Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  573 członków

Naim Klub
IGNORED

Naim club


parmenides
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ciupago jak już wspominałem,CD5 (co jest udokumentowane) ma sporo rozwiązań z CDX2 i CDS3.

Według wielu opinii, oraz chłopskiego rozumowania CD5x bazuje na CD5. Więc bezapelacyjnej wyższości jednego nad drugim nie dostrzegam.

Natomiast co do samego upgrade'u... Sądzę że można by tutaj kruszyć kopie dyskutując nad wyższością zastosowania zewnętrznego zasilacza dla pre niż dla źródła.

Pewnie że i jedno i drugie wnosi poprawę - pytanie co korzystniejszą.

Ciupago - uważam że masz dwa rozwiązania:

1) kupić Flatcapa 2,2x (można przecież z drugiej ręki), i korzystając z okazji zdublowanych w nim gniazd zasilić i CD5 i NAC112 (zdaje się że taka opcja tam jest, przynajmniej w moim Nait5 takowa była)

2) kupić TeddyCap dla źródła i przetestować go także z Pre 112.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem. Trochę żałuję że się go pozbyłem... Sądzę że to konkurencja raczej dla CDX2 niż 5X.

Ale jeśli pytasz w kontekście ostatnich ofert ogłoszeniowych to podpowiem - krzyczą za dużo za tego CD2. Ja swojego rok temu sprzedałem za 2800zł, mój znajomy za trochę ponad 3.000zł jakieś pół roku temu... Można wyrwać w korzystnej cenie z UK.

Po szczegóły nt CD2 zapraszam na priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>zwisu123, 14 Mar 2010, 11:51

 

>Przyznam że gdyby kilka firm jeszcze weszło w temat DIN-Cinch lub nawet DIN-DIN (fakt,że musieli by

>dobrać właściwości elektryczne) to sądzę że przyjęło by się to.

>Przecież Naim wciąż istnieje,wypuszcza katalog 5x obszerniejszy niż kilka lat temu. Firma ma coraz

>więcej fanów choćby w naszym kraju.

>Jedni szukali by więcej wypełnienia aby ograniczyć trochę tranzystorowe barwy Naima,inny dążyli by

>do osiągnięcia lepszej definicji góry...

 

IC Sonus oliva można zamówić w wersji RCA - DIN (mam taki), myslę że 2xDIN też da radę:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o CD 2 to na forum Naim'a piszą, że to lepszy odtwarzacz niż CDX ale nie ma możliwości rozbudowy o zasilacz. CDX + XPS już bije na głowę CD 2 (ponoć). Jeśli CDX brzmi podobnie do CDX2 to jestem w stanie w to uwierzyć gdyż moim zdaniem CDX2 brzmi rewelacyjnie dopiero z XPS'em ....

Ja sam chętnie bym kupił taki CD 2. Nie jestem tylko pewien czy da się do niego dostać laser .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr111111, 18 Mar 2010, 15:15

 

>czy używa ktoś może n-sat'ów bądź avi neutron???

>proszę o opinię czy warto???

 

Ja miałem 3 dni na odsłuchu AVI ale BiggaTrony. Zapraszam na priv jeśli może Ci to w czymkolwiek pomóc.

Pamiętam też test gdzie występowały owe Neutrony, Harbethy "3"-ki...a test wygrały małe kolumny Blue Note'a. Nie pamiętam modelu.

Co do kolumn Naima...znam opinię wielu osób że dopiero SBL,DBL są warte zainteresowania.

Powtarzają często wpisy w kontekście zdrady marki jeśli chodzi o kolumny.3

Rozumiem że szukasz konkretnie mini-monitorów do Naimów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radku "Pasternaque" - jeszcze raz dzięki za przyjęcie... Naimy Credo już się powoli dopasowują akustycznie do nowego pomieszczenia;-) trochę z nimi eksperymentuję w ustawieniu i czasami wychodzi naprawdę zadziwiająco...pokazały kilka niedoskonałości w moim zestawie ale wiem przynajmniej którędy uderzyć...czekam teraz na przyjście cd5 z hi-cap'em i powinno już być fajnie bo i meridian i nad to narazie półśrodek....pozdrawiam i myślę ze Credo zadomowią się na dłużej...;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ilu z Was wiedziało że Naim (bynajmniej starsze piece,choć zdaje mi się że nowe także) pracuje w estradowej klasie B? Czyli klasie niezwykle wydajnej przy małym poborze mocy oraz wymiarach urządzeń.

Sporo zniekształceń, ale to pewnie one odpowiadają za unikalną cechę Naima - żywy, bezpośredni i dobitny przekaz muzyki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> arkadius69

 

proszę bardzo!

 

cieszę się, że Credo znalazły fajnego właściciela i praktycznie idealne warunki, które pozwolą im w pełni rozwinąć skrzydła. :)

 

PS. po miesiącach niełask podłączyłem Eposy i chyba okazuje się, że mimo drobnych niedociągnięć wracam na dobry tor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wpisuje się do klubu naima, ot taki powrót :) ale teraz juz mam cały zestaw tj: wzmak 3R + CD 3.

poki co gram z monitorami na scan speak revelatorach od SO, no coz jest super ale mam troche problem z pomieszczeniem. otoz bas refleks mają z tyłu i musze je odsuwac od ciany a pokoj jest przechodni i tu jest problem. na przyszłość ciekawy jestem jakie kolumienki z bas refleksem z przodu lub w obudowie zamkniętej pasowałyby do tego zestawu ? macie jakies propozycje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arkadius69, 24 Mar 2010, 18:26

 

>no to polecam kolumny Naim'a ...grają super postawione przy ścianie...sprawdzone ....

 

zgadzam sie z przedmowca ;), Naim ze swoimi kolumnami gra znakomicie, wszyscy ktorzy tak po nich jada chyba nigdy nie slyszeli calego zestawu, albo slyszeli na AS, gdzie Naim nie wypada najkorzsytniej. Dobrze ustawione glosniki (co nie jest prosta sprawa) odwdziecza sie cieplym, miekkim (nie mylic z zamulonym) brzmieniem, szybkoscia i nisko schodzacym basem. Moze to banalne stwierdzenie, ale te kolumny po prostu "graja" z Naimem.

 

Pozdrawiam

Naim CD5x + Flatcap 2x + NAC 72 + NAP 135 + KEF 105.2 Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam - sorki za of. ale ...

sprzeda mi ktoś pilota ??? ma obsłużyć naima cdx2... bo mój właśnie w weekend zjadły myszy... może ktoś ma 2 lub nawet 3 od całego systemu... i jednego zechciał by się pozbyć... byłbym wdzięczny... jak coś to poproszę oferty przesyłać na PW

z góry dziękuję i przepraszam za of.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla wszystkich naim'oholików...właśnie otrzymałem do domu drukowany newsletter naim'a Connection, w ktorym można poczytać trochę o nowościach sprzętowych, trochę muzyki i wykonawców nagrywających dla naima,parę news'ów etc...wszystko okraszone fajnymi fotkami i szatą graficzną.

aby otrzymywać Connection regularnie wystarczy zalogowac się na stronie i wyrazic chęć otrzymywania takiego pisemka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

witam,

na wstepie oznajmiam, ze nie mam nic wspolnego z tym ogloszeniem: http://www.allegro.pl/item983959071_audionova_skyline_5din_naim_compatible.html

ostatnimi czasy poruszany byl temat luki (DIN) w ofercie producentow kabli i kabelkow.

nie wiem czy to tylko jednorazowa akcja czy faktycznie poszerzyla sie oferta? na stonie po staremu:http://www.audio-nova.net/polish/

ta muzyka z ich strony zabija!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.