Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  644 członków

Sony Klub
IGNORED

Klub Miłośników Sony z serii ES


Gość discomaniac71
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To nie jest żaden spisek, religia ani audiofilskie brednie. Sam kilkanaście dni temu kupiłem TA-F590ES z rynku niemieckiego i się przeraziłem po podłączeniu. Górnego pasma nie było prawie w ogóle i aż sprawdzałem swoje kolumny czy czasem od stania nie uszkodziły się głośniki wysokotonowe. Dopiero poprawna degermanizacja (poprawną nie jest zmiana dwóch kondensatorów i dwóch rezystorów, bo akurat ten filtr tu nie ma nic do rzeczy i to jest właśnie mit, który jest powielany na tym forum) przywróciła poprawny dźwięk. Jeśli nadal twierdzisz, że niemiecka wersja gra tak samo jak inne to albo nie miałeś styczności z takimi modelami, albo jesteś totalnie głuchy i nie słyszysz górnego pasma.

Przeglądając schematy innych modeli ES zauważyłem, że chyba każdy egzemplarz na rynek niemiecki ma takie filtry. Z jakiego powodu są one montowane to już pytanie do firmy SONY.

 

Tak, tak :-))))) Źli, przebrzydli Japończycy zrobili Niemcom psikusa, ot tak, dla sportu, albo ze złego usposobienia :-)))))))

Jeśli sam wierzysz w to co piszesz, to raczej ja zastanawiałbym się nad stanem Twojego słuchu, skoro, aby usłyszeć wysokie musisz w sprzęcie grzebać :-)))))). To co piszesz jest tak nielogiczne i niezgodne z tym,co ja słyszałem na własne uszy, że może lepiej wróc do syczących Tonsili :-)))). Tam wysokich w bród Panie :-))))

Smuga cienia spowija..;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdurą jest twierdzenie, że jest inaczej. Na rynku polskim jest sporo przywiezionych wersji sprzętu na pozostałą część Europy i wygląda, że pierniczenie o przymuleniu niemieckich 770-tek, to celowa robota handlarzy chcących wyróżnić produkt w sprzedaży. Taka nasza polska rzeczywistość. Nie dziękujcie :-) Nie ma za co :-)

To nie bzdura a fakt, uslyszy to kazdy kto nie ma gumowego ucha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

Z zasady takie miejsce jak to jest po to by przedstawiać swoje spostrzeżania i odczucia związane z sprzętem audio w tym przypadku Sony ES. Na pewno też nie każdy patrzy na sprzęt czysto technicznie a użytkowo co nie oznacza że nie posiada wiedzy w zakresie audio. U sprzedających daje się zauwazyć wyróżnienia produktu co nie zawsze jest zgodne z prawdą. Często też osoby głównie handlujące prowadzą dyskusję w celu stworzenia optymalnej reputacji a żeby potem sprzedać z większym zyskiem lub stworzenia czegoś na wzór gorszej a żeby pozyskać produkt taniej, wykorzystując do tego fora dyskusyjne. Osobiście posiadam Sony TA-F770ES w wersji na rynek niemiecki z której to jestem b.zadowolony. Według mnie produkt posiada idelanie wyważoną tonację np. wysokich mi nie brakuje :-) niewykluczone że tutaj trafia w moje gusta. Dlatego też nie wierzę a żeby producent chciał sprzedać produkt pogorszony na rynek niemiecki. Nie można w tym miejscu też sugerować że ktoś jest "głuchy" bo to jest zwyczajnie niegrzeczne. Technicznie patrząc na różnice oczywiście zmiany nie obejmują tylko stopnia wejsciowego o czym dokładnie informuje instrukcja i przypomniał to nam kolega yorkfield25. Ja bym nie ruszał bo lubię stan oryginalny. Ale jezeli ktoś sobie "przerobi" bo nie jest zadowolony i potem staje się zadowolony to też bardzo dobrze.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jako, że dostałem w prezencie parę kawałków Sony- F410R i tam inne podzespoły tej półki, postanowiłem że coś tam sobie dobiorę do zestawu. Choć Sony SS G1 tp najnizsza polka to na poczatek i tak jest roznica miedzy tym a standardowym laptopem na full . Ale w drodze juz jest Fa55ES. i pytanie takie jaki preamp ? Sony TA-E2000ESD ?? bedzie ok ?pozdrawiam Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Stałem się posiadaczem końcówki mocy TA55ES. Takie pytanie jaki preamp dobrać do tego ? Sony TA-E1000ES? Sony TA-E2000ES?

Jaka jest różnica między nimi ? Zauważyłem, że są one 5 kanałowe. Czy w takim przypadku gdyby odtworzył muzykę z CD nie stracę na jakości dżwięku stereo ? Jako, że zaczynam dopiero swoją przygodę pytania mogą być laickie :P dziękuje z góry i Wesołych Świąt :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak :-))))) Źli, przebrzydli Japończycy zrobili Niemcom psikusa, ot tak, dla sportu, albo ze złego usposobienia :-)))))))

Jeśli sam wierzysz w to co piszesz, to raczej ja zastanawiałbym się nad stanem Twojego słuchu, skoro, aby usłyszeć wysokie musisz w sprzęcie grzebać :-)))))). To co piszesz jest tak nielogiczne i niezgodne z tym,co ja słyszałem na własne uszy, że może lepiej wróc do syczących Tonsili :-)))). Tam wysokich w bród Panie :-))))

Nie wiem tylko po co wypowiadasz się na tematy o których nie masz najmniejszego pojęcia? To takie typowe bredzenie, a potem zdziwienie, że audiofile są postrzegani jako nie do końca sprawni na umyśle.

Jakby firma SONY oficjalnie oznajmiła, że wersje niemieckie nie mają wysokich bo są założone filtry to też byś wyśmiał, no bo ty słyszałeś, tylko nikt nie wie co. Szkoda czasu i mojej klawiatury. Wierz sobie w co chcesz, ja tylko stwierdziłem suche fakty a jak to nie przekonuje to nie mój problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość bartosz_55239

(Konto usunięte)

Mam nadzieję że wszyscy zainteresowani wiedzą że do 557 esd laser jest bardzo trudno dostępny a na lasertrader jeśli jest to coś za kilkaset euro. Warto o tym wspomnieć przy sprzedaży. Pewnie tylko że względu na brak lasera wisi ten accuphase za 4 k na alle. Cena też nie niska , ale to klub . Każdy może rzucić cena jaką chce.

Edytowane przez bartosz_55239
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie i Panie (jeżeli te tu występują ;) ) postanowiłem się zarejestrować, bo święta nastroiły mnie do dywagacji na temat polepszenia swojego zestawu audio.

 

Posiadam zestaw ze zdjęcia, czyli:

- Amplituner STR-DB1080 QS

- DVD/Super Audio CD NS900V QS

- Deck TC-K920S QS

 

Mam ten zestaw od ładnych kilku lat i każdy segment był przemyślany biorąc pod uwagę ówczesne możliwości finansowe i pragmatyczne podejście do tematu.

 

Amplituner wybrałem ponieważ zależało mi na dźwięku przestrzennym z racji odtwarzacza SACD oraz oglądania filmów w DTS, ale również ze względu na to, że dobrze sobie radzi z muzyką.

Jeżeli chodzi o gatunki których słucham to słucham praktycznie wszystkiego z naciskiem na Italo, SynthPOP, Eurodance, Elektronika (covery demosceny i gier), Smothjazz, Rock, Klasyka... itp. itd.

 

Odtwarzacz wybrałem ze względu na możliwość odtwarzania filmów DVD, płyt DVD-Audio w DTS, SACD, oraz przy tej okazji dobrym recenzjom odtwarzania zwykłych płyt CD Audio pomimo iż jest to odtwarzacz DVD. Design też mi bardzo odpowiada.

 

Jeżeli chodzi o Decka, to potrzebowałem do kompletu przyzwoitego decka z klasy QS i ten trafił mi się w dobrej cenie. Brakuje mu trochę do Pioneera którego kiedyś posiadałem w full opcji z zamykaną automatycznie kieszenią, ale zawsze bardziej sympatyzowałem z Sony więc nie ma dyskusji akurat w tej kwestii :)

 

I teraz o co chodzi. Poczytałem trochę o najwyższych modelach decków Sony i oczywiście jest to już klasa ES. Padło na trzy modele z których w kilku miejscach pytałem i zdania są podzielone który jest najlepszy. Mianowicie:

 

TC-KA7ES

TC-K990ES

TC-K555ESJ

 

Pomijając kwestię tego jak trudno trafić któryś z tych modeli w dobrej cenie i w srebrnej obudowie, to który Waszym zdaniem byście wybrali jako najwyższy i najlepszy? Może jeszcze jakiś inny model?

To w kwestii decka. Jeżeli chodzi o odtwarzacz to czy jest coś lepszego Waszym zdaniem od odtwarzacza NS900V, zgodnego z moimi kryteriami, w klasie ES?

No i na koniec co z amplitunerem? Co lepszego z serii ES, co zapewni mi bardzo dobre brzmienie muzyki w stereo przy jednoczesnym dźwięku przestrzennym? Jeżeli nie amplituner to może wzmacniacz z dodatkowym klockiem odpowiedzialnym za DTS?

 

Założyłbym osobny wątek, ale widzę, że jedziecie cały czas w jednym :)

 

 

25594161_10210296070828196_6125230817774266762_n.jpg?oh=483b3614ea88e07a4d0962abdff4cb76&oe=5AC65C14

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że wszyscy zainteresowani wiedzą że do 557 esd laser jest bardzo trudno dostępny a na lasertrader jeśli jest to coś za kilkaset euro. Warto o tym wspomnieć przy sprzedaży

Laser w moim odtwarzaczu jest jak nowy, z tego tez powodu daje gwarancje 2 lata gdybys nie doczytal nabywca nie musi sie o nic martwic przez wiele lat

 

 

Accu na allegro rowniez ma laser stan idealny

Edytowane przez Bumpalump
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

meridiannn napisał: Jeżeli nie problem to wyjaśnij różnicę pomiędzy "rynkiem instalacji elektrycznych" niemieckich a polskimi.

 

Jestem przekonany ze to normy EMI a niemieckie DIN i VDE są dość ścisłe w zakresie zakłóceń emitowanych przez urządzenia i są zgodne z międzynarodowym IEC. Już w latach 80-tych zwracano na to uwagę. My mieliśmy wówczas 21-szy stopień zasilania :-)

Obecnie dzięki temu ze jesteśmy członkiem UE my konsumenci zyskaliśmy w tym zakresie nową jakość.

 

do Atrophex:

 

Posiadałem kiedyś zestaw SONY TAN55ES + TAE2000ES + TAN220 całość naprawdę fajnie grała a dodatkowe możliwości nie umniejszłay jakości w stereo. Preamp posiada pro logic stąd dodatkowe wyjscia (tan220 był 4-ro kanałowy i obsługiwał efekty prologic). Jest to przyzwoity sprzęt. Jednak jeżeli masz wybór kup do TAN55ES preamp TAE80ES lub TAE77ES te preampy to już naprawdę konkrecik. Jako że TAN55ES może pracować jako monoblock dokup drugi TAN55ES. Dopiero 2x TAN55ES + np.TAE80ES

daje pełnię satysfakcji :-).

 

do Jacek Orzechowski:

 

Co do decka mój typ to TC-K555ESJ. W przypadku zestawu kina może zestaw TA-E 9000 ES?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Preamp klasyk. Generalnie cena 200euro nie jest jakimś szaleństwem. Jest akurat. Ciekawsza jest końcówka mocy dedykowana do tego preampa Sony TA-N7

SONY - TA-F500ES, TA-F770ES, TA-F800ES, TA-N80ES, TA-E80ES, ST-S770ES, ST-S500ES, CDP-X559ES -2x. NAKAMICHI - OMS-5E, OMS-7E. YAMAHA - M4 - 2x, C-4, C-6, T550. Bowers & Wilkins 602.S3. sorento.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

 

Mam może i głupie pytanie ale dla mnie ważne. Czy jest sens kupować do 570ES kolumny wymagające bi-wiringu? Bardzo kuszą mnie pewne kolumny i z pewnego źródła wiem, że właśnie podłączone dublem grają najlepiej.

 

Z góry dziękuję za odpowiedź i wszelkie podpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.