Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  644 członków

Sony Klub
IGNORED

Klub Miłośników Sony z serii ES


Gość discomaniac71
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka wszystkim.

 

Na poprzednie głupie pytanie nie dostałem zbytnio odpowiedzi to teraz mam kolejne.

W 570 na płytce zasilającej (?) za trafo jest miejsce na kondensatory. Czy można tam je dodać na wzór wyższych modeli? Czy taka modyfikacja wniesie coś pożytecznego?

 

I tak, jestem zadowolony z moje 570-tki a pytam z czystej ciekawości :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, potrzebuje speca od Sony do konserwacji i ew wymiany przestarzałych elementów, Wzmacniacz Sony TA-F707ES. Najlepiej z Śląska żeby dojazd był łatwy gdyż nie mam zamiaru go wysyłać i modlić się że wszystko będzie ok.Pozdrawiam i proszę o polecenie kogoś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jeżeli byłby ktoś zainteresowany to zmieniam sprzęt. N80ES i F808ES idą na sprzedaż. O stan proszę nie pytać, wszystko idealne. Zainteresowanych proszę o wiadomość na priv. Podam nr telefonu.

 

Wysłane z mojego MI 3W przy użyciu Tapatalka

 

 

Accuphase P-450, Visaton Couplet, Visaton Conga, Asus Xonar Essence ONE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Witam Szanownych ES-Maniaków ;)

Ostatnie - styczniowe zakupy:

TA-F650ESD (od prywatnego sprzedawcy)

CDP-XA2ES (od handlarza)

ST-SA3ES (od I-właściciela z Niemiec)

 

Kolumny do tego PSB Century 800i (I-właściciel z Polski)

 

Czyli sumarycznie ponad 60kg grania :)

 

Teraz tylko kable do kolumn - póki co celuję w Melodikę i biwiring

Edytowane przez Konrad86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Posiadam Sony TA-F590ES+orginalny pilot(pierwszy właściciel z Hollandii), F550ES(pierwszy właściel Niemcy), pierwszy gra z Monitor Audio RS6, a F550ES w garażu z kolumnami DIY :) Co chyba od razu wyjaśnia, że obiegowe opinie o F590ES z tego forum uważam, za bzdurę i nawet nie chce mi się komentować dlaczego.

 

Pozdrawiam wszystkich ES-maniaków

Edytowane przez koxy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy 650ESD to 550ES ale z dodanym tylko DACiem? Słyszałem taką opinię - czy jest to ktoś w stanie zweryfikować?

 

Tak

SONY - TA-F500ES, TA-F770ES, TA-F800ES, TA-N80ES, TA-E80ES, ST-S770ES, ST-S500ES, CDP-X559ES -2x. NAKAMICHI - OMS-5E, OMS-7E. YAMAHA - M4 - 2x, C-4, C-6, T550. Bowers & Wilkins 602.S3. sorento.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedaje wzmacniacz Sony TA-F830ES, sprowadzany od 1 wlasciciela z niemiec, wizualnie stan idealny, technicznie po pełnym serwisie, wymienione przekazniki glosnikowe i potencjometry ustalajace dc offset na ceramiczne 10 obrotowe, poza tym oryginalny. Pod pojeciem pelen serwis mam na mysli rozebranie oczywiscie kazdego elementu, jego wyczyszczenie i zlozenie, koszt takiego serwisu to kilkaset zlotych

 

Sony CDP-557ESD wizualnie i technicznie idealny, rowniez po serwisie, laser jak nowy

 

wiem co sprzedaje dlatego na kazde urzadzenie udzielam 2 lata gwarancji na wszelkie usterki nie wynikajace z ingerencji uzytkownika lub niewlasciwego uzytkowania.

 

Cena za komplet 6500zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Posiadam od nowości tc-ka6 es. Dział perfekcyjnie aż do dziś :(. Mam taki problem: przewija kasety w tył i do przodu ale po wciśnięciu play nie odtwarza przez chwilę jak by chciał ciągnąć ale stoi na chwilę zapala się dioda pauzy i się wyłącza:( może mi ktoś pomóc?

 

Edytowane przez wraith1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może mi ktoś pomóc?

Po pierwsze, zdjąć obudowę i spojrzeć na paski. Czy jakiś nie pękł, nie spadł, nie rozluźnił się? Czy paski w ostatnim czasie były wymieniane? Czy coś było czyszczone? Czy silniki pracują? Może nie chce podnieść mostka głowic i dlatego takie dziwne zachowanie? Tu już była dyskusja niedawno o tym problemie. Bez spojrzenia na mechanizm dalsza diagnoza to raczej wróżenie z fusów. Edytowane przez Dariusz_61729
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź.. Zastosowałem się do twojej rady i sytuacja wygląda następująco: silniki działają Przy przewijaniu przód i tył, capstan działa cały czas. Paski nie są rozciagnięte i są na swoim miejscu a głowica jest podnoszona ale nie kręcą się wałki przesówu taśmy a działają przy przewijaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy głowica podnosi się do samego końca? Tzn, jest docisk wałków do siebie? Jeśli sinik się obraca to podejrzewam, że jakaś zębatka nie wskakuje. Spójrz na połączenie wałków i silnika, który nimi obraca. Czy Czy możesz poruszać palcem wszystkie elementy ruchome. Czy któryś stawia opór?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witajcie po dłuższym czasie :) W końcu mam piękne kolumienki Dali 850 a teraz poszukuję reszty zestawu. Posiadam wzmacniacz TA-F870ES, przedwzmacniacz TA-E2000ESD i poszukuję do zestawu tunerka fm.

 

Mam do wyboru:

ST-S707ES

ST-S770ES

ST-SA3ES

ST-SE520

ST-S505ES

ST-S500

 

Który z powyższych ma dobry stosunek ceny do jakości. Zdaje się na Wasze doświadczenie w tej kwestii bo czytając porozrzucane opinie w tematach to ciężko cokolwiek wywnioskować

Edytowane przez krzychu22.p1i
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

770ES lub 707ES. Różnica między nimi jest taka że 770 jest łączony z wzmacniaczem/przedwzmacniaczem dedykowanym przewodem a 707 jest bezpośrednio sterowany pilotem systemowym. Wada to brak RDS. średnia cena 900-1200zł Mam dwa 770ES i sobie chwalę.

Edytowane przez Bartek_Gdynia

SONY - TA-F500ES, TA-F770ES, TA-F800ES, TA-N80ES, TA-E80ES, ST-S770ES, ST-S500ES, CDP-X559ES -2x. NAKAMICHI - OMS-5E, OMS-7E. YAMAHA - M4 - 2x, C-4, C-6, T550. Bowers & Wilkins 602.S3. sorento.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to mój pierwszy wpis w tym klubie więc witam Wszystkich, przejrzałem dzisiaj oferty odtwarzaczy CD serii ES na "aledrogo" i doszedłem do wniosku, że już niedługo co niektóre będą droższe od nowych wyprodukowanych 25-30 lat temu, tylko kupiec jeszcze musi się znaleźć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość bartosz_55239

(Konto usunięte)

że już niedługo co niektóre będą droższe od nowych wyprodukowanych 25-30 lat temu, tylko kupiec jeszcze musi się znaleźć ;)

 

Już tak się dzieje. Taniej można kupić porządny CD Accuphase. Windowanie cen Sony ciąg dalszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co niektóre będą droższe od nowych wyprodukowanych 25-30 lat temu

Tak to jest jak się kiedyś produkowało dobrze i do dziś działa. Stare auta sprzed 50-60 lat też są drogie. Choć np. dobry X333ES można kupić na licytacji za 300-400 zł. Nie mówię to o wersjach X777 czy X555 (lub XA50). Tutaj ceny są niebagatelne. Mało jest modeli szampańskich czy srebrnych. A szkoda bo to ładne kolory. Edytowane przez Dariusz_61729
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość bartosz_55239

(Konto usunięte)

Ale sie kolega rozpedził, w cenie Sony kupisz DP-60 ktory gra...podobnie do Sony, na ten porzadny pokroju DP-70 czy DP-70V albo DP-75 trzeba wydać 5 cyfrową kwote :)

 

Widzę kolega rozpędza się jeszcze bardziej. Rozumiem, porównanie do accuphase da jakieś efekty tymbardziej że sprzedajesz te świetne Sony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę kolega rozpędza się jeszcze bardziej. Rozumiem, porównanie do accuphase da jakieś efekty tymbardziej że sprzedajesz te świetne Sony.

Ale nie zamieniam tego swietnego Sony na podstawowe modele Accu tylko E-405 i DP-70V czyli ok 25tys za zestaw, a zestaw Sonego to 6,5

 

i jeszcze jedno, ja tych sprzetow wszystkich slucham, a niektorym to pozostaje tylko czytanie, dopoki sam nie porownasz to raczej nie masz sie co wypowiadac

Edytowane przez Bumpalump
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie zamieniam tego swietnego Sony na podstawowe modele Accu tylko E-405 i DP-70V czyli ok 25tys za zestaw, a zestaw Sonego to 6,5

 

i jeszcze jedno, ja tych sprzetow wszystkich slucham, a niektorym to pozostaje tylko czytanie, dopoki sam nie porownasz to raczej nie masz sie co wypowiadac

 

słuchaj dalej :) do zabytkowych samochodów są części zamienne m.in "Mercedes-Benz" moja ulubiona marka , a z "Sony" już dawno dałem sobie spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchaj dalej :) do zabytkowych samochodów są części zamienne m.in "Mercedes-Benz" moja ulubiona marka , a z "Sony" już dawno dałem sobie spokój.

Co ma mercedes do sonego, jeśli dales sobie spokoj z Sonym to tez dobrze, trzeba sie rozwijac i kupowac coraz to lepszy sprzet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.