Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  573 członków

Naim Klub
IGNORED

Naim club


parmenides
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy, jest prośba - szukam kogoś kto wypożyczy mi do odsłuchu (oczywiście za uprzednio wpłaconą kaucją) kable głośnikowe Naima NAC A5 długości min. 2 x 1,5 m.

Jeśli ktoś jest skłonny pomóc, proszę o priv.

Pozdrowienia ;)

 

Ponawiam swoją prośbę, wypożyczę kable NAC A5, wpłacę ustaloną kaucję i pokrywam koszty przesyłki w obie strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nabyłem UnitiQute (1) i jestem bardzo zadowolony z brzmienia i funkcjonalności tego urządzonka. Jest naprawdę genialnie zaprojektowane, mimo dość małej mocy "daje czadu", ma piękną barwę, niezłą przestrzeń. Najfajniej gra u mnie gdy się słucha przez konwerter USB/SPDIF podpięty po coaxialu. Ale funkcja odtwarzacza po UPNP też jest bardzo przydatna - tyle że nie ma u mnie odtwarzania "gapless". Gdzieś czytałem, że jednak ten model powinien to oferować. Mam w nim nie najnowszy firmware i przymierzam się do uaktualnienia - czy ktoś wie, czy ostatnia wersja może poprawi ten mankament?

 

I drugie pytanie - jakie są Wasze doświadczenia z kablami głośnikowymi do Naima? Gra z nim teraz Chord Epic Twin i zastanawiam się czy warto eksperymentować z innymi (bo on ma dużo zalet ale np. przestrzenność mogła by być lepsza). Na brytyjskich forach jedni zachwalają tylko NAC A5, inni piszą że "uszy się im otworzyły" dopiero po jego wymianie (choć niektórzy naimowcy byli wierni A5 latami). Myślę o Tellurium Q Black lub którymś Albedo. Jakieś spostrzeżenia?...

Edytowane przez MacP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nabyłem UnitiQute (1) i jestem bardzo zadowolony z brzmienia i funkcjonalności tego urządzonka. Jest naprawdę genialnie zaprojektowane, mimo dość małej mocy "daje czadu", ma piękną barwę, niezłą przestrzeń. Najfajniej gra u mnie gdy się słucha przez konwerter USB/SPDIF podpięty po coaxialu. Ale funkcja odtwarzacza po UPNP też jest bardzo przydatna - tyle że nie ma u mnie odtwarzania "gapless". Gdzieś czytałem, że jednak ten model powinien to oferować. Mam w nim nie najnowszy firmware i przymierzam się do uaktualnienia - czy ktoś wie, czy ostatnia wersja może poprawi ten mankament?

 

I drugie pytanie - jakie są Wasze doświadczenia z kablami głośnikowymi do Naima? Gra z nim teraz Chord Epic Twin i zastanawiam się czy warto eksperymentować z innymi (bo on ma dużo zalet ale np. przestrzenność mogła by być lepsza). Na brytyjskich forach jedni zachwalają tylko NAC A5, inni piszą że "uszy się im otworzyły" dopiero po jego wymianie (choć niektórzy naimowcy byli wierni A5 latami). Myślę o Tellurium Q Black lub którymś Albedo. Jakieś spostrzeżenia?...

u siebie mam nait xs2, wcsesniej korzystałem z Nordost blue heaven teraz przesiadłem się na epic twin i jestem bardzo z niego zadowolony - zostaje przy chordzie :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie, przyłączam się do pytania - jakie kable głośnikowe zastosować do zestawu naim 5si (cd i wzmak). potrzebuję 2 * 1,5 m (pewnie kupie 2 * 2m). muzyka rock, metal. głośniki kudos x2, pokój 17m2. czy jest coś lepszego od nac a5 w jego cenie lub niższej ? chciałbym wydac 400 -500 zł max jesli to możliwe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie, przyłączam się do pytania - jakie kable głośnikowe zastosować do zestawu naim 5si (cd i wzmak). potrzebuję 2 * 1,5 m (pewnie kupie 2 * 2m). muzyka rock, metal. głośniki kudos x2, pokój 17m2. czy jest coś lepszego od nac a5 w jego cenie lub niższej ? chciałbym wydac 400 -500 zł max jesli to możliwe

 

W tych pieniądzach tylko NAC A5 - szczególnie do muzy, którą wymieniłeś.

...Naim + Studio16Hertz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Od niedawna jestem posiadaczem naima 5si więc chętnie dołączam do klubu ;) Graja z Equilibrium Athmos S7 i teraz szukam do tego zestawu źródła. Myślę o dacu w cenie koło 5000zl. Z tego co czytałem w Internecie najlepiej w tej cenie wychodzi hegel hd12. Ale znalazłem też Cambridge Audio 851D którego można kupić już za 3500. Nie miałem jeszcze okazji posłuchać żadnego z tych dwóch dacow. Narazie prosze o opinię o tych dwoch dacach, czy zgraja sie z naimem itp. Źródłem będzie komputer z tidalem w przyszłości może do tego dokupie jakiś streamer. Słucham głównie rocka i elektroniki i zależało by mi na dynamicznym dacu z dobra przestrzenią i szybkim basem. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki jegomość znany komuś ?

 

tmatlosz@... - oferuje Naima z UK

 

Ktoś kiedyś coś nabył od ww ..?

Wiadomo co to kto to i czy wiarygodny ?

 

 

"Zostałeś umieszczony w kolejce moderacyjnej. Oznacza to, że zawartość którą dodajesz musi być zatwierdzona przez moderatora"

Czytaj: Ocenzurowana przez Moderację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki jegomość znany komuś ?

 

tmatlosz@... - oferuje Naima z UK

 

Ktoś kiedyś coś nabył od ww ..?

Wiadomo co to kto to i czy wiarygodny ?

 

Widziałem to ogłoszenie. Chodzi o 500 ? Pierwszy raz widzę taki adres email. Widziałem różnych magików z UK kupujących i sprzedających przez polskie portale, giełdy, OLX. Można się łatwo naciąć. Jeśli gość nie ma tego sprzętu w Polsce i nie można go obejrzeć i zweryfikować w Polsce to ja bym odpuścił.

Naim CD5XS + NAT05XS + Supernait + Hicap 2 + FlatCap x2 + HiLine + Naca5 + Spendor A5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie 500 ale inne Naimy mi proponował..

 

Zawsze na HIFI giełdzie zanaczam że "nie chcę ofert z zagranicy" i zawsze dostaję fraudowy syf.

 

Ale polski adres z propozycjami pojawił sie pierwszy raz.

Dlatego warto o tym pisać i ewentalnie piętnować jeśli są powody ..

Edytowane przez birgman

"Zostałeś umieszczony w kolejce moderacyjnej. Oznacza to, że zawartość którą dodajesz musi być zatwierdzona przez moderatora"

Czytaj: Ocenzurowana przez Moderację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaktualizowałem ponownie oprogramowanie i już wszystko działa jak trzeba :)

 

A ja nadal mam problem z Tidalem i UnitiQute (1) - zaktualizowałem oprogramowanie (dwa razy, z duszą na ramieniu, bo transmisja się zrywała i miałem obawy że zamienię sprzęt w warzywo :) - apka pokazuje najnowsze wersje wszystkiego, widać poprawki (np. wreszcie gra gapless!), ale Tidal się nigdzie nie objawia, ani w androidowej aplikacji (też aktualizowałem) ani w menu sprzętu.

 

Naim na swojej stronie pisze tajemniczo: 'by zaktualizować swój bezprzewodowy system muzyczny Mu-so sprawdź czy widnieje notatka „DOSTĘPNA AKTUALIZACJA” w Twojej aplikacji Naim na swoim urządzeniu mobilnym i postępuj według instrukcji dawanych przez aplikację.'

 

Niestety, nie pisze co czynić, gdy taka notatka nie widnieje, mimo że wszystkie opisane warunki są spełnione. Czy ktoś to przewalczył?

 

http://www.naimaudio.com/pl/connection-magazine/21603/prezentujemy-tidal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A ja nadal mam problem z Tidalem i UnitiQute (1) - zaktualizowałem oprogramowanie (dwa razy, z duszą na ramieniu, bo transmisja się zrywała i miałem obawy że zamienię sprzęt w warzywo :) - apka pokazuje najnowsze wersje wszystkiego, widać poprawki (np. wreszcie gra gapless!), ale Tidal się nigdzie nie objawia, ani w androidowej aplikacji (też aktualizowałem) ani w menu sprzętu.

 

Naim na swojej stronie pisze tajemniczo: 'by zaktualizować swój bezprzewodowy system muzyczny Mu-so sprawdź czy widnieje notatka „DOSTĘPNA AKTUALIZACJA” w Twojej aplikacji Naim na swoim urządzeniu mobilnym i postępuj według instrukcji dawanych przez aplikację.'

 

Niestety, nie pisze co czynić, gdy taka notatka nie widnieje, mimo że wszystkie opisane warunki są spełnione. Czy ktoś to przewalczył?

 

http://www.naimaudio.com/pl/connection-magazine/21603/prezentujemy-tidal

 

Nie wszystkie starsze wersje urządzeń Naim można zaktualizować do Tidal bez kosztownej wymiany procesora czy też płyty głównej

Zadzwoń do serwisu Audiocenter to powiedzą czy ten egzemplarz da się zaktualizować do Tidal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znacie może jakiś sewris w Warszawie, który zajałby się szwankującym Nait 3?

z tego co wiem, produkty Naim mogą być naprawiane tylko w fabryce skąd wychodzą ( nikt nie ma części zamiennych itp). Myśle ze powinieneś skontaktować się z dystrybutorem, czasami drobne usterki mogą być usunięte "na miejscu" , grubsze sprawy wymagają wizyty w Salisbury. Wyobraź sobie co czuja użytkownicy naim mieszkający np w Australii, którzy swoje zabawki w celu naprawy musza wysłać do UK :-P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem, produkty Naim mogą być naprawiane tylko w fabryce skąd wychodzą ( nikt nie ma części zamiennych itp). Myśle ze powinieneś skontaktować się z dystrybutorem, czasami drobne usterki mogą być usunięte "na miejscu" , grubsze sprawy wymagają wizyty w Salisbury. Wyobraź sobie co czuja użytkownicy naim mieszkający np w Australii, którzy swoje zabawki w celu naprawy musza wysłać do UK :-P

 

Tak tylko koszt naprawy w Salisbury Naita3 przekroczy pewnie 2-3 krotnie jego wartość. W tym przypadku próba naprawy na własną rękę to jedyne rozwiązanie.

Naim CD5XS + NAT05XS + Supernait + Hicap 2 + FlatCap x2 + HiLine + Naca5 + Spendor A5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Tak tylko koszt naprawy w Salisbury Naita3 przekroczy pewnie 2-3 krotnie jego wartość. W tym przypadku próba naprawy na własną rękę to jedyne rozwiązanie.

możliwe ale może warto najpierw zapytać dystrybutora co o tym sądzi, bo co jeśli będzie potrzeba wymiany jakiś podzespołów/części.

Edytowane przez Kacper525
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ostatnio pytalem o to czy do naima 5i-2 mozna podlaczyc słuchawki, odpowiedz nie bo nie ma wzmacniacza słuchawkowego:) a wiec teraz nzalazlem odpowiedni dla przyszlych słuchawek grado sr325 mianowicie iFi Audio iDAC2 Micro, co myslicie o tym poaczeniu czyli Naim 5i2 + iFi Audio iDAC2 Micro + Grado Sr325e myslcie ze to dobre poalczenie ? muzyczka Rockowo Metalowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.