Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  645 członków

Sony Klub
IGNORED

Klub Miłośników Sony z serii ES


Gość discomaniac71
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie Panowie,

 

W koncu dotarl do mnie zamowiony ta-f 808 es, mozna wstapic do klubu :)

Sprzet byl w doskonalej kondyncji, niestety transport, kurier DHL, sprawil, ze przyjechal sprzet zniszczony :/ juz nigdy nie bedzie taki sam, poobijany, pokrzywiony :/ serce sie kroi na ten widok, szczegolnie ze kondycja widac, ze byla doskonala.

 

Oczywiscie reklamacja zgloszona, ale nie wiem co bedzie... poki co oczyszczony, wyregulowany i gra "do kotleta".

Mam dwie najwazniejsze rzeczy do usprawnienia:

1. Uszkodzony, skrzywiony jest potencjometr glosnosci, regulacja dziala, ale ze wzgledu na krzywa oske kreci sie dosc ciasno. Czy macie jakis dobry pomysl na naprawe/poprawe tego elementu?

2. jeden z zaciskow glosnikow jest maksymalnie odkrecony i nie moge go dokrecic, wyglada jakby byl zablokowany. To jakas typowa/standardowa wada? Jakies porady?

 

Co do grania, to poczatkowo mialem wrazenie ze nie ma dobrze zdefiniowanej sceny i generalnie panuje balagan.

Po kilku dobrych godzinach grania sytuacja sie istotnie poprawila. Scena fajna, choc dosc waska tak wstepnie, niezla dynamika, okielznane wysokie tony moich Jamo 507. Troche wycofanana gora srednicy. Dzwiek na pewno nie jest analityczny. Fajna dynamika i glebia. Basu, przeciwnie do tego co sie spodziewalem po opisach nie ma. nadmiarze, to mnie akurat zaskoczylo.

 

Gra naprawde fajnie, zarowno w stereo jak i w kinie (tylko w stereo).

 

Czy 808 tez byla w wersji na niemcy z przycietymi wysokimi?

 

pozdrawiam,

hubert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do szymek20:

 

Bardzo się cieszę że zauważyłeś różnicę na + ja po mimo starań niestety nie :-) być może brak wiary to czyni :-) ale nie martwi mnie to ponieważ moja 770-ka działa perfekcyjnie i na pewno producent nie chciał jej popsuć na rynek niemiecki tak samo jak inne produkty. Także osobiście uważam że nie warto modyfikować bo to nic nie da a tylko psuje oryginalność. Warto natomiast sprawdzić kondensatory elektrolityczne w torze audio te najbliżej radiatora. Nawet te najlepsze "for audio" mogą nie wytrzymać wysokich temp. i czasu 25 lat. Obecnie więcej słucham na zestawie Denon PRA6000/POA8000 czysta klasa A, dźwięk poezja super detaliczny.

 

Rotel rb990bx fajna końcówka mocy, porządnie wykonana z odpowiednim preampem na pewno sprawia dużo frajdy w słuchaniu.

 

do Marek_59727:

 

A co Ciebie interesuje odnośnie ta-f707es?

 

do hoobi:

 

wstaw foty swojej 808ES

 

Co do wersji produktu na rynek niemiecki osobiście na Twoim miejscu bym się nie przejmował. Naprawdę wersja germany nie ma niczego przyciętego. Elementy dodane służą z pewnością odfiltrowaniu zakłóceń bez wpływu w pasmo akustyczne. Pozostaje jedynie sprawnie naprawić potencjometr. Śruba nakrętki zaciskowej posiada ograniczenie widocznie ktoś za mocno odkręcił. (podgrzej suszarką ale delikatnie :-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam, znacie może jakieś sprawdzone modyfikacje dla modelu/transportu CD DVP-S7700? Na zagranicznych forach rozpływają się nad dźwiękiem po jakichś modyfikacjach ale translator nie radzi sobie dobrze z terminami technicznymi więc wiem tyle co nic, może ktoś, coś... Sprzęt gra rewelacyjnie, ale jeśli może jeszcze lepiej...

 

edit: tak z ciekawości, czy ten model to oficjalna linia ES? Nic mu nie brakuje łącznie z szampanem ale jednak oznaczenia nie dostał.

 

85586-sony_dvp7700_copper_chassis_version.jpg

Edytowane przez eses
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

a tak szperając znalazłem gotowe rozwiązanie

 

cena... no ale jest gotowe

 

https://speaker-terminal.com/en/produkt/sony-ta-f800-es-speaker-terminal/

Popatrzcie na stronkę startową speaker-terminal, opisują terminale do Sansui, Hitahi, Fischer a na zdjęciu jest Pioneer. Zdaje się, że oni to samo dają wszystkim nabywcom i tylko podstawiają ściemę że zaciski są dedykowane. Sądzę, że jeżeli już od nich warto brać to tylko te zestawy z płytką drukowaną. Zwykłe zaciski znacznie taniej kupić u nas w tme.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

wstaw foty swojej 808ES

 

Co do wersji produktu na rynek niemiecki osobiście na Twoim miejscu bym się nie przejmował. Naprawdę wersja germany nie ma niczego przyciętego. Elementy dodane służą z pewnością odfiltrowaniu zakłóceń bez wpływu w pasmo akustyczne. Pozostaje jedynie sprawnie naprawić potencjometr. Śruba nakrętki zaciskowej posiada ograniczenie widocznie ktoś za mocno odkręcił. (podgrzej suszarką ale delikatnie :-))

 

Sprzet gra. Reklamacja bez pozytywnych rezultatow.

Aktualnie caly czas na nim gram. Nie ruszalem poki co potencjometru. Glosnoscia reguluje z Raspberry.

Z grania jestem zadowolony, ale ciekawosc nie pozwoli nie sprobowac przejsc z wersji germany na EU :) z serwisowki mam juz zestawienie roznic. Co ciekawe o ile kilka elementow jest po prostu o innej wartosci, to jest duza grupa elementow, ktore wystepuja dla germanow a nie wystepuja dla EU. Nie wiem jeszcze czy wtedy idzie zwora, czy przerwa, czy tez zalezy to od elementu (R/L/C).

 

oto i zdjecia:

post-65175-0-96764500-1509962031_thumb.jpg

post-65175-0-26614000-1509962032_thumb.jpg

post-65175-0-48950200-1509962032_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

posiadam 570, 590, 870,

 

570 zbudowany na Snkenach świetny stosunek jakości do ceny

590 zbudowana na Mosfetach Toshiba specyficzne granie czy to wersja niemiecka czy dla reszty świata mnie nie pasuje

870 zbudowana na Mosfetach Toshiba to zupełnie inna liga duża moc świetna kontrola fajne brzmienie świetny stosunek jakości do ceny

 

Uwaga potrzebuję kupić Sony 830ES jeżeli ktoś chce się pozbyć ja mogę nabyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(hoobi)

Sprzęt dobrze wygląda - tranzystory oryginalne, faktycznie oś potencjometru nieco przekrzywiona czeka cię jego demontaż. 808 ma fajny kompozyt w górnej części. Patrząc na schemat różnice są na poziomie dodanych elementów lub zmienionej wartości w stopniu wejściowym 100om i 1k dla germany + kondensator 47pf :-) są też różnice w preampie gramofonowym, dodany kondesator do opampa od tonów, w stopniu wejsciowym +47pf pózniej w stopniu wej. mosfet +33pf nastepnie na wyj. dodany rez+kond. + odsprzęgające 0,01u przy zasilaniu i na wyjściu słuchawkowym. Zrób przeróbkę i podziel się wrażeniami :-) jaka zwora i przerwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(rr86)

 

Do słuchania metalu wystarczy podstawowy model np. tosca 303 :-) im więcej harmonicznych tym lepiej :-) a teraz poważniej :-) tak do 700zł to np. Sony ta f590ES. Osobiscie słuchajac np. iron maiden zauważyłem że jakość sprzętu ma znaczenie i tu najlepiej się spisuje sony ta f770es lub podobny do niego 707es lub jeszcze lepiej 870es lub 808es. Wszystko zależy od budżetu jaki przeznaczasz na zakup.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(Jarecki73)

Chodzilo mi o to, ze zamiast cewki zwarcie a zamiast kondensatora przerwa. Ale rozumiem, ze elementy wylutowac i zostawic wolne miejsce, niezaleznie od typu RLC.

Za przerobke wezme sie blizej swiat, potrzeba na to troche czasu a juz sie do niego przyzwyczailem :)

 

pozdrawiam

hubert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

 

 

Dawno mnie tutaj nie było, nie uczestniczę systematycznie i aktywnie w forum. Od czasu do czasu staram się czytać Wasze posty tutaj i w innych działach, szczególnie w dziale magnetofony, ale to wszystko na co teraz mogę sobie pozwolić.

Mam teraz tylko małe pytanie - zapytanie:

 

Dzwonił do mnie znajomy, że jest, że może mieć wzmacniacz Sony TA-F500ES.

Wzmacniacz jest uszkodzony.

On za bardzo się nie interesuję audio, a czasem daje mi"cynk" o jakimś sprzęcie.

Myśłałem, żeby kupił mi go na części.

 

Ja teraz posiadam TA-F570ES, myślę już od dawna o 670ES i 770ES.

Czy z tej 500-tki nadaje się coś z niej, jakieś części do tych wyższych modeli, ktore wymieniłem wyżej?

Edytowane przez Sławo1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie TA-F500ES jedyne co ma ciekawe i przydatne do wyższych modeli to tranzystory 2SC3514 2SA1383. Ale jeśli jest uszkodzony to zapewne jedna strona jest popalona i wtedy tych tranzystorów jest zamiast 8 tylko 4. Miałem w życiu dwa 500es uszkodzone. Piszę na podstawie swoich doświadczeń. TA-F770ES są bezawaryjnymi wzmacniaczami. Częściej uszkadzają się końcówki mocy N80ES. Na części warto brać TA-F730/830ES TA-F700/800ES.

Edytowane przez Bartek_Gdynia

SONY - TA-F500ES, TA-F770ES, TA-F800ES, TA-N80ES, TA-E80ES, ST-S770ES, ST-S500ES, CDP-X559ES -2x. NAKAMICHI - OMS-5E, OMS-7E. YAMAHA - M4 - 2x, C-4, C-6, T550. Bowers & Wilkins 602.S3. sorento.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potencjometry w modelach 530, 550, 500 nie są zamienne. W 500es od volume to zwykły węglowy alps. Gałki 500es ma plastikowe które są zamienne z modelem 530es. Ale np. 550es ma aluminiowe nasuwane. 700es ma też aluminiowe ale skręcane imbusem i są w kolorze czarnym matowym. Ale już np w 730/830/800 są takie same ale wykończone w delikatnym połysku. Generalnie tylko elektronika W postaci pół przewodników jest zmienna w sprzęcie sony. Nawet terminale głośnikowe są w każdym modelu inne. Obudowa górna jest zmienna z modelem 530es. Jest wykończona na delikatny połysk i jest w dotyku gładka ale np w modelach 550, 570, 590 670, 690 jest już w dotyku jak struktura. 700es i 800es ma też tak samo malowana obudowę jak 500es

SONY - TA-F500ES, TA-F770ES, TA-F800ES, TA-N80ES, TA-E80ES, ST-S770ES, ST-S500ES, CDP-X559ES -2x. NAKAMICHI - OMS-5E, OMS-7E. YAMAHA - M4 - 2x, C-4, C-6, T550. Bowers & Wilkins 602.S3. sorento.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko mi wytłumaczyłeś i opisałeś jak trzeba.

Jednak i tak mam mętlik, czy warto go brać.

Zastanowię się jeszcze. Tym bardziej, że już ktoś się dowiedział o tym wzmacniaczu i nie wiadomo co to z nim będzie.

Jakby chodziło o jakiś średni czy lepszy deck na części, to od razu bym go wziął.

A ze wzmacniaczami jest "u mnie" inaczej.

Dzięki Bartek.

Edytowane przez Sławo1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie bede sie rozstawal ze swoimi perełkami Sony ES, koncepcja może sie zmienić więc ogłoszenie jest limitowane czasowo.

 

Wzmacniacz Sony TA-F830ES, sprowadzany od 1 wlasciciela z niemiec, wizualnie stan idealny, technicznie po pełnym serwisie, wymienione przekazniki glosnikowe i potencjometry ustalajace dc offset na ceramiczne 10 obrotowe, poza tym oryginalny. Pod pojeciem pelen serwis mam na mysli rozebranie oczywiscie kazdego elementu, jego wyczyszczenie i zlozenie, koszt takiego serwisu to kilkaset zlotych. cena 3300zl

 

 

Sony CDP-557ESD wizualnie i technicznie idealny, rowniez po serwisie, laser jak nowy, cena 3200zl

 

wiem co sprzedaje dlatego na kazde urzadzenie udzielam 2 lata gwarancji na wszelkie usterki nie wynikajace z ingerencji uzytkownika lub niewlasciwego uzytkowania.

 

 

Jeśli ktos by miał jakieś zastrzezenia do ceny to prosze darowac sobie komentarze, zawsze mozna kupic duzo taniej od handlarza sprzetu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SONY ta-f500es uszkodzony jest wart nie więcej jak 150-200zł. patrz na cenę sprawnego.

 

Bumpalump - czyżby inna marka na S.?

SONY - TA-F500ES, TA-F770ES, TA-F800ES, TA-N80ES, TA-E80ES, ST-S770ES, ST-S500ES, CDP-X559ES -2x. NAKAMICHI - OMS-5E, OMS-7E. YAMAHA - M4 - 2x, C-4, C-6, T550. Bowers & Wilkins 602.S3. sorento.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.