Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  644 członków

Sony Klub
IGNORED

Klub Miłośników Sony z serii ES


Gość discomaniac71
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Panowie, zakupiłem odtwarzacz CDP-11S. Świetny klocek, na szybko wpiąłem słuchawki i gra wyśmienicie. Wszystko działa, szybko zmienia ścieżki itd.

Czy ktoś podjąłby się pełnej konserwacji tego odtwarzacza? Mam na myśli wymianę pasków, czyszczenie i smarowanie wymaganych elementów.

Chciałbym żeby podziałał jak najdłużej.

Z góry dzięki za sugestie.

IMG-20230315-WA0035.jpeg

IMG-20230315-WA0033.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Basstech, może forumowy kolega Bumpalump się podejmie? Specjalista w Soniakach.

Co do tematu samych ES-ów, wczoraj wpadł mi w ręce XA50ES i powiem wam szczerze że wiele, wiele hi-endowych odtwarzaczy za grube tysiące może się schować jeśli chodzi o samą obsługę i wygląd - chromowany krążek dociskający, wyświetlacz w tacce i system nieruchomego lasera gdzie przesuwa się sama płyta względem głowicy.
Nie słuchałem go jeszcze ale sama mechanika już powoduje uśmiech na twarzy, równie dobrze mogli to przepakować do np. Gryphona is sprzedawać za kosmiczne pieniądze🙂

Edytowane przez Marek.S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
W dniu 12.04.2023 o 00:31, Marek.S napisał:

Basstech, może forumowy kolega Bumpalump się podejmie? Specjalista w Soniakach.

Co do tematu samych ES-ów, wczoraj wpadł mi w ręce XA50ES i powiem wam szczerze że wiele, wiele hi-endowych odtwarzaczy za grube tysiące może się schować jeśli chodzi o samą obsługę i wygląd - chromowany krążek dociskający, wyświetlacz w tacce i system nieruchomego lasera gdzie przesuwa się sama płyta względem głowicy.
Nie słuchałem go jeszcze ale sama mechanika już powoduje uśmiech na twarzy, równie dobrze mogli to przepakować do np. Gryphona is sprzedawać za kosmiczne pieniądze🙂

Miałem CDP-XA555ES w komplecie z MDS-JA555ES. Kapitalne klocki. Może dźwiękowo nie powalały ale zbudowane jak czołg. Analogicznie było w przypadku SCD-777ES oraz jego wielokanałowy odpowiednik SCD-XA777ES. 

Trochę się tego przerobiło.

ALL 05.jpg

ALL 42.jpg

ALL 31.jpg

ALL 30.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
3 godziny temu, desperado napisał:

 Miałem kiedyś TA-F707ES i też piszczało w nim trafo, ale wszystko działało bez problemu.

 

U mnie zaczęło się to jakoś niespodziewanie. Poza tym piskiem wszystko Bangla. Nie wiem nawet kiedy. Myślałem że to może kondensator jakiś ale nie. 

Ciężko znaleźć dawcę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich. Do tej pory słuchałem głównie płyt gramofonowych. Jednak postanowiłem kupić tuner i CD. Gramofon podpięty jest do wysokiego modelu wzmacniacza Sansui, ale o reszcie elementów pomyślałem o Sony. W tamtym roku kupiłem w bardzo ładnym stanie wizualnym tuner ST-S707 ES. Oddałem go do serwisu celem przejrzenia. Wczoraj go odebrałem i gra bardzo ładnie. Za jakiś czas będę się rozglądał za CD. Nie zgłębiając wcześniej wiedzy jeśli chodzi o serwis CD myślałem o 777ES lub 779ES, Ele od wczoraj wyczytałem że jest problem z laserami i jak padnie to sprzętu się nie naprawi. Czy faktycznie tak źle jest z tym? Jeśli tak to zastanawiające są olbrzymie kwoty za te odtwarzacze na portalach ogłoszeniowych. Raczej takie sprzętu nie kupują przypadkowe osoby. A jak ktoś wie że jak padnie laser to sprzęt do wyrzutu to nie wyda takich pieniędzy. Czy jest coś z Sony co warto kupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, ralfs269 napisał:

Witam wszystkich. Do tej pory słuchałem głównie płyt gramofonowych. Jednak postanowiłem kupić tuner i CD. Gramofon podpięty jest do wysokiego modelu wzmacniacza Sansui, ale o reszcie elementów pomyślałem o Sony. W tamtym roku kupiłem w bardzo ładnym stanie wizualnym tuner ST-S707 ES. Oddałem go do serwisu celem przejrzenia. Wczoraj go odebrałem i gra bardzo ładnie. Za jakiś czas będę się rozglądał za CD. Nie zgłębiając wcześniej wiedzy jeśli chodzi o serwis CD myślałem o 777ES lub 779ES, Ele od wczoraj wyczytałem że jest problem z laserami i jak padnie to sprzętu się nie naprawi. Czy faktycznie tak źle jest z tym? Jeśli tak to zastanawiające są olbrzymie kwoty za te odtwarzacze na portalach ogłoszeniowych. Raczej takie sprzętu nie kupują przypadkowe osoby. A jak ktoś wie że jak padnie laser to sprzęt do wyrzutu to nie wyda takich pieniędzy. Czy jest coś z Sony co warto kupić?

Szukałbym 557ESD ,555ESD,X7ESD.KSS190 można rzec pancerny laser wraz z całym transportem.Dźwiękowo lepiej niż x779 czy też x707. Najtańszy dawca lasera 337esd,równie świetny odtwarzacz na dwóch TDA1541.Osobiście najbardziej lubię x7esd na 2x PCM58P.

Edytowane przez Shabranido
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Shabranido napisał:

Parę sztuk 337ESD jest wystawionych na portalach.Jedna sztuka 557ESD.Tanio już było.Niestety ceny są jakie są.

 

21 minut temu, teurle napisał:

Widziałem wszystkie, pomyślałem że ktoś z forum ma coś pewnego, te na OLX podejrzane, koleś jeden nie chce wysłać zdjęć, inny sprzedaje ale nie ma go w PL, inny to złom a cena 2k za 337.

Ten z eBay niemiec nie odpisuje na wiadomość, ciężko dorwać coś fajnego

Edytowane przez RCD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, RCD napisał:

 

Widziałem wszystkie, pomyślałem że ktoś z forum ma coś pewnego, te na OLX podejrzane, koleś jeden nie chce wysłać zdjęć, inny sprzedaje ale nie ma go w PL, inny to złom a cena 2k za 337.

Ten z eBay niemiec nie odpisuje na wiadomość, ciężko dorwać coś fajnego

Może nie rozumie po niemiecku 🙂

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, RCD napisał:

Poczekam do jutra, może w weekendy nie odpisuje. 

337ESD dużo jest gorszy w roli transportu? 

Ten sam transport oraz laser co w 557ESD.Co do ogólnej budowy to 557 jest lepiej zbudowany jeżeli bierzemy całą budowę odtwarzacza.

Edytowane przez Shabranido
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, RCD napisał:

Czyli w moim przypadku nie ma co przepłacać, bo grać będzie częściej jako transport, a po RCA jest różnica? 

Każdy zapewne ten aspekt oceni inaczej.Trzeba samemu porównać.Jeżeli ma służyć tylko jako transport głównie to nie ma sensu przepłacać.W moim przypadku 337 służy jako potencjalny dawca transportu (jeżeli by padł)dla wyższych modeli które posiadam.

Edytowane przez Shabranido
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, RCD napisał:

Zgadzam się

A takie coś to warto w ogóle brać pod uwagę, raczej rzadko się zdaża z laserem KSS190A żeby tacka padała?

557ESD ma ponad 30lat i działa jak nowy.Wczytywanie płyt w ułamku sekundy jak i dostęp do wybranych utworów jest błyskawiczny.Jest to najlepszy transport jaki do tej pory stworzono. 

Tutaj do poczytania odnośnie 557ESD.

https://www.avtest.pl/uzywane/item/1158-sony-cdp-557-esd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Shabranido napisał:

557ESD ma ponad 30lat i działa jak nowy.Wczytywanie płyt w ułamku sekundy jak i dostęp do wybranych utworów jest błyskawiczny.Jest to najlepszy transport jaki do tej pory stworzono. 

Tutaj do poczytania odnośnie 557ESD.

https://www.avtest.pl/uzywane/item/1158-sony-cdp-557-esd

Przepraszam nie zamieścił mi się link 

Chodzi mi o ten 

https://allegro.pl/oferta/odtwarzacz-cd-sony-cdp-337esd-digital-top-pilot-sony-rm-d570-unikat-15071799089

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, RCD napisał:

Co do tego powyżej nie znam jego historii.Z racji wieku mogą wymagać przeczyszczenia choćby krańcówek,wyczyszczenie ze starych smarów,wymiana starych pasków(pewnie już rozciągnięte).Serwis profilaktyczny wskazany po zakupie.

Edytowane przez Shabranido
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.