Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  573 członków

Naim Klub
IGNORED

Naim club


parmenides
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja za swój sn1 (3-letni) zapłaciłem 9tys., i nie uważam by była to zła cena.

Dobry system nie boi się żadnej muzyki. Jeżeli słuchasz muzyki organowej, opery, symfonii lub muzyki chóralnej i ci się podoba, jesteś blisko... Jeżeli słuchasz płyt, których nigdy nie mogłeś wysłuchać w całości a teraz muzyka cię zachwyca, jesteś blisko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jak go nie kupisz to daj znać chętnie go kupie za 5 tys o ile jest sprawny nie przerabiany i nie zniszczony zewnętrznie

 

Ostatnio jakie widziałem to w granicach 6-7tys

 

To ja dodam że te ceny dotyczyły sn1 z roku produkcji po nr. seryjnym od 2007 do 2011

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za swój sn1 (3-letni) zapłaciłem 9tys., i nie uważam by była to zła cena.

 

Napewno była to dobra cena ale dla ... - sprzedającego

8 miesięczny SN2 z ponad 2 letnią gwarancją poszedł za ponad 9k

"Zostałeś umieszczony w kolejce moderacyjnej. Oznacza to, że zawartość którą dodajesz musi być zatwierdzona przez moderatora"

Czytaj: Ocenzurowana przez Moderację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za swój sn1 (3-letni) zapłaciłem 9tys., i nie uważam by była to zła cena.

 

Ciułam fudusze i czaję się na bardzo mocny system dzielony .. nie Naima.

 

Rozważałem tez dzielonego Atolla 400 ale z p "redaktorem" sie nie dogadam ..

Edytowane przez birgman

"Zostałeś umieszczony w kolejce moderacyjnej. Oznacza to, że zawartość którą dodajesz musi być zatwierdzona przez moderatora"

Czytaj: Ocenzurowana przez Moderację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy to jest aktualna wersja produkcyjna? (z tego co się orientuję to wersja 3?)

 

Krzysiek - tak to jest wersja 3, mam właśnie taką.

Jak pisze Sajmon77 - te najnowsze chyba mają dodatkowo logo na obudowie.

Naim: DAC/TP XPS (+ CA CXC) + NAC 282/TP DTCap/NAP 250-2 + Lipinski L-707 + Target Audio MR70B 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno była to dobra cena ale dla ... - sprzedającego

8 miesięczny SN2 z ponad 2 letnią gwarancją poszedł za ponad 9k

No, no, to chyba kiepski ten SN2 jest, skoro po 8 mcach cena spada ponad 50%? Z SN1 jest inaczej, sprawdzałem przez pół roku na ebayu zanim kupiłem w tej cenie.

Dobry system nie boi się żadnej muzyki. Jeżeli słuchasz muzyki organowej, opery, symfonii lub muzyki chóralnej i ci się podoba, jesteś blisko... Jeżeli słuchasz płyt, których nigdy nie mogłeś wysłuchać w całości a teraz muzyka cię zachwyca, jesteś blisko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No, no, to chyba kiepski ten SN2 jest, skoro po 8 mcach cena spada ponad 50%? Z SN1 jest inaczej, sprawdzałem przez pół roku na ebayu zanim kupiłem w tej cenie.

 

Kiepski nie jest. Brzmienie jest jednak mocno zmienione w stosunku do jedynki.

 

Na ebayu teraz ceny są sporo wyższe niż w Polsce, funt odrobił część strat. Poza tym każdy element naima na ebayu znajdzie swojego odbiorcę, rynek jest mocno płynny. W Polsce natomiast sprzedać niektóre elementy naima graniczą wręcz z cudem. 30-40% ceny katalogowej za używany sprzęt to coraz częściej norma. Poza tym nie ma też co ukrywać że w UK to też jest inny świat, inny poziom finansowy. W Polsce natomiast wycena większości elementów naima jest wręcz absurdalna.

Edytowane przez kardas

Naim CD5XS + NAT05XS + Supernait + Hicap 2 + FlatCap x2 + HiLine + Naca5 + Spendor A5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie zawsze wiarygodnym wyznacznikiem ceny przez to wartości sprzętu jest rynek wtórny. Sklepy, pośrednicy dealerzy, dystrybutorzy, nakłady marketingowe opłacanie recenzentów = zawyżona cena sklepowa.

"Zostałeś umieszczony w kolejce moderacyjnej. Oznacza to, że zawartość którą dodajesz musi być zatwierdzona przez moderatora"

Czytaj: Ocenzurowana przez Moderację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rynek wtórny nie istnieje bez rynku pierwotnego. Popularność marki w danym kraju jest często determinowana właśnie wyceną elementów. Mówiąc prościej, aby kupić używany element to ten sam element musi być wcześniej kupiony w salonie. W UK marka Naim jest kojarzona i wszechobecna, w Polsce mocno niszowa i prawie nieobecna.

Edytowane przez kardas

Naim CD5XS + NAT05XS + Supernait + Hicap 2 + FlatCap x2 + HiLine + Naca5 + Spendor A5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W UK marka Naim jest kojarzona i wszechobecna, w Polsce mocno niszowa i prawie nieobecna

 

A jaka marka WZMACNIACZY STEREO w polsce nie jest niszowa ?

 

"Zostałeś umieszczony w kolejce moderacyjnej. Oznacza to, że zawartość którą dodajesz musi być zatwierdzona przez moderatora"

Czytaj: Ocenzurowana przez Moderację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A jaka marka WZMACNIACZY STEREO w polsce nie jest niszowa ?

 

Pewnie należałoby najpierw założyć jak duża sprzedaż to już nie jest nisza. Onkyo, Denon, Yamaha, Pioneer, Sony. Do dostania w większych marketach z elektroniką.

Edytowane przez kardas

Naim CD5XS + NAT05XS + Supernait + Hicap 2 + FlatCap x2 + HiLine + Naca5 + Spendor A5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego świadomie pytałem o markę kojarzącą się głownie ze Wzm STEREO jak np Naim - oni nie robią Amplitunerów dla Saturna

Kardas wynienił gigantow budżetowego Kina Domowego którzy głownie sprzedają Ampli i Bluereje - o nich nie rozmawiamy ..

 

To że Naim musi być kupiony najpierw w sklepie by trafił do obiegu wtórnego wie każde dziecko .. ale to ceny sprzętu z drugiej ręki są dla mnie wyznacznikiem wartości takiego wzmaka ..

- są marki mocno trzymające cenę..

- sà marki które w drugim obiegu nawet sie nie trafiają jak np Pass, Emiter itp..

 

Uważam że Naim jest u nas bardzo popularny (jak na możliwości finansowe Polaków) i z tąd spory jego przemiał na giełdzie HIFI.

 

Inną rzeczą że taki Hegel (H200 H300 H360) ktory uważam za słabszy vs Naim to jednak lepiej trzyma cenę od Naima

W AVtest p redaktorowi H160 gra lepiej od Supernaita czy np dzielonki 200/202 .. a nawet redakcyjnej dzielonki Atolla 400 za prawie 40 koła która powinna być punktem odniesienia - takim wzorem niejako ..

Pisząc takie rzeczy samemu sie strzela w kolano ... jak Kijowski z KOD-u

Edytowane przez birgman

"Zostałeś umieszczony w kolejce moderacyjnej. Oznacza to, że zawartość którą dodajesz musi być zatwierdzona przez moderatora"

Czytaj: Ocenzurowana przez Moderację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego świadomie pytałem o markę kojarzącą się głownie ze Wzm STEREO jak np Naim - oni nie robią Amplitunerów dla Saturna

Kardas wynienił gigantow budżetowego Kina Domowego którzy głownie sprzedają Ampli i Bluereje - o nich nie rozmawiamy ..

 

To że Naim musi być kupiony najpierw w sklepie by trafił do obiegu wtórnego wie każde dziecko .. ale to ceny sprzętu z drugiej ręki są dla mnie wyznacznikiem wartości takiego wzmaka ..

- są marki mocno trzymające cenę..

- sà marki które w drugim obiegu nawet sie nie trafiają jak np Pass, Emiter itp..

 

Uważam że Naim jest u nas bardzo popularny (jak na możliwości finansowe Polaków) i z tąd spory jego przemiał na giełdzie HIFI.

 

Inną rzeczą że taki Hegel (H200 H300 H360) ktory uważam za słabszy vs Naim to jednak lepiej trzyma cenę od Naima

W AVtest p redaktorowi H160 gra lepiej od Supernaita czy np dzielonki 200/202 .. a nawet redakcyjnej dzielonki Atolla 400 za prawie 40 koła która powinna być punktem odniesienia - takim wzorem niejako ..

Pisząc takie rzeczy samemu sie strzela w kolano ... jak Kijowski z KOD-u

 

Pytałeś o firmy które sprzedają wzmacniacze stereo a nie o marki głównie kojarzone ze wzmacniaczami stereo. To że te firmy sprzedają głównie ampli to dlatego że taka jest obecnie tendencja na świecie a nie dlatego że nie potrafią robić wzmacniaczy stereo. W latach 90 te firmy sprzedawały głównie wzmacniacze stereo. Ludzie kupują teraz głównie kina domowe. Stereo od kilkudziesięciu lat już nie jest tak popularne.

 

Czy naim jest w Polsce popularny? Znowu trzebaby przyjąć jakieś kryteria ale uważam ze Naim w Polsce nie jest popularny. To że Naim nie trzyma ceny (przynajmniej w Polsce) to nie jest oczywiście spowodowane tym że robi słabe wzmacniacze ale raczej tym że według mnie trochę przesadza z ciągłymi podwyżkami. Pamiętam swoje pierwsze nowe klocki Naima, były sporo tańsze od cen obecnych i to przy dużo droższym funcie. A już rekordy biją Naca5, swoje nowe kable kupowałem za 40% ceny obecnej.

Naim CD5XS + NAT05XS + Supernait + Hicap 2 + FlatCap x2 + HiLine + Naca5 + Spendor A5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem o co pytałem ale pewnie niezbyt jasno to napisałem ..

 

Wskaż zatem 3 (Twoim zdaniem) marki kojażące sie podobnie jak Naim ze Wzmacniaczami Stereo - podobnie lub bardziej popularne od Naima.

"Zostałeś umieszczony w kolejce moderacyjnej. Oznacza to, że zawartość którą dodajesz musi być zatwierdzona przez moderatora"

Czytaj: Ocenzurowana przez Moderację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naim jest w Polsce popularny i w swojej grupie cenowej na pewno nie jest marką niszową ....

Dostępność jest znacznie większa niż kilka lat temu co z pewnością przełożyło się na sprzedaż.

Wystarczy popatrzeć na ilość wpisów w tym klubie i porównać ją z ilością z klubów; Arcam, Linn czy Roksan ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że nie licząc wymienionych potentatów sprzętu popularnego, takie firmy jak np: Rotel, Nad, Cambridge Audio, czy Creek są w Polsce bardziej popularne niż Naim.

Wynika to z wielu względów - przede wszystkim można je znaleźć na niższych pułapach cenowych, więc siłą rzeczy "rotacja" jest tam większa. Do tego dochodzi prasa, dzięki której mniej lub bardziej słusznie niektóre marki były latami mocno promowane.

Zresztą chyba ostatnimi laty w prasie "modne" są już chyba inne marki, z nieco wyższych przedziałów cenowych typu właśnie Atoll, czy Hegel.

Naim: DAC/TP XPS (+ CA CXC) + NAC 282/TP DTCap/NAP 250-2 + Lipinski L-707 + Target Audio MR70B 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pułapu cenowego Naima dorzuce jeszcze Musical Fidelity, Primare, Electrocompanieta..

na ich tle to troche tego Naima na wtórnym jest a i aktywność tego fanklubu w stosunku do aktywności fanów wcześniej wymienionych marek świadczy o sporej popularności Naima.

Amen

 

"Zostałeś umieszczony w kolejce moderacyjnej. Oznacza to, że zawartość którą dodajesz musi być zatwierdzona przez moderatora"

Czytaj: Ocenzurowana przez Moderację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jednak pewna, subtelna różnica - firmy takie jak Audiolab, MF, Electrocompaniet, Primare/Copland (Xena) przeżywają obecnie renesans, niektóre nawet po kilkuletnim niebycie a Naim od początku stworzenia marki był i jest.

I do tego zawsze trochę na uboczu, na pozycji ekscentryka - stąd przewrotnie pewnie taka "popularność", lub bardziej przywiązanie dość sporej grupy, również u nas.

Naim: DAC/TP XPS (+ CA CXC) + NAC 282/TP DTCap/NAP 250-2 + Lipinski L-707 + Target Audio MR70B 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naim jest w Polsce popularny i w swojej grupie cenowej na pewno nie jest marką niszową ....

Dostępność jest znacznie większa niż kilka lat temu co z pewnością przełożyło się na sprzedaż.

Wystarczy popatrzeć na ilość wpisów w tym klubie i porównać ją z ilością z klubów; Arcam, Linn czy Roksan ....

 

Wydaje mi się że dostępność naima w Polsce od lat jest na podobnym poziomie. Nie zaobserwowałem aby jakoś strasznie przybyła liczba autoryzowanych salonów. Zresztą bycie autoryzowanym salonem nie zawsze przekłada się na fizyczne posiadanie sprzętu w salonie. Często są tylko katalogi :) W moim przypadku rzadko udawało mi się posłuchać w salonie akurat tego co mnie interesowało. Zazwyczaj to szukałem u znajomych, oczywiście tutaj na forum, wśród sprzedających gdzieś w Polsce. Faktycznie liczba wpisów w tym klubie jest duża. Trzeba jednak też zauważyć że zabierają głos tutaj zazwyczaj te same osoby.

 

To czy Naim jest marką niszową to jest pojecie trochę względne. Dla nas może nie być, natomiast wśród moich znajomych, powiedzmy to nie zainteresowanych branżą audio, nikt o naimie nie słyszał.

 

Myślę, że nie licząc wymienionych potentatów sprzętu popularnego, takie firmy jak np: Rotel, Nad, Cambridge Audio, czy Creek są w Polsce bardziej popularne niż Naim.

Wynika to z wielu względów - przede wszystkim można je znaleźć na niższych pułapach cenowych, więc siłą rzeczy "rotacja" jest tam większa. Do tego dochodzi prasa, dzięki której mniej lub bardziej słusznie niektóre marki były latami mocno promowane.

Otóż to, pełna zgoda. Popularność marki oprócz tego co wymieniłeś w dużym stopniu zależy też od dystrybutora. W przypadku takich "niszowych" marek jak naim potrzeba dystrybutora gdzie będą pracować pasjonaci marki a nie ludzie od przepisywania cenników. Nigdy nie miałem pozytywnych odczuć po rozmowie z panami z Decibela czy teraz z Audiocenter. Dzwoniąc do Audiocenter zawsze grzecznie byłem informowany o terminach realizacji zamówienia, naprawy itp. Jednak o czysto technicznych czy dźwiękowych aspektach można było zapomnieć. Takich dystrybutorów może mieć masowy marketowy sprzęt ale nie Naim !

Edytowane przez kardas

Naim CD5XS + NAT05XS + Supernait + Hicap 2 + FlatCap x2 + HiLine + Naca5 + Spendor A5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kardas

Te argumenty troche odjechane i takie na siłę..;-)

- nie trzeba salonów Naima jak ŻABEK na każdym rogu bo to nie towar pierwszej potrzeby ..

- to że są tylko katalogi a nie pełny asortyment to raczej kwestia zamożności sklepu - choć jest to jakieś utrudnienie bo trzeba czekać na zamówiony sprzęt

- to że ktoś z poza branży Audio nie słyszał o Naimie to jakoś mnie nie dziwi ..

- słuchać, porównywać u znajomych choćby z forum jest dużo łatwiej przyjemniej i mniej zobowiązująco..

 

Też wolałby wbić sie do kogoś na chate z butelką Wina niż wyskoczyć z kilkunastu tysiècy by wypożyczyć sprzęt ..

 

Jest łatwiej bo nawet jak masz poczekać na nowy wzmak kilka tygodni to możesz to robić w krajowym sklepie, serwis też krajowy.

 

Patrz na kilka pierwszych postów założyciela klubu, pare lat temu trza było kupować i serwisować za granicą ..

Edytowane przez birgman

"Zostałeś umieszczony w kolejce moderacyjnej. Oznacza to, że zawartość którą dodajesz musi być zatwierdzona przez moderatora"

Czytaj: Ocenzurowana przez Moderację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.