Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  573 członków

Naim Klub
IGNORED

Naim club


parmenides
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Grałem na zestawie Esoteric p70 > Naim nDAC + XPS2 > Hiline > NAC202 + HICAP + NAPSC > 2x NAP 135 > Dali Helicon 300

Teraz tor się trochę uprościł... nowy DAC, kolumny, transportcd, no i pojawiła się lampka SE ;) wygląda to tak:

Esoteric p03 > dCS Debussy > Amplifon SET42 SE > s16hz Ethos Ultimo, wszystko spięte wysokimi Transparentami.

 

Jak oceniasz 202/135 vs SET42? Rozumiem, że ujawniła się przewaga...na czym polegała?

 

Witam Kolegów !

 

Pragnę się przywitać !

 

Zgłaszam sie z Naim Nait 5si oraz CD5 si + RLS Callisto IV.

 

Witamy:)

l'enfant sauvage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak oceniasz 202/135 vs SET42? Rozumiem, że ujawniła się przewaga...na czym polegała?

 

 

 

Witamy:)

Przepraszam, że tak od razu "ad rem", ale mam kilka pytań... Odpakowałem sprzet, podłaczyłem kable, głośniki i właczyłem przyciskami z tyłu. .. Ale zapomnaiłem wykręcić srubę od spodu odtwarzacza. Coś trochę lekko zazgrzytało. Wyłączyłem, wykręciłem śrubę, właczyłem jeszce raz i... też trochę głośno napędf się uruchomiał, ale... gra i to bez problemów. Czy uszkodzić mogłem napęd tym włączeniem do sieci bez odkręcenia śruby ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam chciałbym się pochwalić i poprosić o pomoc.Po pierwsze, kupiłem Sbl Mk2 i szukam do nich reszty toru,czy supernait to dobry kierunek czy lepiej pójść w serię oliwkową.Pozdrawiam

 

 

Fajne kolumny. Gratuluję zakupu.

Sprawdzają się przede wszystkim w małych pomieszczeniach.

Grają zdecydowanie lepiej w starym budownictwie (tam gdzie są ściany z prawdziwych cegieł).

Z tego co pamietam nawet nait 3 dawał im radę wiec im wyższy model tym powinno być lepiej.

Supernait to z pewnością dobry kierunek choć z 82 lub 72/HC/250 będzie jeszcze lepiej ...

Edytowane przez Piotr111111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak oceniasz 202/135 vs SET42? Rozumiem, że ujawniła się przewaga...na czym polegała?

 

"Przewaga" to pojęcie zbyt delikatne w porównaniu tych dwóch wzmocnień ;) w skrócie: niesamowita przestrzeń, barwa połączona ze świetną przejrzystością, mikrodynamika na najwyższym poziomie, niesamowicie detaliczne jednocześnie gładki wysokie tony....i wiadomo średnica, jak na lampę świetny bas i dynamika, bonusowo super jakość wykonania i całkowita cisza układu (zero szumów z głośników przy odkręconej na maxa głośności). Zestaw Naima ma lepiej kontrolowany bas i lepszą dynamikę....ale różnica jest naprawdę niewielka (bałem się, że w tych aspektach będzie dużo gorzej z lampy) przy czym bas Naimów jest bardziej jednostajny niż z SET'a, w Amplifonie na basie słychać więcej....

Edytowane przez tb82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

202/ 135 to nieporozumienie ....

Nie można topowych końcówek łączyć z podstawowym pre ....

Znacznie korzystniejsze dla brzmienia jest połączenie wyższego pre z tańszą końcówką np. 52/ 250 lub 180, 140,

To właśnie przedwzmacniacz ma największy wpływ na końcowy efekt,

Dla 135'tek optymalnym pre był 52 czyli obecne 252,

Nie dziwę się więc twoim spostrzeżeniom ale popełniłeś spory błąd w konfigurowaniu swojego zestawu Naim'a ...

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

202/ 135 to nieporozumienie ....

Dzięki uprzejmości jednego z forumowiczów (pewnie niektórzy będą wiedzieć o kogo chodzi) miałem okazję słuchać swego czasu swoich Spendorów właśnie na 202/135. Absolutnie nie nazwałbym tego nieporozumieniem. Porównywaliśmy wymiennie z 72 i na końcu obaj stwierdziliśmy że 202 zagrała delikatnie lepiej. Na prawdę było to fajne granie. Ja osobiście byłem mega oczarowany, nie było słychać żeby pre jakoś niedomagało. Oczywiście pewnie135-tki pokazują pełnie swoich możliwości gdy grają z topowym pre takim jak 52 które to pre jest naturalnym partnerem.

Ja jednak uważam że mimo iż 202 to podstawowe pre to jest to mega udany klocek i chyba stosunek jakość/cena w tym przypadku jest najbardziej korzystny w przeciwieństwie do chociażby "najniższej" końcówki 200 która jest IMO bardzo słaba. Nie wiem kto układa cennik naimowski ale szczególnie pre 282 czy 252 biorąc pod uwagę chociażby ich budowę to najbardziej przewartościowane urządzenia Naima, szczególnie w nowych cennikach.

Znam też ludzi którzy długo nie mogli się zdecydować między 82 czy 202 mimo iż to teoretycznie różne półki i w końcu i tak wybierali z zadowoleniem 202. I także w tym przypadku końcówkami były urządzenia z wyższego pułapu gdzie teoretycznie 82 powinna być lepsza. Zatem chyba nie ma reguły w tym temacie :)

 

Naim CD5XS + NAT05XS + Supernait + Hicap 2 + FlatCap x2 + HiLine + Naca5 + Spendor A5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem z nim ok 2 miesiące temu i był właśnie na etapie doboru kolumn, wtedy miał kolumny Naim nie pamiętam modelu ale coś mu nie pasowało i mówił, że będzie szukał dalej. Najchętniej zabrał bym ze sobą cały system ale co z tego wyjdzie nie wiem.... też jestem ciekaw porównania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kardas,

Piszesz, ze 202 zagrało delikatnie lepiej od 72.

No super tylko 72 to model który w 2000 roku kosztował ok. 800 GBP natomiast 202 w 2002 roku kosztował ok. 1800 GBP .... Czy na pewno wobec tych cen jest to dobry przykład twoim zdaniem?

Porównaj 202 do 282, 252 czy 552 a usłyszysz, że łączenie 135 z 202 nie ma sensu ....

Co do cen Naim'a w Polsce to mam podobne zdanie do Ciebie i uważam, że obecnie są co najmniej o 20 % za wysokie (funt jest już po 4,7 PLN !!!) ale w dzisiejszych czasach można sobie bez problemu kupić sprzęt np. w UK.

Pozdr.

 

Ps.

Wg mnie 72 gra lepiej niż 202 ale to tylko moje subiektywne zdanie ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrze, porównanie cen oliwek do cen serii czarnej jest bardzo trudne. Piszesz że nieuprawnionym jest porównywanie pre za 800£ do pre za 1800£ a na końcu i tak wskazujesz że twoim zdaniem pre za 800£ jest lepsze. Teoretycznie 72 to pre coś pomiędzy 102 a 82. Nie doczekało się następcy w serii czarnej, 102 zastąpiło 202 a 82 zastąpiło 282. Trochę zatem oferta naima została spłaszczona i ciężko to porównać w tym zakresie. Słuchałem 202 wielokrotnie, z 250 i ze 135 i na prawdę było to przyjemne granie. Rzecz jasna naturalnymi partnerami są pre z wyższej półki np 282, 252, 52 ale czasami trzeba niestety iść na ustępstwa.

 

Co do przewartościowania to miałem na myśli to że Naim ma w swojej ofercie elementy które absolutnie nie uzasadniają takiej ceny. Budowa przedwzmacniaczy, takich jak na przykład 282, wywołuje u mnie szeroki uśmiech kiedy patrzę na cenę 25 tys. Windując ceny do aburdalnych poziomów naim może stać się marką jeszcze bardziej niszową w takim kraju jak Polska. Taki podstawowy kabel NACA5 w ciągu ostatnich lat podrożał chyba z 300% mimo iż budowa kabla się nie zmieniła a wartość funta nawet spadła.

Naim CD5XS + NAT05XS + Supernait + Hicap 2 + FlatCap x2 + HiLine + Naca5 + Spendor A5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kardas,

Nie pisałem, ze porównanie jest nieuprawnione - nie zrozumiałeś mojego postu ...

72 był pozycjonowany pomiędzy 92 a 102 ....

Jeśli połączenie 202 ze 135 ci odpowiada to wiedz, że ja nie mam z tym żadnego problemu.

 

Wg mnie ceny Naim'a (w UK) nie są absurdalne a jedynie wynikają z sytuacji rynkowej.

Naim sprzedaje rocznie za ok. 30 mln. GBP przy czym zysk na koniec roku zazwyczaj nie przekracza 10 %.

Pomysł co by było gdyby obniżyli ceny o np. 30 %???

Przy założeniu, ze sprzedaż nie wzrasta mieliby 6 mln GBP straty ...

Żeby osiągnąć porownywalny zysk, sprzedaż musiałaby wzrosnąć o ok. 60 - 70 % (40 % wynika z proporcji a 20 - 30 % to dodatkowe koszty związane z większym zatrudnieniem, zakupem większej ilości surowców itp.) a to w dzisiejszych czasach po prostu nie jest możliwe ....

Oczywiście te wyliczenia są mocno przybliżone i należy je traktować poglądowo ale właśnie tak to mnie więcej wyglada.

Przekonałem Cie? Czy wolisz żeby Naim produkował np. w Chinach i kosztował połowę tego co teraz?

 

Pozdr.

Edytowane przez Piotr111111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no Piotrze, nie zrozum mnie źle. Nas jako konsumentów tak szczerze mówiąc nie powinno interesować to ile zarabia Naim, na jakie ceny mogą sobie pozwolić itp. Nas interesuje produkt i jego wycena. Nigdy nie zagłębiałem się w wyniki finansowe tej spółki ale nie zawsze przecież podwyżka cen musi wpłynąć na wyniki finansowe. Może przynieść odwrotny skutek, coraz mniej osób będzie sobie w stanie pozwolić na dany produkt i przychody mogą spadać. Nie wiem jakie koszty i wydatki ma Naim ale myślę że ich produkty możnaby robić z powodzeniem i zyskiem w europie za 1/3 ceny. Co do wspomnianego 282, chciałbym znać rzeczywisty koszt części do takiego urządzenia. Nie zdziwiłbym się jeśli byłoby to 10% ceny urządzenia. Ktoś powie że to produkcja europejska i istnieją pozostałe koszty, wydatki na serwis, pracowników itp. Zgoda. Jednak jeśli w cenie urządzenia 90% to koszty pozasprzętowe to coś ten model biznesowy jest słabo zbilansowany. No OK może jednak odbiegam trochę od przeznaczenia tego forum.

 

PS. Nie chcę aby Naim pochodził z fabryk chińskim jednkak już cały świat produkuje w Chinach. Apple swoją produkcję już dawno przeniósł do Chin. Chyba z grubsza nikt nie narzeka na jakość tych urządzeń.

 

Pozdrawiam

Naim CD5XS + NAT05XS + Supernait + Hicap 2 + FlatCap x2 + HiLine + Naca5 + Spendor A5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie wiem jakie koszty i wydatki ma Naim ale myślę że ich produkty możnaby robić z powodzeniem i zyskiem w europie za 1/3 ceny.

 

 

 

Ty po prostu nie rozumiesz tego o czym ja piszę, czytałeś mój wpis w ogóle???

Przykro mi ale nasz dialog jest po prostu bez sensu ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty po prostu nie rozumiesz tego o czym ja piszę, czytałeś mój wpis w ogóle???

 

Dokładnie zrozumiałem. Naim musi trzymać swoje absurdalne ceny bo zarabia tylko 10%. Zarabia 10% na flatcapie xs który kosztuje 5200zł a wygląda tak jak poniżej. Masz rację ta dyskusja jest bez sensu. Miłego dnia.

post-30566-0-80574500-1502029628_thumb.jpg

Edytowane przez kardas

Naim CD5XS + NAT05XS + Supernait + Hicap 2 + FlatCap x2 + HiLine + Naca5 + Spendor A5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam pytanko o kabel naim nac a5. Zestaw naim 5si. Rozlozenie głośników to 2 metry wiec zasadniczo by starczylo 2x1m kabla. Ale to chyba zly pomysł. Więc pytanie ile tego kabla powinienem kupić, 2x1.5 m czy jeszcze wiecej? Cena 200 zl/m.

 

Teoretycznie 2 x 3.5m. Praktycznie, to tyle, żeby Ci wystarczyło od wzmacniacza do kolumn :)

Naim CD5XS + NAT05XS + Supernait + Hicap 2 + FlatCap x2 + HiLine + Naca5 + Spendor A5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie 2 x 3.5m. Praktycznie, to tyle, żeby Ci wystarczyło od wzmacniacza do kolumn :)

 

teroretycznie bym musiał głośniki do sasiadów wynieść hehe, ale kupie 3 m i styknie, dzięki za informacje

 

Kiedyś było takie zalecenie żeby Naca5 miały:

minimum 2 x 3.5m

optymalnie 2 x 5m

 

Teraz to juź raczej nie ma takiego znaczenia. Choć niektórzy wyczuwają różnicę między różną długością kabli. I to nie tylką finansową :)

Edytowane przez kardas

Naim CD5XS + NAT05XS + Supernait + Hicap 2 + FlatCap x2 + HiLine + Naca5 + Spendor A5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem Panowie.

 

Zaciekawiła mnie Wasza wymiana zdań na temat kombinacji różnych połączeń pre z końcówkami.

 

Pozwolę dorzucić swoje trzy grosze, bo od ostatnich moich wpisów dość dużo w systemie się zmieniło a i przy okazji refleksji trochę przybyło.

To są oczywiście tylko i wyłącznie moje subiektywne odczucia, ale z perspektywy czasu mogę już na spokojnie sobie na nie chyba pozwolić.

 

Przedwzmacniacze: 202, 82 i 102 poznałem w stopniu dość „dogłębnym”.

 

NAC 102 i 82 prezentują bardzo podobny charakter brzmienia i jest on jednak trochę „niedzisiejszy” – muskularny i nieco nachalny, na dłuższą metę może być męczący.

Na pewno trzeba z doborem kolumn uważać a i bardziej pod gramofon te pre się nadają niż pod odtwarzacz cd.

Pomimo tego, że moja 82 była z ostatniego okresu produkcji (już z układem potencjometrów Pots 8) i zasilona optymalnie (DTCap, czyli napsc+ 2x hicap), jej sposób prezentacji nie odbiegał znacząco in plus w stosunku do 102.

 

202 moim zdaniem jest po prostu lepsza niż 82 – znacznie bardziej wyrafinowany i przyjemniejszy w odbiorze dźwięk – bez względu na to, co można wyczytać na forach Naima.

 

I tu mam dylemat , bo wiele sobie obiecywałem po 282 a teraz obawiam się, że może być bardzo podobne jak w przypadku różnicy pomiędzy 82 i 102.

Opcja dodatkowego zasilenia drugim hicapem, wyższy o półkę poziom a różnica na plus powiedzmy niewielka, wręcz dyskusyjna.

 

Czas pokaże mam nadzieję…

Naim: DAC/TP XPS (+ CA CXC) + NAC 282/TP DTCap/NAP 250-2 + Lipinski L-707 + Target Audio MR70B 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asmon,

 

Forum Naim'a w UK jest delikatnie mówiąc mało obiektywne.

Ogólnie można chyba powiedzieć, że tam każdy droższy/nowszy model ma opinię lepszego od tańszego/ starszego ...

Najlepiej po prostu słuchać samemu i nie patrzyć na opinię innych - w końcu to nasze pieniądze ...

Ja sam się złapałem na tym, że np. XPS DR podoba mi się mniej niż XPS (z CDS 3) albo końcówki 140 czy 150X podobają mi się bardziej niż 200 ....

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem Panowie.

 

Zaciekawiła mnie Wasza wymiana zdań na temat kombinacji różnych połączeń pre z końcówkami.

 

Pozwolę dorzucić swoje trzy grosze, bo od ostatnich moich wpisów dość dużo w systemie się zmieniło a i przy okazji refleksji trochę przybyło.

To są oczywiście tylko i wyłącznie moje subiektywne odczucia, ale z perspektywy czasu mogę już na spokojnie sobie na nie chyba pozwolić.

 

Przedwzmacniacze: 202, 82 i 102 poznałem w stopniu dość „dogłębnym”.

 

NAC 102 i 82 prezentują bardzo podobny charakter brzmienia i jest on jednak trochę „niedzisiejszy” – muskularny i nieco nachalny, na dłuższą metę może być męczący.

Na pewno trzeba z doborem kolumn uważać a i bardziej pod gramofon te pre się nadają niż pod odtwarzacz cd.

Pomimo tego, że moja 82 była z ostatniego okresu produkcji (już z układem potencjometrów Pots 8) i zasilona optymalnie (DTCap, czyli napsc+ 2x hicap), jej sposób prezentacji nie odbiegał znacząco in plus w stosunku do 102.

 

202 moim zdaniem jest po prostu lepsza niż 82 – znacznie bardziej wyrafinowany i przyjemniejszy w odbiorze dźwięk – bez względu na to, co można wyczytać na forach Naima.

 

I tu mam dylemat , bo wiele sobie obiecywałem po 282 a teraz obawiam się, że może być bardzo podobne jak w przypadku różnicy pomiędzy 82 i 102.

Opcja dodatkowego zasilenia drugim hicapem, wyższy o półkę poziom a różnica na plus powiedzmy niewielka, wręcz dyskusyjna.

 

Czas pokaże mam nadzieję…

 

Mam bardzo podobne odczucia do Twoich w kwesti 202 i 82. Te drugie pre nie jest tak przyjemne, dźwięk jest wypchnięty do przodu, ma się wrażenie ostrości. Też bym wybrał 202 z tej pary mimo iż teoretycznie 82 to powinien być poziom wyżej.

 

Naim CD5XS + NAT05XS + Supernait + Hicap 2 + FlatCap x2 + HiLine + Naca5 + Spendor A5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry, od roku używam sprzętu Naim (wzmacniacz) z kolumnami Amphion Argon a ponieważ namiętnie słucham muzycznych audycji radiowych (trójka i classic) to chciałbym dokupić tuner Naim. Jest możliwość kupna Nat03 ale nigdzie nie mogę znaleźć żadnych informacji na jego temat (poza tym że dobry). Czy ktoś jest w stanie mi odpowiedzieć jak się go włącza i wyłącza? Nie ma pilota, włącznik sieciowy z tyłu, jak wsadzę do szafki to bez dostępu. Wzmacniacza nie wyłączam wg. zaleceń producenta... to co? Cały czas będzie to grać :)? Jest jakoś rozkminiony ten temat? Bo sprzęt bardzo mi odpowiada, przekonałem się do marki i chcę przy niej pozostać, egzemplarz do kupienia w dobrej cenie (1500 zł) ale nic nie wiem, a głównie słucham radia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.