Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  573 członków

Naim Klub
IGNORED

Naim club


parmenides
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jest duża różnica w brzmieniu między unitilite a uniti 2b? Czy raczej znikoma?

 

robi w skrócie odpisał, dodam, że Unitilite (przynajmniej u mnie) sprawia wrażenie bardziej przestrzennego od U2

 

A co je zastąpi?

 

Czego by nie zaproponowali, to jednego możemy być pewni - będzie drożej ;-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak podłącze do wyjścia preamp w Unitiqute 2 końcówkę Nap 100, czy będę mógł wykorzysta oba urządzenia do bi-ampingu?

Chodzi mi o to, czy po podłączeniu pod UQ2 końcówki mocy Nap 100, będę mógł w UQ2 podłączyć górne wejścia kolumn, a w końcówce Nap 100 dolne wejścia kolumn (bi-wiring)?

 

"Prawdziwy" bi-amping to 2 końcówki mocy, ale takiej funkcji NAP 100 nie może pełnić.

Ten pomysł - UQ do górnych zacisków, a NAP100 do dolnych - niektórzy nazywają "bi-ampingiem poziomym". Możesz spokojnie spróbować.Ja ćwiczyłem takie rozwiązanie i skutkiem była poprawa przestrzenności w porównaniu do NAP100, napędzanej samym UQ. Ale to u mnie było...

 

 

Myślę jeszcze o UQ2 z końcówką mocy Krella KSA 50 +

 

Qute nie ma najlepszego przedwzmacniacza na pokładzie. Próbowałem to z kilkoma "obcymi" końcówkami i niezbyt szczęśliwie sprawdzał się taki układ .

Zdecydowanie lepiej rozwiązane sekcje przedwzmacniacza mają Unitiltie i Uniti

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że się skusiłeś na tą okazję z allegro. Jeśli chodzi o stand-by to go nie znajdziesz. Tylko wyłącznik z tyłu.

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

 

 

Home: Naim 112x + 150x + SMSL M8 (Tomanek) - Chord Cobra + Focal Aria 926 - Jantzen 13AWG 5N aka Supra; LG 65SJ800V + Xbox One;

Office: Musical Fidelity V-DAC II - Chord Crimson + Musical Fidelity V-CAN II + Grado SR80e

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę państwa, czy ktoś z Was wie, gdzie kupić przejściówkę din/2x xlr (pre do końcówki) lub ktoś może ma do odsprzedaży?

 

Poszukaj tu:

https://www.flashbacksales.co.uk

 

Solidnie wykonane nietypowe kabelki do Naima.

Naim CD5XS + NAT05XS + Supernait + Hicap 2 + FlatCap x2 + HiLine + Naca5 + Spendor A5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie kontrola jest w 5si, aż za dobrze chyba. Mi nieco brakuje masy, ciężaru czasem. I pytanie o flatcapa/hicapa - pewnie też fajna zabawa.

 

Jeżeli zależy Ci na masie ciężar rytm itp to polecam xs-2 nie obecnie produkowany xs2 bo w xs2 mi tego brakowalo i wrocilem do xs-2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak

Różnią się min panelem przednim xs-2 ma już szczotkowany jak w xs2

 

Dzięki Panowie

 

A propos starszych wzmaków;

Krzysiek - pytałeś kilka postów wstecz o różnicę Uniti2 vs Unitilite B...Odpowiedzieliśmy Ci, ale ja mam jeszcze jedną obserwację/teorię (oczywiście niepotwierdzoną oficjalnie), którą się podzielę.

Wydaje mi się, że w Unitilite siedzi dużo z Naita 5i, który może i nie porażał mocą, ale był niezwykle melodyjny. Taki też jest Unitilite w porównaniu do Uniti2. Kiedy tak patrzę na charakterystyki zaimplementowanych sekcji wzmacniacza w obydwu urządzeniach, to by się nawet zgadzało...

Poprawcie mnie jeśli błądzę, ale tak to słychać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.