Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  644 członków

Sony Klub
IGNORED

Klub Miłośników Sony z serii ES


Gość discomaniac71
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 12.12.2020 o 19:07, muda44 napisał:

A ceny, ceny za Sony już dawno przestały być rozsądne i przekroczyły kwoty za jakie można kupić w większości nie tak wykonane ale jednak wyraźnie lepiej grające sprzęty. 

Jestem tego samego zdania 🙂

Sam sprzedałem swój klocek (dawno) 700ES i patrząc na dzisiejsze ceny ES to określić można mocnym przegięciem.Można rzeczywiście kupić nowsze urządzenia lepsze i tańsze. 

A ceny za CD do których nie ma czytników to już wariactwo sprzedających i kupujących.

Żeby mnie nikt źle nie zrozumiał.Wzmacniacze zadbane posłużą długo bo są to solidne klocki ale z perspektywy czasu większość to już gruchoty,dłubane przez druciarzy i koszt naprawy często nie opłacalny.

Ogólnie miło mi się wspomina Sony,katalogi jak za łebka się zbierało a wśród nich trochę sprzętu się przewinęło od Sony. 

Edytowane przez lws
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, lws napisał:

Jestem tego samego zdania 🙂

Sam sprzedałem swój klocek (dawno) 700ES i patrząc na dzisiejsze ceny ES to określić można mocnym przegięciem.

Cóż. inflacja 🙂  Kup teraz cokolwiek dobrej jakości, a zobaczysz ile za to zapłacisz. Ludzie nie mają na co wydawać pieniędzy i windują ceny. Czemu ktoś miałby sprzedawać taniej, jeśli ludzie kupują drożej ? Nadpodaż pieniądza.

Prywatnie mam F570ES i nie sprzedam go za żadne pieniądze, bo chodzi jak złoto. Żeby mieć coś nowego tej klasy, musiałbym dać z 5K. A za coś wyraźnie lepszego - ceny są jak za samochód. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Geoffrey napisał:

Prywatnie mam F570ES i nie sprzedam go za żadne pieniądze, bo chodzi jak złoto. Żeby mieć coś nowego tej klasy, musiałbym dać z 5K. A za coś wyraźnie lepszego - ceny są jak za samochód. 

Teraz to pojechałeś po bandzie 🙂

Z rynku wtórnego choćby Rotel 06 czy z nowych posłuchaj z dobrymi głośnikami Emotiva BasX A-100 to zmienisz zdanie.Bardzo fajny smukły wzmacniacz a podepnij dobre słuchawki pod niego,to usłyszysz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 tygodni później...

Witam kolegów,

Poszukuje sprzętu audio wyłącznie do stereo, pomimo tego że w sumie najsensowniejszym wyborem pozornie wydaje się wzmacniacz, z uwagi na ceny sprzętu używanego, które już dawno nie mają nic wspólnego ze zdrowym rozsądkiem, zainteresowałem się ampli KD. Zauważyłem jednak iż o ile ceny wzmacniaczy to totalny kosmos, ceny amplitunerów KD rosną zdecydowanie wolniej. Zastanawiam się czy za tą samą kwotę nie otrzymam sprzętu lepszego (dźwięk + mniejsze ryzyko potencjalnej awarii), mam także wrażenie iż sprzęty KD były mniej eksploatowane aniżeli wzmacniacze i ich stan na rynku wtórnym może być trochę lepszy. Reasumując - czy mając do wydania 500-1200zł mogę osiągnąć w stereo lepszy efekt kupując KD? Zainteresowałem się serią QS (Str-db940, 1080) lub "nieco" droższe ES (DA50, V555, ew. DA5200). O ile o wspomnianych modelach QS spotkałem pochlebne opinie, o tyle nieco mniej znalazłem informacji jak faktycznie mogą w stereo sprawować się sprzęty z ES. Czy może ktoś analizował temat w ten sposób? Pokój 20m2, niewielka moc odsłuchu, praca przez kilka godzin dziennie, muzyka to głównie klasyka i czasem jazz, najczęściej słucham radia co także jest małym argumentem za amplitunerem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, lesny_czlowiek napisał:

Witam kolegów,

Poszukuje sprzętu audio wyłącznie do stereo, pomimo tego że w sumie najsensowniejszym wyborem pozornie wydaje się wzmacniacz, z uwagi na ceny sprzętu używanego, które już dawno nie mają nic wspólnego ze zdrowym rozsądkiem, zainteresowałem się ampli KD. Zauważyłem jednak iż o ile ceny wzmacniaczy to totalny kosmos, ceny amplitunerów KD rosną zdecydowanie wolniej. Zastanawiam się czy za tą samą kwotę nie otrzymam sprzętu lepszego (dźwięk + mniejsze ryzyko potencjalnej awarii), mam także wrażenie iż sprzęty KD były mniej eksploatowane aniżeli wzmacniacze i ich stan na rynku wtórnym może być trochę lepszy. Reasumując - czy mając do wydania 500-1200zł mogę osiągnąć w stereo lepszy efekt kupując KD? Zainteresowałem się serią QS (Str-db940, 1080) lub "nieco" droższe ES (DA50, V555, ew. DA5200). O ile o wspomnianych modelach QS spotkałem pochlebne opinie, o tyle nieco mniej znalazłem informacji jak faktycznie mogą w stereo sprawować się sprzęty z ES. Czy może ktoś analizował temat w ten sposób? Pokój 20m2, niewielka moc odsłuchu, praca przez kilka godzin dziennie, muzyka to głównie klasyka i czasem jazz, najczęściej słucham radia co także jest małym argumentem za amplitunerem.

Po co pchać się w takie starocie? Zwłaszcza jeżeli chodzi o kino domowe? Tutaj może wiele rzeczy się zepsuć. Sony miało tylko parę godnych uwagi ampli. Amplituner nigdy nie dorówna dobremu wzmacniaczowi stereo. Było parę fajnych procesorów/amplitunerów kina domowego jeżeli chodzi o takie starsze sprzęty, ale nie jest to Sony.

Edytowane przez Shabranido
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, lesny_czlowiek napisał:

Ok, miałem podobne wątpliwości, pytanie tylko jakie są alternatywy (i czy są) w budżecie ok 1500zl (no może parę stów więcej...? Można kupić wprawdzie nowego NADa 326 bee z gwarancją, ale słyszałem że ledwo dożywają właśnie 2 lat...

Najlepiej załóż osobny temat i zapytaj odnośnie wzmacniacza.Jest tutaj wiele doświadczonych głów w strefie audio  i na pewno coś Ci doradzą. To wątek Sony, więc konkretnych odpowiedzi może być brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Shabranido napisał:

 To wątek Sony, więc konkretnych odpowiedzi może być brak.

Właśnie dlatego pozwoliłem sobie zadać pytanie w tym wątku, bowiem w kręgu moich zainteresowań znajduje się właśnie sprzęt Sony i zależało mi na opinii szczególnych fanów tej marki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.01.2022 o 04:57, lws napisał:

Teraz to pojechałeś po bandzie 🙂

Z rynku wtórnego choćby Rotel 06 czy z nowych posłuchaj z dobrymi głośnikami Emotiva BasX A-100 to zmienisz zdanie.Bardzo fajny smukły wzmacniacz a podepnij dobre słuchawki pod niego,to usłyszysz. 

Żebyś się nie zdziwił. Testowałem niedawno kilka całkiem nowych i trochę starszych Denonów  z półki średniej-wyzszej, i albo trzeba dać piątkę za nowego, albo dwójkę za starego. Rotel 06 też już nie jest nowy, a prawie dwójkę trzeba dać. A z tą chwaloną  dynamiką szału nie ma, dźwięk ma mocno wyostrzony, przekoloryzowany,agresywny. Nie da się tego długo słuchać.  Co do słuchawek - nie po to kupuję wzmacniacz, żeby mi generował 2W mocy - tyle sobie mogę wziąć z CD/karty muzycznej. Nie pasuje mi słuchanie dwóch odseparowanych kanałów BEZ ich interakcji wzajemnej i z pomieszczeniem. To zupełnie inne słuchanie. Emotiva BasX A-100 - nie znam, pewnie się zainteresuję, ale chwilowo nie mam parcia na zmianę wzmacniacza.

5 godzin temu, lesny_czlowiek napisał:

... Zauważyłem jednak iż o ile ceny wzmacniaczy to totalny kosmos, ceny amplitunerów KD rosną zdecydowanie wolniej. Zastanawiam się czy za tą samą kwotę nie otrzymam sprzętu lepszego...

Zasada jest taka, że dobry kanał audio musi swoje kosztować. Jeśli masz urządzenie 2-kanałowe powiedzmy za tysiąc, to urządzenie z pięcioma kanałami tej klasy musi kosztować 2,5 tys. A jeśli kosztuje też tysiąc, to znaczy....że nie jest tej samej klasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.02.2022 o 18:52, Sławo1 napisał:

Kolega otrzymał od sąsiada, który się wyprowadzał  wzmacniacz Sony TA-F470.

Czym on się różni od wyższych modeli wzmacniaczy szczególnie serii ES?
Czy na ewentualnego dawcę niektórych części do tych z serii ES nadawał by się?

      

Jeśli masz sprawny TA-F470 to korzystaj z niego, to całkiem niezły sprzęt. Szkoda go dekompletować na jakieś podmianki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
11 godzin temu, gahanek napisał:

Klubowicze, jakie kolumny do kompletu Sony CDP-X555ES oraz Sony TA-F870ES? Budżet do 5000 zł za używki.

Z góry dziękuję za rady!

U mnie chodzą Canton Ergo 91 DC. Umiarkowana góra, soczysty środek. Nie ma "przekonturowania", czyli sztucznego podbicia dołu i wysokiej góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Witam. Czy zakup Sony CDP-X7esD to cały czas dobra alternatywa dla współczesnych CD. Mam na oku Amplifon TACD01. Sony tańszy, po regeneracji. Ale do obydwu rzadkie lasery. Osobiście mam zamiar korzystać jako transport i analog, wiem że do Sony można dać lepszy zegar, miałem na oku tez Jays Audio CDT2 mk2 jako transport. Jakieś rady. Ceny Sony wiadomo jak to ceny odjechały, ale Amplifion też do tanich nie należy. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...

Klubowicze, dzisiaj mój CDP-555ES zrobił mi przykrą niespodziankę.

Wróciłem z dwutygodniowego urlopu. Cała wieża (wzmacniacz+CD+gramofon) była w tym czasie odłączona od zasilania. CD zaczął jakoś dziwnie zamykać szufladę, jakby z lekkim opóźnieniem, coś jakby mu trochę ciążyło, natomiast otwiera się raczej normalnie. Czy to kwestia naciągniętego gumowego paska od mechanizmu, czy po prostu musi dojść do siebie po przerwie? :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
W dniu 5.09.2022 o 11:01, gahanek napisał:

Klubowicze, dzisiaj mój CDP-555ES zrobił mi przykrą niespodziankę.

Wróciłem z dwutygodniowego urlopu. Cała wieża (wzmacniacz+CD+gramofon) była w tym czasie odłączona od zasilania. CD zaczął jakoś dziwnie zamykać szufladę, jakby z lekkim opóźnieniem, coś jakby mu trochę ciążyło, natomiast otwiera się raczej normalnie. Czy to kwestia naciągniętego gumowego paska od mechanizmu, czy po prostu musi dojść do siebie po przerwie? :) 

Klubowicze,

Mój CD miał najwyraźniej gorszy czas po moim powrocie z urlopu, ale już się rozkręcił i śmiga, najwyraźniej był zastany.

Natomiast, mam pytanie z innej beczki, jakich kabli połączeniowych używacie w swoich zestawach Sony tj. RCA oraz kable głośnikowe? Bo zakupiłem ostatnio do mojego wzmacniacza TA-F870ES kolejny odtwarzacz CDP-X779ES i chciałbym coś u siebie zamieszać w zestawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, gahanek napisał:

Klubowicze,

Mój CD miał najwyraźniej gorszy czas po moim powrocie z urlopu, ale już się rozkręcił i śmiga, najwyraźniej był zastany.

Natomiast, mam pytanie z innej beczki, jakich kabli połączeniowych używacie w swoich zestawach Sony tj. RCA oraz kable głośnikowe? Bo zakupiłem ostatnio do mojego wzmacniacza TA-F870ES kolejny odtwarzacz CDP-X779ES i chciałbym coś u siebie zamieszać w zestawie.

X779 ES to przeciętniak jeżeli chodzi o dźwięk,lepsza seria pod każdym względem to  ESD lub x777es, x77es.Nawet bardziej podobał mi się sonicznie x555ES niż 779.Jeżeli już szukałbym czegoś na srebrze odnośnie RCA.

Edytowane przez Shabranido
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Shabranido napisał:

X779 ES to przeciętniak jeżeli chodzi o dźwięk,lepsza seria pod każdym względem to  ESD lub x777es, x77es.Nawet bardziej podobał mi się sonicznie x555ES niż 779.Jeżeli już szukałbym czegoś na srebrze odnośnie RCA.

Niestety nie mogę się zgodzić w całości. Mam teraz podłączony równocześnie na dwóch takich samych przewodach X779ES oraz X555ES do mojego wzmacniacza TA-F870ES i różnica jest naprawdę znaczna na korzyść X779ES - dźwięk jest krystaliczny, jasny, ale mniej ostry, naturalny, bas bardziej zrównoważony, ale równocześnie ma lepszą dynamikę. Czego chcieć więcej? Na temat X777ES się nie wypowiadam, bo go nie słyszałem, ale wiem, że to najbardziej zachwalany, niezniszczalny i pożądany model na rynku wtórnym. Natomiast, co do wyższości X77ES polecam zapoznać się z tym wątkiem https://www.audiostereo.pl/topic/18755-czy-sony-cdp-x707es-to-cdp-x77es/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, gahanek napisał:

Niestety nie mogę się zgodzić w całości. Mam teraz podłączony równocześnie na dwóch takich samych przewodach X779ES oraz X555ES do mojego wzmacniacza TA-F870ES i różnica jest naprawdę znaczna na korzyść X779ES - dźwięk jest krystaliczny, jasny, ale mniej ostry, naturalny, bas bardziej zrównoważony, ale równocześnie ma lepszą dynamikę. Czego chcieć więcej? Na temat X777ES się nie wypowiadam, bo go nie słyszałem, ale wiem, że to najbardziej zachwalany, niezniszczalny i pożądany model na rynku wtórnym. Natomiast, co do wyższości X77ES polecam zapoznać się z tym wątkiem https://www.audiostereo.pl/topic/18755-czy-sony-cdp-x707es-to-cdp-x77es/

Ta f870es to żaden wyznacznik.Ogólnie wzmacniacze z tej serii to nic specjalnego.Bez urazy.Mimo pięknej budowy,dźwięk pozostawia wiele do życzenia.Pomińmy to.Wszystko zależy z czym zestawimy.Dla mnie osobiście 557ESD,X7ESD,oraz x77es i x777es to najlepsze odtwarzacze firmy Sony.Pomijam R3 oraz dzielony zestaw R. Wszystko zależne od tego czego słuchasz.Dla mnie seria x5.. zawsze lepiej sprawdzała się w rocku itd.od x779 oraz x707 pomimo b.dobrego basu.

Edytowane przez Shabranido
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Mam pytanie do Klubowiczów Sony, zauważyłem, że mój wzmacniacz TA-F870ES trochę się grzeje. Miałem na nim postawiony CD CDP-779ES, co trochę zaburza cyrkulację powietrza i powoduje, że wzmacniacz jeszcze bardziej się grzeje, a CD przy okazji też jest ciepły od wzmacniacza. Moje pytanie brzmi, czy mogę je zamienić bezpiecznie miejscami bez uszczerbku i uszkodzenia dla CD tj. 24kg na 17kg? Czy Ktoś z Was ma to w takim ustawieniu? 😝

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
Znalazłem jeden topic w archiwum, ale bez konkretnego rozwiązania. Podrzuci ktoś jakie moze być remedium na brzęczące trafo w pierwszych ES (444, 555)? Przeszkadza przy nocnym słuchaniu

Miałem dwa 555 i oba buczały tak samo. Wydaje mi sie, ze to raczej dlatego, że transformator nie jest zalany żywicą i obudowany...
Może jakiś kondycjoner napięcia by się sprawdził?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.