Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  644 członków

Sony Klub
IGNORED

Klub Miłośników Sony z serii ES


Gość discomaniac71
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wygląda na to, że coś z tą końcówką jest nie tak. Przyłóż ucho do obudowy i posłuchaj, czy pracuje transformator (mógł teraz polecieć bezpiecznik).

 

Muzg, proszę o kontakt na priv

wysłałem do Ciebie wiadomość, ale chyba są jakieś problemy bo chyba nie doszła.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do polityki firmy sony to ktoś napisał w poprzednim wpisie że konstruktorzy którzy wyczarowali te cacka odeszli z firmy w latach 1995 i skończyła się pewna era tzw wypasionych szampanów póżniej zaczął się szał na kino domowe stereo odeszło na bok aż w końcu straciło swoją moc pod koniec lat 2000/2001 gdyby ktoś teraz zaczął taśmową produkcję np cdka 505 lu 707 w dobrej cenie nie wierzę że nie znależli by się chętni na kupno tych rzeczy inną sprawą pozostaje kryzys jaki przewalił się przez japonię pod koniec 1995 roku to troszkę tłumaczy redukcję kosztów także w tej dziedzinie a nam pozostaje oglądanie obrazków albo polowanie na 15 lub 20 letnie klocki sonego które w/g dzisiejszych norm powinny być już dawno na złomie szkoda wielka szkoda

 

Niestety to smutne fakty i smutna konstatacja, że pewne sprawy nie powrócą. Przy dużym wysiłku finansowym, Sony mogło by wrócić do tamtych linii produkcyjnych. Co z tego, skoro cały zespół naukowców i inżynierów "poszedł w dal". To tak na prawdę była siła tej marki w latach 70-90. Inną sprawą jest, że dziś koncernowi zwyczajnie nie opłacało by się inwestowac w taką produkcję (chyba, że ze ktoś by ich przekonał, że to dobrze zrobi dla ich "corporation identity"). Sony, to dziś nie japońska firma po pierwsze, po drugie produkcja sprzętu hi-fi jest z punktu widzenia całego koncernu mało dochodowa, a już tych produktów "premium" zupełnie nieopłacalna (robi dobrze na wizerunek). Pozostaje nam dobrze dbać o te produkty z "tamtych lat" :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ogłoszenie wisi co pewien czas na eBayu co najmniej od półtora roku. Najwyraźniej cena sugeruje, że to pomysł sprzedaży na bardzo poszukującego (i bogatego) kolekcjonera. Aczkolwiek nie mówię, że nie warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te kompakty to mówiac krótko: porabac siekierą i sprzedac na złom albo do skupu metali kolorowych. chała i tyle, na plus solidna budowa, nic wiecej.

wzmacniacze. pierwszy był 570es. wtedy jeszcze szukałem sprzętu który ma grac jak najgłosniej i jak najbardziej walic. niestety, w sony brakowało bassu, zbyt dokładnie sie w niego nie wsłuchiwałem, bo była to dla mnie strata czasu. poszedł. rok pozniej (teraz mam juz inne podejscie do tematu) naszło mnie na sony es. trafił sie znowu 570. tym razem osłuchałem. porównanie z marantzem pm-80. zywy, dynamiczny, zwarty dxwiek. brak jakiejs barwy, dxwiek chłodny, troche wysuszony. przegrał konfrontacje z marantzem kiepską sceną i przestrzennoscią dżwieku. przyszedł czas na lekture o brzmieniu sony es i opinie o poszczególnych modelach. gdy pare miesięcy temu zobaczyłem na giełdzie na model 690es, to prawie dym za sobą zostawiłem. zakup się udał, porównane do marantza sony wyparło go z mojej półeczki. mimo to wspomnienie marantza pozostało- soniakowi brak barwy, brak tej powalającej przestrzeni jaka miał pm-80. ale zalezało mi na innym brzmieniu, dynamicznym, zywym i dosc agresywnym, bo do muzyki typu STAIND pm-80 sie nie nadawał. miałem tez okazje porównac 690tke z pozyczonym na pare godzin 630esd. prawie palpitacji dostałem.

630 zagrała mułowato, strasznie ciemno, bez detali. koszmar. pesymistycznie nastawiłem sie wtedy do serii -30, mimo ze 630tke miałem podpięta moze 20 minut. trafił sie niedawno 530es. nastawienie miałem kiepskie do niego, a tu niespodzianka. gdy go wpiałem do systemu, stał bez przerwy 4 dni i czarował. jest barwa, której brak w 690. nie jest taki dynamiczny, ale nie jest suchy jak młodszy i wiekszy brat. naprawde dobry wzmacniacz. ma oczywiscie ograniczenia, przestrzeni marantza pm-80 w nim takze nie odnalazłem, ale jest naprawde wart uwagi. zastanawia mnie, co wtedy nie przypasowało mi w tym 630, bo odnosze wrazenie choc niemam juz okazji ich bezposrednio porównac, ze to zupełnie inny dźwiek. 630 grał jak pioneer 878-mułowato, dostojnie, strasznie ospale.

w kazdym razie to pozostanie dla mnie zagadką az nie trafi sie 630 esd. wtedy znów poddam go konfrontacji.

podsumowując: polubiłem modele wzmaków sony es, oprócz nieszczęsnego 630esd. szybkie ,zwarte brzmienie, w 530tce mamy tez ładna barwe dzwieku i troche wiecej spokoju niz w 570 i 690. wg mnie jest jednak najbardziej uniwersalny z nich wszystkich.

 

 

Do zanwcow sie nie zaliczam, sluch mam tez taki sobie ale ciesze sie ze ktos ma podobne zdanie do mojego :) Sluchalem CHYBA wszystkich sony 5xx i 6xx i tylko dwa znich sa moim zdaniem godne uwagi 690 i 505. Jelsi chodiz opierwszy to wyglada to tak jak napisal moj przedmowca a co do 505 to ja sam nie wiem po prostu jest taka "mila" i ciepla ze nie mam serca sie jej pozbyc. Pozdrawiam

 

Natomiast 630ESD i 650ESD to jakas pomylka ... nawet podjerzewalem ze byly posute albo naprawiane.. sam nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od zawsze miałem sprzęt czarny. Przymierzając się do skompletowania drugiego zestawu kusi mnie kolor srebrny lub szampański, generalnie jasny z serii ES.

Zastanawiam się tylko czy po dłuższym użytkowaniu mimo tego, iż sprzęt zawsze obsługuję czystymi rękami na jasnym aluminiowym froncie i gakach nie powstają jakieś przebarwienia, przybrudzenia albo np w miejscach gdzie się sprzęt najbardziej grzeje??

Może wypowie się ktoś kto użytkuje jasny zestaw już kilka lat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reaper

Kupuj śmiało szampańskie ES-y i nie tylko, cieszą oko bardziej niż czarne skrzynki, nie widać na nich tak bardzo kurzu a i jak gdzieś zdarzy się go zarysować to nie widać tak bardzo jak na czarnym panelu, inna sprawa, że dostać obecnie w dobrym stanie sprzęcik w kolorze szampana i do tego w dobrej cenie graniczy z cudem, trzeba mieć dużo cierpliwości, pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

To i ja automatycznie chciałem wskoczyć do klubu moim dzisiejszym nabytkiem pod tytułem 550ES.

 

Zdjęcie może nie wysokich lotów bo ciemno w pomieszczeniu ale radość na ustach jest :)

 

Doradźcie mi od razu bo za jakiś miesiąc-dwa będę szukał odtwarzacza do kompletu, za czym się rozglądać i na co polować żeby się fajnie zgrało ? PRzedział ok 600-800 zł

 

Bo na razie podłączony jest pod starego PHILIPSA CD650

post-21842-011224200 1285344220_thumb.jpg

Edytowane przez zlowik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panów serdecznie.Poczytałem sobie troszkę na tym forum i mam pytanie techniczne:w ta-f 707 jest wyjście jako preamp,ale jest ono przypisane do zestawu kolumn B - czy ten wzmak może pracować jako sam preamp czy powinien mieć podpięte kolumny?Chodzi o to czy na końcówce potrzebna jest impedancja żeby jej nie spalić?Ewentualnie jestem zainteresowany-kupnem-zamianą na ta-e 80es.{707 stan b.db+karton+pilot+instrukcja-czarny}Jak można to chciałbym wstąpić do klubu.Z es-ami mam troszkę praktyki tj.ok 18 lat.Mój obecny zestaw:X707ES+X559ES+TAF707ES+TAN80ES+STS505ES.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby było ciekawie, SONY w modelach TA-F707/808, wyprowadził wyjście "pre out" z za końcówki mocy. Optymalnie byłoby, jakby nie było do wzmacniacza wtedy podłączone żadne obciążenie w postaci kolumn. Końcówce nic się nie stanie, a nawet będzie to dla niej komfortowa praca. Wyjście jest z zacisków zestawu B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ale jak pisałem szukam 30-tki, następcy 3-ki.

Jest i 30es allegro nr.1269602626 za 699zł a audiobazar mogę polecić-ja byłem b.zadowolony

 

Mam pytanie czy ktoś porównywał tae80es z tae2000es?-czy 2000es do czegoś się nadaje-czy nie zawracać sobie tym głowy?Ew.jakiś opis porównanie z 90es.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.