Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  573 członków

Naim Klub
IGNORED

Naim club


parmenides
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Panowie mam spory problem. Stalem sie posiadaczem NAC 172XS no i zachcialo mi sie zaktualizowac oprogramowanie. Podlaczylem wiec kompa i postepowalem jak nalezy krok po kroku. Niestety nie zauwazylem, ze zasilacz nie zostal polaczony do listwy no i psia krew bateria padla,a aktualizacja zostala przerwana. Probowalem ponownie, ale niestety bez skutku. Na wyswietlaczu widnieje komunikat "Firmware upgrade. Do not switch off".Program Naim Stremer Upgrader (system Mac OSX) wyswietla komunikat, ze system ARM zostanie ponownie zainstalowany, lecz niestety instalacja stoi w miejscu. Czy jest szansa na jakis twardy reset i przywrocenie ustawien fabrycznych czy pozostaje tylko rzgloszenie problemu u sprzedawcy?

Z gory dziekuje za pomoc i pozdrawiam.

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mnie załamałeś. Kupiłem Naima jako produkt używany od dystrybutora z roczną rękojmią.Czy w tym przypadku koszty za wysyłkę i naprawę będę musiał ponieść osobiście?

Dziękuję, za szybki odzew. Pozdrawiam.

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem. Wyraźnie problem wystąpił po Twojej stronie. Aktualizacja nie została dokończona dlatego bo padła Ci bateria. Nie wiem jednak czy to da się stwierdzić że problem wystąpił po stronie użytkownika. Jeśli masz gwarancję to wydaje mi się że nie powinni robić problemów. Mi nigdy Naim nie robił problemów kiedy sprzęt był na gwarancji.

Edytowane przez kardas

Naim CD5XS + NAT05XS + Supernait + Hicap 2 + FlatCap x2 + HiLine + Naca5 + Spendor A5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jm79 97

Obawiam się że tylko serwis i to w Anglii. Pzdr.
Tll w

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

 

 

Home: Naim 112x + 150x + SMSL M8 (Tomanek) - Chord Cobra + Focal Aria 926 - Jantzen 13AWG 5N aka Supra; LG 65SJ800V + Xbox One;

Office: Musical Fidelity V-DAC II - Chord Crimson + Musical Fidelity V-CAN II + Grado SR80e

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Unitilite b ma moduł bt z dodatkową anteną. To cała różnica.

 

Dziękuję,

w najbliższym czasie planuję swego daca, wzmacniacz oraz rpi2 zmienić na Unitilite. BT nie jest niezbędny w moim przypadku.

Jeżeli ktoś z klubowiczy będzie chciał się pozbyć swego to jestem otwarty na propozycję ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem jeszcze o jednej różnicy.

W Unitilite b jest standardowo instalowany tuner FM/DAB+, natomiast we wcześniejszym modelu ta opcja wynagała dopłaty 1000zł.

 

Ok, dziękuję ponownie za info. Klub Naima wiedzy nie żałuje ;)

Pewnie niedługo dołącze...

 

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Przymierzam się do kupna używanego Naim Unitiqute lub Naim Unitiqute 2. Muzyka z serwisu Tidal i dysku zewnętrznego format FLAC. Chcę używać trójdrożnych kolumn podłogowych a to urządzenie raczej ich nie napędzi. Myślę o dokupieniu do Naima końcówki mocy (może innej firmy) lub kolumny aktywne.

Czy ktoś z Was ma taki zestaw? Naim Unitiqute lub Unitiqute 2 z kolumnami aktywnymi? Jeśli tak to jakie kolumny aktywne?

Z góry dziękuję za odpowiedź i wskazówki

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po raz kolejny. Môj NAC172XS odwiedził dzisiaj serwis MusicLine niedaleko Hamburga. Oprogramowanie zostało zainstalowane ponownie no i Naim już ładnie napędza Gibsony LP8. Obawiałem się tej wysyłki do UK i czasu oczekiwania. Tymczasem okazało się, że serwis Naima jak już wcześniej wspomniałem jest tu na miejscu w HH. Sprzedawca zaproponował odiór i przewóz przesyłki przez UPS do serwisanta w ramach udzielonej 12 miesięcznej rękojmii. Jednak ze względu na niewielką odległość serwisu od miejsca mojej pracy, zdecydowałem się odwiedzić serwis osobiście. Pojechałem bez umówionego terminu i bardzo mili Panowie z MusicLine Rosengarten zgodzili się mi pomóc. Wszystko odbyło się sprawnie i w ramach gwarancji. Tak więc oficjalnie zgłaszam akces w klubie Naima.

 

Odpowiadając na Twoje pytanie raj222 - u mnie nie jest to co prawda Unitiqute, a li tylko NAC 172 XS z Gibson Monitor LP8 i gra to bardzo fajnie.

 

Teraz moje pytanie. Aktualnie NAC jest spięty z monitorami kablem(ami) cinch-cinch. Czy warto zatem zainteresować się w moim przypadku połączeniem z wyjścia przedwzmacniacza DIN-XLR lub DIN-cinch, czy będzie to raczej przerost formy nad treścią? No i jeśli warto to jaki kabel: Chord, Naim, DIY?

 

Pozdrawiam

post-1391-0-24221200-1502985132_thumb.jpg

Edytowane przez kichanadeta

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni,

 

czy ktoś odpowie (merytorycznie i rzetelnie) na pytanie czy set N272 + 250DR będzie dużo i "jak" dużo lepszy od Superuniti (b)? Czy wydawanie 2x większych pieniędzy jest uzasadnione jeżeli ktoś (tak jak ja) próbuje opierać swoje decyzje zakupowe na resztkach zdrowego rozsądku? :)) Założenie również jest takie, że nie biorę pod uwagę/nie chcę rozbudowy 272 o zasilacz (wiem, że "powinienem" chcieć bo będzie "jeszcze lepiej" ale nie)

 

Dziękuję, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni,

 

czy ktoś odpowie (merytorycznie i rzetelnie) na pytanie czy set N272 + 250DR będzie dużo i "jak" dużo lepszy od Superuniti (b)? Czy wydawanie 2x większych pieniędzy jest uzasadnione jeżeli ktoś (tak jak ja) próbuje opierać swoje decyzje zakupowe na resztkach zdrowego rozsądku? :)) Założenie również jest takie, że nie biorę pod uwagę/nie chcę rozbudowy 272 o zasilacz (wiem, że "powinienem" chcieć bo będzie "jeszcze lepiej" ale nie)

 

Dziękuję, pozdrawiam

 

nie wiem czy sprostam twoim oczekiwaniom co do poziomu wypowiedzi ale ...

 

wg mnie 272/250 DR (jak również 250.2) jest znacznie lepszy niż superuniti,

superuniti ma stosunkowo słabą sekcję streamera (podobną do tej z NAC 172 XS) a końcówka mocy z tego urządzenia bazuje na NAP 200,

być może moja ocena wynika z tego, że ja nie lubię NAP 200 ale jak podłączysz cd5xs/ nd5xs do superuniti to nawet taka konfiguracja będzie grać lepiej niż samo superuniti...

272/ 250 to conajmniej klasa wyżej (a może nawet dwie) - zyskasz muzykalność (ten Naimowski charakter), gładkość, szczegółowość, niski bas ....

272 to bardzo udany model wg mnie i nawet bez dodatkowego zasilacza gra bardzo przyjemnie,

jeśli budżet ci nie pozwala na DR to kup 250.2 i też będzie super!!!

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja cały czas bez aplikacji Naim na iOS :(

naimsupport odpisuje tylko, że pomoże tak szybko jak tylko będzie to możliwe (od 31.07) - cóż pozostaje - czekać...

 

A co nie tak za app naima?

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

była wersja 5.6 do połowy lipca jakoś i wszystko śmigało. później Naim dodał nowe klocki do obsługi przez apke, powstała wersja 5.7, telefon automatycznie mi pobrał nowszą wersję i się zaczeło... właściwie skończyło. telefon nie znajduje pokoju. po dodaniu ręcznie pokoju, gdy klikam w niego, to nic mi nie wczytuje poza chwilowym wzbudzeniem wyświetlacza ND5 XS. mogę tylko albo dodać kolejne pomieszczenie albo usunąć - tyle opcji. na androidzie wszystko śmiga jak nigdy.

robilem test przez aplikację Fing i telefon widzi ND5 XS, czyli jesteśmy w tej samej sieci na tej samej częstotliwości (2.4 GHz).

międzyczasie powstało 4 wersje aplikacji ponieważ problem okazał się masowy (tak myślę), co widać na forum naima. prosiłem również telefonicznie o możliwość udostępnienia wersji 5.6 ale apple podobno zabrania wracania do starych wersji aplikacji.

niczego w sieci nie zmieniałem, milion razy robiłem wyłączenie i włączenie wszystkiego, usunięcie i zainstalowanie apki, próbowałem innego iphonea i to samo....

 

hmm może dziś się przejdę do jakiegoś sklepu i spróbuję w innej sieci moim telefonem połączyć się przez apke.

może ktoś ma jakieś inne sugestie rozwiązania problemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wersje aplikacji 5.7.4 na iPad Air 2 i wszystko dziala jak nalezy. Przed nieszczesna aktulizacja softu w NAC172 tez mialem problemy z nawigacja na iOS. Zawieszala sie miedzy opcja sterowania glosnosci.

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja cały czas bez aplikacji Naim na iOS :(

naimsupport odpisuje tylko, że pomoże tak szybko jak tylko będzie to możliwe (od 31.07) - cóż pozostaje - czekać...

U mnie zarówno na UnitiLite, jak i na Uniti 2b nie ma żadnych problemów.

Sprawdziłem wczoraj na dwóch iPhone z ios11 beta 7, oraz ipadzie z ios10 w ostatniej oficjalnej wersji.

Mam stałe ip dla urządzeń Naim'a oraz połączenia kablowe Cat5.

Edytowane przez robi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

U mnie zarówno na UnitiLite, jak i na Uniti 2b nie ma żadnych problemów.

Sprawdziłem wczoraj na dwóch iPhone z ios11 beta 7, oraz ipadzie z ios10 w ostatniej oficjalnej wersji.

Mam stałe ip dla urządzeń Naim'a oraz połączenia kablowe Cat5.

 

Jest duża różnica w brzmieniu między unitilite a uniti 2b? Czy raczej znikoma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest duża różnica w brzmieniu między unitilite a uniti 2b? Czy raczej znikoma?

Tak w skrócie.

Różnica jest w charakterze przekazu, czy duża to już trudniejsza odpowiedź.

Unitilite gra lżej i nieco upraszcza przekaz, paradoksalnie dzięki lekkości jest wrażenie większej ilości powietrza.

Uniti 2b jest bardziej dociążony na dole, dźwięk jest bardziej dojrzały - tu widzę podobieństwo do UQ2, którego jak wiesz miałem wcześniej. W stosunku do tego ostatniego jest jednak większa kontrola i rozmach.

Edytowane przez robi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam pytanie dot. kabli głośnikowych - jak wypada porównanie Naim NAC A5 z Chord Odyssey 2 ???

Mój system to Unitiqute 2b + Dynaudio Excite X18 i na razie Supra Classic 4.

Testowałem już Chorda i w prównaniu z Suprą jest o wiele bardziej szczegółowo, detalicznie, ale bas został odchudzony, choć może szybszy, bardziej dokładny, ale nie wiem czy to jest to czego szukam.

Stąd pytanie do Was o porównanie Naima z Chordem.

Dzięki ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam pytanie dot. kabli głośnikowych - jak wypada porównanie Naim NAC A5 z Chord Odyssey 2 ???

Mój system to Unitiqute 2b + Dynaudio Excite X18 i na razie Supra Classic 4.

Testowałem już Chorda i w prównaniu z Suprą jest o wiele bardziej szczegółowo, detalicznie, ale bas został odchudzony, choć może szybszy, bardziej dokładny, ale nie wiem czy to jest to czego szukam.

Stąd pytanie do Was o porównanie Naima z Chordem.

Dzięki ;))

Proszę spróbować Tellurium Q black. Bardzo ciekawe brzmienie.

 

Pozdrawiam

 

A.

Edytowane przez arenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja mam tak, że dodaje ręcznie pomieszczenie, tworzy mi się przycisk z nazwą, ale jak klikam to nie wczytuje mi, ale wzbudza się wyświetlacz na ND5XS w momencie, gdy klikam w pomieszczenie. faaaak

 

od wczoraj mam dokładnie tak samo .....

coś ci już odpowiedzieli????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.