości a teraz muzyka cię zachwyca, jesteś blisko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy opłaca się kupić n/w zestaw za 9800 zł, jak będzie różnica między naim supernait 2 a zestawem oliwkowym?

Naim nac 102 + nap 250 + Teddy dual (oliwkowy zestaw)

 

Zestawy oliwkowe grają inaczej niż seria czarna. Poszukaj był o tym trochę ostatnio. Nac102 to słabe pre. Wymieniając Supernaita2 na 102/250 na pewno otrzymasz inny charakter przekazu, bardziej bezpośredni, z węższą sceną, bardziej wypchniętą do przodu, dźwięk będzie gładszy i cieplejszy od tego z SN2. Tylko czy będzie to inny poziom? Raczej wątpie. 102 to gorsze pre od tego z Supernaita, a 250 to lepsza końcówka od tej która jest w Supernaicie. Zamiast 102 poszukaj 72/82/202. Wymiana będzie miała wtedy większy sens.

Naim CD5XS + NAT05XS + Supernait + Hicap 2 + FlatCap x2 + HiLine + Naca5 + Spendor A5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Zestawy oliwkowe grają inaczej niż seria czarna. Poszukaj był o tym trochę ostatnio. Nac102 to słabe pre. Wymieniając Supernaita2 na 102/250 na pewno otrzymasz inny charakter przekazu, bardziej bezpośredni, z węższą sceną, bardziej wypchniętą do przodu, dźwięk będzie gładszy i cieplejszy od tego z SN2. Tylko czy będzie to inny poziom? Raczej wątpie. 102 to gorsze pre od tego z Supernaita, a 250 to lepsza końcówka od tej która jest w Supernaicie. Zamiast 102 poszukaj 72/82/202. Wymiana będzie miała wtedy większy sens.

Dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZibiHPD - Witaj, bardzo fajny wpis.

 

Wybacz moją ignorancję w kwestii modeli Tannoya (nie wiem czy Berkeley, czy Cheviot ), ale jeden z wymienionych miałem przyjemność chwilę posłuchać, w zestawieniu, które właśnie opisałeś u wspomnianego Kolegi - tak mniemam :)

Absolutnie nie twierdzę, że kombinacja 202/200 jest zła, wręcz przeciwnie, jest w pewnych aspektach wręcz wybitna, bardzo podobnie, wręcz tożsamo brzmi Krell 280cd/400xi, ale gdybym miał ją sobie zostawić, szukałbym do niej innych głośników w typie np. starej szkoły Dynaudio, czy Sonus Faber.

Faktycznie 82/HC/250 - brzmi "na twarz", ale po zmianie źródła z "czarnego" Naima (czy innej firmy) na również oliwkowe - diametralnie zmienia się charakter całego systemu.

Ps. Spróbuj do 202 podpiąć na chwilę oliwkową 250 (plus obowiązkową resztę psu) - w kontekście szkockich "Towerów" :)

 

Witam,

Zgadza się, mówimy o tym samym Koledze.

U niego grają Tannoy Cheviot - są trochę mniejsze ale to ten sam charakter dźwięku. Ja swoich raczej nie planuję zmieniać.

Kolega zapewne już się pochwalił, że kupił CDX-a więc ma "oliwkowo" od początku do końca:). Ja głównie gram pliki przez DAC-a więc to też inne granie.

Tak, muszę włączyć u siebie tę oliwkową 250. W razie czego "czarną" 250 można spotykać nawet u nas (nawet jest aktualnie na A...o) więc na pewno warto spróbować.

Pozdrawiam i przy okazji zapraszam do siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Czy ktoś słuchał połączenia Naim Nait 5si z Pylon Diamond lub AA Hyperion IV ? A może coś polecicie do 6 tyś za parę ?

Lucarto Audio Ferro IA40 ; Maraim Welese 3.2, Hegel HD25, Raspberry PI4 + Allo digione Signature, Cambridge Audio 752BD, Lucarto Audio Albero

Miałam: Audio Academy Hyperion IV Plus, Haiku Audio Bright MK4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Funt poleciał na łeb na szyję:) Kiedy dystrybutor OBNIŻY ceny nauka???

Dobry system nie boi się żadnej muzyki. Jeżeli słuchasz muzyki organowej, opery, symfonii lub muzyki chóralnej i ci się podoba, jesteś blisko... Jeżeli słuchasz płyt, których nigdy nie mogłeś wysłuchać w całości a teraz muzyka cię zachwyca, jesteś blisko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc wszystkim.

Od kilku dni mam zestaw nac112/nap150x podlaczony pod wharfedale jade 5.

Muzyka glownie elektronika, jazz z electro, nieraz troche czarnej muzy.

Jako zrodlo copland cda266 (do zmiany w najblizszym czasie).

Ogolnie dzwiek naima mi odpowiada, ale mam mozliwosc kupienia xavian gran colonna v1 i dac hegla hd10 lub hd11 zamiast coplanda.

Sluchal ktos moze xavianow z naimem?

polącze Naim + Epos jest fajne , sam tak mam

 

Może ktoś pomoże , jak najlepiej połączyć Stageline typ N nac112 nap 150 nap 140 i hicap

głównie mnie interesuje jak podłączyć hicapa do stagelina bo teraz mam bezpośrednio do naca 112 kablem 5-5 pin 240, a w stagelinie jest jeszcze jedno gniazdo 4-pin

A moze jeszcze któryś z kolegów podpowie jaka wkładka mm do stagelina , słuchałem grado blue z regą i było troszke za ciemno i jakby bez góry pasma.

jestem przed zakupem gramofonu, padło na rege a wkladke to ortofon blue 2m, audio technica 440 lub rega elis 2

Za podpowiedzi dziękuje Naimowskim pozdrowienim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.