Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  644 członków

Sony Klub
IGNORED

Klub Miłośników Sony z serii ES


Gość discomaniac71
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Napisał bym coś ale chyba szkoda klawiatury :)

 

Mało kto ma takie możliwości porównywać sprzet jak ja, 808ES to poziom Supernaita XS-2, wiec watpie aby ten w/w był lepszy od 707ES

 

 

W życiu w to nie uwierzę że jakikolwiek Sony to poziom Supernaita XS-2 na czym to niby testowałeś na tych kolumnach diy i wiekowym sony cd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich jestem nowy!

Mam pytanie dotyczące odtwarzacza CDP-X333ES. Player ma fajną funkcję oznaczania płyt Disc Memo - problem w tym że mój egzemplarz zapomina wszystko co zapisałem po wyłączeniu przyciskiem Power . Pytanie czy tak powinna działać ta funkcja - chyba nie?

W instrukcji znalazłem informację że pamięć kasuję się po ok miesiącu od odłączenia odtwarzacza od źródła zasilania. Może ktoś miał podobny problem i podpowie jak usunąć usterkę. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, kupię klapkę do F770ES "szampana"

 

Napisałbym tu: http://allegro.pl/sony-ta-f-770-es-kondensatory-regulator-mosfet-i7357821949.html

lub tu: http://allegro.pl/komplet-galek-sony-es-i7332313582.html

 

Skoro maja TE części to gdzieś musi być reszta. Może się Tobie poszczęści. Swego czasu licytowałem to: https://archiwum.allegro.pl/oferta/sony-f770es-mos-fet-panel-przedni-z-elekrtonika-i6658308904.html

Nie wygrałem ale gdzieś poszedł w świat. Zawsze można napisać do sprzedawcy i poprosić o kontakt do zwycięzcy aukcji.

SONY - TA-F500ES, TA-F770ES, TA-F800ES, TA-N80ES, TA-E80ES, ST-S770ES, ST-S500ES, CDP-X559ES -2x. NAKAMICHI - OMS-5E, OMS-7E. YAMAHA - M4 - 2x, C-4, C-6, T550. Bowers & Wilkins 602.S3. sorento.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

W życiu w to nie uwierzę że jakikolwiek Sony to poziom Supernaita XS-2

 

Nie miałem okazji porównać bezpośrednio , ale tez ciężko mi w to uwierzyć , bo ten Naim to naprawdę fajne granie ( dynamika i analogowosc w dzwieku a to rzadkie połączenie )

Myśle ze u Sony taki poziom to dopiero jakieś dzielonki

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu się zgodzę

Brzmienie to bardzo subiektywna sprawa i ciężko o nim dyskutować

Ten sam wzmacniacz w ocenie dwóch osób może zagrać wybitnie albo wybitnie hu...wo

Każdy ma różne upodobania i innych rzeczy szuka w sprzęcie

Dlatego zawsze podkreślam ze każdy moja opinia to tylko moje zdanie

Ale przecież po to jest to forum żeby się opiniami podzielić

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Disc Memo - problem w tym że mój egzemplarz zapomina wszystko co zapisałem po wyłączeniu przyciskiem Power

Musiałbyś poszukac serwisówki do niego i zobaczyć czy nie ma tam kondensatora podtrzymującego pamięć RAM, jak to miało miejsce w wielu urządzeniach z tamtych czasów. Zajrzyj na płytę. To bedzie zapewne taki płaski, ale szeroki kondensator o dużej pojemności, nawet 10000 uF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałbyś poszukac serwisówki do niego i zobaczyć czy nie ma tam kondensatora podtrzymującego pamięć RAM, jak to miało miejsce w wielu urządzeniach z tamtych czasów. Zajrzyj na płytę. To bedzie zapewne taki płaski, ale szeroki kondensator o dużej pojemności, nawet 10000 uF.

Mam serwisów-kę - niestety patrzę na nią jak" żaba na grzmot" jestem raczej cienki z czytania schematów. Dzięki za podpowiedź- najpierw kombinowałem że może jest w cd jakaś bateryjka - przestudiowałem instrukcję serwisową i znalazłem tylko baterie w pilocie:) . Kolejny pomysł to tak jak napisałeś- super kondensator ( o dużej pojemności )- ale te zostały wymienione przy reanimacji odtwarzacza,

https://www.youtube.com/watch?v=m4zr2ZCr5c8 (relacja z naprawy wykonanej przez kolegę Mr1Raziel)

Nie szukałem po kształcie - spróbuję,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze odczytałem schemat dane sa zapisywane w pamięci SRAM 64KB IC302. Pamięć jest zasilana z osobnej linii poprzez blokującą diodę D907. CPU nie ma pamięci flash, a RAM jest bardzo mała. Więc trzeba patrzeć na kondensatory C303(filtr zasilania - sprawdzić czy nie ma na nim zwarcia), C990 (ten tak na 90% tak by wynikało ze schematu). Reszta przed diodą D907 ma wspólne zasilanie. Spróbować trzeba wymienić ww kondensator, może nawet na większy. To jest kondensator dwuwarstwowy 0,1 uF. Podejrzewam, że on podtrzymuje tylko ten RAM, a jest on SMD energooszczędny, wiec nie trzeba dużo by utrzymać komórki pamięci. On nic więcej nie podtrzymuje (jak to ma miejsce w np. magnetowidach, gdzie trzeba zasilać RAM, RTC, CPU, może cos jeszcze ). Jest on też w iinych CD, nawet nowszych, w takim samym układzie. Dzis nie trzeba byb było tego bo wystarczyłby moduł EEPROM Flash (tak jak w sprzęcie po 1995 roku mam tak w swoim decku Pioneer, gdzie jest flash, gdzie zapisywane sa dane z modułu kalibracji kasety, czasu i innych ustawień), ale widze, że wtedy to było tańsze. Z tego co widzę po fotce to ten płaski/szeroki przy blachach obudowy.

RAM nawet można kupic : https://slawmir.com.pl/ukl-scalony-lc3564-so28-p-1062040.html

Edytowane przez Dariusz_61729
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyłączę i po chwili włączę znowu CD i Disc Memo trzyma. Jednak po nocy czysto - Disc Memo skasowane.

 

 

Szukaaj tego samego kondensatora. Widziałem schemat CDP-XA5ES i tam też jest taki kondensator. Wiec w Twoim wypadku też pewnie będzie. Najlepiej sprawdzić otwierając CD i podpinając przy wyłączony zasilania nóżkę 28 IC 302(jeśli ten model ma takie samo oznaczenie). Jeśli jest na nim napięcie powyżej 3,3V, ale nie spada to OK. Jeśli napięcie spada poniżej 3,3V to na bank dane się skasują i kondensator do wymiany.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej sprawdzić otwierając CD i podpinając przy wyłączony zasilania nóżkę 28 IC 302(jeśli ten model ma takie samo oznaczenie). Jeśli jest na nim napięcie powyżej 3,3V, ale nie spada to OK. Jeśli napięcie spada poniżej 3,3V to na bank dane się skasują i kondensator do wymiany.

 

Sorry może to głupie pytanie - ale jestem początkujący. Czy mogę w ten sam sposób zdiagnozować moje kondensatory? Poszperałem trochę w sieci jak sprawdzić kondensatory. Wystraszyłem się , że będę musiał je wlutować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wylutować stare i wlutować nowe. Jak nie umiesz, albo się boisz, a nie trzymają pojemności, no to poszukaj kogoś kto się nie boi i ma sprzęt. Akurat tutaj wydaje mi się, że to nie będzie trudne. Połączenia lutownicze przy takich elementach sa wielkie i nie sposób nic zniszczyć wiele. Natomiast w przypadku SMD dobrze jest mieć stację lutowniczą z regulacją temperatury lutowania by nie przegrzać ścieżek. No i jakiś odsysacz by usunąć nadmiar lutów ze starej części i wyjąć ją bez problemów. Tu już nie ma na to rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, jestem szczęśliwym posiadaczem własnie tego przedwzmacniacza od jakiegoś czasu ( tydzień ) przedwzmacniacz dziwnie się zachowuje mianowicie. Czasami po włączeniu zapalają się wszystkie diody ale nie świeci wyświetlacz, trzeba przedwzmacniacz wyłączyć i ponownie włączyć i wtedy jest OK. Nie zawsze tak jest czasami zdarza się że włącza się za pierwszym razem. Drugi problem jest taki któregoś dnia przez przypadek zamiast przyciskiem wyłączyłem sprzęt listwą i po paru sekundach może 2-3 przedwzmacniacz na chwilkę się załączył tzn zapaliły się diody i zgasły ( wszystko przy wyłączonej listwie ). Może miał ktoś podobny problem. Otworzyłem go nic nie jest spalone nic nie czuć jedynie co to kondensator 10000uF jest trochę okopcony od tranzystora ale wydaje mi się że za blisko jest zamocowany. Dodam tylko że przedwzmacniacz gra ale chyba coś jest z napięciem nie tak. Bardzo proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam

 

Zakupiłem zmieniarkę CDP-CA8ES. Problem jest taki że panel czołowy (aluminium) jest pokryty czarnymi kropkami. Próbowałem usunąć płynem do monitorów ale nie dało to efektów. Nie jest to duża wada ale jakby ktoś znał sposób jak się tego pozbyć byłoby miło.

post-66756-0-57638900-1530215689_thumb.jpg

Sony TA-FA777ES/ Sony MDS-JA555ES / Sony MDS-JA333ES / Sony ST-D777ES / Sony CDP-XA555ES / Sony CDP-CA80ES / SONY SEQ-333ES / Heco Music Style 900 / Heco Phalanx 302A / Audiolab M-DAC / Onkyo X-B7 / Onkyo D-N9BX/ Aiwa ADN-1 / Sansui SE-88

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejo, jakie kolumny polecilibyście do wzmacniacza TA-F808ES? Widziałem, że polecane były Canton Ergo RC-L i SC-L, ktoś wie czym one się w praktyce różnią? Mam blisko siebie SC-L ze sterownikiem, czy jak to ustrojstwo się tam nazywa. Szukam raczej ciemniejszego,cieplejszego brzmienia i dobrej rozdzielczości z nisko schodzącym basem i niekłującym sopranem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Poszukuję źródła Sony CDP-XA555ES w kolorze złotym. W stanie idealnym, bez rys i mankamentów. Jeśli ktoś posiada takie CD i chciałby oddać go w dobre ręce (kupię oczywiście:) ), proszę o informację. Gdybym pozyskał egzemplarz w super stanie, do tego z pilotem (nie jest to warunek niezbędny) i pudełkiem, byłbym mega szczęśliwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.