Skocz do zawartości
IGNORED

Wasze ustroje.


Vinyl_pl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, to prawda - przez właścicieli nazywany jako pies-demolka lub z psina z adhd. W uznaniu moim - wszystko zależy od tego ile zapewni się jej spacerów i aktywności. 1h rano i 1h po pracy to minimum, choć wiadomo, że w praktyce różnie to bywa. Psy tej rasy dorastają najpóźniej - często dwuletni piesek dopiero wychodzi ze szczenięcych psot :) U nas (odpukać) Freya nie zniszczyła jeszcze niczego poważniejszego... wiadomo, zdarzały się jakieś wpadki. Tylko czasem coś wykopie w ogródku (moje drugie hobby ale co zrobić ;p).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Początkowo umieściłem wpis w 'naszych adaptacjach akustycznych' - ale chyba to nie o takie adaptacje chodziło. Na co dzień moich nie widać - ale są. Cała lewa ściana i cały sufit. Zbudowaniu kratownicy, w tej formie, też przyświecała wizja rozpraszania - ale nie wiem ile to daje. Pomieszczenie jest dość ciężkie ale jest całkiem nieźle. Został jeszcze dywan i ciężkie zasłony.

Schody robia wrazenie - fajne wnetrze - lubie takie wysokie przestrzenne wnetrza

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wnetrze fajne, schody i biblioteczka zwraca oko tylko tv tam smiesznie upchany.

 

Najbardziej mi sie podoba sufit nad rogowka. Rozumiem ze budownictwo w nowym stylu tzn. Domy kwadraciaki z plaskim dachem? Tez chcialem taki budowac, ale wszyscy byli na nie i postawilem na klasyka. Teraz zaluje.

 

A co to ten kwadraciak z kominem obok rogowki? To piec jakis jest czy co?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak strzeliłem bo kolega z którym się na żaglach spotykamy miał taką suczkę...

no i zapomniałem dodać, że masz świetne oko, po tym jednym dość ciemnym zdjęciu, rozpoznać rasę psa... nieźle :)

 

 

Wnetrze fajne, schody i biblioteczka zwraca oko tylko tv tam smiesznie upchany.

 

Najbardziej mi sie podoba sufit nad rogowka. Rozumiem ze budownictwo w nowym stylu tzn. Domy kwadraciaki z plaskim dachem? Tez chcialem taki budowac, ale wszyscy byli na nie i postawilem na klasyka. Teraz zaluje.

 

A co to ten kwadraciak z kominem obok rogowki? To piec jakis jest czy co?

 

Dziękuję. Trochę nad tym projektem, i wykonaniem - bo sporo sam robiłem (od elektryki, poprzez podłogi do ocieplenia) - się namęczyłem. To nie kostka niestety - ale też dość prosta forma architektoniczna, w zasadzie najprostsza - stodoła bez wykuszy, wnęk czy czegokolwiek. Żeby było w temacie wątku - to właśnie 'sufit', lub jego brak nad rogówką był największym zgryzem w kontekście muzyki. 7m w górę, otwarta przestrzeń, bałem się efektu studni. Po bokach jest sufit z nidą sonics i z 20cm wełny akustycznej. Uratował mnie chyba skos dachu i dobre wytłumienie w tamtej części - nic się nie niesie. TV schowany - taki był plan. Z kładki nad salonem będzie docelowo zjeżdzać ekran. Tylko nie wiem jeszcze jaki (i kiedy) bo musiałbym mieć taki z dość długim czarnym pasem (z 1,5-2m). Boję się troszkę rozmiarów puszki. Kwadraciak to kominek. Też sam stawiałem razem z kominem :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-8687-0-54912200-1509444842_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez crategus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schody robia wrazenie - fajne wnetrze - lubie takie wysokie przestrzenne wnetrza

Mi również bardzo się podoba aranżacja tych pomieszczeń , jest bardzo fajny klimat choć zdaje mi się że ze względu na te otwarte przestrzenie trudno tu zapanować nad akustyką . Ale to może nie jest aż tak ważne - oryginalny rozkład architektoniczny

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega mnie zachecil - watek oczywiscie nasze ustroje, z podtematem wywolawczym: pomieszczenia z wysokim sufitem ;)

Dodam tylko ze to wciaz jest work in progress :) - akustycznie do okielznania... ale zle nie jest

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-59062-0-72921300-1509452381_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ladnie, ale akustycznie tnie moze być dobrze, ostatnio sluchalem sprzętu w podobnym pomieszczeniu z antresola i bylo slabo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi również bardzo się podoba aranżacja tych pomieszczeń , jest bardzo fajny klimat choć zdaje mi się że ze względu na te otwarte przestrzenie trudno tu zapanować nad akustyką . Ale to może nie jest aż tak ważne - oryginalny rozkład architektoniczny

 

Mnie również tak się zdawało. Temat konsultowałem i faktycznie prognoza była taka, że może być kiepsko, a ewentualna adaptacja to spora kasa. Z tego powodu założyłem, że w tym miejscu będzie raczej tylko KD a stereo w innym pomieszczeniu. Adaptację i tak musiałem zrobić - sufity to przestrzeń instalacyjna na jakieś 25cm wysokości - zrobiłoby się pudło rezonansowe i mogłoby się nawet ciężko rozmawiać :) Zastanawiałem się czy ich nie wyczernić (surowy beton) i nie zrobić jakiegoś drewnianego użebrowania (żaluzje). Finalnie stanęło na kg - a tu koszt naddatkowy na panele akustyczne to +1kzł. Na taką powierzchnie to niewiele. Dodatkowo ściana i dach (skos). Mam teorię, gdzieś podpatrzoną i udowadnianą (nie wiem czy nie z Chario?) - że w przypadku dużych pomieszczeń fala wielokrotnie odbita, opóźniona o konkretną wartość w stosunku do sygnału bezpośredniego nie jest odbierana przez nasz mózg jako zakłócenie. U mnie i tak pogłosu specjalnego nie ma. Wierzyć lub nie - jest super, lepiej niźli w poprzednim, dość dobrze zaadoptowanym pomieszczeniu. Scena fenomenalna, powietrze, rozdzielczość.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o akustyke to nie jest tak tragicznie jakby sie moglo wydawac :) - to tez zalezy z jaka glosnoscia sie slucha muzyki.

W skosach mam 30cm welny i z kazdym dodanym meblem robi sie coraz lepiej. W planach ciezkie, plisowane zaslony i moze jakies panele fluffo na sciane z kolumnami...

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega mnie zachecil - watek oczywiscie nasze ustroje, z podtematem wywolawczym: pomieszczenia z wysokim sufitem ;)

Dodam tylko ze to wciaz jest work in progress :) - akustycznie do okielznania... ale zle nie jest

 

Haha, no to możemy sobie podać rękę i przejść z różnymi dyskusjami i doświadczeniami na priv :)) Super to u Ciebie wygląda. I masz chyba wprost - ciut łatwiejszą sytuację co do możliwych adaptacji. Bezpośrednio nad i za kolumnami oraz cały skos dachu. Też dużo szkła- i tak jak u mnie, za plecami. Latem można odsunąć w bok i mieć IHL (infinity horn loading) ;))) Ale na poważnie - pewnie z utęsknieniem czekasz na grube story (ja przynajmniej czekam). Z boku kominka idealne miejsce na płyty czy książki - taka kratownica pewnie też by trochę rozproszyła. Nad kolumnami widzę shadowgapa - tam docelowo będzie ekran? Myślisz o KD w tym pomieszczeniu czy olałeś?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ło panie, pomieszczenie świetne, ale naprawdę ciężko uwierzyć w dobrą akustykę w pomieszczeniu w którym 99% powierzchni to gołe ściany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

edit - to w tego shadowgapa wpuścić możesz sobie listwę karnisza (ikea ma taki system) i zamiast paneli akustycznych - grube, odsuwane kotary np z weluru.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ło panie, pomieszczenie świetne, ale naprawdę ciężko uwierzyć w dobrą akustykę w pomieszczeniu w którym 99% powierzchni to gołe ściany.

Panie toz to napisalem ze w skosach jest 30cm welny :) - a w tym pomieszczeniu to z 40% powierzchni scian i sufitow ;)

Robi sie lepiej z kazdym meblem - ale to nie watek na tego typu dyskusje - chcialem tylko przedstawic moje ustroje w nowym domu - oczywiscie jestem niezmiernie szczesliwy ze sie udalo je tu wprowadzic ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o akustyke to nie jest tak tragicznie jakby sie moglo wydawac :) - to tez zalezy z jaka glosnoscia sie slucha muzyki.

W skosach mam 30cm welny i z kazdym dodanym meblem robi sie coraz lepiej. W planach ciezkie, plisowane zaslony i moze jakies panele fluffo na sciane z kolumnami...

Pozdrawiam

ale czy kobieta ci na to pozwoli ???? Pewnie przydałby się gruby dywan , na ścianie panele akustyczne . To co robi Vicustiuc ( nie pamiętam czy to dobra pisownia ), potrafi mieć nie tylko fajny wpływ na dźwięk ale dodatkowo su[er wygląda .

Stereo w salonie to często kompromis czy bardziej ma grać czy bardziej ładnie wyglądać ale najważniejsze abyś ty tam sie dobrze czuł. Ta sama uwaga do Crategusa .Jak jest wam dobrze to nic nie ruszać , jak po jakimś czasu będziecie uważali że coś można poprawić to adaptacja akustyczna może ewoluować

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie toz to napisalem ze w skosach jest 30cm welny :) - a w tym pomieszczeniu to z 40% powierzchni scian i sufitow ;)

 

Tzn, masz 30 cm wełny na ścianach i suficie od wewnątrz pomieszczenia?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zakończyłem ( chyba :)) kompletowanie sprzętu, następnym etapem jest akustyka wnętrza. Wiem , że kolejność powinna być inna ale tak wyszło. Mam problem ze wzbudzaniem basu w prawej kolumnie , kolumna niestety jest w rogu pokoju i nie ma na razie możliwości innego rozmieszczenia. pomiar ( YPAO ) pokazuje problem przy 62 Hz dalej w paśmie nie jest tak źle. Filmy to jednak tylko 10% reszta muzyka z normalnego systemu stereo. Prawa kolumna oddalona jest od ściany tylnej 70 cm od bocznej 27 cm. Powierzchnia pokoju 25 m2 , rozstaw kolumn 190 cm.

Nie wiem jakiego typu ustroje zastosować za kolumnami , pochłaniacze czy też dyfuzory ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-57207-0-36570400-1509459950_thumb.jpg

post-57207-0-13108100-1509459973_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo: WBA Blazebird + Ironbird; Pioneer N-70A CDX-1060 ; K-1020; ; JVC QL A7; YAMAHA Yp-701, RME Adi2 PRO FS R Black Edition ; Sony STR-V5 , ;kolumny: Altec Lansing Valencia, ProAc Response One SC. Kino: Yamaha RX-A3030;BC Acoustique EX-502; kolumny: Dali Grand Vocal, B&W 685 S2, Mivoc SW 1500; Raspberry Pi3 B+;DDRC-24 ; DDRC-22D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn, masz 30 cm wełny na ścianach i suficie od wewnątrz pomieszczenia?

Ujemny - nie chcialbym zasmiecac tego watku - w skosach mam 30cm welny za plyta k/g - jak to sie mowi lepszy rydz niz nic :)

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zakończyłem ( chyba :)) kompletowanie sprzętu, następnym etapem jest akustyka wnętrza. Wiem , że kolejność powinna być inna ale tak wyszło. Mam problem ze wzbudzaniem basu w prawej kolumnie , kolumna niestety jest w rogu pokoju i nie ma na razie możliwości innego rozmieszczenia. pomiar ( YPAO ) pokazuje problem przy 62 Hz dalej w paśmie nie jest tak źle. Filmy to jednak tylko 10% reszta muzyka z normalnego systemu stereo. Prawa kolumna oddalona jest od ściany tylnej 70 cm od bocznej 27 cm. Powierzchnia pokoju 25 m2 , rozstaw kolumn 190 cm.

Nie wiem jakiego typu ustroje zastosować za kolumnami , pochłaniacze czy też dyfuzory ?

Schludnie , z sercem i pasją , jedynie trochę mało miejsca na lepiej rozstawione głośniki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, trzy lata temu podczas remontu popełniłem błąd życia , ustawiłem sprzęt na krótszej ścianie i taki rozkład pokoju spodobał się żonie :) Teraz muszę poprawić akustykę przy tym ustawieniu, proszę o pomoc. Miałem kupić pułapki basowe lub sam zrobić , a' propos nie mogę znaleźć schematu jak takową wykonać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo: WBA Blazebird + Ironbird; Pioneer N-70A CDX-1060 ; K-1020; ; JVC QL A7; YAMAHA Yp-701, RME Adi2 PRO FS R Black Edition ; Sony STR-V5 , ;kolumny: Altec Lansing Valencia, ProAc Response One SC. Kino: Yamaha RX-A3030;BC Acoustique EX-502; kolumny: Dali Grand Vocal, B&W 685 S2, Mivoc SW 1500; Raspberry Pi3 B+;DDRC-24 ; DDRC-22D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz muszę poprawić akustykę przy tym ustawieniu, proszę o pomoc.

 

Teraz musisz zmienić ustawienie w pokoju, co nie powinno być takie trudne jeśli nie poprzybijałeś mebli gwoździami do podłogi ;)

 

Obawiam się, że żadne ustroje akustyczne tu nie pomogą, bo na nie nawet nie ma miejsca. Jeśli problemem są niskie częstotliwości, to ustrój który powinien znaleźć się w problematycznym narożniku będzie miał na dzieńdobry 30cm grubości...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega mnie zachecil - watek oczywiscie nasze ustroje, z podtematem wywolawczym: pomieszczenia z wysokim sufitem ;)

Dodam tylko ze to wciaz jest work in progress :) - akustycznie do okielznania... ale zle nie jest

 

Mam bardzo podobny salon z ta roznica ze ostatecznie zmienilem projekt.zamiast nornalnego kominka zrobilem bio kominek z polka granitowa nad njmim, na ktorej jest tv. A na dluzszej scianie i przy oknach mam kanapy.

 

Nie macie problemu z ogrzewanjem salonu? U mnie problem jak cholera. Wszystkie cieplo idzie do gory wiec w pokojach goraco a w salonie zimno :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie macie problemu z ogrzewanjem salonu? U mnie problem jak cholera. Wszystkie cieplo idzie do gory wiec w pokojach goraco a w salonie zimno :)

 

To chyba już nie na ten wątek - bo temat jest obszerny i zrobi się spory ot. U mnie sprawę załatwia odpowiednio rozlokowane nawiewy z wentylacji mechanicznej - i później już - ona sama (cyrkulacja powietrza w całym domu). Rozhajcować na maksa jednak się nie da - ale to już z uwagi na termikę domu.

 

Super macie te chałupki ,zazdroszczę ale akustyka pewnie nie do opanowania,moim zdaniem

 

Do opanowania jak najbardziej. Również do zagadnienia podchodziłem z obawami. Jeśli z okolic śląska - to zapraszam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli problemem są niskie częstotliwości, to ustrój który powinien znaleźć się w problematycznym narożniku będzie miał na dzieńdobry 30cm grubości...

 

Prędzej wykuję te 30 cm w ścianie , niż żona pozwoli mi poprzesuwać meble :)

A poważniej to zmierzyłem i mam taką przestrzeń za kolumną ( 35 cm). Mógłbym w narożniku zrobić stelaż , wypełnić wełną mineralną ,jakiś materiał na zewnątrz tylko czy to coś da ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo: WBA Blazebird + Ironbird; Pioneer N-70A CDX-1060 ; K-1020; ; JVC QL A7; YAMAHA Yp-701, RME Adi2 PRO FS R Black Edition ; Sony STR-V5 , ;kolumny: Altec Lansing Valencia, ProAc Response One SC. Kino: Yamaha RX-A3030;BC Acoustique EX-502; kolumny: Dali Grand Vocal, B&W 685 S2, Mivoc SW 1500; Raspberry Pi3 B+;DDRC-24 ; DDRC-22D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super macie te chałupki ,zazdroszczę ale akustyka pewnie nie do opanowania,moim zdaniem

 

Ja mam bardzo podobnie do @awietek. Akustyka lezy, kwiczy i nic nie da sie zrobic. Do tego stopnia jest zle ze Heco 1000 robia za ozdobny mebel i nawet nie chce sie ich wlaczac i dzwiek leci z TV. Czasem jak film zalaczam glosniki ale to i tak krew z uszu.

 

Ale cale szczescie zrobilem sobie oaze na poddaszu. Tam moge "rozrabiac" sobie jak chce. Zona kompletnie sie nie miesza xD

 

 

Crategus, skoro wentylacja mechaniczna to nie mam pytan. U mnie tylko podlogowka i jest lipa. Zaluje ze nie poszwdlem w rekuperacje kierownik budowy mnie na to namawial ale w czasie budowy mu sie zmarlo a potem bylo juz budowanie bo budowanie.... i jest jak jest. Jak to mowia. Pierwszy dom budujesz jak dla wroga, drugi jak dla przyjaciela a dopiero trzeci dla siebie. Ja jestem na tym pierwszym etapie xD. Dobra nie bedziemy offtopowac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lolo2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega mnie zachecil - watek oczywiscie nasze ustroje, z podtematem wywolawczym: pomieszczenia z wysokim sufitem ;)

Dodam tylko ze to wciaz jest work in progress :) - akustycznie do okielznania... ale zle nie jest

Pomijając akustykę o której piszesz to do głowy przychodzi mnie tylko cytat klasyka "Marian tu jest jakby luksusowo". Fajny masz domek ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Crategus, skoro wentylacja mechaniczna to nie mam pytan. U mnie tylko podlogowka i jest lipa. Zaluje ze nie poszwdlem w rekuperacje kierownik budowy mnie na to namawial ale w czasie budowy mu sie zmarlo a potem bylo juz budowanie bo budowanie.... i jest jak jest. Jak to mowia. Pierwszy dom budujesz jak dla wroga, drugi jak dla przyjaciela a dopiero trzeci dla siebie. Ja jestem na tym pierwszym etapie xD. Dobra nie bedziemy offtopowac.

Ah, to ja źle zrozumiałem - myślałem, że chodzi Ci o problem ciepła w salonie w kontekście kominka - że ogrzane nim powietrze gromadzi się u góry. Tak faktycznie jest (bo to normalne) i faktycznie załatwia to odpowiednio zaprojektowana wentylacja. Co do ogrzewania ogólnie, to również podłogówka w 100%, reku robi swoje - ale to znowu tylko jedna składowa. Żeby faktycznie zakończyć to OT (bo to kolejny temat rzeka) - to na koniec tylko dodam, że przy prawie 600m3 temp. zawsze 22+ i rachunki mniejsze niż w mieszkaniu za CO ;) Bez żadnych kosmicznych technologii, ot, kilka patentów. Możemy podyskutować na pw.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbym w narożniku zrobić stelaż , wypełnić wełną mineralną ,jakiś materiał na zewnątrz tylko czy to coś da ?

 

Na początek spróbuj napchać tam wełny w jakiś odwracalny sposób, i zobaczysz czy warto będzie ją tam montować. Generalnie nikt ci nie powie czy to coś da, może jakaś specjalistyczna firma po pomiarach...

Próbowałeś trochę dogiąć kolumny do środka i wysunąć je do przodu? Tak w ogóle, to nawet gdyby w pokoju była super akustyka, to i tak stoją chyba trochę za blisko siebie, żeby rozwinąć skrzydła. Może jak będziesz miał farta to coś pomogą basstrapy w innych narożnikach?

 

Jak nic nie pomoże, to może pomoże wymiana kolumn? Może coś z wylotem bass reflexu w podłogę jak tannoy revolution, albo coś w zamkniętej obudowie? Albo jak nie żal ci kasy to jakieś kozackie kolumny do trudnych pomieszczeń jak np. Gradient - bo ogólnie, to te paczki które tam wcisnąłeś to wyglądają, jakby potrzebowały półtora metra wolnej przestrzeni z każdej strony :)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Ujemny

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Tam ktoś mieszka czy to muzeum sztuki współczesnej ? Za zimno, za sterylnie, nie czuć domowego ciepła, ale co kto lubi...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.