Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  573 członków

Naim Klub
IGNORED

Naim club


parmenides
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

co zyskam wymieniając model 5Si na XS-2? Kolumny JBL 4312E, DAC Rega-R. Muzyka różna z przewaga rocka i metalu.

Obecny zestaw gra na dobrym poziomie, ale zawsze może być lepiej.

 

To akurat powiem szczerze wcale nie musi być lepiej. Moim zdaniem xs-2 (70w) w stosunku do 5si najbardziej różni się bogatszą barwą, lepszym oddaniem pogłosu pomieszczenia, mikrodetalami. Czyli to, co raczej ważne w muzyce akustycznej, klasycznej, dżezie itepe. 5si gra chyba nieco "ostrzej", bardziej bezpośrednio. Czyli rock/metal na nim może być lepszy. Ale ZAWSZE sam musisz posłuchać :)

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps: Interesuja mnie rowniez opinie na temat zestawu nait xs2 wraz ze Scorpio 25 Audio Physic - zapraszam!

 

Delikatnie ujmując; średnio to zagra..

Duże i prądu potrzebujące Scorpio i 70Watowy piecyk ?

 

Xs2 i Step lub Sitary to jeszcze coś tam zagra ale napewno nie Scorpio.

Supernait 2 z HCdr też nie uciągnie tych AP

Scorpio zagra z Hegel H300, H360 lub bezkompromisowo Musical Fidelity Nu-vista, KW500, M500si, Krell 550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Delikatnie ujmując; średnio to zagra..

Duże i prądu potrzebujące Scorpio i 70Watowy piecyk ?

 

Xs2 i Step lub Sitary to jeszcze coś tam zagra ale napewno nie Scorpio.

Supernait 2 z HCdr też nie uciągnie tych AP

Scorpio zagra z Hegel H300, H360 lub bezkompromisowo Musical Fidelity Nu-vista, KW500, M500si, Krell 550

 

Spoko, dzięki za info. Zastanawiam się tez nad tempo 25 plus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle że te 70 W Naima to nie w kij dmuchał i to jest naprawdę dużo.

+ poparcia.

Sugden A21a ma 25W, a u mnie przed laty w konfrontacji z Accuphase 213 (i ProAc D15) pokazał znacznie lepszą kontrolę basu.

Konkretnie na ścieżce dźwiękowej z "Kingdom of Heaven" Accu nie był w stanie utrzymać w ryzach membran tych Seasów EXCEL i na zawieszeniach gumowych pojawiły się brzydkie miejsca jak przy cellulitisie :).

Edytowane przez robi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Spoko, dzięki za info. Zastanawiam się tez nad tempo 25 plus

 

Przez kilka lat grałem na Tempo 6, Tempo 25 łączyłem to z Xs2, Supernait, dopalając naprzemian zasilaczami Hicap oraz Hicap Dr.

Taa ;-)

70 Watt to faktycznie "nie w kij dmuchał.." ale jak na Naima a i wydajnością nie grzeszy.

Przerabiałem więc wiem co piszę.

 

Porównaj swoje Scorpio z Xs2 i takim Musical Fidelity M6si lub nawet M5si a pojęciu KONTROLI przyznasz mi rację..

Zresztą, najwięcej sie dowiesz w Klubie Audio Physica.

 

Owszem, Naim gra przyjemnie lecz nie do każdych kolumn.

Nadal gram na Nac A5 oraz Nd5xs

 

Pozdrawiam klub Naima

Edytowane przez Manhattan's Cowboy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście dobrze wspominam połączenie Supernait+HC z Tempo 25. Dużo lepsze i łagodniejsze w odbiorze kolumny od Tempo 6. Potrzebują jednak sporego metrażu. Mają dosyć dużo dołu. U mnie w 20m2 się udusiły.

Naim CD5XS + NAT05XS + Supernait + Hicap 2 + FlatCap x2 + HiLine + Naca5 + Spendor A5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj sluchalem mojego naita wraz z AP Avanti i musze przyznac ze zagralo super, troszke duzo basu przy niektorych nagraniach ale pomieszczenie odsluchowe nie grzeszylo gabarytami. Co do do tempo 25plus zeby ich posluchac musze pokanac dosc duzy odcinek drogi :-P - takze nadal w planach. Mam mozliwosc posluchania Harbeth 30.1 (demo model - cena okazjonalna). Na chwile obecna biore pod uwage : Audiovector Sr3 super, Audio Physic Avanti.

 

Ps: jesli ktos ma doswiadczenie z Harbeth 30.1 prosze o opinie.

Moja elektronika to: nait xs2, nd5xs; oba urzadzenia wspierane zasilaczami.

Edytowane przez Kacper525
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem dobry w opisywaniu jakosci dzwieku ale dla mnie gra to bardzo angazujaco i uniwersalnie, z rozmachem tzn. do tanca i do rozanca, slucham bardzo roznej muzyki i zestaw daje mi tyle samo radosci przy odsluchu wokali, klasyki jak i metalu. Dlugo szukalem odpowiednich glosnikow, bo pokoj ma tylko 12 mkw i wczesniejsze MA RX6 dawaly za duzo basu. Przesluchalem ProAc DB1, Harbeth P3ESR, Sonus Faber Chameleon B, KEF LS50 u siebie w domu oraz pare innych monitorow w Q21 oraz Top HiFi ale Electry zdecydowanie wybily sie przed szereg. Gdybym nie odsluchal Focali to prawdopodobnie wybralbym ProAc - fajnie zgrywaly sie z Naimem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam bardzo podobne spostrzeżenia jak Kolega Martini1512 - wcześniej bardzo fajnie mój "Naim set" zgrywał się z Proakami Studio 100.

Kiedy doszły mi do zestawu Micro Utopie na początku miałem mieszane uczucia i dylemat czy warto rozstawać się z Proakami.

Wystarczyło jednak wrócić z preampem z Nac 82 do 202 i wszystko stało się jasne.

A jeszcze jak xps-a do odtwarzacza dołączyłem... Naim z Focalem wymiata! :)

Naim: DAC/TP XPS (+ CA CXC) + NAC 282/TP DTCap/NAP 250-2 + Lipinski L-707 + Target Audio MR70B 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z proac też ;) ja jestem bardzo zadowolony ze studio 148/5si. A przy okazji - wczoraj kupiłem tweaka acoustic revive spu-8! Bardzo jestem zadowolony!

 

Też miałem n272 z nap200 - kurde jakoś zawsze czegoś mi brakowało. Pytanie, czy ówczesne amphiony, czy sam nap200, ale coś nie całkiem tam grało.

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z proac też ;) ja jestem bardzo zadowolony ze studio 148/5si. A przy okazji - wczoraj kupiłem tweaka acoustic revive spu-8! Bardzo jestem zadowolony!

 

Też miałem n272 z nap200 - kurde jakoś zawsze czegoś mi brakowało. Pytanie, czy ówczesne amphiony, czy sam nap200, ale coś nie całkiem tam grało.

Przez tydzien sluchalem pozyczonych Amphionow Helium 410 (razem z Unitilite) ale to troszke za male glosniki nawet na moj 12mkw pokoj. Generalnie inne granie ale wysokie tony byly fajne. Niestety nie sluchalem wyzszych modeli Amphiona (moze kiedys sie uda). Kombinowalem tez z polaczeniem Unitilite+NAP200DR - wszystkie kombinacje daja jakas inna wypadkowa. Unitilite'a jeszcze mam aczkolwiek juz chetny na zakup jest, to bardzo fajne urzadzenie ktore gra podobnie do 5i - bardziej zadziornie niz NAP200 (oczywiscie to jest moje subiektywne odczucie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz jakie są Twoim zdaniem różnice w brzmieniu między Unitilite a 272/200

 

Mam maly problem w odpowiedzeniu na to pytanie, poniewaz zmiany glosnikow oraz Naima dokonalem praktycznie w jednym czasie. Przez krotka chwile sluchalem Focali na Unitilite+NAP200, pozniej juz byl obecny stan. Przez 3 lata uzytkowalem Unitilite z Monitor Audio RX6. Wedlug mnie Unitilite gra jakby mial 2 raz tyle mocy co ma, a 272/200 gra nieco spokojniej ale i z wieksza kultura, lepsza jest stereofonia, rozmieszczenie instrumentow na scenie. Bas lepiej kontrolowany. Zestaw dzielony lepiej radzi sobie w klasyce z czym Unitilite ma maly problem. Nadal uwazam jednak ze Unitilite daje bardzo duzo frajdy w obcowaniu z muzyka a zestawiony z odpowiednimi glosnikami potrafi zawstydzic niejeden duzy zestaw. Nie bez znaczenia jest jego kompaktowosc i uniwersalnosc w uzytkowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki

Trochę mnie to zaskoczyło że unitilite sprawia wrażenie dynamiczniejszego niż nap 200

Też miałem takie wrażenie z 202/200 ale myślałem że to wina kolumn iż zbyt dużo prądu potrzebują Harbeth 30.1

 

 

 

 

Mam maly problem w odpowiedzeniu na to pytanie, poniewaz zmiany glosnikow oraz Naima dokonalem praktycznie w jednym czasie. Przez krotka chwile sluchalem Focali na Unitilite+NAP200, pozniej juz byl obecny stan. Przez 3 lata uzytkowalem Unitilite z Monitor Audio RX6. Wedlug mnie Unitilite gra jakby mial 2 raz tyle mocy co ma, a 272/200 gra nieco spokojniej ale i z wieksza kultura, lepsza jest stereofonia, rozmieszczenie instrumentow na scenie. Bas lepiej kontrolowany. Zestaw dzielony lepiej radzi sobie w klasyce z czym Unitilite ma maly problem. Nadal uwazam jednak ze Unitilite daje bardzo duzo frajdy w obcowaniu z muzyka a zestawiony z odpowiednimi glosnikami potrafi zawstydzic niejeden duzy zestaw. Nie bez znaczenia jest jego kompaktowosc i uniwersalnosc w uzytkowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja 2 i 2b ma ten sam wzmacnicz, inny od Unitiqute. Również prztwornik jest nowszy 24/192. Z tyłu usb zamiast RS23

 

A tu jakby jedynka (na tabliczce znamionowej jak wół nie ma "2") i ma USB zamiast RS232 i przetwornik 24/192.

Ło co chodzi?

http://www.ebay.co.uk/itm/Naim-Audio-UnitiQute-Vollverstarker-mit-Streamer-und-D-A-Wandler-24Bit192kHz-/401404672369?hash=item5d75953971:g:fkgAAOSwDRxZut9M

Bluesound Powernode N330 - Elac Vela BS403 - B&W ASW610

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu jakby jedynka (na tabliczce znamionowej jak wół nie ma "2") i ma USB zamiast RS232 i przetwornik 24/192.

Ło co chodzi?

http://www.ebay.co.u...kgAAOSwDRxZut9M

Dziwne, tył wygląda jak UQ2. Zachowałbym ostrożność i dopytał o historię.

Może to jakiś model przejściowy lub po upgrade w fabryce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprzedaję moje TQB - 3m głośnikowy i IC din-din 1m. Polecam kolegom bo dobrze grają z Naim.

Dla jaj podłączyłem dziś szaraka - kompletne dno ;)

 

http://allegro.pl/tellurium-q-black-3m-glosnikowy-i6962999997.html

 

http://allegro.pl/tellurium-q-black-din-din-naim-i6963003592.html

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i stało się. Supernait 2 zawitał u mnie i pozwolił Naitowi 5Si spocząć w kartonie.

Jeżeli ktoś chciałby wybawić 5Si z tego ciasnego pudła to zapraszam do kupna. Wzmacniacz roczny kupiony z polskiej dystrybucji. Pełen komplet. Jak nowy.

 

to pisz tu co tam lepiej itepe ;) jako posiadacz 5si bardzo jestem ciekaw.

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie mam za sobą 3 godziny słuchania.

Po pierwsze na pewno większa moc, ale nie o tu tu chodzi.

Na pewno słychać więcej szczegółów.

Bas niżej schodzi i jest bardziej zróżnicowany, no i przede wszystkim lepsza średnica. Przy słuchaniu wokali ciarki przechodzą przez ciało.

Kolumny mam dość specyficzne bo JBL 4312E, ale bardzo dobrze współgrają z Naimem. Może basu mogłoby być trochę mniej. Przy 5Si własnie tak było, ale za to był uboższy.

 

Teraz zastanawiam się nad innymi kolumnami, ale nie wiem w którym kierunku iść. Prawdopodobnie coś z twarda membraną. Nie wiem czego szukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.