Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  40 członków

Totem Klub
IGNORED

Klub Totema (oryginała, nie klona)


stempur
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość BlueMax

(Konto usunięte)

Sąsiedzi wyglądali na całkiem fajnych, dodatkowo Stempur by ich dokształcił muzycznie, za co na pewno byliby dozgonnie wdzięczni. A nie ma to, jak dobrze sobie ułożyć stosunki z sąsiadami na początku - to później procentuje przez cały okres wspólnego zamieszkiwania :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość BlueMax

(Konto usunięte)

Nie wiem, ale Himilsbach robił w przemyśle grobiarskim (jako kamieniarz), a Windy to całkiem zgrabne trumny :-) Poza tym, że był też górnikiem, piekarzem, ślusarzem, palaczem i Bóg wie jeszcze kim.

Maklak nie był kamieniarzem, ale lubił wypić - to zupełnie tak jak większość totemiarzy :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich totemowców na forum. Posłuchanie Totemów 1 Signature zmusiło mnie do pierwszego wpisu na forum które czytam już od paru ładnych lat :). W zasadzie to mam problem bo szukam już od jakiegoś czasu w zasadzie kolumn podłogowych. Słuchałem już kilku modeli, między innymi firm: VA, RLS, Monitor Audio, Xsavien, Proac, Dynaudio. Jako pierwsze spodobały mi się dynaudio focusy grające z jakąś drogą lampą z tym że był to model 140 podstawkowy. Słuchałem też modelu 220 ale potężny basior z tych kolumn mnie trochę przeraził (inne pomieszczenie, wzmacniacz itp. przy odsłuchu mógł być tego przyczyną).

Podczas moich poszukiwań trafiłem też do audioforte (swoją drogą to bardzo mili Panowie tam pracują) i na koniec odsłuchów (zachęcony opiniami na forum) poprosiłem o podłączenie Totemów 1. Faktycznie kolumny te mają w sobie coś magicznego. Nawet z moim kiepskim (jak się okazało w porównaniu do mooniaków) Rotelem zagrały przyzwoicie. Z zasadzie zakończył bym poszukiwania gdyby były to że są kolumny podstawkowe. Innych modeli podłogowych poza drogim Windem nie ma w sklepie.

Trochę się opisałem ale w zasadzie proszę o poradę czy czekać aż przyjadą (nie zapowiada się to szybko) na modele podłogowe, czy grają one tak muzykalnie, żywo i czy równie przyjemnie się ich słucha jak modelu 1?

Z góry dzięki za pomoc.

 

Pozdrawiam

Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersji pierwszej, zresztą tylko taka jest obecnie dostępna w Polsce, aż jedna sztuka jest w Warszawie do posłuchania/sprzedaży. Cieniutko z tą dystrybucją Dynaudio przynajmniej jeśli chodzi o Warszawę. Sklep na Lewickiej to do słuchania nie bardzo się nadaje a w audio color dosyć że nie ma modelu 220 to jeszcze każą sobie płacić za słuchanie.

Czytałem o Mk. II i nawet się zastanawiałem jakiś czas temu czy nie zaryzykować ale musieliby faktycznie dużo poprawić na basie żeby był to poziom akceptowalny, bez posłuchania raczej już głośników nie kupię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak, na razie Focus 220 Mk. II sa nie do posluchania w Wawie. Za jakis czas. Fakt zmniejszenia wolumenu basu i nadania mu wiekszej dyscypliny jest w jakims sensie "potwierdzony" np. na forum audiogona, byloby to zreszta logiczne, tuz przed wprowadzeniem na rynek Focusa 220 Mk. II firma uzupelnila game o model Focus 360 dedykowany do duzych pomieszczen, jakie wczesniej mial obslugiwac F200, stad zapewne ten przerosniety bas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.