Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  572 członków

Naim Klub
IGNORED

Naim club


parmenides
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

Przeczytałem część postów w tym klubie ale jest tego mnóstwo... mam do szanownych kolegów zapytanie. Być może uda mi się nabyć używanego Supernaita (pierwsza wersja) i grałby on z kolumnami Definitive Technology SM 65.

 

Pytanie, czy powinienem się obawiać, że będzie za ostro?

 

Te DefTech 65 poczynają sobie dość żwawo (choć nie jakoś specjalnie ostro) i zastanawiam się czy takie połączenie nie będzie zbyt..."wybuchowe". W zasadzie nie powinno się ich łączyć z ostro czy zbyt jasno grającymi wzmacniaczami. Nie znam zupełnie Supernaita. Opinie są dobre.

Słyszałem kiedyś tańszego Naita 5 i bodajże 5si, ale grało to z innymi głośnikami. Podobało mi się wtedy. Ale Supernait to jednak inna jakościowo (i cenowo) integra. Potencjalny zakup i tak chcę poprzedzić odsłuchem. Jednakże pomyślałem, żeby zasięgnąć porady osób, które Naima dobrze znają.

Edytowane przez tartuffe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Supernait w wersji pierwszej to "ciemna", "ciepła" integra. Chyba najcieplejsza ze wzmacniaczy zintegrowanych naima. Z głośnikami bardziej detalicznymi powinna się doskonale uzupełnić.

Naim CD5XS + NAT05XS + Supernait + Hicap 2 + FlatCap x2 + HiLine + Naca5 + Spendor A5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączałem jednego teddyiego do wzmacniacza a drugiego do cd. Dźwięk był ok ale barwa dźwięku przy podłączeniu teddiego do wzmacniacza i flatcapa do cd bardziej mi się podoba. Z cd 5 x/xs raczej nie ma co kombinować tylko dokupić mu flatcapa. Ze wzmacniaczem to tylko hicap/teddycap, flatcapa można pominąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączałem jednego teddyiego do wzmacniacza a drugiego do cd. Dźwięk był ok ale barwa dźwięku przy podłączeniu teddiego do wzmacniacza i flatcapa do cd bardziej mi się podoba. Z cd 5 x/xs raczej nie ma co kombinować tylko dokupić mu flatcapa. Ze wzmacniaczem to tylko hicap/teddycap, flatcapa można pominąć.

Dokładnie. Mam identyczne zdanie.

Naim CD5XS + NAT05XS + Supernait + Hicap 2 + FlatCap x2 + HiLine + Naca5 + Spendor A5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kardas za odpowiedź. Pewnie tak zrobię jak napisałeś. Nie rozumiem tylko dlaczego hi-cap jest gorszy od flatcapa przy podłączeniu do CD. Patrząc na budowę wewnętrzną, to bardzo ładny zasilacz. Bo w ogóle to rozumiem, że hi-capa da się podpiąć jednocześnie do CD i Naita ?

Gdybym kupił flatcapa to jakie kable będę potrzebował do podłączenia go do CD ?

 

Coś mi nie wyszło wklejenie cytatu kardasa, do którego odnosi się mój powyższy wpis, za co przepraszam Wszystkich.

Obiecuję poprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kardas za odpowiedź. Pewnie tak zrobię jak napisałeś. Nie rozumiem tylko dlaczego hi-cap jest gorszy od flatcapa przy podłączeniu do CD. Patrząc na budowę wewnętrzną, to bardzo ładny zasilacz. Bo w ogóle to rozumiem, że hi-capa da się podpiąć jednocześnie do CD i Naita ?

Gdybym kupił flatcapa to jakie kable będę potrzebował do podłączenia go do CD ?

 

Coś mi nie wyszło wklejenie cytatu kardasa, do którego odnosi się mój powyższy wpis, za co przepraszam Wszystkich.

Obiecuję poprawę.

 

1. Właśnie o to chodzi że hicap jest "za dobry" do cd5xs :) Będziesz miał sztuczny, napompowany, taki trochę "'przewalony" dźwięk. Takie granie szybko męczy, nie ma tej gładkości, czarnego tła, spokoju które reprezentuje Flatcap z CD5XS. To rewelacyjne combo i ja bym nie kombinował w tym temacie :)

2. Tak jak pisałem hicapem nie zasilisz jednocześnie źródła i pre. Taką możliwość daje flatcap, który jednocześnie zasila oba urządzenia.

3. Kupując flatcapa masz w zestawie kabel 5Pin i to Ci wystarczy do zasilenia źródła. Jeśli chcesz podłączyć jeszcze naita do flatcapa to potrzebujesz dokupić dwa kolejne przewody 4Pin-4Pin i 5Pin-5pin.

 

Naim CD5XS + NAT05XS + Supernait + Hicap 2 + FlatCap x2 + HiLine + Naca5 + Spendor A5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam szanownych forumowiczów

chciałem publicznie serdecznie podziękować kolegom z forum : Piotr111111 oraz Twinslaver za nieoceniona pomoc w doradztwie i pomoc techniczna przy zakupie i konfiguracji nowego systemu. Jestem wdzięczny za możliwość rozmowy i bezinteresowna pomoc.

jeszcze raz bardzo Wam dziękuje.

 

pozostał mi jeszcze jeden problem do rozwiązania. podłączyłem odtwarzacz bluray z nac 282 do wejscia aux2 kablami rca. niestety nie mam dzwieku. czy moglibyscie koledzy pokierowac mnie jak zaprogramowac/ustawic pre aby w tym gniezdzie było odczytywane rca?

bede wdzieczny za pomoc

 1.NAIM+ BOENICKE+ PRO JECT         2. NAIM+BOENICKE      3. ULTRASONE+ CHORD HUGO 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zaprogramowac/ustawic pre aby w tym gniezdzie było odczytywane rca?

 

- ustaw na pilocie tryb obsługi "pre"

- przyciśnij i przytrzymaj "prog", aż zacznie migać dioda na pokrętle głośności

- przyciśnij i przytrzymaj przycisk "6" (to działa na zasadzie włącz/wyłącz)

- jeżeli w preampie na wejściu "aux2" dioda zamiga trzykrotnie, jesteś w trybie "rca", jeżeli raz w trybie "din"

- przyciśnij i przytrzymaj "prog", żeby wyjść z trybu programowania - dioda na pokrętle głośności przestanie migać

Naim: DAC/TP XPS (+ CA CXC) + NAC 282/TP DTCap/NAP 250-2 + Lipinski L-707 + Target Audio MR70B 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na dzien dzisiejszy ,a mam sprzet dopiero 1 dzień poprawie uległo wszystko i to znacznie. szczególnie bas, jest niesamowity. takie pierwsze wrażenie. Ale miarodajnie bede mógł powiedziec dopiero za pare tygodni jak sie wszystko wygrzeje ,a ja sie osłucham.

 1.NAIM+ BOENICKE+ PRO JECT         2. NAIM+BOENICKE      3. ULTRASONE+ CHORD HUGO 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomaszf - do takiego wzmocnienia, faktycznie, aż prosi się o adekwatne źródło - szukałbym wśród któryś z CDS-ów.

 

Teraz napiszę kilka zdań, które pewnie niektórych rozdrażnią, ale nie jest moją intencją obrażanie kogokolwiek.

 

Przepraszam wszystkich "plikowców" - miewam to na "codzień" - tego w dłuższym okresie czasu nie da się po prostu zdzierżyć - czekam na renesans napędów, bo płyt cd raczej nie zabraknie.

 

Naim nie lubi długo i głośno grać - kwestia chłodzenia jest niezbyt dobrze rozwiązana.

Po osiągnięciu ok. 70 stopni włącza się zabezpieczenie termiczne - na szczęście.

Większe wzmacniacze typu 135, 300 mają wentylatory z tyłu - nie bez potrzeby.

 

Subiektywnie o źródłach:

- cd5x, bez flatcapa, z flatcapem (oliwka), z flatcapem 2x - fajnie gra

- cdx (oliwka), bez niczego - gra lepiej niż powyższe razem wzięte

- cdx (oliwka) + Teddy Xps - szukam CDS-a... :)

Naim: DAC/TP XPS (+ CA CXC) + NAC 282/TP DTCap/NAP 250-2 + Lipinski L-707 + Target Audio MR70B 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A podobno wycofują ze sprzedaży cd5xs ...

Też ostatnio, chyba z czystej wygody, za często korzystam ze Spotify. Po każdym odpaleniu CD obiecuję sobie jednak że już więcej nie przedłużę subskrypcji na Spotify ...

Naim CD5XS + NAT05XS + Supernait + Hicap 2 + FlatCap x2 + HiLine + Naca5 + Spendor A5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asmon masz racje. Przejdę na wyższy CD w niedługiej przyszłości. pliki zupełnie mnie nie wzruszają . Spotyfy czasem sprawdzę w komputerze, co tam słuchać w nowościach.. ..Lubie kolekcjonować płyty, mam ich kilka( Ok. 1000), lubię oglądać okładki, czytać książeczki, itp.

Teraz druga kwestia. Kilka postów wcześniej przeczytałem opinie kardasa ze cd5xs nie jest dobrze łączyć z hicap. Miałem dotąd tak połączone. Ale Mysle , co mi tam i odpiolem od CD i podłączyłem do 282 dwa hicap. No i dźwięk faktycznie stracił „ napompowanie” i stał sie dużo przyjemniejszy, nie tracąc detalu. Zawsze staram sie czerpać od mądrzejszych odemnie

 1.NAIM+ BOENICKE+ PRO JECT         2. NAIM+BOENICKE      3. ULTRASONE+ CHORD HUGO 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważaj na tego CDX2. Nie wiem czy planujesz do niego zasilacz. Nie każdemu dźwięk tego cedeka bez zasilacza odpowiada. Mi osobiście wydawał się odrobinę za ostry, bardziej odpowiadał mi "miękki" i "ciepły" cd5xs plus flatcap. Po dodaniu XPSa do cdx2 to już jednak inna liga ale też zdecydowanie inny budżet.

 

Jeszcze jedna sprawa. Rozważ jeszcze zatrzymanie cd5xs i dokupienie ndaca plus xps. Cd5xs możesz zatrzymać jako transport. Zyskasz więcej niż wymiana Twojego cd5xs na cdx2/xps.

Edytowane przez kardas

Naim CD5XS + NAT05XS + Supernait + Hicap 2 + FlatCap x2 + HiLine + Naca5 + Spendor A5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomku masz super zestaw - moje marzenie jeżeli chodzi o pre/power ;-)

Do takiego zestawu jako źródło aż prosi się cdx2, najlepiej z xps'em. Już sam cdx2 jest dużo lepszym źródłem pod każdym względem od cdx5+fc2. Po dołączeniu XPS'a dopiero robi się jazda!

Przeszedłem tą ścieżkę i wiem co pisze. Kolejny krok to ndac+xps+dobry transport cd... i dobre kable zasilające.

 

ps. może już było pisane ale zasilacze naima (hicap, xps) są strasznie czułe na kable zasilające ...

 

pzdr

S.

...Naim + Studio16Hertz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do nait xs2 jako źródło używam nd5xs wraz z zasilaczem. Odtwarzacz płyt sprzedałem - zupełnie za nim nie tęsknie, myśle ze Ndx lub Nds ze spokojem udowodni przewagę plików nad srebrnym krążkiem (nawet jeśli źródłem będzie cdx2), warto spróbować!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Od wczoraj jestem posiadaczem supernait i już mam małe problemy:). Czy ktoś mógłby pomóc?

1. Da się z pilota wyłączyć wzmacniacz (na czuwanie) czy tylko wyłącznik z tyłu urządzenia?

2. Ma ktoś jakąś szczegółową instrukcję do pilota? strasznie to wszystko zamotane dla mnie, jakieś kodowanie, itd.

3. Kable Nac a5 do Dynaudio Focus 220 to dobry wybór (teraz gram z xlo pro600)?

To tak na początek chciałbym zapytać:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam supernaita także pytaj.

1. Ja zawsze włączam tylko mute na pilocie i tyle, nic więcej. Z tyłu supernaita się nie wyłącza. Chyba że na dłużej to tak.

2. Czego nie rozumiesz na pilocie? On jest prosty jak budowa cepa.

3. Kable naca5 to zawsze dobry wybór do naima

Naim CD5XS + NAT05XS + Supernait + Hicap 2 + FlatCap x2 + HiLine + Naca5 + Spendor A5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.