Skocz do zawartości
IGNORED

Manley


wojtek r100r
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pytanie; jak wysoko podkręcacie pre manleya , przy graniu z końcówkami manleya , mam wrażenie, że muszę podkręcać za wysoko (na połowę),żeby grało na dobrym poziomie , ewentualnie czy może to być wina wysłużonych lamp w końcówkach. pre jest nowe , więc raczej nie w nim tkwi wina .Końcówki kilkuletnie ,lampy pewnie też , ale bias dał się ustawić bez problemu .

Wiem ,że zależy to od skuteczności kolumn , ale wcześniej grałem z 40 watt i też wykręcałem na połowę ,a teraz z 125 watt .

nie jestem pewien czy tak powinno być , dzięki za odp.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie zdecydowanie mniej trzeba podkręcić pre. Jeszcze nie byłem na 12. Mam obawy, czy kolumny i moje uszy by to przeżyły. Z pokrętłem muszę być ostrożny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie; jak wysoko podkręcacie pre manleya , przy graniu z końcówkami manleya , mam wrażenie, że muszę podkręcać za wysoko (na połowę),żeby grało na dobrym poziomie , ewentualnie czy może to być wina wysłużonych lamp w końcówkach. pre jest nowe , więc raczej nie w nim tkwi wina .Końcówki kilkuletnie ,lampy pewnie też , ale bias dał się ustawić bez problemu .

Wiem ,że zależy to od skuteczności kolumn , ale wcześniej grałem z 40 watt i też wykręcałem na połowę ,a teraz z 125 watt .

nie jestem pewien czy tak powinno być , dzięki za odp.

Witaj. Jakie masz pre, jakie końcówki, jakie kolumny (skuteczność) no i w jakim pomieszczeniu grasz ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnoszę wrażenie (dogłębnych analiz nie robiłem :) ), że przy tym samym ustawienia pokrętła w PRE trochę ciszej jest po wpięciu do końcówki po XLR. Pewnie to kwestia innego traktowania poziomów napięć dla RCA i XLR.

 

A może u Roberto20 przyczyny należy szukać w źródle? Może to kwestia ustawienia poziomu na wyjściu urządzenia źródłowego?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja. Jeśli w źródle jest regulacja głośności i nie jest ustawiona na max to gra odpowiednio ciszej. Połączenie XLR-ami jest nieco cichsze ale nie aż tak.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Firewall 1

(Konto usunięte)

Czy moc nie spadnie przez to?

 

Spadnie.

 

cytat :

 

".....Moc ta całkowicie zamienia się na ciepło w lampie. Pod wpływem tego ciepła nagrzewa się anoda lampy. Moc tracona na ciepło w lampie nie może przekroczyć pewnej określonej wartości dla danego typu lampy, jeżeli nie chcemy uszkodzić lampy. Ta maksymalna moc, jaką anoda lampy może bez szkody dla lampy przerobić na ciepło, nazywa się właśnie mocą admisyjną czyli mocą dopuszczalną. Jest ona dla każdego typu lampy katalogowo określona. Np. dla lampy AL4 moc admisyjna wynosi 9 watów, dla lampy EL5 - 18 watów itd. Mając na myśli moc admisyjną lampy możemy mówić o lampie 9 - watowej, 18 - watowej, 2 - watowej itd. Nie oznacza to jednak bynajmniej, że moc użyteczna jaką możemy z tych lamp otrzymać, jest równa odpowiednio 9 watom, 18 watom względnie 2 watom. Moc użyteczna dostarczana podczas pracy lampy do głośnika jest w pewnym stopniu zależna od mocy admisyjnej, lecz zależy poza tym jeszcze od innych czynników, o których w dalszym ciągu będzie mowa. Znając moc admisyjną lampy z katalogu możemy zawsze dla danego napięcia anodowego Uao z góry określić maksymalny prąd anodowy stały, jaki w stanie spoczynku lampy może przez lampę płynąć bez szkody dla lampy. wielkość tego prądu obliczymy w zależności...."

 

http://www.fonar.com.pl/audio/teoria/podstawy/wzm1/wzm.htm

Edytowane przez Firewall 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odzew .

żródło naim cdx 2 z xps nie ma regulacji na wyjściu

końcówki manley neo 250 gram na triodzie

pre jumbo shrimp

kolumny ml cls2 skuteczność 86 db

pokój około 30m

dziwi mnie tylko , że wcześniej słuchałem na cary sli 80 na triodzie 40 watt plus naim i kolumny jak wyżej i też wykręcałem na połowę , a teraz trzy razy więcej watt , i dalej muszę tak wykręcać ,to mi oczywiście nie przeszkadza ,ale zastanawia .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomieszczenie nie małe, kolumny do najłatwiejszych też nie należą to i gałę odkręcić trzeba. Popytaj kolegów którzy grają na tych kolumnach bo mam wrażenie, że to w nich tkwi problem. I Shrimp i NEO250 nawet w triodzie powinny radzić sobie z kolumnami o takiej skuteczności bez problemu.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coraz bardziej doskwiera mi brak urządzenia do grania z plików/sieci. Póki co mogę wpiąć laptopa do DAC-a (Leema Elements DAC), ale docelowo chciałbym jakiś dobry streamer. Jakie macie doświadczenia w tym temacie, co dobrze u was zagrało z Manleyem? Wiem, że jakiś czas Dekoracja grał z Naim 172XS i był zadowolony. Może coś z Linna - Majik, czy minimum Akurate? A może ktoś ma/testował Lumina T1/D1? Jakieś inne podpowiedzi?

 

Ostatnio sprzedawany, niemalże nowy zestaw 300B/Snappery został zamieniony na pre/monobloki Passa bo trafiła się okazja. Ocenę tej wymiany pewnie poznam za jakiś czas.

 

Z ciekawości pozwolę się zapytać, czy coś więcej wiesz w poniższym temacie:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Panter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie Passa niestety nie wiem jak się potoczyła historia zamiany. Nie było okazji do rozmowy na ten temat i tak jakoś nie szczególnie mnie to interesuje. :-)

Co do streamer'a. Słuchałem Linna - Majik'a podłączonego do Stingrey'a i nie ukrywam, że podobał mi się ten dźwięk. Gdzie go pożyczyć do odsłuchu wiesz. A jak brumy? Ustały?.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, Majika wiem gdzie można posłuchać :)

 

Jeśli chodzi o brumy - jest lepiej po zmianie biasu, albo się przyzwyczaiłem. Cierpię na brak czasu, a jak mam chwilę wieczorkiem to jestem padnięty i wolę upajać się muzyczką :) Ale jeszcze nie poddałem się i kiedyś nadejdzie dzień, że wyłączę zamrażarkę i lodówkę, odsunę kolumny od lamp/traf i będę eksperymentował.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz mam pro-ject stream box rs i nie narzekam. W sumie w szoku nawet jestem. Rozmach z jakim to gra zadziwia. Jest bardzo wiarygodna przestrzeń wybudowana we wszystkich kierunkach. Barwa moim zdaniem też przyzwoita. Myślę że ew. tracę coś z detaliczności, ale nie słuchałem w domu nic lepszego i mam to w d. Wczoraj wymieniłem lampy na nos'y i zamówił Tomanka zasilacz. I gram z niego na harmonxie ic i jest dobrze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko podejrzewam, że to nie jest twoje podstawowe źródło - masz jeszcze analoga i dobry CD. Ja chciałbym coś do plików, co będzie jako główne i podstawowe źródło.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może określenie podstawowe użyłem trochę nieszczęśliwie.

Jeśli masz czas i ulubioną płytę masz w formie czarnego krążka, cd i plików, to czego użyjesz, aby cieszyć się muzyką?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cd lub plików bo nie chce mi się wstawać i stron zmieniać. Poza tym płyty trzeba odkurzać, igłę czyścić. I płyty zajmują miejsce a ja już go nie mam więcej. I nie ma jakiejś specjalnej różnicy na korzyść formatu któregoś. Ale też u mnie żadne ze źródeł nie jest na 100% dopracowane. W cd nie mam zasilacza, który jest "niezbędny", mój niezły gramofon ma tylko iPhono za preampa a ten streamer to też entry level ;) z czasem pewnie kupię wypasionego cdka, ale słucham teraz Stana Getz'a i jest miód... Sam nie wiem.

Akurat dziś mam w domu głośnikowca nordost red dawn pierwszy raz i też przyjemność to spora :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pamiętasz jeszcze jak grał wcześniejszy Naim 172XS w porównaniu do Pro-Ject?

 

Widzę, że Nordosty ci się ostatnio spodobały. Kiedyś trzeba by się spotkać i sprawdzić, czy są różnice :) Mam IC Bardula RCA i Heimdall 2 XLR oraz starego głośnikowego Solar Wind.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem podchodzi mi nordost. Po weekendzie zdecyduje, czy głośnikowy zostawić. Heimdall za drogi dla mnie. Już raczej takie 8k (głośnikowy) wydałbym na cd'ka nowego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

w zwiazku ze zmianami w systemie i zwiazanymi z tym eksperymentami mam do was pytanie, w jakim trybie pogrywacie sobie na manleyach?

trioda / pentoda itd.?

jesli tak to, czym spowodowany byl wlasnie taki wybor.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Największym sukcesem szatana jest przekonanie ludzi, że nie istnieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie pentoda - póki co, tylko taki mam :)

Jak przez krótki czas miałem Stingraya też pentoda - może zbyt mało skuteczne kolmny były.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie Snappery grają z Reyami w pentodzie. Z Esami grały w triodzie. Trioda z Esami dawała większą, głębszą, barwniejszą scenę pomimo, że Esy były trudniejsze do wysterowania. Reye grają dużą trójwymiarową, barwną sceną a pentoda zwiększa jej dynamikę zwłaszcza w "ciężkiej" muzyce i tak naprawdę przełącznik trioda/pentoda nie jest mi już potrzebny. Dużo pewnie też zależy od drutów którymi jest spięty system dlatego bez prób ani rusz. Przedwzmacniacz też nie jest bez znaczenia. Powodzenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie Snappery grają z Reyami w pentodzie. Z Esami grały w triodzie. Trioda z Esami dawała większą, głębszą, barwniejszą scenę pomimo, że Esy były trudniejsze do wysterowania. Reye grają dużą trójwymiarową, barwną sceną a pentoda zwiększa jej dynamikę zwłaszcza w "ciężkiej" muzyce i tak naprawdę przełącznik trioda/pentoda nie jest mi już potrzebny. Dużo pewnie też zależy od drutów którymi jest spięty system dlatego bez prób ani rusz. Przedwzmacniacz też nie jest bez znaczenia. Powodzenia.

no wlasnie mam bardzo podobne odczucia. mam dosc trudne do wysterowania kolumny b&w 802, mimo tego, ze potrzebuja one duzo pradu, bardziej podoba mi sie granie snapperow w trybie triodowym. wlasnie jest pelniejsze, o dziwo z duzo nizszym i wiekszym basem. rzeczywiscie musze poprobowac roznych ustawien w preampie, bo sporo mozna nim zmienic.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Największym sukcesem szatana jest przekonanie ludzi, że nie istnieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie 85% pentoda - na triodzie jest blado, mniej szczegółów, zbyt nieśmiała góra. Mam wrażenie, że na triodzie następuje coś w rodzaju "sklejenia" sceny, co się może podobać bo stereo robi się takie jakby "ciągłe". Ale i tak praktycznie zawsze pentoda. Moje amphiony raczej nie są specjalnie łatwe i raczej potrzebują nieco mocy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Co taka lipa w klubie? Zasłuchani? Nabyłem niedawno ifi nano dac'a i to maleństwo mnie zadziwia. Plastyczne i detaliczne granie. W domu, tramwaju i w biurze :) teraz leci coil "the ape of Naples" z youtuba (!) i gra przekonująco. Masa szczegółów i bogata barwa. Jak to możliwe? Dzwięk oderwany daleko od głośników, tkany swobodnie i gęsto. Kurde może to wina promocji belgijskiego piwa w lidlu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co taka lipa w klubie? Zasłuchani? Nabyłem niedawno ifi nano dac'a i to maleństwo mnie zadziwia. Plastyczne i detaliczne granie. W domu, tramwaju i w biurze :) teraz leci coil "the ape of Naples" z youtuba (!) i gra przekonująco. Masa szczegółów i bogata barwa. Jak to możliwe? Dzwięk oderwany daleko od głośników, tkany swobodnie i gęsto. Kurde może to wina promocji belgijskiego piwa w lidlu?

sluchamy i nie mamy czasu na pisanie. ja ostatnio bawilem sie daphile i terminalem + dac - super sprawa, nie liczac dac, to mozna miec super streamer sieciowy za przyslowiowe grosze, a jakosc tego dzwieku zadziwia. caly czas przymierzam sie do wymiany lamp w preampie, i probuje i probuje trybu trioda / pentoda. i ten i ten mi sie podoba, nie mogli by zrobic trybu posredniego? ;-

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Największym sukcesem szatana jest przekonanie ludzi, że nie istnieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sluchamy i nie mamy czasu na pisanie. ja ostatnio bawilem sie daphile i terminalem + dac - super sprawa, nie liczac dac, to mozna miec super streamer sieciowy za przyslowiowe grosze, a jakosc tego dzwieku zadziwia. caly czas przymierzam sie do wymiany lamp w preampie, i probuje i probuje trybu trioda / pentoda. i ten i ten mi sie podoba, nie mogli by zrobic trybu posredniego? ;-

tak btw. snappery z dobrym pre - szczególnie po xlr - jakby dostaly druga mlodosc i radza sobie spokojnie nawet z ciezkimi do napedzenia kolumnami.

jestem w szoku jak wiele nowych elementow pojawilo sie w graniu. bas schodzi duzo nizej, gora rowniez jest bogatsza, srednica - tu imho zawsze bylo dobrze. wiadomo, ze to koszt, ale na prawde warto dodac do nich jakis porzadny pre.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Największym sukcesem szatana jest przekonanie ludzi, że nie istnieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem w szoku jak wiele nowych elementow pojawilo sie w graniu.

Wiem co masz na myśli :) Niestety, ma to również swoje wady - jeszcze mniej litości dla słabo zrealizowanych nagrań

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Panter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.