Skocz do zawartości
IGNORED

Wasze ustroje.


Vinyl_pl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A ja nie tylko jestem w stanie ale wierzę...

Latem jak spaceruję z rodziną po ulicy Długiej w Gdańsku w Zielonej Bramie często grają różni muzycy za "psi grosz"...

Emocję są takie, że nie jestem w stanie ich powstrzymać...łezkę sobie nieraz puszczę...

Zabawa w audio to dla mnie takie fajne , szlachetne hobby jeśli nie jest zdominowane snobizmem , upokarzaniem osób które mają mniej ..... czego to niech każdy uzna to co stosowne .Lubię muzykę , film , lubię też bawić się elektroniką , lubię pojawiać się na Audio Show gdyż tam również znajduje inspiracje muzyczne , samemu mogę ocenić jak działa przelicznik jakość / cena , tam mogę tez zaobserwować jaki dźwiek bardziej mnie ekscytuje . Sprzętowo doszedłem do takiego poziomu że obecnie całkowicie mnie satysfakcjonuje , ale oczywiście nigdy nie twierdzę że może nie być lepiej a przynajmniej inaczej . Choć piętnuje snobizm to wiem że jakieś jego małe pokłady tkwię we mnie również.Muzyka na żywo to dla mnie odnośnik , wzór , to co mamy w domu to próba nawiązania do niej . Wiem że zawsze to tylko będzie próba ale wiem ze to również może sprawić wielka frajdę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Stairway To Heaven
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabawa w audio to dla mnie takie fajne , szlachetne hobby jeśli nie jest zdominowane snobizmem , upokarzaniem osób które mają mniej ..... czego to niech każdy uzna to co stosowne .Lubię muzykę , film , lubię też bawić się elektroniką , lubię pojawiać się na Audio Show gdyż tam również znajduje inspiracje muzyczne , samemu mogę ocenić jak działa przelicznik jakość / cena , tam mogę tez zaobserwować jaki dźwiek bardziej mnie ekscytuje . Sprzętowo doszedłem do takiego poziomu że obecnie całkowicie mnie satysfakcjonuje , ale oczywiście nigdy nie twierdzę że może nie być lepiej a przynajmniej inaczej . Choć piętnuje snobizm to wiem że jakieś jego małe pokłady tkwię we mnie również.Muzyka na żywo to dla mnie odnośnik , wzór , to co mamy w domu to próba nawiązania do niej . Wiem że zawsze to tylko będzie próba ale wiem ze to również może sprawić wielka frajdę

Jesli muzyka nie cieszy to cale to hobby bez sensu jest. Ja cieszylem sie muzyka w powiktorianskiej klitce na emigracji przes prawie 6 lat dzielac mieszkanie z innymi lokatorami. Zabrnalem w poszukiwaniach dzwieku finansowo moze niepotrzebnie tak daleko - choc nie wydalem jakichs bardo wielkich sum (to jest pojecie wzgledne trzeba przyjac)... Mialem wczesniej satysfakcje mam ja i teraz kiedy udalo sie wybudowac dom i wrocic do PL - dzieki pracy, zonie i takze tesciowej ktora podarowala nam kawek ziemi (:). Chce powiedziec ze nie jest najwazniejszy ani status spoleczny ani majatkowy zeby cieszyc sie muzyka - jesli to wszystko jest przy okazji to super. Ja ciesze sie tym co mam choc wiadomo ze i tak stad nic nie zabiore kiedy pewnego dnia zagra mi anielska muzyka :)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jesli muzyka nie cieszy to cale to hobby bez sensu jest. Ja cieszylem sie muzyka w powiktorianskiej klitce na emigracji przes prawie 6 lat dzielac mieszkanie z innymi lokatorami. Zabrnalem w poszukiwaniach dzwieku finansowo moze niepotrzebnie tak daleko - choc nie wydalem jakichs bardo wielkich sum (to jest pojecie wzgledne trzeba przyjac)... Mialem wczesniej satysfakcje mam ja i teraz kiedy udalo sie wybudowac dom i wrocic do PL - dzieki pracy, zonie i takze tesciowej ktora podarowala nam kawek ziemi (:). Chce powiedziec ze nie jest najwazniejszy ani status spoleczny ani majatkowy zeby cieszyc sie muzyka - jesli to wszystko jest przy okazji to super. Ja ciesze sie tym co mam choc wiadomo ze i tak stad nic nie zabiore kiedy pewnego dnia zagra mi anielska muzyka :)))

Szanowny panie kolego , śmiem przypuszczać żeś pan za młody aby myśleć że niebawem zjawi się " zegarmistrz światła purpurowy ". Ale tak jak śpiewał chyba Zakopower nikt z nas na tamtą stronę nie zabierze nic. Gromadzimy przez życie wiele rzeczy , stajemy się ich niewolnikami i wiem że niektórzy najbardziej chcieliby aby po nas zostały pełne konta w banku ale nie trzeba za życia o tym myśleć co ma sens a co nie.Tak się życie układa że obecnie nie dziedziczy się po dziadku zegarka a po ojcu butów a jak się dokładniej zastanowię to co obecnie ludzi podnieca ( jak śpiewała Maryla Rodowicz ) to jest kasa - bo jak w kasie forsa to wszystko pierwszą klasa Uzbierała mi się pokaźna ilość różnych nośników , dla mnie ma dużą wartość , dla moich dzieci raczej nie będzie miała żadnej , alę to nie będzie już mój problem Poznałem tu na tym forum kilka lat temu super człowieka, chyba jednego którego mógłbym nazwać przyjacielem. Był moim mentorem w dziedzinie filmów , koncertów jak i plików hi-red. Odszedł w styczniu , niespdziewanie , w sile wieku. Nie ma dnia abym go nie wspominał, cóż życie pisze przewrotne scenarisze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Stairway To Heaven
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest - akurat listopadowy czas sprzyja takim raozmyslaniom 0- alesmy ten watek zasmiecili... :)

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmiecenie w wątku jest jak śmiecenie na ulicy ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Razniej jak smiecimy razem ;)

ok , i jak sprzątamy razem. Usuwam się z wątku i tylko od czasu do czasu zajrzę tu aby podpatrzeć jakieś mądre wypowiedzi ,może kolegi J@rka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie na temat, ale miło się czyta :) Każda pasja wzbogaca życie , zmusza do myślenia , rozwoju, i jest to niezmiernie cenne . Moja zabawa z audio to było najpierw dążenie do ideału , ciągła wymiana "klocków" , kabli, w myśl zasady , że zawsze może być lepiej , że poprzez zmianę kolejnego wzmacniacza ,IC ,głośnikowego osiągnę eden dźwięku. W tym wszystkim zabrakło czasu na muzykę. To nie ona była najważniejsza tylko kolejny model CD, nowe podkładki antywibracyjne itp. Dojście do etapu w jakim obecnie się znajduje zabrało mi dużo czasu i pieniędzy. Zdałem sobie sprawę, że w pokoju w bloku nie osiągnę nigdy poziomu dźwięku z filharmonii.Teraz przyjemność sprawia mi odkrywanie nowych, starych wykonawców których nie znałem i zwyczajne słuchanie muzyki.

Wracając do tematu wątku , zawodowo mam do czynienia z architektami, zarówno tymi projektującymi budynki jak i wnętrza. W 95 % projektów akustyka pomieszczenia ( salonu) nie jest brana pod uwagę. Patrzę na rzuty gdzie w 60 m2 salonu nie ma miejsca na postawienie dwóch kolumn głośnikowych bo mamy olbrzymie przeszklenia, otwarty układ "L" z aneksem kuchennym, otwory drzwiowe. Szlak mnie trafia gdy architekt nonszalancko rozrysowuje kanapę i telewizor umieszcza na bocznej ścianie pod kątem 90 st. a między miejscem " słuchacza" a kolumnami dwa stoliki , duży fotel i stół na dwanaście osób. Większość projektów wnętrz to modny minimalizm , więc duże , wolne przestrzenie , gołe ściany, potężne okna brak jakichkolwiek wykładzin czy dywanów. Zwykle pytam inwestorów czy jak już znajomi pozachwycają się ich pięknym katalogowym domem, to czy ich ulubioną formą odpoczynku będzie " klapnięcie" na rogówce i podziwianie wystroju ,czy może chcieliby czasem posłuchać muzyki lub obejrzeć jakiś film korzystając z KD. Zwykle uzyskuje odpowiedź twierdzącą. Większość projektów jednak takich fanaberii nie uwzględnia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo: WBA Blazebird + Ironbird; Pioneer N-70A CDX-1060 ; K-1020; ; JVC QL A7; YAMAHA Yp-701, RME Adi2 PRO FS R Black Edition ; Sony STR-V5 , ;kolumny: Altec Lansing Valencia, ProAc Response One SC. Kino: Yamaha RX-A3030;BC Acoustique EX-502; kolumny: Dali Grand Vocal, B&W 685 S2, Mivoc SW 1500; Raspberry Pi3 B+;DDRC-24 ; DDRC-22D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed zakupem i wykończeniem mieszkania przeglądałem setki zdjęć i wizualizacji salonów i czasem w nich pojawiał się zestaw stereo, najczęściej w dwóch wariantach: kolumny bez elektroniki, i elektronika bez kolumn :D (nie mówiąc już o tym że oczywiście wszystko jest bezprzewodowe więc nie ma problemu, żeby elektronika byłą na jednej ścianie, a kolumny na drugiej :), Kino domowe czy stereo to jest kompletna abstrakcja, telewizor z łaski jeszcze czasem się znajdzie, ale najlepiej 14", żeby nie przeszkadzał, i w odległości 5m od kanapy, najlepiej jeszcze prostopadle do niej. Nowoczesna rodzina w ramach rozrywki w salonie ma prawo co najwyżej podziwiać obrazy albo przeczytać książkę.

 

Swoją drogą od kiedy wprowadziłem się do własnego lokalu i urządziłem kilka mniej lub bardziej parapetówkach imprez to zauważyłem, że największym szokiem dla ludzi są kolumny stojące na kolcach. Ale jak to? Ale po co? No co ty. Nigdy takich nie widziałem. Wariat, kolumny na kolcach, hehehe.

Także też się tym artystom architektom nie dziwię, bo zwyczajnie klient który ma jakieś audio-wizualne wymagania trafia się pewnie raz na milion.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Ujemny

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

póki co umiarkowanie gruby i nie na całej powierzchni pokoju, a co to ma się do kolców?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, może tutaj znadję pomoc, lekko zbaczając z tematu, ale dalej szeroko rozumiany ustrój mam na myśli

 

Na jakie częstotliwości narażony jest stolik audio ? Będę budował własny. Ma to być również platforma antywibrazyjna dla lampowego wzmacniacza.

Rozmawiam z jedną firmą od materiałów i dostałem pytanie jakie częstotliwości chcę minimalizować :)

Z jednej strony trzeba pomyśleć o stoliku i na czym stoi j=i jakie tam są drgania, a z drugiej o górze i na czym stoi wzmak i żeby on mógł swoje drgania (duże trafo brumiące stojąc na zupełnie twardej podstawie) oddać.

A ja nie mam pojcia, nie znam się na tym.

 

Pomożecie.... :) ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak trzeba przypominać co kilka stron tego wątku.

 

 

 

 

DLA PRZYPOMNIENIA TYM CO ZATRACILI ALBO NIE WIEDZĄ O CZYM WĄTEK JEST:

 

 

 

"...chcialbym bardzo zobaczyc na zdjeciach gdzies w dziale galeria....i sam pochwalibym sie chetnie.....moze na poczatek po zdjeciu ogolnym. "Widok na moj sprzet".....(przy fotografowaniu lampiakow prosze wylaczyc swiatlo sufitowe)......aparaty w dlon."

 

Autor założyciel wątku str. 1 wpis 1.

Czyli jak widać powyżej minimum słów, maximum obrazków. I co najważniejsze chodzi o to na czym i gdzie słuchamy. To tak gwoli przypomnienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Chyba jednak trzeba przypominać co kilka stron tego wątku.

 

 

 

 

DLA PRZYPOMNIENIA TYM CO ZATRACILI ALBO NIE WIEDZĄ O CZYM WĄTEK JEST:

 

 

 

"...chcialbym bardzo zobaczyc na zdjeciach gdzies w dziale galeria....i sam pochwalibym sie chetnie.....moze na poczatek po zdjeciu ogolnym. "Widok na moj sprzet".....(przy fotografowaniu lampiakow prosze wylaczyc swiatlo sufitowe)......aparaty w dlon."

 

Autor założyciel wątku str. 1 wpis 1.

Czyli jak widać powyżej minimum słów, maximum obrazków. I co najważniejsze chodzi o to na czym i gdzie słuchamy. To tak gwoli przypomnienia.

Jeśli to bezpośrednio do mnie to oczywiście rozumiem.

 

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie tylko do Ciebie ;),

Wystarczy przejrzeć ostatnich kilka stron.

 

Tobie proponuję jednak ten wątek:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez xniwax

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokaż jeszcze z czym, czyli jeśli możesz rzut na całość.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Pokaż jeszcze z czym, czyli jeśli możesz rzut na całość.
Proszę 7a1b6646d0ab6a34a689b379baac0279.jpg

 

Poszło z Commodore 64

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

----------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

póki co umiarkowanie gruby i nie na całej powierzchni pokoju, a co to ma się do kolców?

 

kolce zostały wymyslone w uk by kolumny stały stabilnie na wykladzinach itp.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolce zostały wymyslone w uk by kolumny stały stabilnie na wykladzinach itp.

 

kolce są po to, żeby kolumny stały stabilnie na czymkolwiek, i żeby nie przenosiły się wibracje.

Pralka jak nie stoi na dywanie to też nie potrzebuje nóżek?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolce są po to, żeby kolumny stały stabilnie na czymkolwiek, i żeby nie przenosiły się wibracje.

Pralka jak nie stoi na dywanie to też nie potrzebuje nóżek?

 

 

i tu juz mozemy zakonczyc offtop :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę

 

niezły klimacik !!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może by ktoś zmienił nazwe tematu na np "Zdjęcia Waszych systemów" bo co chwila ma ktoś problem ze zrozumieniem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może by ktoś zmienił nazwe tematu na np "Zdjęcia Waszych systemów"

Popieram..!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubię słuchać.. oglądać.. czytać.. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu udało się skończyć monoboki na kt88. Uff86c2fb32fdf6f8eec56cf2c8c9e82fe0.jpg4c1b98f03997e4d1e2032857312782f3.jpg5a7e048b879d8069c24835f893ef963b.jpg

 

Poszło z Commodore 64

 

Fajne, jeśli gra tak jak wygląda to zajefajne.

Gratuluję i pozdrawiam,

Paweł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Najgorsze to mieć do czynienia z zakompleksionym Polaczkiem, któremu dano odrobinę władzy.

"Beware of all those in whom the urge to punish is strong". Nietzsche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.