Skocz do zawartości
IGNORED

TDA1543T


lancaster
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

3 hours ago, (nie)przecietniak said:

To jedyny układ DAC, który pozwala na konwersję prądu na napięcie za pomocą konwencjonalnego rezystora, uzyskując napięcie wyjściowe do 1 V przy zniekształceniach nieprzekraczających dziesiątych części procenta.

Napisać można wszystko tylko że to nie jest prawda. Podłącz obciążenie 20kR i sprawdź.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już dawno potwierdzono . A jak zastosować 4 czy 8 TDA1543 równolegle to rez. konwersji mają niewielkie wartości . Zaczął Kusunoki , w Polsce rozpowszechnił Peter Daniel ( podobno najlepiej brzmi ale nie słuchałem ) i nawet nasz były ,,forumowy" kolega Traxman - jego projekt zbudowałem ( nawet kilka ) i grał ... chociaż to nadal druga liga ( moim skromnym zdaniem oczywiście 🤭) .

Tu przykład :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja pójdę jeszcze dalej, gdyż nie wiem dlaczego Artur akurat nie zapodał tego linku (nie znał?):

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Przetłumaczcie sobie całość, ja wkleję tylko parę zdań:

"dźwięk AH uzależnił mnie.
Ma coś, czego czasem brakuje innym DAC-om. To jest baaardzo muzyczne.
W dźwięku jest „więcej dźwięku”. Więcej w nim duszy. Nie wiem jak to opisać.
Weźmy śpiewanie – jeśli porównamy pojedynczego wokalistę do ośmioosobowego chóru, chór brzmi ciekawiej, ale solo wokalisty jest łatwiejsze do zrozumienia. Ma większą koncentrację.
Myślę więc, że 8 przetworników traci pewną chirurgiczną precyzję, ale zyskuje muzykalność chóru. Naprawdę to kocham. Dorównuje najlepszemu przetwornikowi DACS, jaki w życiu słyszałem. A uderzenie basu zapiera dech w piersiach."

Czymże może być więc zdanie osób, które nie słyszały 1543 ? Druga liga ?, może i druga - pod warunkiem, że w pierwszej i drugiej jest po jednym zespole 😉 🙂 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez (nie)przecietniak

Świetna poglądowa galeria (nie moja) dot. TDA1541(A):

www.maxdat.eu/_galeria/Foto%20TDA1541.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minutes ago, (nie)przecietniak said:

Czymże może być więc zdanie osób, które nie słyszały 1543

Jesli teraz zachwycasz sie 1543 to poczekaj az kiedys posluchasz czegos lepszego, z tego wynika ze jeszcze masz duzo do odkrycia - czego Ci szczerze zycze. To tez srednio swiadczy o jakosci tych chinskich wynalazkow typu pcm56 i inne ktore wrzucasz tutaj co jakis czas.

Jak widac kazdy przechodzil taka droge - Lampizator tez... spojrz na date tego wpisu. Pozniej byly zachwyty nad 1541, 1865... az skonczylo sie na DS ;]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli o Lampizatora chodzi, to trzeba wiedzieć, że jest on marketingowcem i jego pojęcie o elektronice jest, łagodnie mówią nie najlepsze.

Więc jaki autorytet takie opinie 😄

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Daniel_68412 napisał:

az kiedys posluchasz czegos lepszego

"Zdradź" mi tą tajemnicę dzisiaj 😉 

26 minut temu, Daniel_68412 napisał:

z tego wynika ze jeszcze masz duzo do odkrycia - czego Ci szczerze zycze. To tez srednio swiadczy o jakosci tych chinskich wynalazkow typu pcm56 i inne ktore wrzucasz tutaj co jakis czas.

Jak widac kazdy przechodzil taka droge

Moja droga nie jest tajemnicą. Lampizatora też jak widać, Artura także - nie ma się co wstydzić poszukiwań. Teraz jest "podniecony" PCM1701 i dobrze (zresztą już w zakładce "Hi-end" mowa jest w jednym z wątków o chińskiej płytce na kilku PCM1701). Tylko tak naprawdę chyba nie dotknął najlepszych rozwiązań na TDA1543.

"Chińskie wynalazki" generalnie są ok, są lepsze i gorsze od tych b. dobrych. Wszystko w pierwszej kolejności zależy od konkretnej kości przetwornika.

Nie każdy przechodzi taką drogę. Niektórzy, moim zdaniem,  od razu "wywalają" grube tysiące na jakąś konstrukcję, a potem ciężko im się z tego wycofać z honorem.

26 minut temu, Daniel_68412 napisał:

Pozniej byly zachwyty nad 1541, 1865... az skonczylo sie na DS ;]

Nie wiemy czego słucha w domu.

Jak się nie posłuchało wszystkich przetworników R2R to ciągnie aby sprawdzać kolejne, ale jest to zbiór skończony - potem należałoby wybrać/wrócić do tego we własnej ocenie najlepszego i po wewnętrzym odczuciu "pokoju ducha" rozeznać, że dokonało się właściwego wyboru.

Przyznam się "bez bicia", że nie słuchałem TDA1541 w trybie NOS a chciałbym posłuchać - zna ktoś jakiś "chiński (albo nie) wynalazek", który się do tego najlepiej nadaje?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez (nie)przecietniak

Świetna poglądowa galeria (nie moja) dot. TDA1541(A):

www.maxdat.eu/_galeria/Foto%20TDA1541.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
34 minutes ago, (nie)przecietniak said:

"Chińskie wynalazki" generalnie są ok, są lepsze i gorsze od tych b. dobrych. Wszystko w pierwszej kolejności zależy od konkretnej kości przetwornika.

to nie jest prawda - roznice pomiedzy koscmi jesli te sa poprawnie zaplikowane (slowo klucz) sa bardzo delikatne... to juz bylo nie raz podnoszone - jak ktos uzywa niepoprawnie wykonanej aplikacji dac i np dodaje sobie 1% drugiej harmonicznej to moze odniesc takie wrazenie tylko, ze wtedy stroimy prawdopodobnie zle zbudowany lub slaby system jako calosc

38 minutes ago, (nie)przecietniak said:

Nie każdy przechodzi taką drogę. Niektórzy, moim zdaniem,  od razu "wywalają" grube tysiące na jakąś konstrukcję, a potem ciężko im się z tego wycofać z honorem.

a to z kolei jest prawda i tez nie uwazam zeby na dac trzeba bylo wydawac 30k gdzie caly sensowny system mozna w tych pieniadzach ogarnac tylko trzeba wiedziec co robic zeby sie nie zakopac

39 minutes ago, (nie)przecietniak said:

"Zdradź" mi tą tajemnicę dzisiaj

Ty nie szukasz dobrego daca tylko stroisz system - jak mam Ci cos poradzic to zbuduj sobie odgrode 2way aktywnie dzielona w stylu tego co proponuje Grzegorz7 lub upoluj jakies solidne glosniki typu kinoton cinema 200, do tego sobie pozniej dobierz sensowny wzmacniacz i dac sie sam wybierze. Wybor kosci magicznie nie naprawi bolaczek innych i wazniejszych elementow toru.

43 minutes ago, (nie)przecietniak said:

Przyznam się "bez bicia", że nie słuchałem TDA1541 w trybie NOS a chciałbym posłuchać - zna ktoś jakiś "chiński (albo nie) wynalazek", który się do tego najlepiej nadaje?

Od wielu lat to samo a bedzie jeszcze gorzej - no producenci nie robili nos bo nie sa poprawne technicznie, na ali nie upolujesz juz ori 1541 a 1543 wlasnie w innej obudowie, albo odkupisz od kogos kto sie chce pozbyc albo wyczaruj 1541 z odtwarzacza i zlec komus zlozenie. Jak juz pisalem nie lubie nos ale jak juz musisz to raczej z lampa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Daniel_68412 napisał:

to nie jest prawda - roznice pomiedzy koscmi jesli te sa poprawnie zaplikowane (slowo klucz) sa bardzo delikatne... to juz bylo nie raz podnoszone

Bardzo kontrowersyjna co najmniej teza. Każda kość, jeśli, w jakiejkolwiek aplikacji, powoduje, że z głośników wydobywa się Muzyka a na twarzy słuchacza jest uśmiech i zadowolenie - jest prawidłowo zaaplikowana, gdyż ostatecznie spełnia swoją rolę i zadowala odbiorcę muzyki. I każda kość, z której muzyka powoduje grymas na twarzy słuchacza, znudzenie lub zniechęcenie - nie jest godna zainteresowania nią.

2 godziny temu, Daniel_68412 napisał:

Ty nie szukasz dobrego daca tylko stroisz system

Szukam i ....znajduję. Za każdym razem jest progres, co w sposób, nawet dla mnie "zaskakujący" ale realny, "pokazują" moje budżetowe kolumny (jedynie ze stuningowaną zwrotnicą) - okazując się przy tej okazji jednak "niebudżetowymi" 🙂 

2 godziny temu, Daniel_68412 napisał:

Jak juz pisalem nie lubie nos ale jak juz musisz to raczej z lampa.

Mam oryginalne TDA1541A i zamienniki - chciałbym posłuchać nosa, musze to jakoś ogarnąć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Świetna poglądowa galeria (nie moja) dot. TDA1541(A):

www.maxdat.eu/_galeria/Foto%20TDA1541.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minutes ago, (nie)przecietniak said:

Bardzo kontrowersyjna co najmniej teza. Każda kość, jeśli, w jakiejkolwiek aplikacji, powoduje, że z głośników wydobywa się Muzyka a na twarzy słuchacza jest uśmiech i zadowolenie - jest prawidłowo zaaplikowana, gdyż ostatecznie spełnia swoją rolę i zadowala odbiorcę muzyki. I każda kość, z której muzyka powoduje grymas na twarzy słuchacza, znudzenie lub zniechęcenie - nie jest godna zainteresowania nią.

nie sluchacza tylko Twojej i to w tym pokoju w ktorym sluchasz

Bardzo krzywdzisz te biedne kosci - wprowadzasz sobie korekte do systemu np takim pcm56 lub 1543 ktore powoduja wiecej harmonicznych a taki 1860 z opkiem jest nudny tylko dlatego ze np system jest ulomny jako calosc, nie zal Ci tego biednego 1860? ;]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Daniel_68412 napisał:

a taki 1860 z opkiem jest nudny tylko dlatego ze np system jest ulomny jako calosc, nie zal Ci tego biednego 1860

Wszystkie: PCM56/61, AD1856/60/61 oraz YM, które mogę jako NOS stosować zamiennie - każdy z nich gra trochę inaczej ale wszystkie one są jako NOS-y - bardzo ciekawe brzmieniowo, podobnie z filtrem, ale w tym ostatnim przypadku, choć jest całkiem dobrze, ale w porównaniu do NOS-a TDA1543 - jest "chudziej", a NOS-y tych pierwszych 16 i 18 bitowców mają mniej zróżnicowany bas i troszkę średnicę, ale one mają za to WO. TDA1543 na dzień dzisiejszy są moim niezaprzeczalnym faworytem brzmieniowym. W moim systemie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Świetna poglądowa galeria (nie moja) dot. TDA1541(A):

www.maxdat.eu/_galeria/Foto%20TDA1541.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, arturp napisał:

Zaczął Kusunoki , w Polsce rozpowszechnił Peter Daniel ( podobno najlepiej brzmi ale nie słuchałem )

Ma to coś, ma oczywiste wady jak pisałem nie należy doszukiwać się w dźwięku niuansów, ale ogólny odbiór jest taki, że braki na spokojnie się mu wybacza. Co jakiś czas do niego wracam. Pozwala na słuchanie muzyki , a nie szukanie nie wiadomo czego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.