Skocz do zawartości
IGNORED

giganty SANSUI


denon.dcd.2560
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, ASURA napisał:

Nie interesuje mnie ta cała bijatyka,

Tu nie chodzi o bijatyke , tylko o bezstronność w opinii i przedstawienie faktów .  Tylko tyle i aż tyle, możesz zrobić wiele dobrego jednym wpisem.w 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, morawka napisał:

Ty natomiast możesz bez krępacji czepiać sieć sprzętu Bumpalumpa ( (który zarówno wzmacniacz jak i kolumny ma duzo wyzszej klasy niż  Twoje, a mówię to jako miłośnik wzmakow lampowych, których miałem kilkanaście )

Dla mnie osobiście starocie są nic nie warte bo szczerze nie zabrał bym ich ZA DARMO. 

Czy lepszy sprzęt, rzecz gustu. Jak na wydane pieniądze w porównaniu do mojego nie wbiło mnie w fotel. 

15 minut temu, morawka napisał:

Nie musisz, jak grałem na Sansui to jeszcze nie było Cie na forum

 

O kurczę tutaj to mnie zagiołeś, nie wiem co powiedzieć. 

 

16 minut temu, morawka napisał:

Skąd wiesz? Z czym porownywales ?

Co to ma do rzeczy, może to być taka prawda jak twoje sansui. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Fashi napisał:

Tu nie chodzi o bijatyke , tylko o bezstronność w opinii i przedstawienie faktów .  Tylko tyle i aż tyle, możesz zrobić wiele dobrego jednym wpisem.w 

Tak.

Przykładowo te 15” producent przy 4way niepotrzebnie tak wysoko z pasmem w oryginalnych kolumnach ciągnął w górę mimo że głośniki dawały rady ale poco mordować jak np. w innym modelu 5way pamiętam wyżej szedł 10” i to też kolejny błąd bo by wystarczył 6-8” i by to sensowniej grało mz.

1 minutę temu, margaryna85 napisał:

Dla mnie osobiście starocie są nic nie warte bo szczerze nie zabrał bym ich ZA DARMO. 

Powiedz to właścicielom Sonus Faber Extrema?

Każda marka ma coś super i coś takiego sobie, życie koledzy, życie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, ASURA napisał:

Powiedz to właścicielom Sonus Faber Extrema

A ja życzę wszystkim i sobie takiego odpowiednika extrema ale z bieżącej produkcji ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, ASURA napisał:

Powiedz to właścicielom Sonus Faber Extrema?

 

Trzeba pokazać obrazek tego Sonusa Bartoszowi , za 5min będziemy mieć recenzje brzmienia włacznie ze spadkiem impedancji i efektywnością!  Wszystko będzie z głowy,  z głowy Panowie test! Z głowy. . . Idąc za obrazkie... ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, margaryna85 napisał:

Dla mnie osobiście starocie są nic nie warte bo szczerze nie zabrał bym ich ZA DARMO. 

Czy lepszy sprzęt, rzecz gustu. Jak na wydane pieniądze w porównaniu do mojego nie wbiło mnie w fotel. 

 

Co to ma do rzeczy, może to być taka prawda jak twoje sansui. 

Owszem w audio wiekszosc  to kwestia gustu

Czasem jednak przed wydaniem kategorycznych sądów ,warto zadać sobie takie pytanie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, margaryna85 napisał:

A ja życzę wszystkim i sobie takiego odpowiednika extrema ale z bieżącej produkcji ?

Muszę Cię zmartwić ale robię (przerabiam) kolumny tylko dla siebie i nie będzie produkcji z racji niedostępności podzespołów i zmierza to w coś na kształt Exclusive (Pioneer) z dwoma15” na basie z tym że w budach będą „wydłubane” rodzynki od Sansui, Visatona, Dynaudio i z obecnej produkcji berylowce Scan Speaka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, margaryna85 napisał:

A ja życzę wszystkim i sobie takiego odpowiednika extrema ale z bieżącej produkcji ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Prosze

cena tez nowa....

a stare sonicznie tez są warte najwyżej  polowe rynkowej ceny ( życzeniowej - widziałem na olx za 39tys) , ale maja wartosc kolekcjonerska podobnie jak giganty Sansui

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez morawka

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, morawka napisał:

Owszem w audio wiekszosc  to kwestia gustu

Czasem jednak przed wydaniem kategorycznych sądów ,warto zadać sobie takie pytanie

 

Do Mariusza nie bije znamy się od dawna. Mamy inne spojrzenie na audio ale na pewno nie chciał bym go urazić. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, morawka napisał:

Czasem jednak przed wydaniem kategorycznych sądów ,warto zadać sobie takie pytanie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

O tym właśnie pisałem w tym czy innym wątku odnośnie tego odsłuchu. 

Mariusz ma zestaw wysokiej klasy , z bardzo dobrze kontrolowanym basem etc. Do takiego brzmienia trzeba dojrzeć i być świadomym skąd takie a nie inne różnice. Będąc fanem mocnego basu i dźwięku idącego w misia , żaden inny bas nas nie zadowoli , a już na pewno nie dźwięk referencyjny. 

To jest elementarz, jednak nie zawsze udaje się go nauczyć do ostatniej strony.

Nie mowie , że kolega Margaryna nic nie wie itp , ale to nie było jego brzmienie i tutaj zgoda i szacunek za to , że wsiadł na motocykl i pojecha, POSŁUCHAŁ. Jednak czy Bartosz (inni również) ma moralne prawo osądów Sansui Alpha (całej serii) i systemu Mariusza na podstawie czyichś wrażeń? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Fashi

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, morawka napisał:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Prosze

cena tez nowa....

Wyszło tylko 50sztuk i w sumie nie wiadomo jak grają bo żaden właściciel nie chce pisnąć ani słowa żeby nie obniżyć wartości.

Myślę że stare sonusy z mocarnym bo tylko z takim zagrają wzmacniaczem grają lepiej?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem tylko starych i faktycznie potrzebują monster amp

8 minut temu, Fashi napisał:

Nie mowie , że kolega Margaryna nic nie wie itp , ale to nie było jego brzmienie i tutaj zgoda u szacunek za to , że wsiadł na motocykl i pojechał. Jednak czy Bartosz (inni również) ma moralne prawo osądów Sansui Alpha (całej serii) i systemu Mariusza na podstawie czyichś wrażeń? 

Sedno

PS: T+A to specjalista od TL , zejście basu jest rewelacyjne ( miałem 4 pary tych kolumn- ale pewnie ktoś mi nie uwierzy )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, margaryna85 napisał:

Do Mariusza nie bije znamy się od dawna. Mamy inne spojrzenie na audio ale na pewno nie chciał bym go urazić. 

Z tego co piszesz wnioskuję, że będąc u Marusza zapomniałeś zdjąć kask?

A poważnie ...

Żaden system nie zagra b. dobrze różnej muzyki, np. ostry rok, czy elektronikę. Jedną muzykę zagra the Best, a drugą tylko odegra, odfajkuje. 

By słyszeć dobrze oddane dżwięki przy różnej muzyce w swoim systemie włączam różne kolumny (zawsze mam podłączone różne 2 pary), a nawet przełączam wzmaki. 

Co do basów to wiadomo, że np. kolumny Sansui SP-X..... grają tak, jak zostały skonstruowane, szczegółowo, szeroko, głęboko i raczej wysoko, nie nisko, mimo olbrzymich rozmiarów woofera. By były potężne basy należy je podbić albo dodać sub, albo też  podpinać starsze wzmaki firmy, np 907i, czy końcówki z tego okresu. Integry alpha XR, MR zagrają pełnią basu z głośnikami schodzącymi b. nisko do 23 - 26 Hz. Ja podpinam TM-95, 98 lub 99. Ale wówczas lekko ginie średnica, góra mięknie.

Cóż albo rybka albo pipka. 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, LJ3 napisał:

Z tego co piszesz wnioskuję, że będąc u Marusza zapomniałeś zdjąć kask?

A poważnie ...

Żaden system nie zagra b. dobrze różnej muzyki, np. ostry rok, czy elektronikę. Jedną muzykę zagra the Best, a drugą tylko odegra, odfajkuje. 

 

 

 

Zgadza się. Tylko że ja słucham 99 % jednego gatunku (ambient, downtempo, psybient) wykonawcy np asura, solar fields, carbon based liveforms, Aes dana. I tylko  pod tą muzykę dobieram sprzęt. Jak on zagra później co innego to już przeżyje. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tego słucham do tego dodałbym vangelisa, mike oldfield, moby, bliss, lisa gerrard, dance with dead trochę synthwave,  muzykę filmową z gier..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry i zestawiony z głowa sprzęt powinien zagrać dobrze każdy rodzaj muzyki 

jak ktoś pisze o kolumnach , ze są świetne do jazzu i małych składów ale gubią się w symfonice albo ostrzejszym rocku- to trudno uznać je za dobre kolumny

z tym , ze kolumny same nie grają , kluczem do sukcesu jest synergia z wzmacniaczem+ dobre źródło 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez morawka

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, zeta-j napisał:

Też tego słucham 

Jacku i jak z tym wszystkim radzi sobie e350? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, zeta-j napisał:

Też tego słucham do tego dodałbym vangelisa, mike oldfield, moby, bliss, lisa gerrard, dance with dead trochę synthwave,  muzykę filmową z gier..

Do tej muzyki b. dobrze zagra prawie każdy ze wzmaków Sansui, a szczególnie te z najwyższej półki, wg upodobań słuchacza. Należy tylko dobrać pod siebie ulubioną barwę dżwięku, ostrość przekazu itd., gdyż każda alpha gra trochę inaczej. Np Mariusza MR gra, wg mnie, płynniej (inaczej) niż np. XR, która ma większą rześkość przekazu, a ta z kolei inaczej niż pozostałe, np 907i czy NRA. 

Podstawa to należy dobrać sobie odpowiednie do klasy wzmaka żródło, by nie zaburzało systemu, a także kolumny. Kolumny oczywiście pod swój gust, bo każda kolumna zagra inaczej, nawet tej samej firmy. Podałem wyżej TM 95, 98, 99. Każda z nich gra np. innym basem, jedna płynniej druga ostrzej, do wyboru do koloru, choć są z tej samej firmy i półki ale to już związane jest z ich budową (co widać na pierwszy rzut oka) i dostrojeniem. 

 

21 minut temu, morawka napisał:

Dobry i zestawiony z głowa sprzęt powinien zagrać dobrze każdy rodzaj muzyki 

jak ktoś pisze o kolumnach , ze są świetne do jazzu i małych składów ale gubią się w symfonice albo ostrzejszym rocku- to trudno uznać je za dobre kolumny

z tym , ze kolumny same nie grają , kluczem do sukcesu jest synergia z wzmacniaczem+ dobre źródło 

 

Nie masz racji. Żaden zestaw tranzystorowy nie sprawdzi się dobrze w muzyce symfonicznej z rozbudowaną orkiestrą, Jazzie, kwartecie czy solowym wykonaniu via muzyka elektroniczna itd. to są mrzonki. 

Nie zapominaj o gustach, o których nie powinno się dyskutować ...

Pomijam milczeniem zestawy kosztujące 1 000 000 $$ i super grające kable za 10 000 $$.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez LJ3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, zeta-j napisał:

Też tego słucham do tego dodałbym vangelisa, mike oldfield, moby, bliss, lisa gerrard, dance with dead trochę synthwave,  muzykę filmową z gier..

Cała el muzyka, na tym się wychowałem. Poza tym muzyka filmowa, moby, Air. Coś tam by się jeszcze znalazło ale przede wszystkim to co w moim poście u góry. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.01.2020 o 18:51, LJ3 napisał:

Nie zapominaj o gustach, o których nie powinno się dyskutować ...

 

Dodam, że właśnie w gustach i różnym brzmieniu dla każdego słuchacza tego samego zestawu upatruję nieporozumień do jakich dochodziło podczas odłuchów.

Przykład @Marr zbudował system pod swój gust. - Ten dla niego jest the Best, a co na to @margaryna?

Stąd biorą się potem głównie nieporozumienia, z których korzystają hejterzy, robiąc potem zadymę. 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez stench
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuję taki test jeśli wewnętrzną stroną dłoni zrobimy sobie powiększenie małżowin i w takim ustawieniu dużo się nie zmienia poza lekkim przesunięciem tonacji w górę to system wraz z  pomieszczeniem gra ok

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, ASURA napisał:

Ja proponuję taki test jeśli wewnętrzną stroną dłoni zrobimy sobie powiększenie małżowin i w takim ustawieniu dużo się nie zmienia poza lekkim przesunięciem tonacji w górę to system wraz z  pomieszczeniem gra ok

Zgoda ale warunek, że się ma idealnie dopracowane akustycznie pomieszczenia odsłuchowe. Ale kto ma takie warunki? 

Moża ja ....  ale ... nie korzystam. 

 

Dla uzupełnienia dodam, że gdyby było tak słodko z doborem zestawów - jeden do wszystkiego -  to ludzie nie kombinowali by z bi-wiringiem i 2 x wzmakami (w tym często różnymi, np. ciemne do basu, a jasne już wyżej), a producenci nie wkładali by do kolumn  wzmacniaczy podbijających niskie tony (to co ja również stosuję, włączając subwoofer aktywny), a przecież idą w tym kierunku.

Jednym zdaniem:

Nie ma i nigdy nie było rzeczy doskonałych. To tylko w bajkach ... 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez LJ3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, LJ3 napisał:

 

Nie masz racji. Żaden zestaw tranzystorowy nie sprawdzi się dobrze w muzyce symfonicznej z rozbudowaną orkiestrą, Jazzie, kwartecie czy solowym wykonaniu via muzyka elektroniczna itd. to są mrzonki. 

 

 

Wiesz byłem miłe zaskoczony że w klasie A udało się lepiej odtwarzać bas niż w klasie D która podobno w tym bryluje, na dodatek wiadomo że pozostałą część pasma klasa A lepiej odtwarza. I to wszystko na fakt już mocno przerobionych kolumnach Sansui z 15” na dole. Na dużej symfonice jest bas ale nie trzęsie trzewiami a na elektronice potrafi wypełnić całe pomieszczenie i człowieka w trzewiach?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szubrawcu, Kroczysz po cienkim lodzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, LJ3 napisał:

Zgoda ale warunek, że się ma idealnie dopracowane akustycznie pomieszczenia odsłuchowe.

 

 

 

Dziękuję, miły komplement; pomieszczenie jest z żywym nie przetłumionym dźwiękiem.

Duży skład z dużą dynamiką jest na płycie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli barwa poszczególnych instrumentów dobrze przypomina Ci tą z koncertów na żywo w filharmonii to jest to?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, szczemirek napisał:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szubrawcu, Kroczysz po cienkim lodzie.

?  SB-cja?

Lodu w ogóle nie ma więc ....? 

17 minut temu, ASURA napisał:

Wiesz byłem miłe zaskoczony że w klasie A udało się lepiej odtwarzać bas niż w klasie D która podobno w tym bryluje, na dodatek wiadomo że pozostałą część pasma klasa A lepiej odtwarza. I to wszystko na fakt już mocno przerobionych kolumnach Sansui z 15” na dole. Na dużej symfonice jest bas ale nie trzęsie trzewiami a na elektronice potrafi wypełnić całe pomieszczenie i człowieka w trzewiach?

Tu zgoda, że grają lepiej ale nie idealnie. Sam często odpalam MFA1-X z małymi monitorkami TM-30 i to wystarcza na dobrą, nie za głośną dobrą grę w salonie.

Dlatego uważam (nie tylko ja zresztą), że wszystkie wzmaki grające w klasie A i/lub klasie A-AB schodzą dużo niżej niż inne na tych samych kolumnach. Ale nie każdy lubi "ciepło" jakim one emanują. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez LJ3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciepło czy zimno dobieramy pozostałymi komponentami toru. Akurat ja staram się zestawiać tor bardzo neutralnie, klasy A też bardzo różnie grają potrafią też grać zimno, to nie reguła.

zupełnie innym A klasowym wzmacniaczem grającym bardzo organicznym dżwiękiem takim prawdziwym jest najnowszy Plinius.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, LJ3 napisał:

Nie masz racji. Żaden zestaw tranzystorowy nie sprawdzi się dobrze w muzyce symfonicznej z rozbudowaną orkiestrą, Jazzie, kwartecie czy solowym wykonaniu via muzyka elektroniczna itd

"Zaden"  ? to brzmi prawie jak slowa wyroczni. Moze rozwiniesz wypowiedz i wyjasnisz dlaczego? 

4 godziny temu, morawka napisał:

stare sonicznie tez są warte najwyżej  polowe rynkowej ceny ( życzeniowej - widziałem na olx za 39tys) , ale maja wartosc kolekcjonerska podobnie jak giganty Sansui

Ostatnie na Ebay.uk za cos ok £4-5tys poszly. Sam sie kiedys nad nimi zastanawialem, ale to juz stare kolumny.

Co do wzmacniaczy dla mnie jedna z najwazniejszych cech to szybki, swobodny, ale punktowy dzwiek a obawiam sie, ze wiekszosc tu opisywanych wzmacniaczy tak nie gra. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, ASURA napisał:

Ciepło czy zimno dobieramy pozostałymi komponentami toru. Akurat ja staram się zestawiać tor bardzo neutralnie, klasy A też bardzo różnie grają potrafią też grać zimno, to nie reguła.

Te grające zimno są trudne do zestawienia, jak pozostałe klasy. 

Uważam, że brakuje im głębokości środka, ogólnie przestrzeni ale to tylko moje zdanie, to słyszę. W A-klasie lubię ciepłotę w znaczeniu rzeczywistym, jak i dżwięku.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez LJ3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem w którą stronę przestrzeni? Wychodzenie poza kolumny w szerz z racji THD i przesunięć fazowych lepiej generuje lampa. Głębię można sobie regulować aż do głębokiej studni, zależnie co kto lubi i potrafi zrobić z systemem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.