Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  573 członków

Naim Klub
IGNORED

Naim club


parmenides
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Po ok 10 latach latania z różnymi kablami przy moich naimach, wpadłem na to że szaraki i naca5 i sieciówki z pudełka dają najlepsze proporcje i tempo polączone ze spójnością nagrań (lepiej pózno niż wcale).

A może trzeba mieć wszystko Naima (ja mam), a może dorosłem do takiego dzwięku, albo sie cofnąłem ?

nie wiem ale dla mnie dzwięk na złotych baciorach i wężach ogrodowych okazał sie zbyt napompowany o złych proporcjach i sztuczny

no ale kto co lubi .

Pozdrawiam wszyskich Naimowców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się przywitać na forum i poprosić o pomoc w doborze głośników do Unitiqute2 (stawiam raczej na monitory).

Pomieszczenie ok. 25m2, budżet 2500-3000 zl max.

Słucham różnych gatunków muzyki: klasyka rocka, blues, world music, czasem coś z mocniejszym beat'em jak np. Fisz Emade Tworzywo.

Proszę o jakieś propozycje, biorę pod uwagę zarówno nowe jak i używki.

Z góry dziękuję za pomoc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze bardzo ;

Kef ls 50

Często spinane z Naimem

http://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/01/244260.php

 

To nie moje ogłoszenie ;-)

Troche utargujesz i zmieścisz sie w swym budżecie, dobrze że są od 1 właściciela i na gwarancji.

"Zostałeś umieszczony w kolejce moderacyjnej. Oznacza to, że zawartość którą dodajesz musi być zatwierdzona przez moderatora"

Czytaj: Ocenzurowana przez Moderację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze bardzo ;

Kef ls 50

Często spinane z Naimem

http://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/01/244260.php

 

To nie moje ogłoszenie ;-)

Troche utargujesz i zmieścisz sie w swym budżecie, dobrze że są od 1 właściciela i na gwarancji.

 

Dzięki, fajna propozycja, ale LS50 muszę niestety odrzucić z jednego powodu - nie mają maskownic - a ten głośnik będzie strasznie kusił dwie pary malutkich rączek ;)))

Myślałem już nawet o skrępowaniu tych łapek, ale wtedy za często by się przewracali ;)))))))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie dzwięk na złotych baciorach i wężach ogrodowych okazał sie zbyt napompowany o złych proporcjach i sztuczny

 

I bądź tu Panie mądry...ja mam dokładnie odwrotne doświadczenie z Nac A5, dźwięk robi się właśnie taki sztuczny i napompowany do tego połowa detali gdzieś ucieka, natomiast u Sajmona77 wpięcie Nac A5 wnosiło jednoznaczną poprawę aczkolwiek nie miałem swoich "węży ogrodowych" do porównania by wyciągnąć szersze wnioski, na pewno zagrało dużo lepiej niż z Kimberem 8tc. Z kolei jeżeli chodzi o kable ic to u mnie nic nie pobiło hi-lina, który świetnie się zgrywa z daczkeim Naima spiętym z XPS2. Nasuwa się wniosek, że trzeba próbować a każdy system jest inny nawet jeżeli "Naimowy" to różnice konfiguracji plus akustyka wnętrza i preferencje słuchającego mogą powodować zupełnie różny odbiór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się kiedyś obawiałem, że moje pociechy będą próbowały sprawdzić wytrzymałość przetworników ale na szczęście

nic takiego nie miało miejsca. Dla pewności uszyłem LS50 ubranka w postaci pokrowców. Ściągam tylko podczas słuchania

więc ryzyko minimalne. Poza tym pokrowce skutecznie chronią powierzchnię przed kurzem a co za tym idzie nie trzeba ich

przecierać.

Co do walorów dźwiękowych to jestem bardzo zadowolony z takiego połączenia.

post-58082-0-00553000-1485869881_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też kedyś miałem takie obawy; wytłumaczułem wowczas dzieciakom co to takiego przez co zaspokoiłem ich ciekawość i nigdy nie było najmniejszego problemu ;)

Znajomy problem z tymi Kefami rozwiązał tak że z sukna na maskownice teściowa uszyła mu 2 rękawy które on założył na całe Kefy i związał z tyłu .. po około pół roku jak etap ciekawości dziciaków minął - wyciągnął kolumienki z tych kondoników i więcej do nich nie wrócił ..;-)

Ze 35 zeta bo to kosztowało ..

"Zostałeś umieszczony w kolejce moderacyjnej. Oznacza to, że zawartość którą dodajesz musi być zatwierdzona przez moderatora"

Czytaj: Ocenzurowana przez Moderację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też kedyś miałem takie obawy; wytłumaczułem wowczas dzieciakom co to takiego przez co zaspokoiłem ich ciekawość i nigdy nie było najmniejszego problemu ;)

Znajomy problem z tymi Kefami rozwiązał tak że z sukna na maskownice teściowa uszyła mu 2 rękawy które on założył na całe Kefy i związał z tyłu .. po około pół roku jak etap ciekawości dziciaków minął - wyciągnął kolumienki z tych kondoników i więcej do nich nie wrócił ..;-)

Ze 35 zeta bo to kosztowało ..

 

Może warto to rozważyć, ale czy w 25m LS50 dadzą rade?

Bo u kolegi puszkina widzę chyba sporego suba???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni,

Jestem na forum od kilku lat i dodatkowo jestem zagorzałym naimowcem :) ale królestwo temu kto stwierdzi co to jest brzmienie NAIM? Trzeba pamiętać, że prawie każdy Forumowicz NAIMOWIEC na inna konfigurację (parę postów temu było do tego odniesienie), pomieszczenie, akustyka, adaptacja, kable a moim zdaniem przede wszystkim kolumny!! Ja cały tor Stereo mam NAIM (poza kablami głośnikowymi Tellurium Q Black) ale twierdzę, że o ostatecznym brzmieniu decydują kolumny (to chyba nie jest żadne odkrycie). Każdy z nas może powiedzieć - ja mam brzmienie NAIM! A może żaden?? :) Czy jest gdzieś pokój odsłuchowy (miejsce) gdzie można usłyszeć "certyfikowane" brzmienie NAIM jako referencję? Myślę, że ważniejsze są tutaj preferencje i ile radości daje nam słuchanie MUZYKI na naszym sprzęcie a czy jest to bliżej czy dalej "brzmienia" NAIM to chyba już wtórne jest?

Tak czytam ten post i ktoś może mi zarzucić po co go napisałem? Chodzi o to by posłuchać sprzętu przed zakupem i nasze porady potraktować pomocniczo :) ale czy wówczas będzie brzmienie NAIM????

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jam zmieniłem podstawki na podłogowe w 23m, bo w podstawkach niskie tony miałem tylko w określonych miejscach pokoju. Polecam podłogowe Focale na 18cm przetwornikach.

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

 

 

Home: Naim 112x + 150x + SMSL M8 (Tomanek) - Chord Cobra + Focal Aria 926 - Jantzen 13AWG 5N aka Supra; LG 65SJ800V + Xbox One;

Office: Musical Fidelity V-DAC II - Chord Crimson + Musical Fidelity V-CAN II + Grado SR80e

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się przywitać na forum i poprosić o pomoc w doborze głośników do Unitiqute2 (stawiam raczej na monitory).

Pomieszczenie ok. 25m2, budżet 2500-3000 zl max.

Słucham różnych gatunków muzyki: klasyka rocka, blues, world music, czasem coś z mocniejszym beat'em jak np. Fisz Emade Tworzywo.

Proszę o jakieś propozycje, biorę pod uwagę zarówno nowe jak i używki.

Z góry dziękuję za pomoc...

Naim SBL z rynku wtórnego ...

Albo jakies eposy np..

Edytowane przez glowa-dh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może coś z monitorów Dynaudio? 2/7, 2/8, X16?

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

 

 

Home: Naim 112x + 150x + SMSL M8 (Tomanek) - Chord Cobra + Focal Aria 926 - Jantzen 13AWG 5N aka Supra; LG 65SJ800V + Xbox One;

Office: Musical Fidelity V-DAC II - Chord Crimson + Musical Fidelity V-CAN II + Grado SR80e

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was szanownych forumowiczów pytanie; czy ktoś z Was miał okazje testować któryś z interkonektow Nordost z zakończeniami Din?

 

Pytam dlatego ze mam możliwość zamówienia przewodu Nordost heimdall 2 z zakończeniami din, bardzo lubiłem nordosta heimdall 1 z zakończeniami rca natomiast od dwóch dni testuje Chord shawline i muszę przyznać ze to całkiem przyjemny kabel choć wydaje mi się ze aż nad to "masy" w dźwięku. - oczywiście shawline jest również z zakończeniami din.

Nordosta niestety musiałbym zamówić w ciemno bo sklepy ani dystrybutorzy nie posiadają tego kabelka z końcówkami din w swojej ofercie a szkoda bo może znalazłoby się więcej klientów którzy po przetestowaniu w domu byliby skłonni go kupić. Co ciekawe Nordost z zakończeniami din jest tańszy od modelu z zakończeniami rca czy xlr.

 

Jeśli ktoś posiada doświadczenie z nordostem lub miał okazje porównywać chorda z nordostem bardzo proszę o opinie.

 

Z góry dziękuje

Kacper

Edytowane przez Kacper525
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam starsze Nordosty na dinach (taśmy); blue heaven i red down.

Oba bardzo lubię ale nie w każdym systemie się sprawdzają.

Trudno "wróżyć" jak zachowa się hemidall 2 w Twoim systemie.

Może przetestuj ten kablel w wersji rca i jak podpasuje to zamówisz na dinach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jest to dobry trop, jak wcześniej wspomniałem shawline którego teraz testuje (din) wydajem mi się lepszy niż heimdall 1 (rca).

 

Dzięki za podpowiedz Piotr111111!

 

Ja miałem heimdall 2 praktycznie cały set: rca, xlr, głośnikowy, sieciowe, cyfrowe. Heimdall 2 to zupełnie inny kabel niż starsza wersja. Oraz inny niż red dawn (nie down ;)).

Jakbyś chciał do kompletu 2x2m sieciówki to napisz na priv.

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem heimdall 2 praktycznie cały set: rca, xlr, głośnikowy, sieciowe, cyfrowe. Heimdall 2 to zupełnie inny kabel niż starsza wersja. Oraz inny niż red dawn (nie down ;)).

Jakbyś chciał do kompletu 2x2m sieciówki to napisz na priv.

Witaj, dzieki za oferte ale wszystkiego odrazu kupic nie moge ;-) czym sie charakteryzje heimdall 2? Dotychczas mialem 1 i wydawalo mi sie ze to swietny kabel ale teraz testuje shawline chord i musze przyznac ze ma zdecydowanie wiecej basu (moze nawet troche za masywny). Miales juz kiedys doczynienia z chordem, jakies porownanie z nordostem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

Audio rebus taki mam

 

Jaki (uzywany) zestaw za okolo 20k do muzyki po sieci/plikow:

- Naim dzielony np 200/202 oraz Nd5xs

- SN2 oraz Nd5xs

- Nap 200/250 i Nac 172 lub 272

- Inne propozycje ww budzecie

 

Priorytet to Najlepsza Mozliwa jakosc muzyki:

- maxymalnie czytelna gora

- twardy konturowy bas

- jak najmniej wycofana srednica

 

Moze ktos kiedys przerabial podobny temat i podzieli sie wrazeniami

Jak oceniacie aplikacje Naima do sterowania sieciowymi urzadzeniami ?

Edytowane przez Manhattan's Cowboy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.