Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  573 członków

Naim Klub
IGNORED

Naim club


parmenides
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

siemano mam zestaw NAIM 5i-2 + CD5-2 od jakiegoś czasu, wczoraj po raz pierwszy postanowiłem posłuchac go na słuchawkach Grado sr60 i podpinam i co? nic nie słychac! co mogło paść ?

 

Nic nie padło. Gdzie podpinasz te słuchawki? Nie przypadkiem na froncie wzmacniacza? To jest wejście a nie wyjście. Tam podpinasz jakieś źródło dźwięku przez minijacka, na przykład jakiś odtwarzacz mp3. Potrzebujesz wzmacniacza słuchawkowego headline. Podpinasz go wtedy do tape out we wzmacniczu. Możesz spróbować podpiąć jeszcze słuchawki bez wzmacniacza pod tape out, powinien być dźwięk ale bez wzmacniacza słuchawkowego się nie obejdzie.

Edytowane przez kardas

Naim CD5XS + NAT05XS + Supernait + Hicap 2 + FlatCap x2 + HiLine + Naca5 + Spendor A5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w xs wpinam na froncie i też nie działa-chyba że coś trzeba przełączyć?

 

Taka sama sytuacja jak powyżej. To nie jest gniazdo słuchawkowe. Takie gniazdo jest w nowych modelach Nait XS 2.

Naim CD5XS + NAT05XS + Supernait + Hicap 2 + FlatCap x2 + HiLine + Naca5 + Spendor A5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha no ja tez myslalem ze to słuchawkowe gniazdo bo tak gdzies widziałem w opisie...no ale dzieki ;) czyli potzrebny by był wzmaniacz słuchawkowy tak?

 

a jak zaczeliśmy juz o podłączeniu innego urzadzenia do wzm..to czyu jest jakis dobry kabelek by polaczyc iphone z wzmaniaczem :)

Edytowane przez Kamil Żak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha no ja tez myslalem ze to słuchawkowe gniazdo bo tak gdzies widziałem w opisie...no ale dzieki ;) czyli potzrebny by był wzmaniacz słuchawkowy tak?

 

a jak zaczeliśmy juz o podłączeniu innego urzadzenia do wzm..to czyu jest jakis dobry kabelek by polaczyc iphone z wzmaniaczem :)

 

Który iphone? Oprócz siódemki każdy ma wyjście słuchawkowe, czyli minijack - minijack. Do siódemki potrzebny kabel lighting - minijack. Poszukaj coś z belkina, firma ma takie wynalazki, współpracuje z applem. Można też bezprzewodowo za pomocą airport express, fajne rozwiązanie, polecam.

Edytowane przez kardas

Naim CD5XS + NAT05XS + Supernait + Hicap 2 + FlatCap x2 + HiLine + Naca5 + Spendor A5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ip 6s wiec mini - mini..chciałbym by jednak przy tym wzmaku dziwek był jak najlepszy:) airport express hmm ciekawe ale drogawe

 

i pytanie z innej paki czy duża różnica jest miedzy Nait 5i-2 a Si ?

Edytowane przez Kamil Żak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ip 6s wiec mini - mini..chciałbym by jednak przy tym wzmaku dziwek był jak najlepszy:) airport express hmm ciekawe ale drogawe

 

i pytanie z innej paki czy duża różnica jest miedzy Nait 5i-2 a Si ?

 

1. Iphone'a możesz podłączyć którymś z np. kabli audioquesta mini jack - 2 rca. Ale jeszcze lepiej będzie jakiś mały zew. dac dokupić - wtedy iphone jest tylko transportem i super gra np. tidal

2. większa moc głównie

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma sens jak chcesz szybko podpiąć smartphona lub MP3.

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

 

 

Home: Naim 112x + 150x + SMSL M8 (Tomanek) - Chord Cobra + Focal Aria 926 - Jantzen 13AWG 5N aka Supra; LG 65SJ800V + Xbox One;

Office: Musical Fidelity V-DAC II - Chord Crimson + Musical Fidelity V-CAN II + Grado SR80e

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma sens jak chcesz szybko podpiąć smartphona lub MP3.

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

 

Oczywiście zamiast mojej opcji jack 2 rca nawet lepiej jest użyć tego jack'a z przodu. Wtedy of course kabel jack jack.

 

A propos kabli - mam od pół godziny wpięty din din chord chorus reference zamiast szaraka. Kierwa jednak szarak to żart. Dj Shadow ma taką głębie basu, że można się lękać. Ale kop! Więc ten tego.

 

5si jest świetny, 5i-2 też fajny. Nie słuchałem obu head to head więc trudno powiedzieć, o ile lepszy. Ale z dobranymi głośnikami oba są wystarczająco dobre :)

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos kabli - mam od pół godziny wpięty din din chord chorus reference zamiast szaraka. Kierwa jednak szarak to żart. Dj Shadow ma taką głębie basu, że można się lękać. Ale kop! Więc ten tego.

 

Jak już pograsz trochę na tym Chordzie, parę dni, może nawet parę tygodni to podepnij wtedy szaraka. Możesz się zdziwić :)

 

to teorytycznie przednie wejscie mjack-mjack jest bez sensu? (mam podlaczone wlasnie TV z wzm kabelkiem mini jack - 2rca)

 

Przednie wejście jest przygotowane pod szybkie podpięcie telefonu, ipoda, jakiegoś odtwarzacza przenośnego. TV podepnij sobie na stałę z którymś z wejść rca z tyłu.

 

a jakosciowo 5si cos wnosi czy to raczej jeszcze wyzszy model trzeba szukac

 

5i-2 czy 5si mimo iz to najniższe modele to bardzo fajne wzmacniacze. Nie musisz się przejmować rozbudową, dają też mnóstwo frajdy. Wszystko zależy od gotówki rzecz jasna jaką dysponujesz. Przy wyższych modelach zabawa zaczyna się z zasilaczami. Seria XS w moim odczuciu bez zasilaczy gra słabo. Szczególnie przy źródle to pozycja obowiązkowa. Supernait natomiast nie jest tak podatny na zasilacze i nawet bez niego to już kawał muzyki. Musisz posłuchać, policzyć i decydować :)

Edytowane przez kardas

Naim CD5XS + NAT05XS + Supernait + Hicap 2 + FlatCap x2 + HiLine + Naca5 + Spendor A5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie - naprawdę nie chcę wtykać kija w mrowisko.

Kable od dłuższego czasu średnio mnie interesują delikatnie mówiąc, ale jeżeli komuś grają - to oczywiście, dlaczego nie.

Uważam, że mam aktualnie całkiem nieźle "zbilansowany" system.

Zupełnie przypadkiem miałem możliwość wpięcia pomiędzy źródło a pre Chord Chameleon silver plus czy jakoś tak.

Na jego tle szarak wygląda żałośnie.

A co do walorów dźwiękowych - wszystkie zakresy były lepsze osobno, z wyjątkiem tego, że Chord poszatkował dźwięk jak kapustę - mechaniczna pomarańcza po prostu, niezwykle szybko nabrałem chęci do jego odpięcia.

Ale wcale się nie zdziwię, że niejednej osobie przypadnie do gustu - ot, po prostu kwestia... gustu:)

Pozdrawiam.

Edytowane przez Asmon

Naim: DAC/TP XPS (+ CA CXC) + NAC 282/TP DTCap/NAP 250-2 + Lipinski L-707 + Target Audio MR70B 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Kardasie dobrze znam twoje opinie o wspaniałości kabli naim'a. Ja mam nieco inne zdanie. A choćby dlatego, że chord gra ultra naimowsko.

 

Ultranaimowsko grają szarak i hiline :) Sorry bez urazy, tylko to Twoje stwierdzenie że "szarak to jednak żart" ...

Naim CD5XS + NAT05XS + Supernait + Hicap 2 + FlatCap x2 + HiLine + Naca5 + Spendor A5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie żart. A dlaczego nie?

 

Znam ludzi którzy mają szaraki na znacznie droższych systemach niż nasze i nie piszą że szarak to żart. Naprawdę nie chciałbym wchodzić w polemikę na temat kabli. Już tyle razy się na ten temat pisało. Ja już dawno temu przestałem kombinować w tym zakresie. Uważam że rola przewodu jest mocno przeceniana co do rzeczywistych zmian i możliwości.

Pozdrawiam :)

Edytowane przez kardas

Naim CD5XS + NAT05XS + Supernait + Hicap 2 + FlatCap x2 + HiLine + Naca5 + Spendor A5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden powie, że "Chord poszatkował dźwięk jak kapustę" inny, że szarak to "zamulacz z ograniczonym pasmem" - barwne słownictwo ale prawda jest pewnie gdzieś pośrodku. Na pewno duży wpływ na korzyść dla kabli naima ma świadomość, że są to kable naima. A ja, żeby jeszcze namieszać to powiem, że szaraka i chordy lubię, natomiast nie podszedł mi Ar Sound Skylink , który był tutaj bardzo wychwalany - dawałem mu szanse dwa razy i dwa razy go sprzedawałem - ot ludzkie gusta i na pewno zależność od reszty systemu oraz pomieszczenia odsłuchowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja żeby jeszcze bardziej namieszać, w tym zamieszaniu, powiem serio że szaraka lubię niektóre Chordy też, ale mam problem z HiLine'm. Grał z XS em i cdx 5 z flatcap na Acoustic Energy Radiance 3 i nie za bardzo to lubiłem, gra z Supernaitem 2 i HiCap DR z CDX2 na Harbethach 5+, wszystko to zawsze z NACA 5 i też mam długie okresy kiedy gram na szaraku, który czasem tak myslę jest najlepszy. Może za duzo tego dobrego - 3x powerline i HiCap i wkońcu HiLine? Naczytałem się na forum brytyjskim że niektórzy tam okreslają go (HiLine'a) "za bardzo hifi" (za mało muzyki). Co sadzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja żeby jeszcze bardziej namieszać, w tym zamieszaniu, powiem serio że szaraka lubię niektóre Chordy też, ale mam problem z HiLine'm. Grał z XS em i cdx 5 z flatcap na Acoustic Energy Radiance 3 i nie za bardzo to lubiłem, gra z Supernaitem 2 i HiCap DR z CDX2 na Harbethach 5+, wszystko to zawsze z NACA 5 i też mam długie okresy kiedy gram na szaraku, który czasem tak myslę jest najlepszy. Może za duzo tego dobrego - 3x powerline i HiCap i wkońcu HiLine? Naczytałem się na forum brytyjskim że niektórzy tam okreslają go (HiLine'a) "za bardzo hifi" (za mało muzyki). Co sadzicie?

 

Żeby było śmiesznie to znam przypadki osób które celowo rezygnowały z hilinea na rzecz szaraka i im takie połączenie bardziej odpowiadało. Mój hiline gra z Supernaitem i Hicapem 2 z Cd5XS. Największą zaletą Hiline'a w moim odczuciu nie są jakieś fajerwerki czy wodotryski ale to że potrafi dopełnić i scalić wszystkie aspekty naimowskiego brzmienia. Poza tym lubię ciepłe, gęste granie, czarne tło i to wszystko hiline posiada. Czy hiline jest za bardzo hifi? Nie wiem, ciężko mi sie do tego ustosunkować. Nie wiem co autor miał dokładnie na myśli.

 

Co do szaraka to uważam że jest to też bardzo dobry przewód bez zbędnych fajerwerków w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Jeśli już do czegoś miałbym się przyczepić to uważam że szczególnie w stosunku do hilinea ma za bardzo matową górę, wszystkie wybrzmienia, talerze są pokazane w sposób jednostajny, zrównoważony. Góra nie jest tak kolorowa i bogata jak w przypadku hilinea.

 

Teraz już od paru lat nie przywiązuję uwagi do przewodów, uważam że są ważniejsze rzeczy. Kable są trochę przeceniane w stosunku do ich możliwości. Czasem zamiast płacić za kablowy marketing lepiej zabrać gotówkę do Empiku i powiększyć swoją płytotekę. Będzie z tego większy fun, zaręczam :)

Edytowane przez kardas

Naim CD5XS + NAT05XS + Supernait + Hicap 2 + FlatCap x2 + HiLine + Naca5 + Spendor A5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś chce się pozbyć powerlinea? Chętnie wypróbuję. A nawet 3 powerliny:)

Edytowane przez Bumbrum

Dobry system nie boi się żadnej muzyki. Jeżeli słuchasz muzyki organowej, opery, symfonii lub muzyki chóralnej i ci się podoba, jesteś blisko... Jeżeli słuchasz płyt, których nigdy nie mogłeś wysłuchać w całości a teraz muzyka cię zachwyca, jesteś blisko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby było śmiesznie to znam przypadki osób które celowo rezygnowały z hilinea na rzecz szaraka i im takie połączenie bardziej odpowiadało. Mój hiline gra z Supernaitem i Hicapem 2 z Cd5XS. Największą zaletą Hiline'a w moim odczuciu nie są jakieś fajerwerki czy wodotryski ale to że potrafi dopełnić i scalić wszystkie aspekty naimowskiego brzmienia. Poza tym lubię ciepłe, gęste granie, czarne tło i to wszystko hiline posiada. Czy hiline jest za bardzo hifi? Nie wiem, ciężko mi sie do tego ustosunkować. Nie wiem co autor miał dokładnie na myśli.

 

Co do szaraka to uważam że jest to też bardzo dobry przewód bez zbędnych fajerwerków w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Jeśli już do czegoś miałbym się przyczepić to uważam że szczególnie w stosunku do hilinea ma za bardzo matową górę, wszystkie wybrzmienia, talerze są pokazane w sposób jednostajny, zrównoważony. Góra nie jest tak kolorowa i bogata jak w przypadku hilinea.

 

Teraz już od paru lat nie przywiązuję uwagi do przewodów, uważam że są ważniejsze rzeczy. Kable są trochę przeceniane w stosunku do ich możliwości. Czasem zamiast płacić za kablowy marketing lepiej zabrać gotówkę do Empiku i powiększyć swoją płytotekę. Będzie z tego większy fun, zaręczam :)

I tak jest jak piszesz, po prostu ja słyszę w szaraku to za co pokochałem Naima, bo mimo nieco rozmazanego tła i słabej góry jest w nim drive. Hi Line jest bardzo dobry ale za miękki ma niski dół, minimalnie za mało wyższego basu i choć bardzo dokładny i czysty jakoś nie sprawia mi tej pierwotnej radości z muzyki, i tu z tym Naimowskim brzmieniem to on już nie jest taki oczywisty. To że za bardzo hifi to Brytole chyba rozumieją że jest zbyt dokładny. Testowałem Chordy i tylko te tańsze ewentualnie mogą być fajne, ale i tak wybrałbym szaraka, no i mimo wszystko HiLine'a. Jakby brakuje mi kabla pomiedzy szarakiem i HiLinem. Jeszcze przede mną Tellurium, nie miałem okazji, a dużo o tym się pisze że super do Naima. Czy ktoś miał okazję? A płytoteka powoli, ale jakoś przyrasta:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak jest jak piszesz, po prostu ja słyszę w szaraku to za co pokochałem Naima, bo mimo nieco rozmazanego tła i słabej góry jest w nim drive. Hi Line jest bardzo dobry ale za miękki ma niski dół, minimalnie za mało wyższego basu i choć bardzo dokładny i czysty jakoś nie sprawia mi tej pierwotnej radości z muzyki, i tu z tym Naimowskim brzmieniem to on już nie jest taki oczywisty. To że za bardzo hifi to Brytole chyba rozumieją że jest zbyt dokładny. Testowałem Chordy i tylko te tańsze ewentualnie mogą być fajne, ale i tak wybrałbym szaraka, no i mimo wszystko HiLine'a. Jakby brakuje mi kabla pomiedzy szarakiem i HiLinem. Jeszcze przede mną Tellurium, nie miałem okazji, a dużo o tym się pisze że super do Naima. Czy ktoś miał okazję? A płytoteka powoli, ale jakoś przyrasta:)

 

ja miałem Tellurium Black jezeli dobrze pamietam. Przegrał z hi-line, ale powierdza się to co piszesz odnośnie szaraka. Miałem jeden system, gdzie hi-line się nie sprawdził. To wszystko jest tak różnorodne, że ciężko powiedzieć co jest lepsze. Jedno natomiast mogę stwierdzić na pewno, z szarakiem, też może grać super:)

Naim CD5x + Flatcap 2x + NAC 72 + NAP 135 + KEF 105.2 Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o kablach było już mnóstwo razy i pewnie będzie jeszcze nie raz,

właśnie dlatego pomyślałem, że może to już czas żeby nasz klub podzielić na tematy,

mamy ponad 8000 wpisów na 274 stronach ...

jak zrobimy oddzielny temat dot. np. sygnałowych DIN to znacznie łatwiej będzie w przyszłości odnaleźć interesujące kwestie,

co tym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.