Skocz do zawartości
IGNORED

Kolumny do NAD M3+M5


aptekamen

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli Focale zrobiły takie wrażenie (czego byłem pewien),daj sobie spokój z dalszymi poszukiwaniami. Nabawisz się może jak ja przepukliny od targania kolumn po klatce. Idę o zakład ,że VA rozczarują - to dla mnie nawet nie ta liga.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beethovenów bym nie przekreślał. Do dziś jestem pod wrażeniem niedzielnych odsłuchów tych kolumn. W porównaniu do moich były znacznie lepsze i to w niemal każdym aspekcie brzmienia – przestrzeń, dynamika, bas oraz komunikatywność średnicy. Co najbardziej mnie zaskoczyło to fakt, że Beethoveny grały nieco jaśniej a mimo tego były bardziej nasycone i jędrne. Dawno nie słuchałem tak dobrych kolumn, a te przecież nie są znów takie drogie. Moje zaskoczenie ma też drugie dno. Trzy lata temu słuchałem tych samych konstrukcji w TOP Hi-fi i wówczas bas swawolił bez opamiętania. Napędzane to było Krellem KAV 300il więc wykluczyć musiałem zły wpływ wzmacniacza. Podobno Beethoveny produkowano w dwóch wersjach, ale prawdę mówiąc dowiedziałem się o tym z nieoficjalnego źródła i nie wiem ile w tym prawdy. Tak czy inaczej jeśli ktoś z Was chce się pozbyć tych konstrukcji to jestem zainteresowany (do momentu kiedy usłyszę coś jeszcze lepszego…). Konfrontacja nowych Beethovenów z Focalami byłaby interesująca. Jeśli jednak prawdą jest to co o Beethovenach Grand piszą w Stereophile’u to podobieństwo ich do starszej wersji jest mało prawdopodobne. Szkoda.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość masterofdeath6

(Konto usunięte)

Ja od dawna marzyłem o B&W 704 lub 703. 603s3 to porażka, wybrałem wtedy JBL E80.

Teraz gdy dopadłem Focale 826 to nawet już mi nie zależy na posłuchaniu bowersów, co z resztą jest raczej niemożliwe w moich stronach :/ - Electra zapewne jest jeszcze lepsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B&W 602S3 to nie porażka.Te kolumny za takie pieniądze naprawde potrafią ładnie zagrać.Mają w sobie potencjał,potrzebują dobrego zestawienia ze wzmacniaczem,a wtedy fajnie brzmią.Wiem bo przez lata je mam do stereo,a teraz zostawie je chyba do kina domowego jako fronty.B&W to bardzo dobre kolumny!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aptekamen =>

 

A czy byłbyś w stanie określić które z kolumn 1027Be czy 804S grają cieplej, bardziej namacalnie na średnicy ?

 

pozdr.Arkadix

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arkadix

Z NAD M3 cieplej ,a zarazem przejrzyściej zagrały Electry.Myślę ,że jest to wpływ tego wzmaka,który ociepla średnicę.Same Focale Electra 1027Be nie są kolumnami ani ciepłymi,ani jaskrawymi,raczej powiedziałbym przeżroczystymi.

Tak myślę, co by tu jeszcze odsłuchać z kolumn do 20tyś?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Z NAD M3 cieplej ,a zarazem przejrzyściej zagrały Electry.Myślę ,że jest to wpływ tego wzmaka,który

>ociepla średnicę.

 

NAD M3 ociepla średnicę...

 

Ciekawe że tak to odbierasz. Moje wrażenia są inne. NAD M3 nic nie ociepla ani nie oziębia specjalnie. A na średnicę to ma już w mojej ocenie najmniejszy wpływ. Jest bardzo transparentny.

Słyszałem jego połączenie z Focal Electra 926 (które wydają mi się troszkę cieplejsze niż 1027BE) i dla mnie było zbyt chłodno i jasno. Dopiero uruchomienie funckji tilt (posiadacze M3 wiedzą o co chodzi) o jakieś +2 dało jak dla mnie efekt akcpetowalny (zgodny z moim poczuciem przyjemności z odsłuchu).

Słyszałem go także z kolumnami ciepłymi w brzmieniu ale przez to spowolnionymi. Tu średnica była miodzio, ale z kolei bas i góra poniżej poziomu akceptowalności.

 

Z tego co piszesz - Focal to dobry wybór. Świetne głośniki i zacne brzmienie. Jak kiedyś znudzi cię przezroczystość i wzmacniacza i kolumn posunięta do bólu zawsze masz w M3 możłiwość regulacji barwy :) Mało który wzmak w tej klasie oferuje taki luksus. A że regulacja barw w M3 nie wpływa w żaden sposób na jakość dźwięku (wiem bo sprawdzałem) to masz zupełny już spokój. :)

 

Gratuluję zestawu :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

NADa z serii Masters (CD i wzmak) sluchalem z kolumnami francuskiej firmy Davis. Rewelacja pod kazdym wzgledem. Znacznie lepiej niz z monitorami Focala (za niezle pieniadze ale nie pamietam ceny). Referencyjny wrecz bas duza szczegolowosc niezla scena - w ogole duza przyjemnosc z sluchania. Jesli na sile musialbym sie do czegos przyczepic to srednica moglaby byc nieco bardziej otwarta. Jednak nie traktujcie tego jak wade. Warto posluchac tej konfiguracji. Koszt monitorow Davisa to 10.000zl. W swojej klasie cenowej dla mnie referencja. Sa potezne i bardzo ciezkie. Maja 20cm midwoofer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aptekamen =>

 

>Tak myślę, co by tu jeszcze odsłuchać z kolumn do 20tyś?

 

Zdecydowanie polecam posłuchać Dynaudio Contour S5.4 lub/i Confidence C2 ( obie mają znakomite wysokotonowe Esotary ) oraz Dali Helicon 400 i/lub 800. W porównaniu do 1027Be to inna szkoła brzmienia , ale właśnie dzięki temu przekonasz się czy szkoła brzmienia 1027Be jest tym czego szukasz czy wręcz przeciwnie.

 

> Ale przede wszystkim chciałbym jeszcze posłuchać dla pewności któreś z VA,może Bethoven

 

VA Beethoven to nie tak klasa brzmienia co 1027Be czy C2. Słychać to m.in na wysokich ( w VA zastosowanio stosunkowo tanią kopułkę Scan Speaka ) - jeżeli słyszałeś wysokie z 1027Be albo Estotara z C2 to uznasz , że kolumny VA są pod tym względem ułomne..... a bas z VA w porównaniu do 1027Be to trzecia liga.

Generalnie Beethoveny Grand/Baby/Stara-Wersja to dobre kolumny jak się ma około 10000- do wydania. Jednak jeżeli masz dwa razy tyle to nie warto sobie nimi zawracać głowy.

 

pozdr.

Arkadix

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Zdecydowanie polecam posłuchać Dynaudio Contour S5.4 lub

 

Dynaudio to raczej diametralnie różne brzmienie w stosunku do electry. Np. model Contour S 3.4 to kolumna siekąca wręcz basem, dłuższym, pobrubionym i imho nie tak precyzyjnym jak Electra, np. model 926 który ostetecznie w umiarkowanym stopniu różni się od swego następcy 1027.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgłupiałem! Jestem po odsłuchach w Chillout-Studio w Krakowie. „Grały” tam Focale Diva Utopia Be napędzane wzmacniaczem TacT Millenium (nie wiem która wersja) i odtwarzaczem Lyngdorfa CD-1 + korektor akustyki pomieszczenia (też TacT). Jestem zaskoczony tym co usłyszałem. Brzmienie skrzypiec Carmignoli z „Four Season” cięło uszy! Ogólnie bardzo specyficzne brzmienie będące zaprzeczeniem analogowych klimatów. Mnie się nie podobało i jestem zaskoczony. Powszechna prasowa opinia (i nie tylko) dotycząca najnowszych produktów Focala mówi o jedwabistej, gładkiej górze i delikatnym przejściu w zakres średniotonowy. Zakres średnio-wysokotonowy słuchanych przeze mnie kolumn powinien mieć wiele wspólnego z brzmieniem Electry 1027 Be. Te z kolei są obecnym faworytem autora tego wątku. Czy w Waszej ocenie barwa najnowszych Focali jest naturalna?! Dla mnie wszystko brzmi jak przepuszczone przez sprzęt nagłaśniający koncertowe sale. Słuchając rocka czy muzykę pop (gdzie wszystko przechodzi przez mikrofon i wzmocnienie) można słuchać, ale brzmienie instrumentów akustycznych (fortepian, wiolonczela, skrzypce…) to masakra (w mojej ocenie oczywiście). Przypominam, że dotyczy to nie Elektry 1027 Be, ale systemu opisanego na początku. Może więc Divy i Elektry to zupełnie inna bajka (trochę wątpię). Dodam tylko, że nie jestem miłośnikiem lamp i miękkiego brzmienia co tłumaczyć by mogło mój odbiór. Piszę to ku przestrodze wszystkim tym, którzy polegają na opiniach innych. Ja Electry chyba muszę skreślić z listy interesujących mnie zestawów. Nie oznacza to oczywiście, że aptekamen słyszy źle (porównał wiele konstrukcji i to jest najlepszą gwarancją zakupu tego co JEMU się podoba).

 

Arkadix>>

Piszesz, że VA to nie ta liga co Electry. Prawdę mówiąc jestem zaskoczony moimi spostrzeżeniami (patrz wyżej), ale z moją elektroniką i w moim salonie (40m2) VA Beethoven (stara-wersja) zagrały wspaniale. Dynamika, przestrzeń, barwa i bass (mocny i żylasty, zwarty zarazem!). Znacznie lepiej od zestawu TacT+Diva Be. O ile obrazowanie przestrzenne i reprodukcja basu są ściśle uzależnione od pomieszczenia odsłuchowego (te aspekty również wypadły na korzyść VA) to barwa już w znacznie mniejszym stopniu zależy od lokalu. Chyba jednak jestem zwolennikiem duńskich przetworników z pod szyldu Scan-Speak i Seas.

 

W piątek słucham w swoim systemie SF Cremon – może zgłupieje po raz kolejny…

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pepe

 

"Prawdę mówiąc jestem zaskoczony moimi spostrzeżeniami"

Nie bądź zaskoczony tylko postaraj się przesłuchać jak największą liczbę kolumn. Jak już pisałem w wątku o Callisto 2200 kolumny bardzo różnią się brzmieniem, a ludzie różnią się gustem i oczekiwaniami co do brzmienia. Dobranie kolumn które pasują do gustu, pomieszczenia i wzmacniacza to najwazniejsze zadanie w życiu audiofila.

 

"Powszechna prasowa opinia (i nie tylko) dotycząca najnowszych produktów Focala mówi o jedwabistej, gładkiej górze i delikatnym przejściu w zakres średniotonowy."

I właśnie dlatego nie należy wierzyć temu co pisze prasa tylko samemu słuchać. Ja również nie uważam, aby berylowy wysokotonowy brzmiał jedwabiście. Opinie o „gładkiej górze” mogą pochodzić od osób które słuchały monitorów 1007Be w których rzeczywiście najwyższe tony są jakby przygaszone, bez powietrza – ale to jest kwestia charkaterystyki tych kolumn w których najwyższe tony są tłumione – charakterystykę przenoszenia 1007Be można obejrzeć na stronie www.stereophile.com. Natomiast w 1027Be wysokie na pewno nie są tłumione i na pewno nie są „jedwabiste” ( no chyba, że ktoś używa lampowego wzmacniacza ).

 

"Piszesz, że VA to nie ta liga co Electry"

Ścisle rzecz biorąc napisałem, że Beethoveny to nie tak klasa brzmienia co 1027Be czy C2.

Celowo podałem Ci przykłady kolumn o bardzo różnym charakterze brzmienia. Mimo różnic w charakterze brzmienia zarówno 1027Be jak i C2 sa bardzo wyrafinowanymi konstrukcjami. Skoro nie przypadło Ci do gustu brzmienie 1027Be to proponuję posłuchanie C2. VA Beethoveny do dobre kolumny ale moim zdaniem do Callisto potrzeba czegoś lepszego.

 

"Grały tam Focale Diva Utopia Be napędzane wzmacniaczem TacT Millenium (nie wiem która wersja) i odtwarzaczem Lyngdorfa CD-1 + korektor akustyki pomieszczenia”

Nie wyciągaj daleko idących wniosków na podstawie odsłuchów w których sygnał przechodził przez

wzmacniacz cyfrowy i korektor akustyki. Generalnie wzmacniacze cyfrowe budzą wiele kontrowersji.

Ja kiedyś słuchałem w warszawskim Trimexie kolumn Electra 1027Be napędzanych przez jakiegoś bardzo drogiego Tacta i brzmiało sucho , bezbarwnie i przy dłuższym słuchaniu męcząco.

Do tego w Twoim przypadku nie znane były efekty spowodowane przez korektor akustyki, ale na podstawie prezentacji na którymś Audioshow gdzie "Trimex-owcy" stosowali korktor akustyki można przypuszczać, że wpływ takiego korektora na brzmienie może być bardzo negatywny.

 

„W piątek słucham w swoim systemie SF Cremon - może zgłupieje po raz kolejny”

Brawo - tak trzymać. Jestem pewien, że wraz ze wzrostem liczby przesłuchanych kolumn Twoje zdziwienie przy odsłuchu kolejnych kolumn będzie maleć aż w końcu przestaniesz się dziwić różnicom jakie występują w brzmieniu.

Do kompletu wrażeń oprócz Dynaudio C2 namawiam na odsłuch Dali Heliconów 400 lub 800. Zarówno C2 jak Helicony to bardzo wysoka klasa brzmienia , a na dodatek ogromna muzykalność.

 

„ Nie oznacza to oczywiście, że aptekamen słyszy źle”

Przede wszystkim aptekamen pisze swoje opinie na podstawie odsłuchu ze wzmacniaczem M3.

Jest to moim zdaniem znakomity wzmacniacz o neutralnym ale jednocześnie bardzo kulturalnym brzmieniu i dlatego jest bardziej tolerancyjny dla takich kolumn jak 1027Be.

 

pozdrawiam i z niecierpliwością oczekuję na wrażenia z odsłuchu Cremon

Arkadix

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pepe

Cremony bedą ok. Będzie się Tobie podobało. Ale zmień Krell'a. Tyle dobrych CD ostatnio się pojawiło:) A potem dopracuj system okablowaniem. Będzie muzykalnie, gładko i jedwabiście:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>pepe

jak grasz na scanach, dodatkowo mientka kopulka to nie dziw sie ze jak uslyszysz szybki i transparentny glosnik, zbudowany z zupelnie innych materialow to bedzie podobnie cieplo, VA Beet to na dodatek jeszcze bardziej podgumowione glosniki ;-), taki dzwiek jest uroczy, mozna sluchac i sluchac, ja bardzo lubie, decyzja czego bedziesz sluchal nalezy jak zawsze do Ciebie?

...mozna jednak dla urozmaicenia zmienic sobie prezentacje co jakis czas, taka pieciolatka ;-))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krella moim zdaniem nie ruszaj, wymiana na inny nic nie da dopoki nie wybierzesz kolumn, sprobuj raczej kablami i postaw go na kamieniu + jakies Vibrapody.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja odsłuchując Electry 1027Be nie odniosłem wrażenia ,że ich berylowe wysokotonowce są kłujące po uszach.Są bardzo detaliczne,dosłownie wnikają w fakturę utworu,dzielą włosa na czworo,jednak nie męczą w odsłuchu.Miałem je przez 3 dni,testowałem ile się tylko da,i nie zmęczyły mnie,ani rozdrażniły.

Są delikatniejsze od alumniowych wysokotonowców w B&W.

Dla mnie brzmiały cieplej w porównaniu z B&W,co nie znaczy ,że same w sobie są ciepłe.

Były też delikatniejsze od wysokich tonów w AP Spark,Tempo,Scorpio.Ostrzej było też w Totem Model 1SE.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie się zdecydowałem na Electry 1027Be.

Jeśli ktoś ma coś do dodania ,to proszę tak jak w kościele-przed ślubem.

Czy są jakieś obiektywne powody aby nie kupić tych kolumn?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po odsłuchach kolumn SF Cremona i B&W 803D. Tym razem zabrałem swój wzmacniacz i odtwarzacz (nawet kable!). W sobotę napiszę obszerną relację. Jedno jest pewne - Focali muszę posłuchać raz jeszcze. Zarówno Cremony jak i 803D miały delikatną, czarującą górę więc nie chce mi się wierzyć, żeby Focalowski "beryl" był aż tak odmienny w brzmieniu jak to miało miejsce ostatnio. Widocznie elektronika w postaci cyfrowego wzmacniacza i korektora akustyki to zupełnie inna estetyka brzmieniowa niż Gryphon i Krell, które w znanych mi zestawieniach grały szalenie kulturalnie. Już wiem, że w moim wypadku zmiana kolumn pociągnie za sobą szaloną poprawę brzmienia systemu, a o zmianie odtwarzacza moge na długo zapomnieć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam po przerwie spowodowanej oczekiwaniem na zamówione kolumny.

Po wielu przemyśleniach zdecydowałem się na Electry 1027Be.

Kolumny właśnie wygrzewam,więc nie będę pisał o brzmieniu,powiem tylko o ich wyglądzie.

Na odsłuchu w domu miałem w kolorze classic,natomiast zakupić zdecydowałem się w kolorze signature.

To była moja dobra decyzja,bo w tym kolorze są wg.mnie są o niebo ładniejsze.Kwestia gustu.

 

Chciałbym wszystkim którzy aktywnie uczestniczyli w tym wątku bardzo podziękować za cenne wskazówki przy wyborze i podjęciu dezyzji w sprawie zakupu kolumn do mojego NADa Masters.

Szczególnie tym osobom które nakierowały mnie na Focale Electra,których na początku w ogóle nie brałem pod uwagę przy zakupie.

 

Pozdrowienia!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Aptekamen, gratulacje, daj znac jak gra zestaw po wygrzaniu

 

 

> Arkadix

> Zdecydowanie polecam posłuchać Dynaudio Contour S5.4 lub/i Confidence C2 ( obie mają znakomite

> wysokotonowe Esotary )

 

 

IMHO Estora ma tylko Confidence a Contour S to "tylko" Esotec...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.