Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  573 członków

Naim Klub
IGNORED

Naim club


parmenides
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich Naimowcow

 

po wielu probach z kablami (sieciowkami, interkonektami i glosnikowymi), przeprowadzce, ustrojami majacymi "przygotowac akustycznie" pomieszczenie, wreszcie udalo mi sie osiagnac satysfakcjonujacy poziom odtwarzanej muzyki. Glowny problem polegal na przyciemnieniu glosnikow Monitor Audio oraz opanowaniu ich szalejacego basu. Nie chcialem ich wymieniac z racji detalicznosci jaka wnosza, jednak przy dluzszym sluchaniu zaczynalo to meczyc. Postanowilem poczekac i pokombinowac z ustawieniami w pokoju. Dobra, gruba wykladzina, kilka drewnianych szafek po bokach pomieszczenia, rolety materialowe, kilka kwiatow ;), zrobily swoje. GS20 zaczely grac miekko, detalicznie, ale nie ostro, z piekna i wypelniona srednica srednica......Pozostal problem basu. Podczas schodzenia do bardzo niskich rejestrow, bas tracil na konturze, byl bardziej rozlazly niz zwarty. Nie bylo juz rezonansow z racji lepszego przygotowania pokoju, jednak nie mialo sie wrazenie, ze wzmacniacz nie ma do konca nad nim kontroli. Postanowilem pokombinowac z sieciowkami oraz dodatkowym zasilaniem do przedwzmacniacza. Probowalem kilka bardzo drogich sieciowek (od 5 do 10k), byla poprawa, jednak nie taka ktora pchnela by do zakupu. Kumpel poradzil mi zebym najpierw wyprobowal nowe glosnikowe, a dopiero na koncu bawil sie z kablami zasilajacymi. Spodobal mi sie przekaz kabli glosnikowych Harmonixa, jednak za bardzo "odchudzaly" system, wiec postanowilem dac na gore Harmonixa a dol zwory z dobrze znanych NACA5. Efekt?? mega detalicznosc, z ciezkim, bardziej kontrolowanym basem, ale to jeszcze nie bylo to. Kupielem TeddyCapa i postanowielem dac dobre zasilanie do kazdego z elementow systemu. Ponownie sprowowalem sieciowek i w koncu wybralem liswe z kablami POWERIGEL. Po tych wszystkich zabiegach wreeeeszcie zaczelo grac tak,ze szczena opada. Na taki efekt wlasnie czekalem.....

 

Dlaczego to pisze?? Bo podejrzewam ze wiekszac z forumowiczow nie jest do konca zadowolona ze swojej elektroniki i za bardzo kombinuje ze zmianami. Sam mialem wymienic polowe swojego systemu bo ciagle cos nie gralo. Teraz spokojnie mozna usiasc, puscic i odplynac ;)....Troche to "poezja fortepianowa", ale naprawde czuje sie spelniony pod wzgledem reprodukcji dzwieku...

 

Ponizej kilka fotek.

 

Pozdrawiam

post-21780-100005232 1273045337_thumb.jpg

post-21780-100005233 1273045337_thumb.jpg

post-21780-100005234 1273045337_thumb.jpg

Naim CD5x + Flatcap 2x + NAC 72 + NAP 135 + KEF 105.2 Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"...mocno wplywaja na charakter urzadzenia..."

jak to rozumiec?

 

od kilku dni jestem w posiadaniu IC skyline (audionova). tak jak sceptycznie do tej pory podchodzilem do tematu kabli tak sam sie zdziwilem ze ow kabel moze tak wplynac na prezentacje dzwieku. dzwiek sie przede wszystkim poukladal lekko ocieplil w moim odczuciu i nabral barwy. pierwszym krokiem kazdego posiadacza systemu naim powinna byc wymiana IC szaraka na np. skyline. pewny i nie drogi zakup a upgrade jak marzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jak juz mowa o Skyline'e ktorego co prawda nie slyszalem, polecam sprobowac Skylink'a ;)..troche drozszy upgrade bo to okolo 750 zł, natomiast jesli chodzi o efekty, na pewno lepszy niz Naim Hi-Line'e ktorego wymienilem na Sky-linka....

Naim CD5x + Flatcap 2x + NAC 72 + NAP 135 + KEF 105.2 Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,dopiero znalazłem to forum i nie miałem czasu poczytać,jestem bardzo zainteresowany zakupem Naim Supernait ,na razie stereo ale kiedyś będę chciał dokupić jakiś amplituner i podpiąć go do całości tylko nie wiem czy ma on wejście na końcówkę mocy tak żeby w czasie oglądania filmów głośnością sterował tylko amplituner.A może ktoś wie skąd mógł bym ściągnąć polską instrukcję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Floyd00

brzmienie w calym zakresie zyskalo na jakosci natomiast nie zauwazylem wiekszej dominacji glosnika wysokotonowego po zmianie kabla. moze delikatnie sie wydawac ze jest wiecej dzwiekow na gorze ale to chyba efekt tego ze dzwiek sie poukladal. to co ma leciec z gory to leci wlasnie z tweeter'a a nie gdzies z pomiedzy lekko rozproszony. podobnie jest z pozostalymi pasmami. w kazdym badz razie zadowolony jestem z kabla jak nigdy dotad.

 

a propos kabli przyszla mi kolejna mysl:

posiadam aktualnie QED silver 25th anniversary (jakis cos ze srebrem) ok.40zl m/b. do tej pory bylem sceptykiem jesli chodzi o kable ale idac za doswiadczeniem Skylink'a uprzejmie pytam czy rowniez mozna sie spodziewac podobnych efektow po zmianie kabli glosnikowych? i jak wypada NACA5 na tle innych kabli powiedzmy do 100zl za metr?

 

jeszcze w temacie kabli.

przymierzam sie do zakupu Flatcap'a XS w najblizszym czasie celem podlaczenia go do wzmacniacza i cedeka. pytanie: ile i jakie kable bede jeszcze musial kupic? wiem ze jeden jakis jest w zestawie...

pytam poniewaz organizuje budzet a byc moze Audionova zrobi niezbedne kable taniej niz Naim.

 

wracajac do Skylink'a musze powiedziec ze wykonany jest zdecydowanie lepiej niz "szarak".

 

foto:

post-22608-100004838 1273472539_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej,

 

a propos kabli glosnikowych, w cenie 100/m ciezko bedzie znalezc cos co przebije NACA5. Jezleli chodzi o Flatcapa, to bedziesz potrzebowal tak: 2 x SNAIC 5-5 (240 stopni DIN), oraz SNAIC 4-4 (240 din). jednego snejk'a masz w zestawie z flatcapem, wiec cd bedziesz mogl sobie podpiac, to wzmaka musisz kupic 2 kable. p.s. zobaczysz co CD5XS potrafi z flatcapem ;) koszt kabli najmowskich to okolo 400 zł takze wybor nalezy do Ciebie..a propos zasilaczey ja poki co bawie sie jeszcze Teddycapem, ale jak tyklo budzet sie powiekszy, kupie Hi-capa do Supernaita.

 

pozdrawiam

Naim CD5x + Flatcap 2x + NAC 72 + NAP 135 + KEF 105.2 Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej moon,

 

tak, potrzebujesz 3 kable, w zestawie jest SNAIC 5-5 czyli kabel ktory przekazuje zasilanie. mozesz sobie nim polaczyc cd-ka do flatcapa. a propos plytki, tak to jest Aphex Twin - seria Analordow, mega perelka w skorzanej oprawie;).....

 

 

pozdro....

 

 

jesli chodzi u Supernaita,

 

nie ma przelacznika z tylu, ale rozniez mozesz go uzyc jak koncowke mocy, ostatnio nawet probowalem podpiac pre-amp gramofonowy do koncowki SN. gralo ;), tyle ze bardzo glosno bo mam mocna wkladke......

Naim CD5x + Flatcap 2x + NAC 72 + NAP 135 + KEF 105.2 Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak, nigdy nie bawilem sie w kino domowe ale....jezeli podlaczasz integre Naima jako koncowke mocy, funkcje przelaczace wejscia, regulacja glosnosci zostaja zablokowane i wtedy sterujesz z preampa. ale to stereo, z systemami 5.1 nigdy sie nie bawilem. wiem ze Naim robi cos takiego, kupujesz wtedy dodaktowe koncowki mocy, procesor AV etc....zajrzyj do zakladki kino domowe, tam moze wiecej powiedza....

Naim CD5x + Flatcap 2x + NAC 72 + NAP 135 + KEF 105.2 Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> piomisk

 

wydaje mi się, że po ustawieniach w amplitunerze procesor powinien "trzymać" parametry, a to że z wyjścia Pre wysyła osobny sygnał na przody (wzm. mocy), nie powinno mieć znaczenia. jeśli wszystko trzeba powtarzać od początku, spróbuj znaleźć w menu funkcję "Lock Settings" czy coś w tym stylu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.